Road Trippin' III

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Пичко, усро си се. Ја би млатио док не узмем све с Алмеријом.
Корисников грб
Keot
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 25 Јан 2012, 09:42
Место: Smed. Palanka
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Keot »

Bas me interesuje gde ces sad :D
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

shirajzl пише:Na kakve sad klubove ciljaš?
Idealno bi bilo da odem u neki jaci, stabilniji klub, u kompetitivnoj ligi, gde cu moci da se odmah borim za titulu. Ili makar da mi ne treba 5 godina da sustignem najjace ekipe u drzavi. Neki Salke, Sautempton, Napoli, taj fazon. Ali simuliram vec 2 meseca i cini mi se da cu morati da spustim kriterijume. :zelenko:
луди пише:Пичко, усро си се. Ја би млатио док не узмем све с Алмеријом.
Rece lik koji je promenio 5 klubova do sad. :rugalica:
Keot пише:Bas me interesuje gde ces sad :D
Cim saznam, javljam. Trazi se posao al' za sada mrka kapa. :/
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Слика
Firenca... Prelep grad. Bio sam tamo pre par godina. Fiorentina, oduvek gotivan klub... Dobro, ne oduvek, od doba Batigola i ekipe. I ludog Mutua. :zelenko:
Слика
Слика
Слика

Klub je u ocajnom stanju. Igracki govoreci. Finansijski nisu bas najbolje ali nije ni bas crno, 20m balansa, sto je opet sasvim korektno. Nasledio sam od Kumana vruc krompir...
Ali zato sam i prihvatio ovu ponudu. Mogao sam da prihvatim ponude Napolija, Bordoa ili Atletiko Madrida ali... Ima nesto u Fiorentini... Da li (i koliko) sam se zajebao?? Videcemo...
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Jebo te Zele kad te nagovorio. Mada, sa tvojim taktičkim znanjem ima da uzmeš ligu. :zelenko:
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Za 3, 4 sezone eventualno... Losi su ovi brate. I matori. Imali su jednog krstenog igraca ali su ga debili prodali Romi tokom leta. Kako bi mi lepo legao jedan ovakav bogic...
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Keot
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 25 Јан 2012, 09:42
Место: Smed. Palanka
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Keot »

zanimljiv klub, ali u dosta zajebanom stanju je, ceka te tezak posao, jedva cekam report na kraju sezone :D
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Fiorentina - Jun 2024.
Debitantska sezona na Artemio Frankiju... Preuzeo sam klub u jako teskoj situaciji. Cekala nas je bespostedna borba za opstanak. Da li smo uspeli da prezivimo u Seriji A??
Serie A - Jedva... Ali smo opstali. Nismo mi igrali uopste lose, ali kada smo poceli da sakupljamo bodove, tako su se raspucali i Bari, Sampa i Bolonja. Na nasu srecu, posustali su pred kraj a mi smo u direktnom duelu protiv Sampdorije odlucivali o nasoj sudbini. Lagano smo slavili, izborili jos jednu sezonu u Kalcu a njih poslali u Seriju B. Steta za klub takve tradicije ali bolje oni nego mi.
Italian Cup - Moj prethodnik se nije proslavio...
Ekipa - Vecina ovih momaka poslednji put nosi ljubicasti dres. Sprema se cistka na leto. Hteo sam da vam slikam najboljih XI, da vidite sa kakvim njuskama ima posla ali nema svrhe, kad ce polovina njih dobiti sut kartu.
Transferi - Nije mi jasno kako je Kuman uspeo da spuca 30 miliona i dovede igrace koji kod mene, da imam izbora, ne bi bili ni u rezervama. Ocajno odradjen prelazni rok, nije ni cudo sto je Viola toliko posrnula ove sezone.
Finansije - Bice ovo valjda malo bolje...

Kljucni igraci:
Ovaj put niko. Dopunicu ovu sekciju na kraju sledece sezone, sada se stvarno niko nije nesto previse istakao.

Pred sledecu sezonu:
Remont ekipe, pa napad na sredinu tabele. Mozda i evropska takmicenja, ali to zavisi od mnogo faktora. Uglavnom, ovakva sezona Fiorentini vise ne sme da se dogodi.

PREGLED KARIJERE

Код: Изаберите све

Sezona    Klub            Zemlja    Liga                     Pozicija Dostignuca
2016./17. FC Tyumen       Rusija    FNL                            9. Dosao u klub 6.10.2016.
2017./18. FC Tyumen       Rusija    FNL                            1. Чемпион
2018./19. Almeria         Spanija   Segunda Division               1. Campeones
2019./20. Almeria         Spanija   Primera Division               8.    /
2020./21. Almeria         Spanija   Primera Division               6.    /
2021./22. Almeria         Spanija   Primera Division               4. 1/4 finala LE
2022./23. Almeria         Spanija   Primera Division               2. Osvajac Kupa Kralja
2023./24. Fiorentina      Italija   Serie A                       17. Dosao u klub 17.12.2023.
Последње учитавање од Socivar дана 26 Нов 2016, 17:04, учитано 1 пут укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Fiorentina - Jun 2025.
Слика

Pravo da vam kazem, nisam ni ja...
Serie A - Italija je dobila svog Lestera!! Neverovatna sezona i transformacija iz snova. Od tima koji je prosle sezone jedva izborio opstanak u najboljoj ligi na Cizmi do ekipa koja je krsila sve pred sobom do titule prvaka. Prvoj nakon 1969. Slag na tortu, Juvea nema u evro takmicenjima. :D
Italian Cup - Jebes ga, svesno sam zrtvovao ovo takmicenje. Bili smo u dobroj formi u ligi, zaredjali nekoliko pobeda a onda je dosao ovaj mec sa Interom da bi nas u nedelju cekao derbi sa Milanom. Poslao sam klince na teren i zavrsilo se kako se zavrsilo. Ali dobro, definitivno je napredak u odnosu na proslu sezonu.
Ekipa - Momci, niste medju najkvalitetnijim igracima u Italiji. Retko ko od vas bi mogao da igra u vodecim timovima kontinenta. Ali za ovo sto ste uradili, svaka cast. Necu vam i ne mogu ista zameriti.
Transferi - Rasteretili smo budzet za plate prodajom nekoliko bas preplacenih igraca. Ispod cene ali jebes ga, njihove plate su mi bile poput omce oko vrata. Doveli smo nekoliko novih njuski, koji su odmah mogli da uskoce u prvi tim. Vecina je stigla uz pomoc rata tako da cemo jos godinu ili dve isplacivati odredjene sume njihovim bivsim klubovima. Ali vredelo je.
Finansije - Pretpostavljam da ce nam kanuti jos koji euro ovde. Bice kesa i od LS pa mislim da cemo biti skroz kul kako vreme bude odmicalo.

Kljucni igraci:
Svi oni. Svako od mojih momaka je imao udeo u osvajanju sampionske titule. Ali cisto da vidite sa cime raspolazem, okacicu vam najboljih XI.

Pred sledecu sezonu:
Od ekipe ocekujem najmanje da se prodju grupe u Ligi Sampiona, da u Kalcu zavrsimo u Top 3 a u kupu sta se uradi. Imam jos jednu godinu ugovora sa Violom. Da li cu ga produziti, ne znam. Videcemo kako ce se stvari dalje odvijati.

PREGLED KARIJERE

Код: Изаберите све

Sezona    Klub            Zemlja    Liga                     Pozicija Dostignuca
2016./17. FC Tyumen       Rusija    FNL                            9. Dosao u klub 6.10.2016.
2017./18. FC Tyumen       Rusija    FNL                            1. Чемпион
2018./19. Almeria         Spanija   Segunda Division               1. Campeones
2019./20. Almeria         Spanija   Primera Division               8.    /
2020./21. Almeria         Spanija   Primera Division               6.    /
2021./22. Almeria         Spanija   Primera Division               4. 1/4 finala LE
2022./23. Almeria         Spanija   Primera Division               2. Osvajac Kupa Kralja
2023./24. Fiorentina      Italija   Serie A                       17. Dosao u klub 17.12.2023.
2024./25. Fiorentina      Italija   Serie A                        1. Campioni
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

S obzirom na iskustvo iz moje priče, i nije neki šok. AI je toliko nesposoban išta napraviti sa solidnim budžetom da je to strašno. Što je najgore, taj dio igre su još kao popravili kako je bilo prije par godina.
Jedino kad AI ponekad napravi dobru ekipu je kad ima neograničenu paru (tipa PSG) pa onda nije bitno što baci milijune u vjetar jer s nekim i pogodi.
Međutim, čim je budžet samo ok, ništa posebno, to je katastrofa za AI. Jasno se vidi razlika kad dođemo mi igrači, odjebemo par preplaćenih i dovedemo točno po potrebi.
Корисников грб
Keot
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 25 Јан 2012, 09:42
Место: Smed. Palanka
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Keot »

Mene si fino iznenadio, solidna ti je ekipica i moze dosta da se uradi u LS, ako ti se posreci moze i daleko da se dogura , nego sto ti je Oritz na verry poor ?
Последње учитавање од Keot дана 29 Нов 2016, 22:33, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Сочи, педеру! :rugalica: Јбт, патим се 10 година, човек дође и освоји све. Код мене ови смрадови 103 бода, код њега не оду ни у Европу. Имамо истог голмана
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

shirajzl пише:S obzirom na iskustvo iz moje priče, i nije neki šok. AI je toliko nesposoban išta napraviti sa solidnim budžetom da je to strašno. Što je najgore, taj dio igre su još kao popravili kako je bilo prije par godina.
Jedino kad AI ponekad napravi dobru ekipu je kad ima neograničenu paru (tipa PSG) pa onda nije bitno što baci milijune u vjetar jer s nekim i pogodi.
Međutim, čim je budžet samo ok, ništa posebno, to je katastrofa za AI. Jasno se vidi razlika kad dođemo mi igrači, odjebemo par preplaćenih i dovedemo točno po potrebi.
Istina... AI je dosta losiji kada je biranje igraca u pitanju al' i sa finansijama bas ne barataju najbolje. Preplacuju igrace nenormalno. Ja dok sam bio u Almeriji, niko nije imao platu vecu od 80k nedeljno, i to mozda 2, 3 igraca, ostali svi dosta manje. Sada, dve, tri sezone kasnije, ovaj kes prima i neki bekap igrac.
Keot пише:Mene si fino iznenadio, solidna ti je ekipica i moze dosta da se uradi u LS, ako ti se posreci moze i daleko da se dogura , nego sto ti je Oritz na verry poor ?
Videcemo za LS. Sa Spancima me Inter otresao u kvalifikacijama pa cu sad biti malo oprezniji sa ocekivanjima :zelenko:
A ovaj peder se crveni od muke zato sto vec godinu dana necu da ga pustim u Benfiku. Salju mi neke smesne ponude ali je govedo nerazumno, mraci me vec dosta. Verovatno cu ga sutnuti ove sezone, usmekao sam krilo neko iz Reala, opak je.
mmladja пише:Сочи, педеру! :rugalica: Јбт, патим се 10 година, човек дође и освоји све. Код мене ови смрадови 103 бода, код њега не оду ни у Европу. Имамо истог голмана
Nume Zidan. Popio otkaz sad, posle 2 sezone. Nije Juve toliko dominantan kod mene. Jesu osvajali titule, al ne stalno, Roma je uzela dva puta, Napoli valjda jednom.

Inace, nevezano sa svim ovim, Bolonja postaje sve gadnija i gadnija. Ne znam ko ih vodi ali igraju neku ruznu 361 formaciju. Kuci ih ne mozes dobiti sve da se jebes u dupe, teren uzak a kratak i jos kad se oni poredjaju... Treba mecku da porodis da im das gol. A kontre sevaju kao blesave, prebili su Juve u finalu kupa, bilo 5-2 ili tako nesto leptejebo.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Da ne trcim pred rudu ali... Ovo je odlican zreb. Prvak Kipra i treceplasirani timovi iz Nemacke i Francuske. Kako je moglo biti, ovo je sjajno!
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Поносан сам на тебе.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Fiorentina - Jun 2026.
Kako kazu, osvojiti titulu je tesko. Odbraniti je, jos teze. Kako su prosli momci iz Firence u sezoni u kojoj su branili naslov sampiona zemlje?
Serie A - Na zalost, nismo mogli da ponovimo proslu sezonu. Previse puta smo kiksali, ispustali poene na debilan nacin, na samom kraju utakmice. Ponavljalo se to, mnogo vise nego sto bi trebalo. Nije nam pomoglo ni to sto su Juve i Milan odigrali sezonu prakticno bez greske. Nama je ostalo da izborimo tu Ligu Sampiona, sto smo teskom mukom uspeli da uradimo. Tek u poslednjem kolu. Mi smo nabili Sasuolo, Inter ga ispusio u Napulju i eto nas opet medju kremom evropskog fudbala.
Italian Cup - Cetvrtfinale, gde nas je zaustavila mrtva Bolonja. Zeleo sam da osvojim ovo, izveo najjacu postavu ali tada smo upali u krizu rezultata u ligi, sto se prenelo i na ovaj mec.
Champions League - Kao sto sam i predvideo, lagano smo prosli kroz grupu. Jedan poraz, najbedniji moguci, okrenuse nas Francuzi u poslednjih 10 minuta. Usledio je epski duel sa Realom... Makar u prvoj utakmici. U revansu smo ih prebili. Odigrali smo najbolju utakmicu u sezoni. A onda, srceparajuca eliminacija na gol u gostima od Benfike (Dzajo, znam da uzivas u ovome). Malo mi je lakse zbog toga zato sto su oni na kraju i osvojili LS, izbacivsi oba mancesterska kluba posle nas.
Super Cup - Prvi i, ispostavice se, jedini trofej u sezoni. Bili smo bolji tokom celog meca ali je mec resavao penal rulet, u kome smo mi bili srecniji i precizniji.
Ekipa - Nekoliko novih imena. Jedno veoma poznato. I jedan igrac koga sam pecao vec par sezona. Tim se jako dobro razvija ali ima pozicija koje nam itekako skripe. Centralni deo odbrane je slabiji nego sto bih to zeleo. A napadaci su ove sezone resili da mi pokidaju i ovo malo zivaca sto imam. Mozda nam treba i jedan krsten zadnji vezni. Sa ostatkom sam i nekako zadovoljan. Napadaci mi kidali zivce promasajima, odbrana jela dzigericu greskama. To ce morati da se popravi. Krilnim pozicijama sam zadovoljan.
Transferi - Trosilo se lepo... Jebes ga, hteo sam da budemo konkurentni u LS, a i da probamo da odbranimo titulu. Nismo uspeli ali polako sklapamo kockice...
Finansije - Ucesce u LS nam je dosta popravilo krvnu sliku. Evo, vidite, sada cemo imati malo vise novca, da se igramo u prelaznom roku... Toliko novca Milan, Juve, Inter ili Roma pljunu za jednog igraca ali da gledamo sa pozitivnije strane... Napredak.

Kljucni igraci:
Rafa Sales - Rekorder kluba. Najvise zabelezenih asistencija u jednoj sezoni.
Daniel Resendiz - Komandant odbrane i jedna od svetlijih tacaka tog dela tima.
Giovanni Veenboer - Najbolji strelac tima sa 15 golova. Ali mogao je postici jos toliko. Da nije totalni idiot.
Toni Lato - Redovni ucesnik ove sekcije.

Pred sledecu sezonu:
Istice mi ugovor za mesec dana. Zeleo sam da idem ali sam se ipak predomislio. Hocu da pokusam da osvojim jos jednu titulu sa ovim momcima. Potencijala imamo, tim je jako kvalitetan, fali nam jos samo malo... Videcemo jos, mada za sada naginjem ostanku u Firenci.

PREGLED KARIJERE

Код: Изаберите све

Sezona    Klub            Zemlja    Liga                     Pozicija Dostignuca
2016./17. FC Tyumen       Rusija    FNL                            9. Dosao u klub 6.10.2016.
2017./18. FC Tyumen       Rusija    FNL                            1. Чемпион
2018./19. Almeria         Spanija   Segunda Division               1. Campeones
2019./20. Almeria         Spanija   Primera Division               8.    /
2020./21. Almeria         Spanija   Primera Division               6.    /
2021./22. Almeria         Spanija   Primera Division               4. 1/4 finala LE
2022./23. Almeria         Spanija   Primera Division               2. Osvajac Kupa Kralja
2023./24. Fiorentina      Italija   Serie A                       17. Dosao u klub 17.12.2023.
2024./25. Fiorentina      Italija   Serie A                        1. Campioni
2025./26. Fiorentina      Italija   Serie A                        3. Osvajac Superkupa
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Uh, baš si loše odigrao sezonu naspram Milana i Juvea. A ovo debilno ispuštanje bodova je nešto što često primjećujem kod sebe na ovom FM-u.
Ugaziš protivnika, povedeš 1-0, potpuna kontrola...i onda oni doslovno prvi highlight na utakmici, obično to neki early cross u srce peterca gdje tvoji stoperi uopće ne reagiraju na jedinog njihovog igrača koji napada loptu i zabija.
Ako nije to, onda highlight počinje s njihovim slobodnjakom s 20m, boom, rašlje. Hvala i dođite nam opet.

:xD:
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Upravo to. Bukvalno ih napadam ceo mec, oni nemaju 3, 4 suta. Moji krv propisaju dok daju samo jedan gol ali zato dodje protivnik, prvi hajlajt, gol. To sto ti kazes, stoperi ili ne reaguju ili se primi posle nekog prekida. Ali najvise poludim kad moji stoperi krenu da se majmunisu, kad pomisle da su Ronaldinjo, pa uzmu da driblaju na sredini terena. Naravno, izgube loptu, krene kontra, 3 na 2 i primim gol. Zato sam resio da bacim vise od pola budzeta na jednog krstenog stopera, komandanta, Vidic tip. Da se ne izdrkavaju vise tako...
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Слика
Слика
Zbog ovoga umalo da dam otkaz i zabatalim Fiorentinu. Moj najbolji igrac, koga sam pecao vec 5, 6 sezona. Oko koga sam planirao da izgradim sampionsku Violu... Ozbiljno, malo mi je falilo da dam otkaz i oteram sve u k***c. Mrtvi Mancester. Zadavite se sa parama, govnari ostrvski. :censored:
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Исто сам прошао са неком двојицом што су дошли из Монтереја. Имали клаузуле и одоше. После сам безвезе преплатио замену...

Него, како ти функционише то што овај лик улази у средину с десне стране, а игра десном ногом? Какву си му ролу задао и јел остављао простор за бека који се убацује иза леђа?
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”