The Way To Glory

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Корисников грб
stbeast
First Team Coach
Поруке: 229
Придружен: 27 Феб 2013, 14:02
Место: Split
Status: Није на вези

The Way To Glory

Порука од stbeast »

The Way To Glory

Nakon par godina izbivanja sa foruma evo me nazad sa novom pricom. Krecem nezaposlen, bez licenci i sa skoro nikakvim iskustvom igranja nogometa. Cilj je jedan jedini, zauzeti prvo mjesto u Hall of Fame.

Слика

Слика
Последње учитавање од stbeast дана 29 Дец 2016, 20:58, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
stbeast
First Team Coach
Поруке: 229
Придружен: 27 Феб 2013, 14:02
Место: Split
Status: Није на вези

Порука од stbeast »

Слика

Siracusa Calcio

20. Decembra napokon sam dobio prvi posao u karijeri, dosla je ponuda od talijanskog treceligasa Siracuse koju sam bez razmisljanja prihvatio.
Слика
Klub se trenutno nalazi na 18.-om mjestu u Lega Pro Girone C. Cilj je plasman medu prvih 10 i ulazak u playoff. Igraju na stadionu Nicola De Simone koji ima kapacitet od 6,870 sjedecih mjesta.
Financije izgledaju jako lose, te cu se morati rjesiti nekih igraca u zimskom prelaznom roku.

Ekipa, takoder losa, sa obranom sam zadovoljan ali sa veznim redom nikako. Zanimljivo je da imam cak 6 napadaca, svi su tu negdje i definitvno cu igrati sa dvojicom u napadu.
Слика
Najbolji igrac je francuski stoper Abdelaye Diakite i trojica mladica koji su tu na posudbi iz prijateljskog kluba Palerma.
Formacija ce biti 4-4-2, koju cu pokazati kada rjesim par dvojbih oko rola.

Toliko za sada, sljedeci update ce biti na kraju sezone.
Последње учитавање од stbeast дана 03 Јан 2017, 13:46, учитано 6 пута укупно.
Корисников грб
stbeast
First Team Coach
Поруке: 229
Придружен: 27 Феб 2013, 14:02
Место: Split
Status: Није на вези

Порука од stbeast »

Слика

Siracusa Calcio - Kraj sezone 2016/2017
Zavrsena je prva sezona, mogu reci da sam prezadovoljan ucinjenim.

Lega Pro Girone C - Cilj je bio izboriti playoff i to smo i ostvarili odlicnim rezultatima, dva najzapazenija trenutka su bile pobjede nad na kraju treceplasiranom Cosenzom i prvoplasiranom Foggiom.
Lega Italiana Calcio Professionistico (Playoff) - Nevjerovatnim rezultatima u playoffu uspjeli smo izboriti promociju u Seriu B, moram priznati imali smo jako puno srece. U polufinalu protiv Alessandrie svirana su nam dva penala, a u finalu Parma u 33.-oj minuti dobiva crveni karton, i nakon velike muke u produzecima autogol Parminog igraca nas je odveo u Seriu B.
Coppa Italia Lega Pro - Moj prethodnik eliminiran u grupnoj fazi natjecanja.

Ekipa - Ceka nas remont, a ni sam neznam kakvi igraci ce doci jer novca nema. Vecina ovih igraca ce napustiti klub, cak 5 prvotimaca se vracaju u svoje klubove sa posudbe, velika vecina nije ni za trecu, a kamoli za drugu ligu. Planiram nastaviti igrati sa 4-4-2 formacijom jer zasada funkcionira odlicno, takoder imam i malo defenzivniji 5-4-1 koji je jos u razvoju.

Transferi - Moj prethodnik je doveo Giuliana koji je igrao stvarno odlicno na lijevom beku, a Capodaglio je igrao na desnom krilu i imao je fantasticnu sezonu.

Financije - Situacija je kranje alarmantna, ni sam neznam kako ce ovo zavrsiti. Nadam se nekom kesu pa da mogu u miru raditi.

Kljucni igraci:
Nicola Valente - Najbolji strijelac lige, dao je 19 golova u 26 utakmica koje sam ja vodio. Malo je zakazao u playoffu, ali sve u svemu prezadovoljan sam sa njegovim ucinkom.
Paolo Capodaglio - Iskusni polivalentni igrac koji je dosao na posudbu u zimskom prelaznom roku, i bio kljucni igrac u vecini utakmica.
Roberto Pirello - Perspektivan momak koji je tu bio na posudbi iz Palerma. Imao je nekoliko gresaka al sve u svemu dobra sezona.
Simone Giuliano - Jos jedan decko iz Palerma, odlican na lijevom beku. Steta sta je propustio playoff radi nastupa za mladu talijansku reprezentaciju.
Filippo Scardina - Drugi napadac kluba, igrao je malo povucenije ali je zabio par kljucnih golova i bio je pravi partner Valenteu u napadu.

Cilj za sljedecu sezonu:
Ceka nas veliki izazov za sljedecu sezonu, financije su katastrofalne, tako da cu se osloniti na posudbe i dovesti par slobodnih igraca. Uglavnom probati cu uciniti sve da ostanem u drugoj ligi, bit ce tesko ali se nadam da cemo uspjeti.

Toliko od mene za sada, cujemo se pred pocetak sljedece sezone. Hvala svima koji pratite, ako imate koje pitanje nemojte se ustrucavati. :poz:
Последње учитавање од stbeast дана 03 Јан 2017, 13:46, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
stbeast
First Team Coach
Поруке: 229
Придружен: 27 Феб 2013, 14:02
Место: Split
Status: Није на вези

Порука од stbeast »

Слика

Siracusa Calcio - Pocetak sezone 2017/2018
Nakon 64 godine cekanja Siracusa Calcio ponovo igra Seriu B. U sezonu ulazimo sa malim ocekivanjima i nadom da nekim cudom mozemo izboriti ostanak.

Financije - Dobili smo od medijskih kuca 800k funti, ali su financije i dalje u jako losem stanju.

Ekipa - Napravili smo veliki remont u ekipi, samo 9 igraca od prosle sezone je ostalo, od kojih su samo trojica trenutno u prvih 11.

Transferi - Bilo je jako prometno sta se transfera tice, jedva sam uspio skrpati solidnu momcad za borbu za opstanak. Na posudbu nam niko nije htio doci, igraci su rade odlazili u trecu ligu nego kod nas. Na kraju sam ipak zadovoljan ucinjenim, pojacanja Josip Misic, Antonio Montella i Mattia Caldara ce ciniti okosnicu momcadi.

Odigrao sam vec dvije utakmice kupa, u 4.-oj rundi nas ceka Empoli i mislim kako ce tu zavrsiti nas nastup u TIM Cup-u. Takoder sam igrao dvije utakmice u ligi, prvu protiv FeralpiSala koji su takoder tek upali, u napadu smo bili odlicni u obrani i ne bas. U 2.-om kolu isli smo na noge Frosinoneu i popili petardu, poveli smo 1:0 al katastrofalne reakcije u obrani i kasnije crveni karton su nas kostali boljeg rezultata.

Toliko za sada, cujemo se na polu sezoni.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Finansije ce ti biti takve sve dok ne udjes u Seriju A, nakon toga nemas briga. Ja sam sa Parmom kada sam usao u prvu ligu, na kraju te sezone zavrsio sa preko 20 miliona u plusu, jednostavno na svemu zaradjujes.
Последње учитавање од Tomas дана 04 Јан 2017, 21:03, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
stbeast
First Team Coach
Поруке: 229
Придружен: 27 Феб 2013, 14:02
Место: Split
Status: Није на вези

Порука од stbeast »

Tomas пише:Finansije ce ti biti takve sce dok ne udjes u Seriju A, nakon toga nemas briga. Ja sam sa Parmom kada sam usao u prvu ligu, na kraju te sezone zavrsio sa preko 20 miliona u plusu, jednostavno na svemu zaradjujes.
Pa da normalno, u ovim nizim ligama nemam od cega zaradit, al financije me i ne brinu toliko koliko me brine losa reputacija kluba. Tesko je nac igrace skroz, al bit ce bolje.
Корисников грб
stbeast
First Team Coach
Поруке: 229
Придружен: 27 Феб 2013, 14:02
Место: Split
Status: Није на вези

Порука од stbeast »

Слика

Siracusa Calcio - Polusezona 2017/2018
Pozdrav ljudi, evo stigao sam do kraja prvog dijela sezone i mogu reci da sam prezadovoljan ucinjenim, uz sve muke i poteskoce radimo odlican posao i napredujemo iz utakmice u utakmicu.

Serie B ConTe.it - Sezonu smo otvorili sjajno sa 3 pobjede i jednim remijem, nakon toga uslijedila je kriza od 3 vezana poraza. Nakon remija protiv Perugie odlucio sam prijeci sa 4-4-2 na 5-3-2, razlog je bila katastrofalna obrana. Odmah u slijedecoj utakmici protiv Foggie vidjelo se da ce to biti druga prica. Nakon te utakmice uslijedila su 2 poraza protiv za naše pojmove superjakih Novare i Palerma, al igra je bila jako dobra i uz malo srece bodovi su lako mogli otici na nasu stranu. Ono sta je uslijedilo nakon tih utakmica je bilo fenomenalno, naime vezali smo 9 utakmica bez poraza uz sjajne utakmice protiv ultra jake Atalante, te Crotonea i Cesene. Na kraju smo dozivjeli poraz od Latine i za sada se nalazimo na odlicnom 10.-om mjestu sa utakmicom manje. Zaostalu utakmicu igramo protiv FeralpiSala kojeg smo vec pobjedili ove sezone, nova pobjeda bi nam donijela fantasticno 7.-o mjesto. Svi rezultati u ligi do sada.

TIM Cup - Rezultat u ovom natjecanju mi ove sezone stvarno nije bio bitan, protiv prvoligasa Empolia sam izveo izmjesanu momcad i zamalo prosao. Tri puta smo vodili, oni se svaki put vracali, na kraju otisli u penale i izgubili.

Odlucio sam da cu pisati 3 updatea po sezoni. Jedan kratki predsezonski, kratki osvrt na natjecanja na polusezoni i jedan detaljni update na kraju sezone. Nadam se da pratite, svaki komentar je dobrodaso. :poz: :poz:
Последње учитавање од stbeast дана 05 Јан 2017, 00:53, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
stbeast
First Team Coach
Поруке: 229
Придружен: 27 Феб 2013, 14:02
Место: Split
Status: Није на вези

Порука од stbeast »

Слика

Siracusa Calcio - Kraj Sezone 2017/2018
Najbolja sezona u povjesti Siracuse je zavrsena. Rezultati nevjerovatni, nisam ne razumijem kako nam je sve ovo uspjelo. Momci su ostavljali srce na terenu u svakoj utakmici i zasluzeno izborili plasman u Seriu A.

Serie B ConTe.it - Jednostavno nemam rijeci, kao sta sam vec pisao krenulo je lose, ali prebacivanjem na 3-5-2 momci su igrali nevjerovatno. U drugom dijelu sezone primili smo samo 18 golova, obrana je bila cvrsta, protivnici su prijetili samo sutevima izvan sesnaesterca. Napad sa Montellom i Valenteom je bio ubojit, zabili smo nevjerovatnih 76 golova, daleko najvise u ligi. Promociju nam je donijela fantasticna serija od 9 vezanih pobjeda u zadnjih 9 utakmica. Novaru se nije moglo skinit sa prvog mjesta na koje su zasjeli u 7.-om kolu. Do kraja smo se borili sa Latinom i u zadnjem kolu nam je trebao remi protiv njih da osiguramo drugo mjesto. Momci su izasli na teren puni samopouzdanja i donijeli nam promociju pobjedom od 2:1.
Rezultati drugog dijela sezone
Слика
TIM Cup - Vec sam napisao u proslom updateu da smo ispali nakon panela od Empolija u 3.-em kolu.

Ekipa - A sta reci, prezadovoljan sam sa svakim igracem, sa smijesnim kadrom od samo 20-igraca momci su nadmasili sami sebe. Igrali su tu i neki juniori, ali niko vrijedan spomena. Moram priznati da smo imali dosta srece sa ozljedama, iz prvih 11 nitko nije bio ozlijeden duze od 4 tjedna.

Financije - Dobili smo oko 3miljuna funti za drugo mjesto. Tako da financije izgledaju malo bolje. Ali sa ulaskom u prvu ligu, to ce biti totalno druga prica.

Kljucni Igraci:
Antonio Montella - Daleko najbolji igrac kluba, sa 28 pogodaka bio je najbolji strijelac lige (ne racunjuci playoff). Sa 32. godine, defininitvno ima jos stosta za ponudit, tako da cu na njega ozbiljno racunati i slijedece sezone.
Josip Misic - Mladic koji je dosao iz hrvatskog drugoligasa Vinogradara. Nije mi nikako jasno kako je ovakav igrac uspio zavrsiti u hrvatskoj drugoj ligi. Igrao je na poziciji registe, i svoj posao obavljao sjajno.
Matteo Brumat - Najbolji asistent lige, desni bek koji po ocjenama nije nista posebno. Radio je cuda po desnoj strani terena. Sa 16 asistencija i 3 gola (od kojih 2 s aut linije) definitnvno jedan od najzasluznijih za promociju.
Antonio Santurro - Jako dobra sezona za naseg golmana, sa 10 clean sheetova i sjajnim obranama takoder jedan od najboljih igraca sezone.
Nicola Valente - Najbolji strijelac iz prosle sezone, ove godine je igrao malo povucenije i sjajno se nadopunjavao sa Montellom.
Simone Calvano - Dosao besplatno iz Reggiane, i odlicno odradivao posao u sredini terena.
Paolo Valagussa - Drzao sredinu terena skupa sa Calvanom i Misicem.
Mattia Caldara - Stup obrane, momak koji je kod nas dosao na posudbu iz Atalante.

Cilj za sljedecu sezonu:
Nadam se da ce nam uprava dati nesto para za transfere, definitvno trebam poboljsati vezni red. Pokusat cu otkupiti ovu dvojicu branica sta su kod nas na posudbi. Cilj je ostati u ligi i napraviti solidan kostur momcadi, koji ce se suprostaviti najboljim klubovima u Italiji. Formacija definitivno ostaje 3-5-2, stvarno se ne sjecam kad sam zadnji put igrao ovako dobro sa ovako losim igracima.
Mogu reci da mi se svida ovdje, nebi napustao klub, ali nikad se nezna, ako dode neka ponuda od jacih neznam ocu je moci odbiti.
Последње учитавање од stbeast дана 08 Јан 2017, 14:40, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
stbeast
First Team Coach
Поруке: 229
Придружен: 27 Феб 2013, 14:02
Место: Split
Status: Није на вези

Порука од stbeast »

Слика

Siracusa Calcio - Kraj Sezone 2018/2019
Zavrsena je prva sezona u Seriji A, sa rezultatima sam prezadovoljan, izborili smo opstanak u ligi, a u kupu smo dogurali jako daleko. Ekipa je igrala iznad svakih ocekivanja i zasluzeno smo proglaseni najboljim timom godine.

Seria A - Cilj je bio izboriti opstanak, kao sto vidite dogurali smo cak do 11-mjesta. Rezultati u prvom dijelu sezone nisu bili bas obecavajuci, upisali smo samo 14 od mogucih 48 bodova. U zimskom prijelaznom roku doveli smo 2 vrhunska pojacanja i nanizali odlicne rezultate. Padali su veliki klubovi kao sto su Roma, Milan i Napoli. Sa samo 5 poraza u 22 utakmice popeli smo se do sredine ljestvice.

TIM Cup - U kupu smo dogurali do polufinala, gdje nas je zaustavio Udinese. Izbacili smo velikane Inter i Romu, u polufinalu pobjedili Udinese 2:0 u gostima i sa velikim ocekivanjima usli u drugu utakmicu. Nazalost, momci iz Udina su nas pomeli na nasem terenu i zasluzeno prosli u finale gdje ih je cekao Juventus. Steta malo nam je falilo da osiguramo mjesto u Europskoj Ligi.

Ekipa - Momci su stvarno davali sve od sebe u svakoj utakmici, tako da sam prezadovoljan sa svakim igracem. Stekali smo na lijevom i desnom beku, igraci koji su drzali tu bitnu poziciju u 3-5-2 formaciji nisu ni za drugu ligu a kamoli za prvu, takoder nam je falio dobar drugi napadac.

Financije - Napokon smo u plusu sa financijama, digli smo training facilities, a trenutno se unapreduju i youth facilities. Takoder uprava je odlucila napravit novi stadion, ipak 6000 mjesta je premalo za prvu ligu.

Transferi - Na pocetku sezone smo doveli branice Caldaru i Punzija koji su bili kod nas na posudbi, dosao je maldi Fiumara i BBM Nicolo Fazzi, te jos par igraca besplatno i dvojica na posudbu. Na polusezoni je napravljen najskuplji transfer u povijesti kluba, za 8 miljuna dosao je vrhunski napadac Antonio La Gumina iz Palerma, a doveli smo i odlicnog veznjaka iz Udinesea Melkera Hallberga.

Kljucni Igraci:
Antono La Gumina - Momak koji je dosao u zimskom prijelaznom roku za 8 miljuna. Najbolji nas igrac sa 27 golova bio je drugi strijelac lige. Definitivno najzasluzniji za nas odlican rezultat ove sezone. U 28 utakmica zabio je 31 gol. Bit ce ga tesko zadrzati ali napravit cu sve da u tome uspijem.
Melker Hallberg - Dosao na zimu za 1,5m iz Udinesea, sa 9 asistenicija i 2 gola drugi najzasluzniji za nas uspjeh ove godine. Tek su mu 23 godine i ima jako puno prostora za napredak.
Nicolo Fazzi - Veznjak koji je dosao na pocetku sezone za 700k. Drzao sredinu terena skupa sa Hallbergom. Odlican ucinak od 7golova i 7 asistencija.
Mattia Caldara - Kod nas je vec 2 godine. Proslu je bio na posudbi, a ove sezone smo ga otkupili od Atalante. Jako dobar posao odradivao u obrani.
Marco Chiosa - Dosao besplatno na polusezoni i odlicno se uklopio u nas sustav igre.

Cilj za sljedecu sezonu:
Cilj je dovesti kvalitetne bekove, laznu devetku i registu, te pojacati konkurenciju u momcadi kako bi se mogli boriti za mjesta koja vode u Europu. Para se sada ima, tako da mislim da nece biti prolema. Sta se tice mene, mislim da definitivno ostajem do daljnjeg, igraci i fanovi me obozavaju tako da nema razloga da idem igdje drugo.

Primjetio sam da nema bas puno ljudi na forumu i da se slabo prati ova karijera, tako da cu pisati samo jedan update po sezoni. Toliko od mene, cujemo se na kraju slijedece sezone.
Последње учитавање од stbeast дана 20 Јан 2017, 18:19, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”