Лудило

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Лудило

Порука од луди »

Десте јебачи ево мене опет! Било ми је јако досадно од јутрос и установио сам да је прави тренутак да и ја као напишем неку причу. Не знам који ће ми то к**** у животу, ал ево ме, ту сам, пишем. Дакле, размишљао сам са ким да кренем овај ФМ, да ли да то буде са велшким Њутауном, северно-ирским Чимни Корнером или можда нека озбиљнија јебада у четвртој лиги Шведске. НЕ! Одлучих се да будем незапослено говно и да кренем од самог дна, па где ме пут одведе. Надајмо се негде далеко, јер ме мрзи да се цимам са богаљима изнова и изнова.

Пошто сам кренуо незапослен са најгорим могућим оценама, није било реално да ће ме запослити нека нормална екипа. Трајало је моје пренемагање са разноразним дебилима месецима, и на крају, тог судбоносног дана, 30. Августа 2016. године, након скоро 20 интервјуа је стигла понуда за посао.
Слика
Слика
Наравно, као да игра жели да одем тамо. Исланд, прелепи Исланд. О хвала Алаху и осталим боговима што ми они понудише посао. Ту се осећам као да припадам. Добио сам посао 3 кола до краја, једини циљ јесте био опстанак, а они су већ имали 5 бодова предности у односу на овог испод црте, тако да мој скор 1-1-1 у та три кола није био нимало битан у целој причи, и остали смо у лиги, а ја пронашао посао у правом тренутку, у тренутку кад себи могу да кројим екипу како ја хоћу.

Мислим да нема смисла шта више писати, окачићу још 2 СС-а, чисто да видите да се савршено уклапам у свој клуб.

Слика

Ретардирани они, ретардиран и ја. Срећом имао сам шансу да одма почнем чколовање за најбеднију лиценцу. Тако да кад дође време за нову сезону бићу школована.

Слика

Толико од мене за сад. Писаћу вам кад обавим прелазни рок ил' тако некад, тад ће ме ваљда најмање мрзети. До тад јебите нешто или играјте ФМ, како год.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Opa, krenulo je nadmetanje čitera. :ole:
Џони
Assistant Manager
Поруке: 632
Придружен: 30 Дец 2011, 16:52
Место: Jagodina
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Џони »

Dabogda ispao iz lige.
Cvija пише:Pratim igrace,ako kidaju u 29-30godina,zapamtim ih i dovedem dok su mladi,sry ako je nerazumljivo... :cheers:
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Osvaja LŠ kakvo bre ispadanje.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

NikolaJgd пише:Dabogda ispao iz lige.
Чему мржња? :what:
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Mogao si da se odradiš u 3D, sad ne mogu da te zamišljam dok vodiš tu ekipu.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

DĹžajo5 пише:Opa, krenulo je nadmetanje čitera. :ole:
Jos samo ja i toeto.


@ludice

Sto si me izbrisao iz prijatelja na FB? J***m ti sve (admini nije uvreda)
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Ево ме, као што је и обећано, после прелазног, или ту негде. Завршио се прелазни, завршио се и Апер лига куп, у коме сам мало експериментисао и закључио да сам нашао кул тактику много, коју би требао да фурам мање више целе сезоне, а можда и цео сејв, видећемо како ће ићи.

Прелазни рок је био буквално савршен, нисам могао боље ја мислим.

Слика

Дошла је моја стара љубав, Инголфур мој брат. Носио је игру у Селфосу, у Стјарнану, Гриндавику, Валуру, Фјолниру и Тору, а сада ће носити и у ХК-у.

Слика

Много сам га зготивио на претходним верзијама, био сам пресрећан када сам видео да игра у некој бедној екипи. Нашалио се са противницима у купу, ваљда ће и у лиги.

Слика

Одиграо сам овај куп солидно. Није ми био битан уопште, па сам ту и тестирао тактике, чисто да видимо дал може, и може. Нисмо прошли групу, што је и био циљ, мрзи ме да се јебем по том купу, превише је то утакмица за мене.

Слика

Ово ће се играти по Исландским ливадама, крила да буду богови, остали небитни и тако, као и обично.
Ја капирам да вас не више ништа не занима, па ни ово што сам написао, ал боле ме кара, ви читајте ако оћете, ако нећете, јбг, гледајте слике.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Е па овако драги моји, пошто сам јако лош са временом за писање, односни готово никад нисам кући, а на послу се качим на свој комп кући који не може да издржи тимвјуер, гјазо и фм, ја сам одиграо неколико сезона, па ћу вероватно сада написати неколико апдејтова, а неколико изјутра, па ћу опет тако неколико дана.

Дакле да почнемо. Одиграо сам своју прву потпуну сезону као тренер ХК-а, одрадили смо је сасвим коректно, иако сам се надао мало бољим резултатима у неким такмичењима, задовољан сам учињеним.

Инголфур - Човек је јебени бог, буквално је сам носио игру у неким утакмицама. Невероватно много је пружио ове сезоне. Због њега смо остварили неке много важне победе које су нам донеле један јако важан трофеј.

Рејнир - Лева страна је очигледно доминирала, страшне партије је пружао као и Инголфур. Све је ишло преко те стране. Прштало је кад је било најважније.

Бјарни - Био је солидан у лиги и предобар у куповима. Касније смо дошли до обнављања љубави, ал то је нека друга прича.

Ингимар - Брат је богаљ. Не би ми био резерва да сам имао друге неке играче. Ипак, био је солидан, фино је играо у лиги, у купу био небитан, јер је све ишло по левој, ал оно, ко га јебе, нема 2 нормалне оцене, а одиграо добру сезону.

Слика

У првом делу смо испустили много бодова, што нас је касније коштало бољег пласмана у лиги. У другом делу лиге смо надокнадили много бодова, али два пораза од јебеног КА су нас коштала пласмана у виши ранг.

Табела јасно говори да смо били кратки бод за пласман у ту прву лигу. Штета. Могло је бити много боље. Могла је бити савршена сезона, а десио се пех у том претпоследњем колу који нас је у потпуности појебао.

Међутим, то је било у потпуности небитно у односу на резултате у купу.

Слика

Много лак жреб све до полуфинала и ту пакао. Једна од првих екипа које сам водио на Исланду. Волим их, једном приликом сам тражио од друга који је играо рукомет у Валуру да ми купи дрес Стјарнана, ал ме он искулирао, но не замерам. Пакао смо преживели и уследило је велико финале. Фјолнир. ФМ 15 се играо са њима. Играо се баш добро, мислим да имам 10-15 сезона и са њима, ал то је небитно сада. Победа, и то она најзајебанија и најслађа, после пенала. Лига Европе, ееееј, па јел могуће? Не могу ући у прву лигу, али могу узети куп? Јебем ти ФМ и Мајлса.

Толико. Још једна година ће се провести у другој лиги, али имамо озбиљну предност у виду тога што ће се играти ЛЕ, извућиће се кинта нека и можда се појачам на полусезони.

Ај ето ме док напишем само сл. апдејт.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Ево, крај прелазног рока, сезона 2018.

Трансфери су обављени сјајно, много смо јачи након њега, буквално сваки играч је унапређење на претходника на његовој позицији.

Милош Стојиљковић - Човек је стварно класа за другу исландску лигу, иако то уопште није тешко. Опет, озбиљно појачање, доносио је превагу у лига купу.

Немања Антунов - Страшан леви бек, не може се упоредити са претходником.

Александар Стевановић - Након што су се сви шпицеви вратили у матичне клубове остало је само да пронађем новог. Нашао сам сјајног, већ се у том лига купу видело да ће пружати сјајне партије.

Бринар Мар Бјорнсон - Потрага за десним беком је трајала дуго, на крају сам га једва пронашао, онако, нит смрди нит мирише, ал ради посо.

Доведени су још неки играчи, искрено, до јаја ме мрзи да пишем о њима и качим СС-ове, то је једини разлог због ког њих неће бити у овом апдејту. Као што је најављено, обновљена је љубав са Бјарнијем, и овог пута је ту целим духом, односно није на позајмици.

Слика

Искрено након прошлогодишњег успеха у купу сам се надао да могу ове узети лига куп, међутим к****. Прво место у групи и после тога Викингур нас поквари. Небитно такмичење, ал желео сам га. Доћи ће у будућности, ко га јебе.

Ето, то је један, биће још 1-2, вечерас највероватније. Доста је то ваљда.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Ај сад, рекох још 1-2, тако ће и бити. Готова је сезона 2018, одигране су квалификације за ЛЕ, одиграна је друга лига, остварени су неки циљеви, неки нису и тако. Ајде почећемо од најлошијег такмичења, купа.

Слика

Нажалост ни блиту претходној сезони. Нисмо успели одбранити то звање првака купа Исланда, али не жалим, ипак сам био сконцентрисан на лигу.

За разлику од претходне сезоне, овосезонске утакмице смо играли обрнуто. Први део сјајно, други не баш толико, али овог пута нас ништа није могло зауставити да одемо у први ранг. На крају 4 бода предности у односу на другопласирани ИБВ и чак 9 у односу на трећепласирани Фрам. То значи да ће се следеће године елита гледати у Копавогуру. Тачно 10 година је прошло од претходног пута када се ХК такмичио у елитном рангу.

Е сад следи оно главно. Квалификације за лигу Европе су прошле незамисливо добро. Побеђен је Вадуз у гостима у другом колу са 3-0, и затим је изборен реми кући. Уследио је на папиру доста лакши противник, Казакхтански Шахтјор. Намучили су нас, и буквално смо на срећу отишли у последње коло. 1-1 на Исланду, 3-3 у Казакхстану.
У последњем колу непремостива препрека, Стандард из Лијежа. Неком магијом 1-1 кући, 0-3 тамо. Крај једне лепе приче , али то је клубу обезбедило нешто невероватно.



Финансије су у дебелом плусу сада, што је заиста сјајно јер сад могу се чколујем, што сам учинио истог трена.

Слика
Лаганим корацима ка звездама.

Толико за сад, још један вечерас и то је стварно доста.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Слика

Ово је први разговор за време мог боравка на Исланду, били су 15. на табели. Желео сам отићи у Лучане, побећи далеко од леда и вулкана, међутим...

Слика

Јебо их Љубинко да их јебо. Тако из беса се пријавим за посао у Хафнафјодуру. Капирам шампиони су, квал за ЛШ, много боља екипа од ХК-а, лагано ћу узети лигу, па шта урадим у Европи.

Слика
Они понудише, ја прихватих и ето тако мене у најуспешнијем исландском клубу 21. века. 7 титула и 6 других места у 15 година. Доста. Да додам ја још 1-2-3, па да бежим.

Толико за вечерас. Сутра следе авантуре са ФХ-ом. Ај у здравље.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Е, ево ме. Мало сам слагао за ово сутра, ал ко га јебе, ту сам сад, опет иде неколико у низу, па ме опет нема дуго.

Ај почећу од трансфера. Примарни циљ је био појачати одбрану, односно позицију штопера, јер је мојим доласком у клуб пронађен само један играч на тој позицији. Из тог разлога сам довео чак тројицу да се туку ту око тога ко ће да игра.

Слика

Доведена су и два роба из Обале Слоноваче. Због једног од њих сам одлучио да променим са 451 из ХК-а ма 4411, и то је формација коју планирам да играм овде.

Дембеле - Добар је штопер, доведен из Валура да покрије кад треба, није у првом плану.

Озтурк - Требао би бити први штопер ове године, у лига купу је играо скоро све утакмице. Има велику плату у пичку материну, ал нека га.

Барнофски - Брат покрива целу одбрану, одличан је, баш онакав какав мени треба.

Меите - Црнац ко црнац, физички солидан, технички и не баш. Послужиће сврси. Јебе ме рилис клаузула од 185К, дићи ће га неко сто посто.

Думбиа - Одличан играч, можда и најбољи у клубу. Као и са Меитеом ме јебе рилис клаузула, њему је 185.


Валдимирсон - Човек је Тито за све нас. Најбољи играч у клубу пре овог прелазног рока, сад се коље са Думбиом.

Толико о играчима, и овако су небитна багра, једино што је важно јесте мој наступ.


Слика

Најнебитније и најдосадније такмичење је освојено. Овај Лига куп ми је током година играња на Исланду постао ненормално одвратан.

Толико од овог. Следећи је са краја сезоне ако се не варам.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Ај још један брзински. Пошто су ми одма на лето дигли Меитеа, Думбију и Валдемирсона, морао сам да тражим нова решења на њиховим позицијама, пронашао сам их у следећим играчима.

Томашевић - 250к смо узели за Валдемирсона, а као замену смо довели 36к тешког Немању из Звезде. Солидан играчић, послужио је.

Новак - Био је ту само 4 месеца, да одради лигу уместо Думбије, одрадио је солидно, па је после морао да се врати у Лех.

Ковачевић - Много бољи играч од Меитеа. Иако је на позајмици, имам огромну предност где му је плата бедних 7к годишње, а позајмио сам га на сезону и по. Може се рећи да сам добро прошао.

Розенал - Није дошао као замена, већ са намером да игра прву поставу на том АМЦ-у који је био проблематичан од преласка на 4-4-1-1.

Лига је одрађена у невероватном ритму, иако ми је после првог кола личило да ћемо се распасти и да можда и нећу дочекати крај сезоне овде. Узели смо титулу, имали најбољу одбрану и најбољи напад лиге. Баш добра сезона у ФХ-у.

Слика

И куп смо освојили, што значи да је триплета слетела на Каплакрики. Сјајно, нисам мислио да ће бити овако.

Слика
Неколико неочекиваних разултата у Европи су ме довели до тога да играм групну фазу Лиге Европе. Не знам како се то десило, али ми је драго што јесте.

Једна победа, пет пораза у јакој групи, ја сам презадовољан.

Толико за сад, ето ме опет по крају лига купа.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Дакле, крај лига купа, крај прелазног рока. Мислим да никад нисам довео толико играча који одскачу квалитетом од својих претходника.

Слика

Потрошено је 1.6м еура, али узевши у обзир да смо играли ЛЕ прошле године, није нам нешто претерано тешко пало.

Насоро - Човек је мајстор, стварно је нереално добар за исландске услове.

Аврамовски - Страшно добар играч. Желео сам га дуго, препирали смо се са уговором месецима, да би на крају пристао да дође.

Богосавац - Уме брат, и то уме људски. Нема потребе представљати га.

Вирен - Идеалан је за ротацију на штоперу. Бољи ми тренутно не треба.

Кануте - Пошто је Рен решио да звекне клаузулу за Томашевића негде средином Фебруара, бацио сам га у У19 тим и довео Канутеа. Сјајан играч, нема шта.

Сала - Иста прича као са Томашевићем. Јанг Бојси рокнули клаузулу у Фебруару за првог голмана, Сала као замена.

Егертсон - Страшна препирка се дешавала, два пута сам хтео да га доведем, два пута је тражио да га ограничим рилис клаузулом, што ја нисам хтео, након тога се јави његов агент и тражи да му понудим опет, ја понудим и он прихвати. Солидан играчић, можда буде нешто од њега.

Слика

Пали су лига куп и супер куп за ову сезону. Као и прошли пут, ето ме по крају сезоне.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

За ову сезону не могу рећи да је била успешна, макар што се тиче домаћих такмичења, али не могу рећи ни да је била неуспешна, јер је у Европи било јако кул.

Слика

По купу се могло видети да нешто не штима. Ломили смо овај КР, нису два шута имали, ал смо опет испали.

Лигу смо баш лоше играли, толико лоше да смо два кола пред крај изгубили од директног конкурента за титулу, и тако га испушили.

Нема везе, има и позитивних ствари у овој сезони, а то су свакако квалификације за ЛШ.

Слика

Прелак противник у другом колу и претежак у трећем нас нису зауставили и домогли смо се последњег кола квалификација. Осигурана је Европа, а да ли ће се играти ЛШ то зависи од наших мечева са БАТЕ-ом. Победа од 1-0 кући и случајан гол резервног десног бека у гостима за 2-1 за њих су нас одвели у ЛШ, а тамо надркана група.

Слика

Бод против Роме кући, без пораза од 5+ разлике. Могло би се рећи да је ово успешна сезона у ЛШ.

Толико и од овог. Ајде кад сам у послу да догурам до тренутне сезоне, то су још 2-3 апдејта.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Какве промене је проживела екипа ФХ-а у претходном прелазном року...

Знатно смо јачи изашли из зиме 2020/2021, готово на свакој позицији је постојао играч који би био дупло бољи од било ког најбољег играча из осталих тимова лиге. Готово је немогуће било не узети Лига куп.

Слика

Направио сам озбиљну грешку додуше, заборавио сам да је УК напустило Европску Унију. Довео сам чак 3 британца и тиме створио гужву. Али то се није могло решити све до средине Јула.

МекНалти - Он је навише испаштао, био је у саставу само 2 пута у 10 утакмица лига купа.

Џоунс - Није било шансе да господар времена и простора Џордан Џоунс не игра прву, па макар играо са 9 играча у постави.

Ваулкс - Далеко најскупље овосезонско појачање, плаћен 1.4м јура чиме је оборен клупски рекорд. Сада кад погледам мислим да није вредео, ал нека га.

Петурсон - Момак је сасвим случајно дошао. Довео сам га само зато што је Исланђанин и ваља нечему. Испоставило се да ће морати да игра прву поставу због Мекналтија дебилног Британца.

Перота - Озбиљан напредак на штоперу у односу на претходне богаље. Он и Вокс су јебали заједно у ЛК

Камара - Финац, црнац доведен на фри. Сасвим добар играч, иако му је позиција ДМ, сигурно неће то играти, већ десног бека.

Сахин-Радлинџер - Озбиљно појачање. Много бољи голман од Сале.

Гомез - За мале паре сам добио много бољег играча на средини у односу на Розенала који је играо ту позицију још од доласка Аврамовског.

Слика
Опет. 3 године, 3 лига купа. Мрзим га.

Толико, ето ме по крају сезоне, као и претходних пута.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Чудне ствари су се дешавале у лето 2021. са екипом Хафнафјодура. Отишли су неки играчи, први пут за неке озбиљније цифре, а дошли неки сличног или бољег квалитета за мање паре.

Слика

У суштини отишли су Егерстон, Насоро, Перота и Петурсон од битних играча, и наш клинац који је претходну сезону провео у Зултеу на позајмици, Халфидасон. Дошле су адекватне замене на које су се издвојиле озбиљне паре.

Алуи - Ново најскупље појачање у историји клуба. Отишли лигаменти после 4 одигране утакмице.

Финбогасон - Вратио се дому своме. Супер играч, намењен да буде у ротацији са Алуијем, али је морао бити прва постава.

Михоби - Пре неколико сезона сам пропустио играча сличног квалитета јер немадох платити 4.5м, када сам видео да ови хоће само 700к, морао сам га поседовати.

Бихр - Напустио нас је Перота, а Волкса шетам између МЦ-а и ДЦ-а, па је овај ту да улети кад је овај на МЦ-у.

Гарђиљо - Добар играч, замена за Насора. Ред је био да имам неког играча који ће бити плеј.

Андерсон - Играће ми МР-а, ту је уместо Егертсона. Није баш сјајан, али служио је.

Страшна сезона у лиги нас је одвела до најбоље сезоне коју је нека екипа одиграла на Исланду икад.

Слика

Стварно смо их унаказили све.

Слика

У купу туки као и претходне сезоне, а желео сам још једну триплету.

Слика
Слика

Много је било зајебано у квалификацијама, али смо прошли и догурали до групне фазе и ту узели чак 5 бодова.

Толико и за овај, следе још 2 јако, јако кратка апдејта.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Слика

Јебете га, не могу вечно остати овде, а и полако ме смара, тако да сам одлучио да је најбоље да тражим своју срећу на неком другом месту.

Слика

Сјајан скор са прве две екипе, ја сам презадовољан.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Слика

6 месеци се чекало на неки разговор, нудио ми је Жлин нешто, али је било неуспешно, и онда се они појавише и извукоше ме из беде. Опет следи озбиљна борба, ал макар се нећу више јебати са јебеним Лига Купом.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”