Nije gotovo

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Nije gotovo

Порука од Football maniac »

PRVI DEO: UBEĐIVANJE
Argentinska obala
19.05.2016
11:28


Слика

Ejmi: Jesi li čitao današnju štampu?

R.M: Nisam, ima li nešto zanimljivo?

Ejmi: Par srpskih medija je objavilo tekst o tebi. Trebalo bi da ga pročitaš...

R.M: Hmmm (tražim po netu)... Evo je... Sunovrat komandantna?

Ejmi: Upravo to, čitaj.

R.M: "U fudbalu je čest slučaj da talentovani fudbaleri ne ostvare svoj potencijal..." Da li je moguće!? "Srpski trener je nakon sjajnih epizoda širom planete nestao sa fudbalskih naslovnica. Poslednja dostignuća su bila Japan i Belorusija, nakon toga popularni Komandant nema nijedan angažman..."

Ejmi: Razmišljala sam da krenemo opet u posao, možda da probamo nova tržišta

R.M: Ejmi godinu dana pauziram, želim evropski povratak

Ejmi: Zašto ne krenemo odavde?


DRUGI DEO: GOST
Argentinska obala
21.05.2016
13:40



Слика

Ejmi: Dijego ima zanimljivu ideju za tebe, mislim da je ovo sjajna ponuda

D.M: Jefe! Imam sjajnu ponudu za tebe, šta kažeš da napraviš nešto sa mojim plavo zlatnima?

R.M: Zar vi nemate trenera? Plus osvojena titula

D.M: Nisam zadovoljan stanjem u mojoj Kući, možda je "On" osvojio titulu ali sad će decenija bez Copa Libertadores. Srce mi se cepa zbog tog podatka...

Ejmi: Hajde da napravimo to!!!

R.M: Uspori Ejmi. Zar stvarno misliš da možemo to da napravimo?

D.M: Jefe verujem u to!

TREĆI DEO: PREGOVORI
La Bombonera - Oficina
25.05.2016
15:00


Слика

Dijego je bio uporan da se sastanemo sa Anđeličijem (predsednikom Boke). Ejmi je baš bila uzbuđena zbog ovog sastanka. Dijego se pojavio par minuta pred sastanak ležerno obučen u dresu Boke sa tompusom, izgleda da za njega ne važi zabrana pušenja u prostorijama kluba. A i kako da važi kad na svakom ćošku njegova glava viri, on im je Bog.

D.A: Hvala vam što ste došli u naš klub i što ste nam iskazali čast da budete naš gost.

R.M: Zahvaljujem se na dobrodošlici, Dijego je insistirao na ovom sastanku. (Ejmi me šutira) Naravno i moj agent Ejmi Tejlor, bez nje ne bi bilo ni moje karijere.

Dijego: Danijele hajde da razgovaramo o poslu, želim da moj Jefe preuzme naš tim i da nam vrati slavu.

D.A: Dijego i sam znaš da Giljermo ima važeći ugovor, doneo nam je titulu!

Dijego: Pa šta? Treba da čekamo više od 10 godina na povratak Libertadoresa? Da li čuješ sebe?

D.A: Znam da je to bolno za nas ali vremena su se promenila, ogromna je konkurencija i nismo suvereni vladari kao nekad. Uz svo dužno poštovanje našeg gosta, mi imamo trenera!

Ejmi: Dijego uredu je, nemoj da se nerviraš

Dijego: Jefe vidiš sa kim imam posla? On meni objašnjava situaciju u fudbalu!

D.A: Da prvo pružimo šansu Giljermu, na dobrom je putu. Ako ne, sastaćemo se mi opet...

Dijego: Znaš i sam da gubiš vreme sa njim!


Neuspešna misija? Idemo Ejmi nazad...
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Zbunio si me s avatarom na prvu. :xD:

Sretno s igrom! :fanman:
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

ČETVRTI DEO: GOLF
Island
14.06.2016
14:09



Слика

R.M: ......tako ti ja moj prijatelju prođem u Argentini, lagao bih kad bih rekao da nisam želeo takav klub.

Jesper: Do kad planiras da budeš na odmoru?

R.M: Dok Ejmi ne završi poslove u Australiji, ovde sam stacioniran. Nije vam loše ovde, neverovatna priroda

Jesper: Znaš meni je komšija predsednik Knattspyrnufélaga, bilo bi dobro da vas upoznam. Zaista zna sve na Islandu, mogao bi lako da ti nađe angažman

R.M: Imam slobodnog vremena, šta znam...

Jesper: Ja često idem na utakmice i pratim Knattspyrnufélag, hajdemo sutra da pogledamo utakmicu

R.M: Nemam ništa protiv


PETI DEO: PENALI
KSamsungvöllur
15.06.2016
17:30



Слика

Jesper nam je sredio Vip ložu gde smo zajedno sa Kristinn Kjærnested-om gledali kup meč između Knattspyrnufélag-a i Stjarnana. Popularni KR je već do 36 minuta imao 0-2 prednost ali je domaćin preokrenuo rezultat na 2-2 da bi na penalima izbacili KR.

Trebali smo da nakon utakmice odemo na svečani ručak i upoznavanje sa igračima, međutim poraz je sve to poremetio i pomerio za dan kasnije. Kristinn se izvinio za pomeranje planova ali neočekivani poraz je učinio svoje.


ŠESTI DEO: VEČERA
Rejkavik
16.06.2016
21:00




Слика

Kristinn: .... biću otvoren prema vama. Moj klub posrće u svim mogućim takmičenjima, juče smo eliminisani iz Kupa a prvenstvo nismo osvojili tri godine. Želeo bih da popravim stvari, Jesper je učinio Božije delo što nas je upoznao. Upoznat sam sa svim vašim uspesima i dostignućima, moj klub ne može da vam ponudi milionske cifre kao vaše ekipe Jubilo, Cruzeiro, Partizan, Njukasl....

R.M: Meni je sva priča oko fudbala na Islandu jako zanimljiva, fantastičan rezultat je napravila vaša reprezentacija i time učinila iskorak na neki novi stepenik na fudbalskoj mapi.

Jesper: Ovo bi mogla biti sjajna stvar, voleo bih da te vidim u akciji!

Kristinn: Imamo nastupe u kvalifikacijama za LE, suludo bi bilo da očekujem bilo šta tu. Ali prvenstvo, to je moja rana... Nisu drugi klubovi iznad nas,jednostavno nam fali ono nešto

R.M: Bez Ejmi zaista ne možemo ništa rešiti, ja vašu ponudu prihvatam. Sve vezano oko ugovora i uslova moramo sa mojom saradnicom.

Kristinn: Konobar!!! Šampanjac!!!

Jesper: Ovo mora da se proslavi!


Слика

SENZACIJA!

Слика

Ekskluzivno objavljujemo vest da je Knattspyrnufélag Reykjavíkur našao novog trenera. To neće biti već viđena "faca", u pitanju je internacionalni srpski trener R.Milaković koji se nakon brojnih svetskih ekipa vezao za KR. Kako nezvanično saznajemo biće potpisan jednogodišnji ugovor!
Последње учитавање од Football maniac дана 25 Нов 2016, 00:05, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Knattspyrnufélag Reykjavíkur

Слика

Potrazi je zvanično došao kraj, Ejmi i ja smo ozvaničili posao sa nekadašnjim velikanom Islanda koji je posrnuo. KR zvanično tri sezone nema trofej u prvenstvu i lagano je prepustio ulogu najbolje ekipe FH. I ako je sezona u toku, primarni cilj je osvojiti titulu a u LE koliko se uradi uradi. Ono što sam zatekao nije ni nalik profesionalnom klubu, zvanični status kluba jeste Profesionalni i pored fantastičnog uspona zahvaljujući "Francuskom snu" na evropskom prvenstvu i dalje je klupski fudbal na niskim granama. KR ne poseduje skaute, trenere omladinaca.... O ostalim stvarima je suvišno govoriti, krećemo ispočetka...


TRANSFERI

Слика

Prelazni rok na Islandu startuje 15. jula što je uveliko kasno za nas zbog Lige Evrope. Odmah sam krenuo u suludu potragu za igračima (bez skaut tima). Prvi koji je zapao za oko je ukrajinski napadač Bogdan Sichkaruk za koga iskreno nisam ni znao šta ću, nadao sam se da će biti bolji od ovih što posedujem u timu. Apsolutna zvezda prelaznog roka je levi bek Xabi Castillo, ovaj momak je nastupao u Bilbau, Alavesu, Sosijedadu i Las Palmasu tako da je on definitivno "Roberto Karlos" na Islandu. Poslednje pojačanje je Chris Atkinson, nastupao je uglavnom po nižim ligama Engleske i smatram da će doprineti dosta u veznom redu. Jedini odlazak je bio Kennie Chopart jako dobar igrač ali izuzetno nezahvalan pa je dozvolu za odlazak dobio tek 31. avgusta. Za njegovu slobodu smo dobili fantastičnih 140.000 €!


Pepsi deildin
Liga


Слика

Bez puno muke smo osvojili prvenstvo, kad sam preuzeo KR imali su prednost od 2-3 boda u odnosu na drugoplasiranog. Na 14 mečeva smo zabeležili 9 pobeda 3 remija i 2 poraza, što nije tako loš skor. Ovako je izgledao kraj sezone. Usledilo je veliko slavlje nakon poslednje utakmice nakon koje sam rešio da napustim tim. Razlog je bio jednostavan, ovaj tim nema perspektivu dok predsednik se bazira na domaćim igrama i njih evropa ne zanima!


Liga Evrope


Слика

Prvi protivnik na evropskom putu nam je bio AMATERSKI tim iz Luksemburga. Na prvoj utakmici kod kuće smo odigrali sjajno i pobedili samo sa 1-0, što je bilo razočaravajuće. Revanš je bio apsolutno druga priča, poveli smo već u prvom napadu da bi domaćin izjednačio. Bez obzira na apsolutnu dominaciju, domaćin je često izletao u kontra napade i pretio našem golu. Na kraju smo ih prošli i to jedva ukupnim rezultatom 2-1!

Слика

Znatno zvučnije ime nam je došlo u narednoj rundi, Geteburg kao da je motivisao moje igrače da odigraju van svakih granica. Kao gosti smo poraženi 2-0, međutim i pored visokog rezultata smo igrali jako dobro i primili golove tek pred kraj utakmice. Znao sam da je nemoguće da sustignemo takav rezultat ali sam se nadao da opet pružimo dobru partiju i ne padnemo tek tako. Moji momci su taj revanš odigrali kao finale. Postižemo gol u 27. minutu i ređamo šanse ali bez drugog gola koji bi nam dao produžetak. Na kraju smo imali 16 šuteva na gol dok su gosti bili na broju 11. Dostojan oproštaj od Evrope i to pobedom!

Слика


Konferencija za kraj sezone

Слика

Na početku se zahvaljujem svima koji ste došli i koji pratite ovaj naš put po Islandu! Moram biti zadovoljan i ponosan na ove momke bez obzira što smo imali padove i nesuglasice. Uspeli smo da osvojimo Ligu nakon 3 godine pauze, trofej smo vratili. Tim je pojačan sa iskusnim igračima koji će i naredne sezone braniti boje ovog kluba. U Evropi smo postigli mali uspeh i činjenicu da nismo poraženi na domaćem terenu. Čelnici su želeli da nastavimo sa ovim radom ali ja sam doneo odluku da napustim KR i započnem neku novu avanturu. Naša saradnja je bila sjajna ali nam se ambicije nisu poklopile da bi nastavili dalje, iskreno se nadam da će ekipa napraviti korak dalje u Evropi i da neće ostati samo na domaćoj sceni. :poz:
aca delija
Assistant Manager
Поруке: 603
Придружен: 14 Мај 2014, 20:00
Место: radicevic
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Порука од aca delija »

nastavljas
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

aca delija пише:nastavljas
Nastavljam ali sa drugim timom,uskoro ide nastavak :smeker:
aca delija
Assistant Manager
Поруке: 603
Придружен: 14 Мај 2014, 20:00
Место: radicevic
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Порука од aca delija »

uzmi zvezdu
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

aca delija пише:uzmi zvezdu
nastavi
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”