Road Trippin' III

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

citer
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

shirajzl пише:Alžirac. :shy:
Makar jedan Zidan da zaigra za maderlend :zelenko:
Darko Strela пише:Skoro sam se ukljucio u pracenje ovog foruma,ali moram ti priznati da sam procitao pazljivo vecinu karijera,pocevsi od FM14,pa sve do FM17,i da si ostavio najbolji utisak na mene...
Gde god da odes,radis fantastican posao,svaka cast. :poz:
Hvala puno drugar :cheers:
salel пише:citer
Onaj najpoganiji. Tomic level.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Almeria - Jun 2021.
Pre svega, izvinjavam se za zakasneli apdejt. Nisam imao previse vremena za igru ovih dana, kolokvijum, kojesta se nesto izdesavalo... Ali sinoc sam konacno seo i zavrsio sezonu.
Almerija, sezona broj tri u ovom klubu i druga u Primeri. Zadao sam sebi zadatak da zavrsim na boljoj poziciji nego prosli put i...
Primera Division - ... to je upravo ono sto smo uradili. Pozicija broj 6 i mesto koje vodi u Evropu. Evropa Ligu, da budemo precizniji. Dobar deo sezone smo proveli u rasponu pozicija 3 i 4, ali smo se u jednom periodu raspali, bas raspali. Losa forma, nekoliko poraza u nizu i pad u sredinu tabele. Tek smo se u poslednja 3, 4 kola dokopali karte za evropska takmicenja.
Copa del Rey - Vec drugu sezonu za redom ne mrdamo dalje od 5. runde. Ovaj put nam je glave dosla Sevilja.
Ekipa - Ne bih rekao da smo bogznasta napredovali u odnosu na proslu sezonu. Dosta novih imena, ali niko ko bi doneo taj ekstra kvalitet. Ujedinili smo bracu San Emeterio, to ste vec videli, doveden je talentovani Toni Lato, moj brat Risairo. Platili smo dosta za Kapustku. Ne znam, za te pare, nije nam doneo nista specijalno. Sve u svemu, zadovoljan sam momcima, iako su mi nekad jeli i dzigericu i bubac. Znali su da me oduseve vezanim pobedama nad Barsom i Atletikom, da bi sve to uprskali Eibara ili Hetafea. Medjutim, napredujemo polako. Polako ali sigurno.
Transferi - Sve sam vam vec rekao iznad. Zbog Gastanage je Sale Markovic otisao na pozajmicu, on i Fede su se rotirali na poziciji kasapina ekipe. Ignasi Migel je tu za rotaciju, bas kao i Karceren. Kepa je preuzeo #1 od Kueste ali je znao da prima tako glupe golove da mi dodje da ga zamenim na poluvremenu. Mislim da sam to jednom i uradio, ne secam se tacno na kom mecu, u prvom delu sezone se to desilo. A Arkipov je zalog za buducnost, ukrajinsko krilo. Tipican Englez, nista sem brzine i grama tehnike.
Finansije - Solidan balans ali samo 12m za naredni prelazni rok. Nije lose ali opet nece biti tog ekstra, bas ekstra pojacanja.

Kljucni igraci:
Ruben Garcia - I dalje je jedan od najboljih igraca u timu, iako je malo nazadovao zbog teske povrede koja je uzrokovala da provede par meseci van terena.
Richairo Zivkovic - Najbolji strelac i najbolji asistent ali ne i najbolji igrac. Dosta cesto dozivljava pomracenje svesti, konstantan je kao moja zelja da smrsam, sabije dve utakmice, pa ga nema nigde narednih pet.
Toni Lato - Od dolaska, najstandardniji igrac u odbrani. Propustio samo jednu utakmicu u ligi i to zbog kartona. Odlican igrac, za smesan novac smo dobili zverku.

Pred sledecu sezonu:
Pojacati se, koliko god da je to moguce. Debitujemo na evro sceni, pa bi bilo lepo da se i tamo pokazemo u najboljem svetlu. Za ligu, kao i uvek, korak napred. Makar 5. mesto. Sanjam 4. mesto i Ligu Sampiona ali mislim da to nije toliko realno.

PREGLED KARIJERE

Код: Изаберите све

Sezona    Klub            Zemlja    Liga                     Pozicija Dostignuca
2016./17. FC Tyumen       Rusija    FNL                            9. Dosao u klub 6.10.2016.
2017./18. FC Tyumen       Rusija    FNL                            1. Чемпион
2018./19. Almeria         Spanija   Segunda Division               1. Campeones
2019./20. Almeria         Spanija   Primera Division               8.    /
2020./21. Almeria         Spanija   Primera Division               6.    /
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Једи говна за овог Латоа, мени Пул тражио 11.5, ја хтео, ал немадох.

Све боље читујеш како време пролази. Браво мали, браво!
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Šteta što nisi dobio budžet da valja. To ekstra pojačanje ti i nedostaje za LŠ, čini mi se.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

луди пише:Једи говна за овог Латоа, мени Пул тражио 11.5, ја хтео, ал немадох.

Све боље читујеш како време пролази. Браво мали, браво!
Imao sam odlicne tutore. :cheers: :zelenko:
Gymbro пише:Šteta što nisi dobio budžet da valja. To ekstra pojačanje ti i nedostaje za LŠ, čini mi se.
I meni se cini... Cela ekipa mi je prosek, ne mogu ni za koga da kazem da bas odskace. Odbrana mi je bukvalno skup propalih i nerazvijenih talenata (San Emeterio, Miguel, Lato), veza prosek, bas prosek a u napadu mi se jedino dopada Risairo. I to najvise jer mi je surio u proslom FM-u, nesto mi nije ni on bas najbolje razvijen sada.
Al' sta da se radi, ganjacemo nezadovoljne i igrace sa tl, ugrabice se nesto krsteno valjda...
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Слика
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Debi u Evropi... Sta znam, ne cini mi se ova grupa toliko teskom. Trebalo bi da moze da se prodje.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Prolaziš to bez problema.
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Odličan posao u Rusiji si odradio. Što se tiče Almerije svaka reč je suvišna, nadam se da ćeš imati zapaženu epizodu u LE i da ćeš opet izboriti u Primeri kartu za Evropu. :cheers:
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

shirajzl пише:Prolaziš to bez problema.
Dobio sam Napoli kod kuce u prvoj utakmici ali me je zatim klepio Dinamo u sred Bukuresta. Bice ovde malo problema... :zelenko:
Football maniac пише:Odličan posao u Rusiji si odradio. Što se tiče Almerije svaka reč je suvišna, nadam se da ćeš imati zapaženu epizodu u LE i da ćeš opet izboriti u Primeri kartu za Evropu. :cheers:
Hvala drugar. :cheers:
I ja se nadam slicnome. Makar prolazak grupa u LE, ako ne i prve 2 nokaut faze. U Primeri, pokusacemo da ganjamo LS ali ce to tesko ici. Ostali klubovi su se dosta pojacali. Atletiko bi sada mogao biti gadan, Pep ih preuzeo kad je Colo otisao u Inter. Videcemo...
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Слика
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Almeria - Maj 2022.
Najbolja sezona u mojoj dosadasnjoj karijeri! Nismo osvojili nista ali je Almerija prstala. Uspeh je jos sladji, nakon svih nedaca kroz koja smo prosli.
Primera Division - Konacno, idemo u tu famoznu Ligu Sampiona! Korak po korak, sezonu po sezonu, polako smo se peli na lestvici spanskog fudbala da bi sada napokon stigli do drustva najboljih na Starom kontinentu. Flertovali smo i prosle sezone sa kartom za elitu ali smo se usput raspali i skliznuli do LE. I ovaj put je moglo nesto slicno da nam se desi. Imali smo lepih 8 bodova prednosti nad Atletikom 10 kola pre kraja. Mislio sam da smo sigurni putnici za Evropu ali onda su krenule povrede. Jedna po jedna. Ni gust raspored nije pomogao. Selta je opasno pripretila, medjutim Espanjol nam je ucinio veliku uslugu kolo pre kraja, otkinuli su im bod a nama je ostalo da u poslednjem kolu overimo plasman u LS protiv prezaljenog Ovijeda.
Copa del Rey - Ovo vec postaje jebeni kosmar... Treceligas nas je izbacio...
Europa League - Za nase prvo ucesce, ovo je odlicno. Nezgodna grupa, ali smo uz Napoli bili najkvalitetniji tim ovde i to se pokazalo, ruku pod ruku smo otisli u nokaut fazu. Gde nas zreb nije mazio. Uopste. Prvi rival, Salke. Nismo mogli dobiti neki Kopenhagen, Krasnodar, Partizan ili Makabi. Da, te ekipe su bile u opticaju. Morao je Salke. Stisli smo zube i poslali Drakslera i ostalu momcad kuci podvijena repa. Prolaz dalje znacio je ponovni susret sa starim znalcima, Napolijem. U ova dva meca, master klas u bunkerici. Falilo mi je dosta igraca, bas dosta. Risairo 5 meseci aut, Roni Lopez vec duze vreme u ambulanti, Ruben Garsija, Toni Lato i Fede suspendovani. Zatvorio sam se, igrao na x, dobio neocekivanu pobedu. Revans, ista prica. Bunkerica da bi mi i Zoze i Toni Pulis zavideli. 4 stopera, 2 na normalnim pozicijama, 2 na DMC. Mec bez golova i karta za Rusiju obezbedjena. Medjutim, tu nam je bio kraj. Iako smo dobili prvu, za revans smo bili mnogo oslabljeni. Falilo mi je igraca, a onima koji su mi bili na raspolaganju je falilo svezine. Igrali smo mec svaka 3 dana i to je definitivno odredilo pobednika. Sta bi bilo kad bi bilo, ali mislim da smo mogli i ovo da prodjemo, samo da smo bili u malo boljem stanju.
Ekipa - Malo promena. U principu smo menjali samo ono sto smo morali. Kostur ekipe je tu, samo ga nadogradjujemo...
Transferi - Kao sto rekoh, nismo mnogo menjali. Eduard je povecao konkurenciju u napadu, definitivno je predstavljao unapredjenje u odnosu na Akostu. Onguen je tip stopera kakve volim, pouzdan, brz, jak. On i Zivkovic su oformili sjajno partnerstvo pozadi. Zile je novi Vidara, nije mi zao ovih 7 miliona. Snazan je, driven personaliti. Nije jos tu, taj nivo Vidica ali moze da napreduje. Roni Lopez je jos jedan od moje brace iz Karlsruea. Zele zna koliko sam obozavao ovog momka. Dve, tri sezone je proveo kod mene na pozajmici, sabijao zivot ali mi ga Monako nije zeleo prodati. MekKena je univerzalac, igrao je DMC, na krilu, u napadu, prakticno sve osim svoje prave pozicije. I ne mogu da kazem da je bio los... Za kraj, najbolje. Zincenko. Kada sam mu ponudio ugovor prvi put, odbio nas je, resio da oproba srecu u Sefildu Sredi. Nije mogao dobiti radnu dozvolu, ponovo je bio na trzistu a ja tu priliku nisam propustio. Ostalo je istorija. Sabio je zivot.
Finansije - Tek nesto vise za transfere od onoga sto smo dobili godinu dana ranije. Jebiga, sta cu. Navikao sam na ovo. Opet moramo ganjati lou kost pojacanja...

Kljucni igraci:
Olexandr Zinchenko - Ako mu je debitantska sezona bila ovako dobra, jedva cekam da vidim sta ce ciniti u narednoj...
Richairo Zivkovic - Ostao je najbolji strelac ekipe iako je propustio preveliki deo drugog dela sezone. Usao je u strasnu formu, terorisao protivnicke golmane dok mu pederi iz Las Palmasa nisu slomili nogu. Doslo mi je da placem tad.
Toni Lato - Jos jedna brutalna sezona za Tomicevu tihu patnju... Otac!

Pred sledecu sezonu:
Ulazim u poslednju godinu ugovora sa Almerijom i... Mislim da je to to. Vreme je za promenu. Prijale su mi ove 4 sezone u Spaniji. Najverovatnije cu odraditi i ovu petu, osim ukoliko ne dodje neki klub sa super ponudom ali nakon toga, rastanak. Vreme je za nove izazove.

PREGLED KARIJERE

Код: Изаберите све

Sezona    Klub            Zemlja    Liga                     Pozicija Dostignuca
2016./17. FC Tyumen       Rusija    FNL                            9. Dosao u klub 6.10.2016.
2017./18. FC Tyumen       Rusija    FNL                            1. Чемпион
2018./19. Almeria         Spanija   Segunda Division               1. Campeones
2019./20. Almeria         Spanija   Primera Division               8.    /
2020./21. Almeria         Spanija   Primera Division               6.    /
2021./22. Almeria         Spanija   Primera Division               4. 1/4 finala LE
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Bela Gutman likes this.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Reci mi, jer nisam ranije pratio...je li Benfica krajnji cilj? Ili bilo koji velikan?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Benfika je životni cilj.
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Lisabon, lijep grad...divni ljudi.

Razgovor sa jednim Portugalcem je tekao otprilike ovako:
- Hi!
- Hi?
- Marijuana? Hashish?
- No.
- Coke?
- No.
- Ok, have a nice day sir.

Pa kad su im ulični dileri ovako ljubazni, možeš misliti kakvi su ostali :zelenko:
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Almeria - Maj 2023.
Posle 5 sezona, doslo je vreme da kazemo dosta. Au revoir Almerijo. Bilo nam je lepo. Ali treba mi promena. A kako je protekla moja poslednja sezona na klupi spanskog prvoligasa??
Primera Division - U nekoj drugoj drzavi se sa ovakvim skorom osvaja titula. Ali ne u Spaniji. Ne protiv ovakve Barselone. Alegri je stvorio masineriju, koliko god mi to bilo tesko da priznam. Medjutim, drugo mesto, tik iza njih, ispred Reala i ostalih velikana... Tesko da je moglo bolje za kraj.
Champions League - Kratko i ni malo slatko...
Europa League - Ni grupe nismo prosli. Skupo su nas kostali porazi od Spartaka. Medjutim, povrede su ponovo ucinile svoje. Situacija se popravila u drugom delu sezone ali tada je vec bilo kasno, nasa evropska odiseja se vec zavrsila.
Copa del Rey - Posle 4 sezone, doneo sam drugi trofej Almeriji. Raspored nas je bas milovao, nismo imali teskog rivala do samoga finala. Gde nas je cekao Real. Koji je tad bio u rasulu. Losa forma, ispadanje iz LS, trener dobio otkaz pred utakmicu. Sve nam se poklopilo. To nikako ne umanjuje nas uspeh. Sabili smo ih. Prava labudova pesma za kraj avanture u Andaluziji.
Ekipa - Isti tim od prosle sezone, uz samo 3 pojacanja. Svi do jednog su bili fantasticni. Sjajnu grupu sam oformio. Malo mi je zao sto ih napustam ali... Sta da se radi.
Transferi - Brat Rasid je najveca kradja u kratkoj istoriji ovog sejva. Za nesto manje od 2 miliona smo dobili 20 golova i 13 asistencija na 35 utakmica. Ne sumnjam da bi mu ucinak bio i bolji, da nije bilo KAN kupa i povrede zbog koje je propustio skoro mesec dana. Za poetsku pravdu, on je bio jedan od strelaca u finalu kupa protiv svog bivseg kluba. Keli je doneo neophodnu cvrstinu u veznom redu a Diara je sa Onguenom stvorio sjajno partnerstvo koje je pomoglo Kepi da obori rekord kluba u broju utakmica na kojima je ostao nesavladan. Eto, samo 3 pojacanja ali sva 3 su bila kljucna za ovakvu sezonu.
Finansije - Ostavljam klub u lepom plusu, bez dugovanja a svom nasledniku veci TB nego sto sam ja ikada imao. Neka ga iskoristi pametno...

Kljucni igraci:
Rachid Benayad - U Madridu placu za njim... Kakav poklon!!
Odsonne Edouard - Tiha prva sezona u Almeriji ali je u drugoj, posle jos jedne teske povrede Risaira, podivljao. Sjajno se nadopunjavao sa Rasidom, razumeli su se na terenu kao Dvajt Jork i Endi Kol. Prstale su asistencije od strane jednog za drugog, i obratno.
Toni Lato - Ova lista nije kompletna ukoliko se na njoj ne nalazi brat Toni. Najbolje ocenjeni igrac u klubu.

Pred sledecu sezonu:
Toliko sto se tice Almerije. Ta epizoda moje karijere je gotova. Uzdigao sam klub iz dubina Segunde, korak po korak, do top 5 klubova u zemlji. Nadam se da ce nastaviti da se razvijaju u pravom smeru. Bilo mi je lepo ovde ali vreme je za promenu sredine.
Stvarno ne znam gde bih isao. Koga bih vodio. Sve dolazi u obzir. Najradije bih negde gde bih se borio za neki trofej, u neku kompetitivnu ligu. Dosta mi je Barsi i Reala ovog sveta. Mada bih pristao i na slabije klubove, pod uslovom da mi se dopadaju ili ukoliko imaju nekog zanimljivog igraca oko koga bi mogao da gradim ekipu. Trenutno su sve samo spekulacije. Videcemo sta nosi novi dan...

PREGLED KARIJERE

Код: Изаберите све

Sezona    Klub            Zemlja    Liga                     Pozicija Dostignuca
2016./17. FC Tyumen       Rusija    FNL                            9. Dosao u klub 6.10.2016.
2017./18. FC Tyumen       Rusija    FNL                            1. Чемпион
2018./19. Almeria         Spanija   Segunda Division               1. Campeones
2019./20. Almeria         Spanija   Primera Division               8.    /
2020./21. Almeria         Spanija   Primera Division               6.    /
2021./22. Almeria         Spanija   Primera Division               4. 1/4 finala LE
2022./23. Almeria         Spanija   Primera Division               2. Osvajac Kupa Kralja
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Sada je i zvanicno... Dovidjenja Almerijo... :poz:
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Na kakve sad klubove ciljaš?
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”