Mene je daleki vodio put

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Mene je daleki vodio put

Порука од fixy95 »

Kako je jedan nas glumac i komicar jednom davno rekao, oni sposobni odu u kriminalce, a mi koji smo nesposobni da postanemo kriminalci odemo u policajce pa ih onda kao nesto jurimo. Ovo je prica o tome, kako nesposobni jure sposobne u zelji da postanu bolji od njih....oni koji su sposobni oni odu u PSV, a mi nesposobni zavrsimo u Ajndhovenu i onda ih kao nesto jurimo i tezimo ka tome da budemo bolji od njih. Dobrodosli u pricu o malom klubu iz velike fudbalske nacije.

Слика
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од fixy95 »

Razmisljao sinoc kako da nazovem temu i bas mi naidje ta pesma pa reko sto da ne
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од fixy95 »

Слика
Nisam jos ni stigao u klub, niti se upoznao sa igracima kako treba, a vec mi je postavljen cilj plasnam u playoff. Mediji nam predvidjaju 9. poziciju, ali naseg gospodina predsednika to ne zanima, kaze klub je u prethodne dtri sezone igrao playoff pa se to i od mene sad ocekuje. Kazem okej ali cekaj da se prvo upoznam sa ekipom. Ulazim u svlacionicu, a tamo imam sta i da vidim. Kvalitet ekipe nije tako los kao sto sam mislio, ali nije ni izbliza zadovoljavajuci. Na svakoj poziciji fali bar jedan igrac. Sem krila, njih imamo na izvoz, ali kakvog su kvaliteta to cemo tek videti....isto odmah upada u oci veliki broj Belgijanaca. Nije ni cudo kad je gazda Belgijanac. Dobro, sta je tu je.

- Gazda, kako stojimo sa finansijama?
- Klub stoji dobro, u plusu je.
- Super, znaci bice nesto za pojacanja?
- Rekao sam da klub stoji dobro, ne ti. Ti imas ku*ac pa ko hoce da igra za njega ti ga dovodi.

Da stvar bude jos gora u drugoj ligi ne mozes da potpisujes non-EU igrace. Za pocetak sam prodao neke igrace kako bih mogao da zakrpim neke rupe u ekipi, a onda dovodio, ne ono sto sam hteo nego ono sto sam mogao. Ima tu i par igraca sa amaterskim ugovorom, jebiga mora se, muka naterala. Na kraju sam, bar mislim, uspeo da sklopim nesto sto ce liciti na ekipu.
Слика
Odigrali smo 5 pripremnih meceva. Cak 4 protiv Nemaca. Rezultat je naravno bio u drugom planu, cilj je bio da se ekipa uigra sto vise je to moguce. Ima dosta povredjenih igraca i to dodatno otezava posao. Konstantno su bar 3,4 igraca u autu. Jako lose smo igrali prva 3 meca. Poslednja dva smo dobili uz 6 golova, ali igra jos uvek nije nista specijalno i morace to mnogo bolje kad krene liga.
Слика
Последње учитавање од fixy95 дана 10 Нов 2016, 17:35, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од fixy95 »

Слика
Usli smo jako lose u sezonu. Na prva dva meca smo imali prednost na poluvremenu, ali na kraju gubili utakmicu. Posle treceg kola smo pali na samo dno tabele. Vec sam ocekivao sut kartu u rekordnom periodu, ali smo na srecu imali nesto slabije protivnike u naredna dva kola i uspeli da u zavrsnicama dodjemo do pobeda. Posle jos dva poraza u naredna dva kola se desava prelomni trenutak u ovom delu sezone. Prestajem da slusam pomocnike sta kenjaju (jer nikad ih nisam ni slusao, ne znam sto sam sad uopste eksperimentisao sa tim) i gle cuda, ekipa pocinje mnogo bolje da igra. Ulazimo u seriju od devet utakmica bez poraza. ekipa je igrala zaista dobro. Par puta je uspela da se vrati iz minusa od 2 gola (protiv Jong PSV-a i Utrecht-a). Poslednji mec u ovom delu sezone protiv Venla je i najbolji koji smo odigrali. Na poluvremenu smo vec imali 3:0 i samo lagano priveli mec kraju.
Слика
Na tabeli stojimo dosta dobro. Na mestu smo koje vodi u playoff. Imamo 5 bodova vise od Emmena i imajuci u vidu da iz utakmice u utakmicu dizemo formu, ocekujem da se playoff ne dovodi u pitanje. S druge strane ne verujem da cemo uspeti da izborimo direktnu promociju, jer 8 bodova nije uopste malo, ali duga je sezona, sve je moguce. Inace, dosta mi pomazu ovi Jongovi jer oni ne mogu u visi rang, a jaki su dosta i ostalima uzimaju mnogo bodova, a ja imam odlicne rezultate s njima. Tako da sam taj los start nadoknadio najvise zahvaljujuci njima.
Слика
U kupu smo se osvetili De Graafschap-u za onaj preokret na otvaranju sezone. To je bio ujedno i prelomni mec, jer je dosao bas pre one serije od 9 meceva bez poraza u ligi. U drugom kolu smo dobili prvoligasa. Malo smo izmesali karte za taj mec, igrali sa 3 nazad, ili 5, kako je kome draze. I to se ispostavilo kao jako dobro resenje. Vodili smo, promasili jos dve gol sanse. Kontrolisali smo mec sve do 78. minuta, kada smo primili gol iz kontre posle naseg kornera, a u sledecem napadu odmah jos jedan. Posle tog meca sam imao i pobunu u klubu...

Alemao: Ne svidja mi se tvoj nacin vodjenja kluba
- U cemu je tacno problem?
Alemao: Pa lose vodis klub, imas lose rezultate, a i moja uloga u klubu...
- Ne svidja ti se tvoja uloga? A da ne bi ti malo da letis iz kluba?

Sreca pa se izvinio odmah, a i slab sam sa napadacima pa je ostao u timu.
Слика
Dok traje ova zimska pauza ja se bacam malo na knjigu :zelenko:
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од fixy95 »

Ljudi iz kluba zadovoljni rezultatima i formom u kojoj se nalazi klub, mirno i spokojno su proveli zimske praznike. Na dan okupljanja ekipe odrzan je sastanak u prostorijama kluba. Svi smo se slozili da je za nama dobra polusezona, ali da mozemo jos bolje. Nezvanicno smo postavili cilj ispred sebe, a to je plasman u Eredivise-u.
Слика
Posto pauza nije bila duga, a i imamo dosta problema sa povredama pred nastavak smo zakazali samo dva pripremna meca. Dovoljno da se igraci vrate u punu formu. Prvi mec protiv ekipe iz Sarlroa gde ce svi dobiti sansu po 45 minuta. Drugi mec jedna veoma jaka provera ekipe Genta, cisto da vidimo gde se nalazimo u ovom trenutku.....na jako dobrom mestu , rekao bih.
Слика
Nastavili smo tamo gde smo stali. Mec protiv prvoplasiranih na tabeli i lagana pobeda. Imali su jedan sut u okvir za ceo mec. Odbrana je izgledala jako dobro. Dopustali smo jako mali broj sansi protivniku i vezali 340 minuta bez primljenog gola. Alemao je konacno krenuo da igra kako sam od njega od pocetka i ocekivao, ali se onda povredio. Tako da su mi sad oba napadaca u ekipi povredjena. Njihov nedostatak nadoknadjuje fantasticni
Jonny Rowell . Covek igra u zivotnoj formi. Postigao je 5 golova i zabelezio 3 asistencije na poslednjih 5 meceva, burazer terorise protivnike.
Слика
Za samo 4 kola smanjili smo prednost De Grafsapa na samo 2 poena posto su proslo kolo pukli od Venla 3:2. Sada je vec sasvim realno i prvo mesto i kako trenutno stvari stoje ocekujem i da ga uzmem, a onda da pravimo ludilo po ulicama Ajndhovena.

Mrzi me da pisem o taktici nesto vise, evo cisto slika formacije koju forsiram da imate neki uvid o tome kako igram.
Слика
Sto se finansija tice, mnogo su bolje nego kad sam dosao u klub. Sad je to vec ozbiljan plus i ocekujem da cu naradne sezone imati neku lepu paru da napravim neki malo ozbiljniji tim.
Слика
Последње учитавање од fixy95 дана 17 Нов 2016, 18:46, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од fixy95 »

Слика
Minut nakon sto sam izvrsio poslednju izmenu povredi mi se golman.....J***m ti i srecu i fudbal i sve nek ide ku*ac....uvek se meni ovako nesto desi...ali jedno zlo nikada ne ide samo, Simic pauzira 2 meseca, a povredio se i rezervni golman, tako da cu izgleda ja morati da stanem na gol u narednom mecu....
Слика
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од fixy95 »

Слика
Posle onih uvodnih pobeda koje ste videli usledila su 3 ocajna meca na kojima smo dali samo jedan gol. Malo smo se trgli i vezali dve pobede protiv jakih rivala, ali nakon toga nastupa mrak. Cetiri poraza u nizu i samo jedan gol na 5 meceva. Sto je najgore ekipa uopste nije igrala lose, u vecini meceva smo bili bolji rival, imali vise sansi, ali realizacija je bila uzasna. Pokusavao sam sve, menjao formaciju, probao sa dva napadaca, nista bukvalno. Do kraja smo jos nanizali jednu pobedu i cak 4 remija. Na sva 4 meca je protivnik izjednacavao sto me je dodatno iznerviralo. Pred poslednje kolo situacija je bila sledeca: Helmond 61 bod, Telstar, De Grafsap i ja po 60. Moja pobeda sa istom razlikom kao i Telstar i sa dva gola vise nego De Grafsap donela bi mi direktnu promociju. Posto je De Grafsap puko svoj mec, a Telstar dobio samo 1:0 mene bi bilo koja pobeda odvela na prvo mesto. Mladi Vorthoren je ima svoj debi iz snova u startnoj postavi. Dao je 2 gola i vodili smo 2:0. Ali to ne bi bili mi kad ne bi zasrali nesto, dva brza gola i kraj nasih nada u promociji s prvog mesta.
Слика
Слика
Plej of nam je doneo stare poznanike. Bice to cetvrti i peti mec sa njima ove sezone. Za sada vodimo 2-1 u pobedama.
Prvi mec kod njih. Otisli smo s namerom da se vratimo sa aktivnim rezultatom. Zatvorili smo se i cekali, cak ni posle gola nisam nista hteo da menjam jer sam bio zadovoljan i sa minimalnim porazom jer sam znao da mozemo da ih dobijemo u revansu. Revans kao da sam ja pisao scenario. Poveli su nadoknadi prvog poluvremena, a kad sam vec ubacio najbolje izvodjece penala u 89.minutu jer nisam znao ima li produzetaka ili odmah jedanaesterci, postizem i drugi gol.

Poslednje kolo plej ofa nam je donelo lakseg protivnika. Bio je veliki pritisak jer smo favoriti, ali smo se znalacki snasli u toj situaciji. Kuci smo bili daleko bolji rival, ali opet smo nervirali nase navijace sve do 90.minuta, a u revansu smo poveli vec na startu i rutinski priveli mec kraju.

Sto se tice igraca Fries Deschilder je kad se sve oduzme i sabere bio najbolji igrac ove sezone. Drzao je sredinu terena i bio najstandardniji u ekipi. Oko njega planiram da gradim ekipu za narednu sezonu. O Rowell-u sam vec pisao. Odigrao je solidno prvi deo, pa onda pokidao onih par utikmica. Stice se utisak da je s njegovim padom pala i cela ekipa, ali je na kraju opet odigrao par dobrih utakmica i doprineo plasmanu u prvu ligu. Nando je placen 120k u nedostatku stopera, odigrao je solidnu sezonu i ocekujem da i sledece sezone bude vazan sraf u rotaciji u zadnjoj liniji ekipe. Tarfi je dosao kao slobodan igrac. Mozda nije bio toliko dominantan i pravio toliku razliku kao sto sam ja zeleo, ali i za njim je jedna solidna sezone. Bio je najbolji asistent ekipe, a dao je i nekoliko jako bitnih i jako lepih golova. Vorthoren je klinac o kome sam gore pisao. Debitovao je u prvoj postavi i dao dva gola odmah. Svakako igrac na koga cu obratiti paznju i za koga imam planove u buducnosti. Lieder je ove sezone bio prvi napadac. U prvom delu sezone je bio najbolji strelac i najbolji igrac, nosio je ekipu sa 11 pogodaka. Bio je i vodeci strelac cele lige. Ali posle povrede u drugom delu sezone nije uspeo da pronadje pravu formu i ostao je na tih 11 golova. Vloet je pozajmljen igrac i vraca se u PSV, ali da ga spomenem jer je imao svoje trenutke ove sezone. Odigrao je lose, ispod ocekivanja. Ali je nekako uvek bio tu kada ekipi ne ide, bio je najbolji kada je najvaznije. Dao je 3 gola koja su donela 9 bodova i u plej ofu je bio mozda i najbolji igrac, tako da mu dugujem veliku zahvalnost. I za kraj moj omiljeni igrac, De Silva . Nema kvalitet za prvi tim, ali je odlican dzoker. Cesto je njegov ulazak u igru znao da preokrene tok meca i da nam donese pobedu. Dao je takodje neke jako vazne golove u bitnim momentima.
Слика
Слика
Sve u svemu odlicna sezone je za nama. Bilo je dosta uspona i padova, mnogo oscilacija, ali i pored toga smo nadmasili ocekivanja i vratili Ajndhoven u prvu ligu posle okruglo 40 godina.
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од fixy95 »

Kratka avantura
Слика
Zasto Finska? Jako volim ovu zemlju, verovatno zbog fenomenalne muzicke scene. Uz to imaju i najjacu grupu u kvalifikacijama, gde su oni uz Kosovo totalni autsajderi. Imaju 2,3 dobra igraca i to je to. Ali, dosao sam da probam da napravim cudo i izborim SP.
Turkey 2-2 Finland

Finland 0-3 Ukraine

Finland 3-1 Kosovo

Finland 2-2 Iceland

Croatia 5-1 Finland

Finland 1-3 Turkey

Najveci problem su mi pravili Eremenko i Pohjanpalo od kojih sam ocekivao da bukvalno nose ekipu, a oni su bili jedni od najlosijih na terenu. Imali smo i dosta povreda sto je takodje uticalo na slabije rezultate od onih sto sam ocekivao. Igrali smo jako dobro protiv Turske u gostima i kuci protiv Islanda, njih smo bas ugazili ali eto oba meca smo zavrsili 2:2. Kosovo smo lagano dobili, mada je sve do 90.minuta rezultat bio otvoren. Ukrajina nas je ocekivano ugazila, kao i Hrvatska u prvom poluvremenu gde nismo imali sut na gol. Drugo poluvreme smo zaigrali bolje imali neke sanse da smanjimo na 3:2, ali nismo uspeli i za to smo kaznjeni u sudijskoj nadoknadi. Drugi mec s Turcima bio je presudan za mene. Odigrali smo ispod ocekivanja i tada je bilo jasno da necemo izboriti plasman na SP. Nisam uspeo u svojoj nameri i logican potez je bio neopoziva ostvka. Prijatno, dovidjenja.
Последње учитавање од fixy95 дана 12 Дец 2016, 00:56, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од fixy95 »

Pocinje nova sezona. Ekipa je ponovo na okupu. Krecu pripreme za Erediviziju, tim mora da se pojaca, a para nema. Domaci klinci nece u Ajndhoven, pre biraju da budu epizodisti u nekim osrednjim klubovima. Recimo primer Snajdera, izabrao je da potpise novi ugovor za Utrehtom gde je prosle sezone odigrao jedan mec i to usao s klupe, a odbio ugovor sa mnom. A oni koji su hteli da dodju nisu imali kvalitet ni za drugu ligu. Zato sam se okrenuo nekim iskusnijim igracima, koji su prvo morali proci probu.
Слика
Слика
Слика

Imali smo dosta jake provere i dosta se dobro snasli u njima. Dijara se fenomenalno pokazao i zasluzio svoj ugovor. Danko Lazovic mi se povredio, ali tog coveka obozavam i mora sam ga potpisati, ako nista drugo, da bude trn u oku PSV-u. Lola je isto odigrao fenomenalno prijateljske utakmice, ali nisam imao para da ga potpisem, zato sam mora da prodam dva klinca iz skole kako bih skupio pare za Lolu, ali dok ja skupih pare on ode u Lucane. Nakon toga mi se otvorila prilika da dovedem Necu Tomica i to nisam mogao da propustim jer je zaista klasa za moju ekipu.
Слика
Слика
Imali smo fenomenalan pocetak sezone. Senzacija u Amsterdamu, tome se niko nije nadao. Mislim da smo celu Holandiju ostavili u soku. Nakon toga jos jedna teska tekma, sa sampionom Fejnordom. Veliki bod. Posle jos jedna minimalna pobeda i dva debakla. Nije ovo lose, bolje jedno 0:5 nego pet puta 0:1. Na tabeli stojimo iznenadjujuce dobro, ali igra nije nikakva, rekao bih da smo ove bodove uzeli na losu igru protivnika, a ne na nasu dobru igru. Cim su protivnici zaigrali malo bolje doziveli smo debakl....bice ovo duga i ako se po jutru dan poznaje rekao bih bolna sezona u kojoj ce opstanak biti veliki uspeh...a obecao sam sredinu tabele.
Последње учитавање од fixy95 дана 12 Дец 2016, 14:50, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од fixy95 »

Слика
Слика
Zavrsena je jedna jako cudna i jako mucna polusezona za nas. Imamo pravi onaj mentalitet seljackih klubova, kidamo protiv velikih, a protiv uslovno receno malih klubova ne znamo gde bijemo. Posle dobrih rezultata na pocetku sezone (ne i igrara) imali smo seriju od 5 vezanih poraza. Vec je pocela da mi se klima fotelja, pa sam otisao na intervju sa Cukom, da se obezbedim. Usledili su malo bolji rezultati i skor 2-2-1 iz narednih 5 meceva i verujem da mi je to sacuvalo fotelju. Odigrali smo jos 3 iksa do kraja, uvek smo tu negde na granici da prelomimo, ali ne ide nam. Tanki smo u napadu, nemamo nekoga ko ce konstantno da postize golove, mislio sam da ce to biti Dijara, ali on nakon sto je izborio ugovor ne igra ni blizu kao pre toga. Sta je tu je, tamo smo gde realno i pripadmo, u borbi za opstanak.
Слика
Kup nam je bio u drugom planu, ali sa dve pobede i relativno dobrim zrebom porasli su i apetiti. Imao sam velika ocekivanja u tom cetvrtom kolu, pa da mozda u nastavku uz malo srece probamo da izadjemo u Evropu. Ali, usledilo je veliko razocarenje i poraz u 90+.
Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”