Los Racinguistas

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Корисников грб
Luxic
Assistant Manager
Поруке: 788
Придружен: 21 Јул 2011, 01:21
Место: Gradiska
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Los Racinguistas

Порука од Luxic »

Слика

Sad izlaskom novog serijala, red je da krenem i u novu menadzersku pricu. Bilo je dosta dileme s kim da zapocnem prvi sejv u ovom serijalu i izbor ja pao ni vise ni manje nego na Racing iz Santandera. Klub koji je osnovan davne 1913. godine, ali kroz istoriju nisu imali znacajnijih rezultata. Poslednji put u drustvu najboljih bili su prije 10-ak godina kada su i jedini put u istoriji igrali neko evropsko takmicenje.

Ne bih puno o proslosti, jer pred nama je veoma dosta posla. Od prvog dana sam se bacio na posao, da vidim sa kim imam posla. Vidio sam da tu ima mnogo zapustenih i preplacenih igraca, kojima bi se najbolje bilo zahvaliti. Pojacanja ce svakako trebati na odredjenim pozicijama, ali i to ce biti tesko sve uklopiti imajuci u vidu nas budzet, pa ce na kraju biti ono daj sta das. Prema media prediction mi smo na drugom mjestu, ispred nas je samo Ponferradina, ali i pored svih problema koje imamo i na koje cemo naici plasman u visi rang ne bi trebao doci u pitanje niti u jednom trenutku.

Tim Racinga koji sam preuzeo

Слика
Budzet za predstojecu sezonu

Слика
Moji planovi u buducnosti sa Racingom su da se finansijski ustabilimo, ostvarimo plasman u Primeru, igrati Evro takmicenja, a ukoliko se zadrzim duze zasto da ne donesem i titulu prvaka Spanije u fudbalu.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

А где су им она 2 брата? Продати?
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

Kod mene u Sevilji. :cheers:
Um caruje, snaga dobro dodje.
Корисников грб
Luxic
Assistant Manager
Поруке: 788
Придружен: 21 Јул 2011, 01:21
Место: Gradiska
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Luxic »

Velja93 пише:Kod mene u Sevilji. :cheers:
:yesko:
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Е јбг, на прошлом је било занимљиво направити екипу око њих двојице. Ал добро, таман их вратиш за пар година ако се развију лепо.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Kad vidim Racing...

Слика :gunman:

Sretno!
Корисников грб
Velja93
Manager
Поруке: 2692
Придружен: 08 Нов 2010, 14:30
Место: Beograd
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Velja93 »

shirajzl, Jel ovo Munitis ? Zaboravio sam na njega. :cheers:
Um caruje, snaga dobro dodje.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Da, da, Djape Munitis... Kakav je to otac bio... Kako su on i Zigatar plodili pred kraj njegove karijere...
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Ja sam na proslom menadzeru vodio Rasing bas zbog brace San Emeterio, pa sam se razocarao kada sam video da su napustili klub, tako da sad trazim neki drugi spanski klub za kasnije vodjenje.
Корисников грб
Luxic
Assistant Manager
Поруке: 788
Придружен: 21 Јул 2011, 01:21
Место: Gradiska
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Luxic »

Слика
Iza mene je jedan tezak prezlani rok kao sto sam i najavio. Nije bilo lako pronaci igrace koji bi htjeli za "dzabe" igrati, ali ipak na kraju nasao i takve koji ce igrati za kikiriki i koji bi mogli donijeti titulu prvaka na kraju godine. Trebace tu dosta vremena da uklopim i sigurno da nece biti rezultati odmah vidljivi, ali ne sumnjam u te igrace i u sebe da cu iz njih izvuci maksimum.

Prva dva igraca koja sam doveo su stare kajle, a to su Pierre Wome i Juanmi. Oni sa svojim iskustvom mogu donijeti prevagu u nasu korist, samo da ih posluzi zdravlje i da ne bude nekih vecih povreda. Doveo sam i 4 igraca na posudbu, koji u buducnosti bi mogli biti opasni igraci, a dosli su steci iskustvo kod mene u Racing i izboriti se preko naseg kluba za vec status u klubu iz koga dolaze. Od igraca koji su dosli na posudbu, najvise ocekujem od napadaca Danija Iglesiasa, koji je zabio sve golove u pripremnim utakmicama nase ekipe.

Слика

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика


Слика

Sto se tice pripremnih utakmica, mogu biti sasvim zadovoljan igrom pa donekle i rezultatom jer imajuci u vidu ko su nam bili protivnici u tim utakmicama. U tim utakmicama dosta sam dobio jasniju sliku gdje nam najvise skripi i na cemu trebamo najvise poraditi, a uz to su igraci stekli i neko iskustvo i izvukli pouke.
Nastavak na polusezoni...
Последње учитавање од Luxic дана 09 Нов 2016, 16:01, учитано 1 пут укупно.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Uh, Bolanos, nikad ne bih doveo igrača s Determination 2.
Корисников грб
Luxic
Assistant Manager
Поруке: 788
Придружен: 21 Јул 2011, 01:21
Место: Gradiska
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Luxic »

Kasnim sa izvjestajem, ali opravdano je. Bilo mnogo posla, pa nisam htio da igram samo eto da bi se odigralo. U narednim danima ce biti vise igre, a samim tim i izvjestaj.

Nije ni krenula sezona, igraci su se odmah nesto pobunili, ali i pored toga nadao sam se da to nece uticati mnogo na igru, sto u pocetku i nije te sam bio zadovoljan koliko toliko pocektom. Kasnije je krenuo stmoglav pad igre i forme, da sam bio na ivici otkaza, ali sam ih ubjedio da zasluzujem jos jednu sansu u trajanju od mjesec dana, sto su i ucinili. Nisu pogrijesili, u zadnjih 5 kola, 4 pobjede i velikih 12 bodova. Samo da napomenem da sam zadnje tri utakmice igrao sa 13 igraca u rotaciji, zbog toga velikih 12 bodovao.



Слика

Слика

Za kraj ovo izvjestaja...

Слика

Stigao je ovaj poziv predsjednika Duisburga u vrijeme kada je meni prijetio otkaz, tako da sam morao prihvatiti poziv za razgovor u slucaju otkaza da se osiguram. Ali uslijedili su pozitivni rezultati sa Racingom, a i iz Duisburga je stigao negativan odgovor.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
Корисников грб
Luxic
Assistant Manager
Поруке: 788
Придружен: 21 Јул 2011, 01:21
Место: Gradiska
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Luxic »

Zavrsena i prva moja sezona u Racingu. Prvi cilj koji sam postavio pred sobom pri preuzimanju kluba sam ostvario, a to je plasman u Segundu. Iako se cinilo na polusezoni da cemo tesko do mjesta koje vodi u visi rang, ipak se to desilo.

Слика
Слика

U drugom dijelu prvenstva smo izgledali potpuno drugacije. Ono sto je najbitnije bilo da su se igraci oporavili, te imao sam sirok roster i mogucnost da napravim taktiku onako kako sam i zamislio. Proljetni dio smo otvorili sa cak 9 utakmica bez poraza, od toga 7 pobjeda. Sto je ukazivalo da bi mogli na kraju i doci do svog cilja. Kada smo savladali glavnog konkurenta Ponferadu sa 3:0, prisli smo im na 2 boda zaostaka i cekali smo kiks njihov koji smo i docekali u zadnjem kolu, a onda je uslijedila ludnica na El Sardineru.

Слика

Uprava za naredni prelazni rok i nije bila bas siroke ruke, tako da cemo opet morati se krpiti i vecina igraca koji su igrali ove sezone biti u timu i naredne sezone u naravno par nekih pojacanja.

Evo i ucinak igraca Racinga:

Слика
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Само ми реци јел ти овај Дани играо у Мурсији ил тако негде? Јбт, пре пар менаџера је био неки убаговани клинац, играо АМЛ и СТ
Корисников грб
Luxic
Assistant Manager
Поруке: 788
Придружен: 21 Јул 2011, 01:21
Место: Gradiska
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Luxic »

mmladja пише:Само ми реци јел ти овај Дани играо у Мурсији ил тако негде? Јбт, пре пар менаџера је био неки убаговани клинац, играо АМЛ и СТ
Jeste. On je i prosao skolu Mursije, pa je kasnije non stop mjenjao klubove. Ipak na kraju ga nisam uspio zadrzati, a tesko cu naci mu zamjenu.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
Корисников грб
Luxic
Assistant Manager
Поруке: 788
Придружен: 21 Јул 2011, 01:21
Место: Gradiska
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Luxic »

U ovo ljetnom prelaznom roku najvaznije mi je bilo da zadrzim ekipu od prosle godine. U neku ruku mi je to i poslo, jer od svih igraca koje sam zelio ostaviti najbolji je otisao. Rijec je o Daniju Aquinu koji je prosle godine bio nas najbolji napadac, ali nismo uspjeli naci zajednici jezik. Karijeru je nastavio u Rumuniji. Poslije naseg razlaza odlucio sam Quintanu promovisati u opciju napada, a dodati mu jos jednog mladog igraca. To i uspio dolaskom Dejana Joveljica iz Zvezde. Na sredini sam se itekako dobro pojacao sa dva vrlo perspektivna mladica. Rijec je o Decu (Malaga B) i Augadu (Ath. Bilbao).

Слика

Слика
Слика

Sto se tice prvenstva i upravi sam stavio da je glavni cilj opstanak, iako su se bunili, poslije par kola shvatili su da je to i realna opcija. Ja sam igrom i vise nego zadovoljan, rezultatom malo manje, ali opstanak ne bi trebao doci u pitanje, iako sam se nadao potajno da bi mogli iznenaditi i dogurati do nekog plej ofa, mada ako budemo igrali na proljece kao prosle godine, nije nije nemoguce. Napomeno bih jos da smo pobjedili i Granadu i Rayo ekipe koje pretenduju na sami vrh tabele.
Последње учитавање од Luxic дана 01 Дец 2016, 23:51, учитано 1 пут укупно.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
Корисников грб
Luxic
Assistant Manager
Поруке: 788
Придружен: 21 Јул 2011, 01:21
Место: Gradiska
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Luxic »

Gotova je i druga sezona na klupi Racinga. Kad bi gledali ono stanje od pocetka sezone i predvidanja da cemo se boriti za goli zivot, ovo na kraju je kao da smo i osvojili titulu. Na polusezoni nije bilo bas idealno, cak sto vise stanje na tabeli je ukazivalo da cemo se grcevitno boriti za opstanak u Segundi.

U januaru je bilo neke sice na racunu, pa sam odlucio da dovedem jos jednog klinca iz Zvezde, sto se na kraju pokazalo kao i pravi pogodak. Rijec je o Luki Adzicu.

Слика

Statistika na kojoj bi joj pozavidjeli i mnogo bolji igraci. Odmah sam ga bacio u vatru, te je opravdao moja ocekivanja. Kao sto mozete i da vidite 11 golova i 4 asistencije u 18 utakmica, ali treba izdvojiti i vazni golovi za pobjedu protiv Luga i Almerije. Sledece godine ce biti jedan od vaznih dijelova ekipe i ne bih da mu stvaram pritisak, ali bice defnitivno igrac koji ce morati povuci ekipu u bitnim momentima.

Слика
Слика

U drugi dio sezone smo usli bolje i odmah su dosli bodovi koji su nas odvojili od borbe za opstanak. Nakon poraza od Ovieda, uslijedila je serija od 7 utakmica bez poraza koja nas je vinula na 6. mjesto na tabeli i za borbu za PO. Sve je to izgledalo bajno i sjajno, dok nisu dosla zadnja 4 kola gdje se ekipa opustila, vec upisali plasman u PO i lijepu sansu da se mozda plasiramo i u Primeru, ali zadnja 3 kola samo 1 bod i "tek" pozicija 8 na tabeli.


Слика

Sto se tice igraca, izdvojio sam vec Adzica, ali jos bih dvojicu. Naravno Joveljica i Oscara Fernandeza koji su vodili mrtvu trku za najboljeg strijelca kluba u ovoj sezoni, ali to je ipak na kraju pripalo mladom Joveljicu, od kojeg ocekujemo naredne sezone da "bar" bude na ovoj razini i nece da bude zime kod nas.

Sad nas ocekuje tezak period. Od pojacanja tesko da ce biti sta, klub je u minusu, iako bi nam bilo potrebno 2-3 pojacanja (pogotovo u zadnjoj liniji), ali sve su izglednije sanse da ce ovaj tim i u narednoj sezoni igrati. U narednoj sezoni idemo na najveci mogu plasman, a to je titula i plasman u Primeru, vidjeli smo da mozemo i ukoliko budemo svi radili kako treba, to ne bi trebalo doci u pitanje.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
Корисников грб
Luxic
Assistant Manager
Поруке: 788
Придружен: 21 Јул 2011, 01:21
Место: Gradiska
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Luxic »

Ipak uprava je dala par stotina hiljada evra, pa sam odlucio ih odmah usmjeriti na pojacanja. Prethodna dva pojacanja iz Zvezde su pokazali i vise nego sto smo ocekivali od njih za pocetak, pa sam nastavio da poslujem sa Zvezdom. Ovog puta sam doveo dva igraca, rijec o Marku Mijailovicu (275k) i Stefanu Mihajlovicu (375k). Nazalost odmah na pocetku prvenstva su i dozivjeli povrede. Marko ce pauzirati oko 2 mjeseca, dok je Stefan dozivio najtezu sportsku povredu, pa je pitanje da li ce uopste do kraja sezone i nastupati za Racing. Bila su jos dva pojacanja, ali smo ih doveli kao slobodne igrace. Radi se o Mink Peetersu i Rodriju Tarinu.

Слика
Слика
Слика
Слика
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
Корисников грб
Luxic
Assistant Manager
Поруке: 788
Придружен: 21 Јул 2011, 01:21
Место: Gradiska
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Luxic »

Слика

Najbolji igrac iz prosle sezone i iz ove prve polusezone prodat od strane uprave... :headhurt: :headhurt: :headhurt:
Последње учитавање од Luxic дана 19 Дец 2016, 00:25, учитано 1 пут укупно.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
Корисников грб
Berserk
Manager
Поруке: 1289
Придружен: 25 Дец 2011, 22:04
Место: Petrovgrad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Berserk »

Luxic пише:
Slika

Najbolji igrac iz prosle sezone i iz ove prve polusezone prodat od strane uprave... :headhurt: :headhurt: :headhurt:
Koliko ja vidim imao je izlaznu kalauzulu na 925k, a nije ga uprava prodala ?
Sir Alex Ferguson, A Knighted Champion
So Many Years the boss and we adore him
Simply The Best, United through and through
Forever we will be his Red Army
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”