Wet Dream

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Корисников грб
kostamb
Newgen
Поруке: 22
Придружен: 24 Феб 2015, 01:07
Место: Sremska Mitrovica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Wet Dream

Порука од kostamb »

Nikad mi nije palo na pamet da cu pisati bilo sta na ovoj temi, ali eto, morao sam da podelim sa vama sta mi se desilo sinoc.

Resila juce moja devojka da proba da kuva pasulj. I kuva se on tako, ja gladan, ali se cuvam jer kuvano nisam jeo od kako sam majku ostavio kuci, sve mislim jagnje bih ispekao do sad, ali cutim jer nisam znao da u kuci uopste imamo kasike, a kamoli da sam jeo nesto iz njih.
Kad je napokon negde kasno uvece sve bilo spremno, mada se vise nije ni moglo nazvati vecerom, blize je dorucku bilo, sednem ja za sto i najedem se kao brav.

A kod mene se desavaju cudne stvari kada jedem puno, kada jedem kasno i kada jedem pasulj, a pogotovo kad spojim sva tri. U tim situacijama nocu obicno sanjam svakakve gluposti... I tako se ja punog stomaka spremio za spavanje, sav u iscekivanju sta cu pametno sanjati nocas, sve mi nekako igra u stomaku. Pogasio sve i legao.

I sanjam...

Sedim ja na kaucu u gacama i gledam na TV-u sva ova sranja, dobrog premijera nam gadjaju iz zolje koju je neko zaboravio na zadnjem sedistu, kao da ne zna da svako danas zna da obije auto, Informer najprodavanije novine, Vulin nije jos hospitalizovan, ma ludilo neko opste. I mislim se sta cu ja sad, i padne mi na pamet da spakujem pinkle i emigriram. Sednem na bajs i pravac Engleska.

Dodjem tamo, uhvati me onaj socijalni radnik sto je zaduzen za emigrante i pocne da ispituje. Te sta ces ti ovde, te jesi terorista, te jel znas ti kakav je proces ovde za dobijanje vize... Politicki progon? Iz Srbije? Nemoj da zajebavas.
Nadjem ja stream, pustim mu Pink, jutarnji program. Pogleda on, vidim sazalio se covek.

- Jebi ga, bar si belac. A nisi nesto ni mrsav. Uklopices se valjda... Sta znas da radis?
- Pa ono, u Srbiji sam Medicinski Tehnicar po struci, radim u Klinickom Centru.
- Ma kakvi, ne priznaje se diploma ovde. Znas li kakav zanat?
- Jok.
- Nista, kosices travu na obliznjem terenu.

Pljunem u dlan, rukovasmo se, te se ja stvarno sutra u 8 pojavih na svom novom poslu. Gledam teren, kvalitet FK Trgovacki Sremska Mitrovica, propratne prostorije otprilike slicnog kvaliteta. Sednem ja na onaj autic, krenem da kosim. Ne znam bas u krugove, ali linije rasturam. Kad odjednom iz te neke raspad kucice ispadaju dva lika u odelu, jedan urla na drugog:

- Ma pun mi je ... vise i ovog kluba i svega. Klub osnovan pre 150 godina, nismo se pomerili iz seste lige. Pa dokle vise? Imamo posetu od 200 navijaca, sve sami rodjaci i prijatelji fudbalera. Nikad u visi rang necemo uci. Trenere menjam kao carape, dokle vise?! Jebes mi sve dodje mi da zaposlim ovog maloumnika sto kosi travu ovde. Vidi kakav je! Sa njim bar da mi ne bude krivo kad propadnemo opet dole! Ti, dodji 'vamo!

Gledam, cini mi se na mene pokazuje...

- Ti, ti, odrpanko, dodji. Jesi gledao nekad fudbal na TV-u?
- Pa nisam bas, ali sam cuo da su pre davali na RTS-u.
- Dovoljno je to. Hoces da budes menadzer?

Ja gledam levo, gledam desno, prdnem jednom u snu, mada kontam da je to bilo mozda i na javi, smrdi na pasulj, vidim osetio i on, ali se pravi lud. Ja sta cu, slozim poker face, opet pljunem u dlan i dobio sam novi posao.

Dodjem kuci, zovem onog socijalnog radnika.

- Je li, kako se zove onaj klub gde si me poslao da šišam travu?





Слика
Корисников грб
kostamb
Newgen
Поруке: 22
Придружен: 24 Феб 2015, 01:07
Место: Sremska Mitrovica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од kostamb »

...Taman kako pijani socijalni radnik izgovori Maidenhead, i ja slozio facu koja govori "nikad cuo", tako se moja devojka pored mene ritnu u snu, spuca me laktom u slepoocnicu, klonu mi glava sa onog jastuka... Pogledam u nju, ona nista, ladovina, sanja nesto. I ona se izgleda prejela pasulja...

Opsujem je, naravno dok spava, pocesem se po glavi i legnem opet.

I sanjam...

Dosao ja sutradan ujutru na prvi trening u istim onim gacama u kojima sam i doputovao u Englesku. Gledaju me igraci, ali cute, mislim nije to bas lep prizor ako me razumete, ali valjda su videli i gore.

Predstavim se na svojem maternjem, oni mi lepo odgovore na cistom Srpskom, valjda naucili preko noci, sve kulturica.
- Pomoz' Bog junaci
- Bog ti pomogao.

Odem kod predsednika, sednem na hoklicu ispred njegovog stola.
- Ooo bastovan, stigao si.
- Stigao predsednice.
- E pa ovako, da te upoznam sa situacijom. Dosao si u klub bogate istorije.



Слика



- Klub bogat...



Слика



- Dobro, samo klub. Cilj ti je da budes na sredini tabele, sto ti naravno neces uspeti, i onda cu ti ja naravno dati otkaz, a onda jos samo spremacicu da zaposlim i dotakli smo dno. Najveci uspeh u 150ogodisnjoj istoriji kluba je sedmo mesto u sestoj ligi. Hoces bromazepam?
- Ne, ne hvala.
- Ni sa rakijom?
- Drugi put.
- Predomislices se brzo. Elem, igrace si upoznao, evo ti i njihov spisak. Neces bas biti odusevljen, ali to ti je sto ti je.



Слика



- Hajde, na posao. I molim te... Obuci nesto preko tih gaca, ili ako nista drugo bar ih operi, stvarno nije primereno cak ni za ovaj klub.
- Hocu, hvala.

I tako ja vrlo ozbiljno shvatih posao koji mi je poveren. Posaljem igrace da trce oko stadiona, ja izadjem na ulicu, na'vatam dva lika koja su se muvala tuda i delila jednu cigaru, uvedem ih unutra. Jedan mi bude skaut, drugi trener golmana. Skauta posaljem okolo da trazi pojacanja kao sto sam ja pronasao njega, treneru golmana dam da mi opere gace. Posle nekog vremena vracaju se obojica, sijaju od srece, kazu "sefe, obavljeno". Pojacanja potpisem, ciste gace obucem.



Слика



Sve je spremno za novu sezonu!
Последње учитавање од kostamb дана 07 Нов 2016, 00:48, учитано 1 пут укупно.
thug
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 12 Јан 2011, 17:45
Место: Kikinda
Klub koji vodite: Newcastle United
Formacija: 4-2-3-1
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од thug »

Sa ovim gacama i pijancima, vracas mi zelju da opet peglam sa neponovljivim spartancima :) Blyth sam vodio davno, posle toga najnize sto sam isao je plymouth league 2. Blyth predgradje mog Newcastla, Plymouth mi je postao omiljen kada su napravili 2010. slavlje za tadasnje sampione Championshipa (Newcastle united.) na Home Parku, iako su ispali iz lige. Smekerski potez.
BTW samo peglaj :)
Последње учитавање од thug дана 07 Нов 2016, 07:06, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
kostamb
Newgen
Поруке: 22
Придружен: 24 Феб 2015, 01:07
Место: Sremska Mitrovica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од kostamb »

Nista kao Engleske nize lige! :D Na FM 15 sam isto ovako pokusao iz seste lige do vrha sa Havantom, nije bas proslo najbolje. Mislim do vrha sam dogurao, ali sam morao tri tima da promenim usput jer sam u dva popio otkaz :D

A na FM 16 sam i ja igrao sa Plymouthom, stvarno imaju neku draz, a nije mi se kretalo ponovo iz betona. Graham Carey jede malu decu cak i u Championshipu. Ove godine sam se potsetio koja je to kolicina stresa u najnizim ligama, neprocenjivo :xD:

Btw, hvala!

:cheers:
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Ja engleski LLM igram svake druge godine baš zbog te muke koju kusaš kad kreneš iz zadnje raspoložive lige. Treba vremena malo između... :xD:
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Samo rokaj :cheers:

ps mali savet. centriraj slike izgledace ti lepse prica :)
Корисников грб
kostamb
Newgen
Поруке: 22
Придружен: 24 Феб 2015, 01:07
Место: Sremska Mitrovica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од kostamb »

Ja engleski LLM igram svake druge godine baš zbog te muke koju kusaš kad kreneš iz zadnje raspoložive lige. Treba vremena malo između...
Tacno tako, treba bar godinu dana da prodje da se zivci oporave. Jednu sezonu sam zavrsio vec mi nije dobro. :gunman:
ps mali savet. centriraj slike izgledace ti lepse prica
Istina, nisam bas najvestiji u ovome :) Hvala, drago mi je da se prati.

:cheers:
Корисников грб
kostamb
Newgen
Поруке: 22
Придружен: 24 Феб 2015, 01:07
Место: Sremska Mitrovica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од kostamb »

...A secam se, bila to hladna neka noc, a meni se noge otkrile, sutradan sam piskao kao premijerovi ministri na svakih 15 minuta. Na'ladio krsta sto bi moja baba rekla. Prevrtao sam se celu noc.

I sanjam...

Krenule pripreme, ja isplanirao trening do tancina. Posaljem ih da trce kroz blato do kolena, dobro je to za kondiciju. Jeste Jun mesec, ali jeste i Engleska, kisurina neka udarila, podavismo se u vodu. Jedina dobra stvar sto nisam morao da kosim travu vise po terenu, a blato su igraci preorali. Ja uzeo onu hoklicu iz direktorove kancelarije, seo pored terena, tucem po slanini, trener golmana mi drzi kisobran.

Posle dve nedelje vec igracima nije vise prijalo, kao smeta im blato, ne mogu da ga izvade ispod nokta na nozi, pa sam promenio sistem i presao na upoznavanje igraca, da nam se tim lepo ukomponuje. Odveo ih u pab Dave Tarpey tamo radi kao sanker, pili smo kao krmci za dzabe dve nedelje, ja zaspao za sankom, igraci mi crtali po licu markerom. Sad kad pogledam u retrospektivi, mozda smo zbog toga bili tako promenjivi na prijateljskim utakmicama:

Слика

Te mrsave pobede sto smo ostvarili sve su protiv timova po koji rang ispod nas. Jedino sanker nije pio kao sundjer, jer ne moze covek dok je na poslu, posle dao 12 golova na 6 pripremnih utakmica.

Nekako dok sam se okrenuo eto vec Januara. Nova godina, ja sedim sam u stanu, mazem pastetu na hleb, razmisljam o poreklu ljudskog roda na planeti, Ukrajinskoj krizi i o tome kako mi treba napadac.
Resio da odem po selu malo da vidim ima li sta kod crkve u centru.
Dosao ja tamo, neki ciga sedi ispred prodaje naglavak sa svetlecim rogovima. Ja ga gledam, ciga k'o ciga, mrsuljav, malo visok, vidim- zilav.

- Je li cigo, delujes mi brz onako, za koliko mozes da stignes do onih njiva na kraju sela?
- Za 10 sekundi batke. Svaki dan trcim po 40 kilometara do Lutona i nazad, sve uzbrdo.
- Dobrodosao!

U ligi nam nije islo lose, ali sve onako promenjivo. Nikako da uhvatimo formu. Taman krene lepo, ja castim sebe ruskom prostitutkom, a onda se bolno prizemljimo, i tako sve u krug. Na kraju polusezone mirna sredina tabele, bas onako kako je uprava i ocekivala od nas.

Слика

Odem ja sa direktorom na novogodsnji rucak, i kad ga je malo uhvatila rakija koju sam mu doneo iz Stepojevaca, pitam ga ja onako pazljivo za profesionalni status. A on mi odgovara ovim recima:

Слика

Sto bi se reklo - volim te, zato moram da te ubijem.

Posle sam cuo da je upao covek u neke dugove, igrao lore sa vlasnikom Suttona, ovaj mu uzeo sve pare, zenu i mladje dete, ono koje nije crnac. A posto nije imao pas za sta da ga ujede, a ni tog psa nema:

Слика

Takodje ni jednom klubu ni na kraj pameti nije bilo da nas uzme za filijalu, da nas bar malo iscupa iz dugova, te smo ostali svoj na svome.

Tunel je dug, a sijalica je pregorela...
Корисников грб
kostamb
Newgen
Поруке: 22
Придружен: 24 Феб 2015, 01:07
Место: Sremska Mitrovica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од kostamb »

Sedim u fotelji, citam Maidenhead Post i pusim. Vucem dim po dim, gladim bradu, sve mi nesto lepo. Citam naslove samo...
Слика
Слика
Слика
Слика
Zvoni mi telefon, vidim direktor. Nisam ga video bar 4 meseca, kazu da se krije u Velsu od uterivaca.

- Gde si direktore grom te ubio?
- Pa sta radis ti majmune?
- Evo masiram sebi prostatu, sto pitas?
- Ma sta radis sa timom koji sam ti ostavio? Sta si navalio na rezultate kao Ekrem na Vendi, jesam ti rekao jos zimus da sam zadovoljan trenutnom situacijom, da treba malo da kuliramo jos, tek smo usli u taj rang.
- Nisam ja majke mi, igraci navalili, ciga se raspucao kao blesav, ja ga doveo samo da krade ofingere iz svlacionica kada gostujemo, kako sam ja mogao znati da ce unistiti polusezonu? Tarpey poceo da se bode testosteronom u guzicu, em daje gol svaku utakmicu, em istraumirao tetkicu, odselila se zena u sigurnu kucu, a mi se valjamo u sopstvenoj prljavstini tamo!
- A formaciju novu ko je sastavio? Ono bre bila lepa formacija 4-4-2, sve lepo u liniji, prosto prija coveku da gleda, sta je ovo sto ti igras, na sta to lici? Kao 11 punoglavaca da si stavio, kad ih gledam ne znam ko na koji gol napada, opsti haos neki.
- Pa kako, 3-2-2-1-2, skroz uobicajena formacija. Kako sam ja mogao da pretpostavim da ce to da ih preporodi u novoj polusezoni da igraju kao Barsa?
- Dobro, nema veze. Iovako cete puci od Ebbsfleeta u plej ofu, oni bre tim pravljen za promociju, a vi se skupili u redu za giros. Plus, ne moram da ti spominjem da sam jos pre pocetka sezone stavio 1000e na njihovu promociju?
- Ne, dovoljno je 15 puta ove sezone, hvala.
- Ajd zdravo sad. I da, ne govori da sam te zvao, ne znas gde sam, ne znas sta sam, najbolje da ne znas ko sam uopste.
- Da, to bi bilo najbolje. Aj ziv bio.

Povucem jos jedan dim, pocesem guzicu, i pomislim. Ma zabole me bre,

MAIDENHEAD JE U PLEJOFU!!!!
Слика
blok64j
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 19 Феб 2013, 11:38
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од blok64j »

Odlicna prica. I sta je bilo dalje? Ja sam u fm 16 igrao sa Vestonom i dobro je islo :poz:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”