Crociati

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Crociati

Порука од Tomas »

Kao i na proslom menadzeru opet krecem sa Parmom, nadam se da cu ovaj put imati vise srece da osvojim skudeto.
Слика
Krenuo sam sa kontinentalnom B licencom i sa iskustvom profesionalnog igraca (regionalni nivo), za po 1 nize nego sto mi je preporuceno.
Слика
Слика
Imam dosta iskusnih igraca, tako da cu probati da malo podmladim tim. Pojacanja mi trebaju u svim linijama, budzet mi je pristojnih 300k, jedino jos nisam odlucio sta cu da uradim sa Canini-jem. Ako uspem da pronadjem dostojnu zamenu verovatno cu da raskinem pozajmicu, jer mi je mnogo da placam 8,5k/w platu (15% budzeta), iako je verovatno najbolji stoper kog imam.
Последње учитавање од Tomas дана 08 Нов 2016, 00:41, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Nakon nekih 10-ak sati potrage za pojacanjima, isao sam na prvi continue. Prvo sam trazio igrace po mom ukusu, pa sam malo snizavao kriterijume, tako da su u uzi izbor usli otprilike nesto manje od 40 potencijalnih pojacanja. Neka su malo nerealna, kao sto je Bosko Jankovic, ali videcu jos koga cu sve uspeti da dovedem. Ipak sam odlucio da raskinem pozajmice Canini-ja i jos jednog igraca iz Atalante cime sam oslobodio oko 10,5k/w budzeta za plate i uveo sam ogranicenje u visini plate za pojacanja od 2,5k/w, posto cu morati da dovedem dosta igraca zbog tanke klupe. A sad je dosao red da predstavim najbolje igrace:
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Od njih ocekujem da na svojim ledjima iznesu celu sezonu. Najvise pojacanja ce mi trebati u veznom redu, jer osim Scavone-a i par penzosa nemam krstenog veznjaka, tako da cu verovatno dovesti 4 ili 5 novih igraca, dok sto se tice ostalih pozicija planiram da dovedem makar 1, ako ne i 2 golmana, stopera da zameni Canini-ja, desnog beka i 2 krila, jedino sam zadovoljan sa napadacima, iako im je prosek godina 33 i jedino ako prodam nekog dovescu zamenu.
Последње учитавање од Tomas дана 08 Нов 2016, 21:35, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
nikon897
Newgen
Поруке: 15
Придружен: 09 Нов 2010, 17:48
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од nikon897 »

Gledao sam Parmu ove sezone par puta preko neta i ovaj Benasi kida kako igra, jeste da je treca liga, ali baja razbija. I ako nije problem da samo napises kako se razvija Baraye, posto je prosle godine kidao i satro ga trazilo pola Italije i Evrope. Srecno
Vratiće se OFK-a, jebaće vam mamu!
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

nikon897 пише:Gledao sam Parmu ove sezone par puta preko neta i ovaj Benasi kida kako igra, jeste da je treca liga, ali baja razbija. I ako nije problem da samo napises kako se razvija Baraye, posto je prosle godine kidao i satro ga trazilo pola Italije i Evrope. Srecno
Nazalost Benassi mi se povredio do kraja godine, tako da verovatno se nece dugo zadrzati kod mene, dok je Baraye losiji nego na proslom menadzeru, videcu kako ce se razvijati.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Ima tu finog materijala u ekipi. :yesko:
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

shirajzl пише:Ima tu finog materijala u ekipi. :yesko:
To je otprilike i sve sto valja, ima jos par solidnih za rotaciju i to je to. Upravo zbog toga mislim da sam oborio svoj rekord po broju dovedenih igraca, ako racunamo i one na pozajmici ukupno je stiglo cak 18 novih igraca. Predstavicu samo one najbitnije, koji ce verovatno odmah da uskoce u prvi tim:
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
U prvenstvu sto dobro krenuli sa 4 boda u prva 2 kola, plasirali smo se u drugo kolo kupa za treceligase, a iz nekog razloga ne igramo kup Italije. Cilj u prvoj sezoni je promocija u Seriju B, dok cu u ovom kupu razigravati rezerve. Za kraj da predstavim i jedno novo lice u mom strucnom stabu, ubicu iz Srbije:
Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Na zimsku pauzu odlazimo sa 1. mesta i 3 boda vise od najblizeg pratioca, Terama.
Слика
Sto se prelaznog roka tice, doveo sam za sada samo mladog spica iz Rome, kao back up, jer ove moje matorce vec polako stizu godine, probacu jos nekog da prodam, da rasteretim budzet.
Слика
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Добар си. А јбт, ови што су последњи су код мене на позицији изборили промоцију у првој сезони. А Туминело је код мене у Аталанти. Дао ми данас 2 гола педер.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Uspesno smo priveli prvenstvo kraju, iako smo se malo izglupirali pobedivsi samo 2 utakmice u zadnjih 5 kola uz 3 poraza, ali je ipak glavni cilj ispunjen i izborena je direktna promocija u Seriju B.
Слика
Слика
Kao sto se i vidi, vecina igraca je ispunila moja ocekivanja, Nunzella je proglasen za najboljeg igraca lige, Calaio je ubedljivo bio najbolji strelac lige, dok su pored njih dvojice u timu sezone jos Scavone i Severini, najprijatnije iznenadjenje za mene. Lacio je poceo da me mnogo nervira, kako ja nadjem nekog mladog Italijana iz slabijih timova, tako ga oni dovedu, sve su to transferi izmedju 500 i 750, 800k, koliko bi i ja izdvojio da ih dovedem kasnije.

Cilj za narednu sezonu je neka sredina tabele, sve zavisi koja cu pojacanja uspeti da dovedem. Probacu da maksimalno rasteretim budzet i da prodam vecinu starijih igraca od 30 godina kojima su poceli polako da atributi opadaju, ukljucujuci tu i Calaia, na ciju platu mi odlazi 12% budzeta za plate. Fiansije uopste nisu sjajne, trenutno sam u minusu preko milion evra i u skladu sa tim sam i dobio jedan krompir za transfere, dok ce mi za plate ostati nesto preko 30k/w slobodno nakon sto isteknu ugovori nepotrebnim igracima, tako da u obzir dolaze samo slobodni agenti i pozajmice sa sto manjim placanjem plate. Za sada sam obezbedio dolaske dvojice pojacanja, golmana Pigliacelija koji je bio kod mene na pozajmici i mladog krila Dainelija iz Kjeva, plus sam produzio pozajmice do kraja sezone Severinija, Adama i Tumminella.

Za kraj jedna zanimljivost, nisam primetio da je neko kacio, Svetsko Prvenstvo 2022. je prebaceno iz Katara u Kanadu:
Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Veoma tezak prelazni rok je napokon prosao, doveo sam ukupno 13 novih igraca na koje nisam potrosio niti jedan evro, od cega su 4 pozajmice. Nazalost poceli su i problemi sa povredama, Russotto je pokidao ligamente i odsustvovace 10 meseci, dok se Masi, koga sam inace doveo nakon iste povrede iz Ternane, dok ovo pisem opet povredio i nece moci da igra do kraja godine. Najbitnija pojacanja su:
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Hteo sam jos vise da rasteretim finansije, ali nazalost niko nece da da neke pare za moje igrace, cak ni matorce nisam uspeo da rasteram, tako da na zimu jedino dolaze u obzir nove pozajmice. Finansijski ne stojimo ni malo dobro, u minusu sam nesto manje od milion evra i nema naznaka da ce se to u skorije vreme popraviti, jedino ako me predsednik Skala ne iznenadi, mada to i ne ocekujem. U prvenstvu smo odlicno startovali sa 3 pobede, dok nas novembru u kupu ocekuje mec sa Torinom. Iako sam se fino pojacao, cilj je ostao isti, sredina tabele, pa da sledece godine napadnemo promociju.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Na zimsku pauzu odlazimo sa 3. pozicije, do skoro smo nekih 10-ak kola bili i prvi, ali su nas pad zadnjih 5 kola upotpunosti iskoristili Verona i Karpi i pretekli nas.
Слика
Sto se kupa tice, Torino je nazalost ipak bio nepremostiva prepreka, ali smo ipak pruzili dostojan otpor izgubivsi sa 2:1. S obzirom da finansijski tonemo u sve veci minus, doveo sam par igraca na pozajmicu, cisto da pojacam konkurenciju, dok za sada nisam potpisao predugovor ni sa jednim novim igracem. Oni koji hoce da pregovaraju nisu nista bolji od ovih koje imam, tako da cu verovatno sacekati kraj prvenstva i u zavisnosti od krajnjeg plasmana dodatno pojacati ekipu.
Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Iako sam mislio da sledeci update bude tek na kraju sezone, ipak sam morao da i ovo podelim sa vama, mozda i najbolji youth intake koji sam dobio unazad nekoliko menadzera. Secam se da sam dok je Sautempton bio jos u trecoj ligi jednom dobio regena koji je imao ca 131 odmah u startu, ali nikad nisam dobio ovoliko dobrih, sa cak 6 njih sam odmah potpisao profesionalne ugovore, plus imam jos dvojicu dobrih od prosle sezone:
Слика
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Daj SS Santoroa.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Јеботе, ја овакве нисам добио за укупно 8 сезона. :argh:
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

shirajzl пише:Daj SS Santoroa.
On je bas po mom ukusu, jedino sto je malo nizak, kad bi porastao makar do 175:
Слика
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Taj će jebat matere. :yesko:
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

shirajzl пише:Taj će jebat matere. :yesko:
I ja se isto to nadam, vec za sledecu sezonu planiram da ga prebacim da trenira sa prvim timom i da ga ponekad ubacim i da igra, a za 2 ili 3 godine minimum zamenik kapitena.

A sada da se vratim na vise nego uspesni zavrsetak sezone. Kako je vreme odmicalo igrali smo sve bolje i bolje. U zadnjem kolu nam je trebala pobeda kod kuce nad Frozinoneom kao i poraz Karpija na strani od Vicence da bi osvojili 1. mesto, ali je nazalost Karpi remizirao tako da smo i pored niza od 6 pobeda za redom, odnosno 1 porazom u zadnjih 15 kola ipak osvojili "samo" 2. mesto, cime sam izbegao igranje baraza.
Слика
Слика
Najzasluzniji za ovaj rezultat su dvojica momaka koje sam pozajmio iz rimskih klubova, Severini i Tumminello. Severini je podobijao silne nagrade, za najboljeg igraca Serije B i najboljeg mladog igraca, dok su se pored njih dvojice u timu godine nasli i Bani, Saporetti i Scavone.
Слика


Dobio sam i fin budzet za narednu sezonu, 5 miliona za transfere i slobodnih 70k/w za plate. Trebaju mi pojacanja na svim mestima, sa Severinijem sa uspeo da produzim pozajmicu, dok za Tumminella Roma trazi previse para, tako da mi trebaju rezervni golman, stoper, po mogucstvu oba beka ili makar jedan, zadnji vezni, jedan ili dva krila i jedan, ako ne i dva spica. Probacu da nadjem i par jeftinih klinaca za buducnost. Inace sam u Sasuolu nasao 3 igraca koji su ponikli kod mene, sa jednim sam vec potpisao ugovor i on stize za dzabe 1. jula, videcu koliko ce da traze za preostalu dvojicu. Za kraj najveci transfer koji sam video od kada igram menadzera:
Слика
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Nakon ne znam ni ja sam koliko vremena, uspeo sam da sklopim tim koji ce nas predstavljati u prvoj povratnickoj sezoni u Seriji A. Zbog novog pravila za registraciju igraca koje je isto kao i za Evropu, potpisao sam dvojicu mladih igraca iz Sasuola koji su ponikli u klubu, verovatno sam Pierinija malo pretplatio, ali boljeg napadaca nisam uspeo da nadjem. Prvi pik mi je bio Walter Gonzalez iz paragvajske Olimpije, ali je on ipak izabrao Atalantu pored boljih uslova koje sam mu ja nudio i vaznijoj ulozi u timu. Posle njega sam hteo i Risaira Zivkovica koji je bio na transfer listi, ali me je i on odbio i presao u Briz. Prosto popizdim kada igracu ponudim bolje finansijske uslove i bitniju ulogu u timu, a on me ispali i predje u neki drugi tim.
Слика
Слика
A tek da ne pricam koliko mi je propalo transfera igraca van EU, iako su odigrali potrebnih 5 utakmica za mladu ili A reprezentaciju, dok gore pomenuti Gonzalez moze bez problema da se registruje, iako je odigrao samo 3. Lakse je dobiti radnu dozvolu u Engleskoj, neko naci stranca za Italiju. Pored njih dvojice, izdvojio bi i dolaske sledecih pojacanja:
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Za 5 prelaznih rokova koliko sam do sada odigrao, od prodaje igraca sam zaradio fantasticnih 48 hiljada, i to za njih trojicu. Kada se to uzme u obzir, ovih pola miliona koliko sam u minusu i ne zvuce toliko lose. Glavni cilj je naravno opstanak, mada ja ocekujem plasman izmedju 12. i 15. pozicije, za sta ce nam otprilike trebati oko 45 poena, sve preko bi bio uspeh, dok u kupu dokle doguramo. Cujemo se na polovini sezone.
Последње учитавање од Tomas дана 28 Нов 2016, 02:23, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Za sada igramo i vise nego odlicno, nakon 19 odigranih kola se nalazimo na 7. mestu. Uglavnom smo dobijali slabije, a gubili od jacih, jedino sam uspeo da iznenadim Inter kod kuce i pobedim 3:0, ako nastavimo ovako mozda se docepam i Evrope, mada nisam siguran koliko bi mi bilo to pametno, jedino ako bi zbog toga uspeo da privucem nesto bolja pojacanja. Poceo sam da dobijam i prve ponude za posao. Prva je bila od Fiorentine i otisam sam na razgovor cisto da vidim da li se nesto promenilo i usput sam od predsednika izvukao jos 40k/w za plate da bi odustao od prelaska, a druga od Udinezea.
Слика
Nisam narocito zadovoljan ni napadom, ni odbranom, s obzirom na negativnu gol razliku, pa sam imao nameru da se malo pojacam. Dok sam napad pojacao dovodjenjem Bonazzolija na pozajmicu, za odbranu nisam nasao nikog boljeg od onih koje vec imam, nadam se da mi se to nece obiti o glavu kasnije. Takodje na pozajmicu sam doveo i Pontissa.
Слика
Слика
Слика
Finansijski stojimo mnogo, mnogo bolje nego na pocetku sezone, Ni sam ne znam na koji nacin, ali trenutno sam u plusu oko 7 miliona, tako da ocekujem fini budzet za sledecu sezonu.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Kao sto sam pretpostavljao, nismo uspeli da izdrzimo do kraja. Do 17. marta i nepotpunog 27. kola smo se nalazili na 5. mestu, sa 2 boda i 2 utakmice manje od Napolija, ali onda je nastupio potop. U preostalih 13 utakmica smo osvojili samo 8 poena, 2 pobede, 2 remija i cak 9 poraza. Prvenstveno je zakazala odbrana, primili smo cak 36 golova (34 do tada), tako da ni solidan napad nije mogao to da nadoknadi. Najvise bole porazi od Intera 5:0 i Atalante 7:2 kada nam bukvalno nista nije polazilo za nogom. Na kraju smo zauzeli ipak odlicno 8. mesto sa ubedljivo najgorom odbranom u ligi i nju cu morati da pojacam kako znam i umem. Sa samo 3 igraca sa prosecnom ocenom jedva iznad 7 bolje nismo ni mogli.
Слика
Слика
Слика
Za utehu mi je sto su moji klinci do 18 godina dominantno osvojili svoje prvenstvo sa 18 bodova prednosti u odnosu na Atalantu, planiram da par njih prikljucim prvom timu, neki ce u u20 tim, a neki na pozajmice. Dondero i Santoro su dobili nagradu za najbolje vezne igrace do 17 godina, Cappa je najbolji napadac do 19 godina, dok smo mi dobili nagrade za fer plej i kao najbolji klub po izboru igraca.
Слика
Klub se napokon stabilizovao finansijski, sezonu sam zavrsio u plusu oko 21 milion, tako da sam dobio budzet od 10,2 miliona za transfere i jos 100k/w za plate, sto je otprilike dovoljno za 2, 3 dobra pojacanja. Nadam se da cu sad uspeti da prodam nekog za nesto veci iznos, posto sam do sada zaradio samo 48k od transfera. Planiram da dovedem startnog levog beka i levog stopera, zadnjeg veznog, pleja, jedno ili dva krila i 2 napadaca. Za sada sam obezbedio potpise jos jednog igraca koji je ponikao kod mene iz Sasuola, Zeccu i Pontissa iz Udinezea, koji je solidno odigrao na pozajmici, ali njih ne vidim trenutno u prvom timu, vec kao rezerve. I jedna zanimljivost za kraj, Totenhem je trenutno najbogatiji klub na svetu, dok smo mi na 68. mestu.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”