The Wild Rover

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

The Wild Rover

Порука од Sloba »

Слика
- Tamo je sve počelo -
Слика
"The eleven who are so lucky that they get the honour to represent the proud blue and white shirt with the beautiful red rose will fight as if it was about life."
Слика

Anfield was the second best place to win it. The first would have been at home in front of our fans.
Svake nedelje od 20 časova pa sve do izlaska Football Manager 2017.
- Priča koju treba spasiti od zaborava -
Слика
Последње учитавање од Sloba дана 09 Окт 2016, 21:06, учитано 2 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Nacionalna takmičenja (UEFA Zona):

Austria (Österreichische Fußball-Bundesliga - ÖFB-Cup - ÖFB-Supercup)
Belarus (Вышэйшая ліга - Кубак Беларусі - Суперкубак Беларусі)
Belgium (Jupiler Pro League - Coupe de Belgique - Supercoupe de Belgique)
Bulgaria (Първа професионална футболна лига - Kупа на България - Суперкупа на България)
Croatia (MAXtv Prva Liga - Hrvatski nogometni kup - Hrvatski nogometni superkup)
Czech Rep. (ePojisteni.cz liga - MOL Cup - Český Superpohár)
Denmark (Superligaen - Landspokalturneringen - Super Cuppen)
England (Premier League - The Emirates FA Cup - EFL Cup - Community Shield)
Finland (Veikkausliiga - Suomen cup - Liigacup)
France (Ligue 1 - Coupe de France - Coupe de la Ligue - Trophée des Champions)
Germany (Bundesliga - DFB-Pokal - DFL-Ligapokal - DFL-Supercup)
Greece (Greek Superleague - Football Cup OPAP - Greek Super Cup)
Hungary (OTP Bank Liga - Magyar Kupa - Magyar labdarúgó-szuperkupa)
Iceland (Úrvalsdeild - Bikarkeppni karla - Deildabikar - Meistarakeppni karla)
Republic of Ireland (SSE Airtricity League - Irish Daily Mail FAI Cup - EA Sports Cup - President's Cup)
Israel (Ligat Winner - Israel State Cup - Toto Cup - Champion of Champions)
Italy (Serie A - TIM Cup - Supercoppa Italiana)
Netherlands (Eredivisie - KNVB Cup - Johan Cruyff Shield)
Northern Ireland (Danske Bank Premiership - Tennent's Irish Cup - JBE League Cup - NIFL Charity Shield)
Norway (Tippeligaen - Cupen)
Poland (Lotto Ekstraklasa - Puchar Polski - SuperPuchar Polski)
Portugal (Liga NOS - Taça de Portugal - Taça da Liga - Supertaça Cândido de Oliveira)
Romania (Liga 1 Orange - Cupa României - Cupa Ligii AdePlast - Supercupa României)
Russia (Rosgosstrakh Russian Football Championship - Russian Cup - TransTeleCom Russian Supercup)
Scotland (Ladbrokes Premiership - William Hill Scottish Cup - Betfred Cup)
Serbia (Super liga Srbije - Kup Srbije)
Slovakia (Fortuna Liga - Slovenský Pohár - Slovenský Superpohár)
Slovenia (PrvaLiga Telekom Slovenije - Pokal Nogometne zveze Slovenije - Slovenski superpokal)
Spain (La Liga Santander - Copa del Rey - Supercopa de España)
Sweden (Allsvenskan - Svenska Cupen - Svenska Supercupen)
Switzerland (Raiffeisen Super League - Schweizer Cup - Schweizer Ligacup)
Turkey (Spor Toto Süper Lig - Ziraat Türkiye Kupası - TFF Süper Kupa)
Ukraine (Прем'єр-ліга - Кубок України - Суперкубок України)
Wales (Dafabet Welsh Premier League - Welsh Cup - Welsh League Cup)

Reprezentacije (UEFA Zona):

Albania Слика
Andorra Слика
Armenia Слика
Azerbaijan Слика
Bosnia and Herzegovina Слика
Croatia Слика
Cyprus Слика
Estonia Слика
Faroe Islands Слика
Gibraltar Слика
Kazakhstan Слика
Kosovo Слика
Latvia Слика
Liechtenstein Слика
Lithuania Слика
Macedonia Слика
Malta Слика
Moldova Слика
Montenegro Слика
San Marino Слика

Слика - Bio selektor
Слика - Nije bio selektor

Velika klupska i reprezentativna takmičenja (UEFA/FIFA):

UEFA Champions League

/

UEFA Europe League

/

UEFA Super Cup

/

FIFA Club World Cup

/

UEFA Euro

/

FIFA World Cup

/

FIFA Confederations Cup

/

Olympic Games

/
Последње учитавање од Sloba дана 30 Сеп 2016, 01:47, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
arseNal-serbia
Manager
Поруке: 1063
Придружен: 15 Мај 2012, 17:51
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од arseNal-serbia »

:wtf:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Da ne bude zabune priča je za FM 17 koja će imati svoje uvode u serijal. Nekome se možda svidi, a nekome i ne.

Uglavnom moja početna stanica će biti Blackburn. Klub sam jako zavoleo tokom ovog serijala i osim FM sa njima ću i FIFU igrati (FIFU generalno sa njima bez menjanja kluba). Želim da prođem Evropu uzduž i popreko, a u tom klubu neću imati pritisak, biće niske ambicije, a ja krećem uvek sa najgorom reputacijem i bez licenci i tu ću napredovati.

Plan je igrati sejv od 50-65 sezona. Neću uvek moći da završim sezonu za dan ili dva, čak i tri... jer sada krećem da radim i na više mesta pa ću imati manjak vremena, ali će update biti i na twitteru te na youtube na specifičan način.

Računao sam ako npr. budem igrao toliko dugo mogu za oko 5-6 meseci da ispunim svoje ciljeve, ali potrudiću se da to bude i pre.. i ne.. ništa nisam otkrio to će te tek videti kada krenem da igram FM šta podrazumeva ova moja karijera. :D Ne volim male dužine karijera pa tako uglavnom zadnja dva serijala igram duže... to mi baš odgovara, a ove godine želim da probijem totalno granicu.

Prvi post vezan za karijeru večeras oko 20 časova.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика
Ni jedan uspeh ne dolazi sam ili tek tako preko noći, a tako je i u slučaju jednog od šest klubova koji su osvajali Premier League i koji spadaju među njene osnivače. Takav je slučaj upravo sa Blackburn Roversima.

Veliki navijač kluba Jack Walker je godinama pomagao iz pozadine da bi pri prvim velikim parama 1990. godine i zvanično kupio klub. Na čelu kluba je bio deset punih godina pošto je 2000. godine preminuo. Njegove zasluge su velike za istoriju ovog kluba, a jedna od tribina Ewood Parka nosi njegovo ime čime mu je i odata počast.

Uvek je voleo da dovodi zvučna imena i skupa pojačanja, a u isto vreme i pazeći da klub bude u plusu kada su u pitanju finansije. Da! Uvek mu je to polazilo za rukom. Poznata je i njegova izjava nakon što nije želeo u klub da dovede Zinedina Zidana: "Zašto želite Zidana kada imamo Tim Sherwooda?".

U prvoj sezoni od osnivanja Premijer lige ekipa Blackburna je zauzela visoko 4. mesto na tabeli. Najbolji strelac kluba te sezone bio je Alan Shearer sa 16 golova. U narednoj sezoni (93/94) Blackburn je zauzeo 2. mesto iza šampionskog Manchester Uniteda. Shearer je te sezone dao neverovatnih 31 gol, ali opet nije bio najbolji strelac lige. I dolazimo do šampionske sezone...
Слика
Te sezone Blackburn je nastupio takođe u UEFA Cupu. Trelleborg (Sweden) bio je bolji u dva meča pa se u okviru evropskih takmičenja Blackburn i nije naigrao i takmičenje je završeno već u 1. kolu. U ligi je priča bila drugačija. Strašni Shearer je nadmašio sebe opet i te sezone postigao neverovatnih 34 gola. Nije bila zanemarljiva uloga ni Suttona koji je postigao 15 golova u Premijer ligi. Kenny Dalglish je ujedno na kraju te sezone i napustio klub pa mu je titula pomogla da se oprosti u stilu. Tadašnji treći golman kluba je bio Shay Given koji je kasnije postao legendarni golman Newcastle Uniteda.

U poslednje kolo te sezone Blackburn je ušao sa +2 boda prednosti u odnosu na Manchester United. Blackburn je izgubio od Liverpoola sa 1:2 u tom poslednjem kolu ali kiks je napravio i United i to neočekivanim nerešenim ishodom protiv West Ham Uniteda čime je Blackburn postao šampion države po treći put u svojoj istoriji dok je u eri Premijer lige to bio prvi i na žalost do današnjih dana jedini put da se ostvari takav uspeh. Treći te sezone bio je Nottingham Forest sa 12 bodova manje od Blackburna, odnosno 11 od Uniteda.
Naredne sezone Blackburn je doživeo pad pa je tako sezonu završio na 7. mestu dok je u Evropi osvojio samo četiri boda u konkurenciji Spartak Moscow, Legia Warsaw i Rosenborga. Sezona nakon te je završena na 13. mestu da bi sezona 97/98 ponovo bila po ukusu navijača. Te sezone Blackburn je završio na 6. mestu, a naredne sezone je obezbeđeno i igranje u UEFA Cupu. Ipak ta sledeća sezona je bila jako sumorna. Posle mnogo godina Blackburn je ispao iz lige završivši na 19. mestu u ligi, dok se u UEFA Cupu ponovo ispalo već u 1. kolu.

Dve sezone je prošlo dok se Blackburn nije vratio u elitu, a kada je se vratio... iste sezone je ostvario i više nego dobar plasman u ligi sa krajnjom 10. pozicijom i osvojenim League Cupom što im je ponovo dalo izlaz na Evropu. Blackburn je i naredne sezone dobro igrao te je tako u Evropi izbacio CSKA Sofia, ali je za njega prevelik zalogaj bio Celtic. U ligi je zauzeto 6. mesto. Naredne dve sezone nisu bile nešto dobre po klub da bi u sezoni 05/06 bilo zauzeto 6. mesto.

Naredne sezone ekipa je prezimela u Evropi i u ligi se pozicionirala na visokom 10. mestu. U narednim sezonama klub je igrao manje ili više dobro da bi konačno ispao iz Premijer lige u sezoni 11/12, a agonija još traje. Od tada ekipa ni jednom nije bila čak ni blizu plasmana u elitni rang takmičenja, a indijska porodica koja je vlasnik kluba ne želi da ode zbog čega se u velikom broju održavaju protesti na ulicama Blackburna i bojkotuju utakmice kluba.
Слика
****************************************************
Корисников грб
Dario
First Team Coach
Поруке: 329
Придружен: 17 Мај 2012, 20:03
Место: Vienna
Status: Није на вези

Порука од Dario »

Zanimljiva ideja :yesko: Sretno dalje :smajli1:
Ya salen las estrellas
mi viejo Chamartin
de lejos y de cerca
nos traes hasta aquí

Madrid, Madrid, Madrid, ¡Hala Madrid! ¡Y nada más! ¡Y nada más!
¡Hala Madrid!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Hvala svima koji prate, a vidim da vas ima. Dario, hvala na komentaru.

Sutra je nastavak. Ja već imam spremljeno samo ne znam da li ću fizički moći da ga objavim u 20:00. Sutra od 7 ujtru imam obaveze, a udaljeno je gradskim negde oko sat vremena ako ne i više tako da ne znam da li ću moći tačno na vreme da objavim ono što sam spremio ali ću se potruditi. Do 21-22 biće sigurno, ali eto.. nadam se da ću i daleko pre doći kući.

Trudiću se da držim jedan nivo tokom pisanja priče, e sada, videćemo, kada izađe FM biće to više karijera, a u dosta malom broju situacija i priča. :cheers:
Корисников грб
Cvija
Assistant Manager
Поруке: 767
Придружен: 19 Феб 2011, 13:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cvija »

:xD: Objavi ranije ako mozes,ne moze uvek po planu :cheers:


p.s. dokaz za to su "obacanja" Tvoja za razne editor fajlove,logicno je da ako pogresis vise puta,gresices opet...ljudski je gresiti,nisu svi isti :cheers:
Последње учитавање од Cvija дана 18 Сеп 2016, 11:47, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Biću ipak tu. Došao sam malo pre...

Vezano za Editor dodatke meni je uvek prioritet Bosna i Hercegovine, a sve drugo je sekundarno pa je tako i narednog FM serijala. Srbiju ili Hrvatsku uvek radim, ali do 3-4 nivoa (možda bude pomerena granica ali videću, sve zavisi od ličnog vremena i privatnog posla). Neda mi se više petljati kada su ovde svi jaki na rečima dok u BIH sarađujem sa fudbalskim klubovima, profesionalnim sudijama, članovima uprava klubova, vođama navijača nekih premijerligaša...

:cheers:
Корисников грб
Cvija
Assistant Manager
Поруке: 767
Придружен: 19 Феб 2011, 13:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cvija »

:xD: oni jaki na racima=ti isto,da ne govoris o slicnim ljudima :cheers:
Последње учитавање од Cvija дана 18 Сеп 2016, 18:46, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика
Tokom svoje karijere stekao sam zaista dosta toga. Dobro, nisam baš ostvario karijeru nastupajući za nekog velikana, ali poprilično sam zaradio igrajući za nekolicinu klubova. Već sa 16 godina debitovao sam za prvi tim Vojvodine i uistinu iako ih nikada nisam voleo jer je opšte poznato kako ja imam samo jednu ljubav, sa tek napunjenih 18 godina prelazim u Celtu gde sam se zadržao tek jednu sezonu pre prelaska na ostrvo.

U Vojvodini sam odigrao odlično počevši od svog debija i bio sam najbolji igrač u ligi. Ono što je netipično za nekoga ko nije Englez, a još i veliki navijač kluba koji nije definitivno United, City, Arsenal ili neki četvrti je prava senzacija. Moja velika ljubav je Blackburn...

Vojvodinu sam jako poštovao kao i dva najveća srpska kluba Partizan i Crvenu zvezdu na čije sam utakmice umeo ponekada da odlazim, ali moja ljubav prema Blackburnu nije nikakva nerealna stvar, moja ljubav prema Blackburnu je zaista izuzetno realna. Negde dok sam bio baš mali oni su uzeli tu čuvenu titulu Premijer lige, a moji ukućani kao veliki fanovi fudbala su dosta često pričali o tome. Meni je to nekako ostalo u sećanju i kako su godine prolazile tako je i moja ljubav prema Blackburnu bila čvrsto utemeljena.

Ali da se vratim na moju karijeru... otišao sam u Celtu i igrao neki period za njih sa manje ili više uspeha, ali sam odrađivao posao što bi se reklo. Za tih godinu dana zaradio sam poprilično iako Celta nije poput nekih većih klubova bila u tim godinama kada je platežna moć u pitanju. Usledio je transfer u Millwall gde sam dobio još jači ugovor, ali već posle nekoliko meseci sam prosleđen na pozajmicu u Crewe. Tamo sam kao nešto odigrao. Mnogi kažu da sam imao strašan talenat ali šteta što ga do kraja nikada nisam iskoristio. Fudbal me jednostavno nije zanimao, bar ne iz ugla fudbalera.

Počela je i naredna sezona, a ja sa tek 22 napunjene sam odlučio da batalim fudbal jer to nije za mene. Pohađao sam po ubrzanom kursu neku trenersku jer sam želeo da se posvetim tom pozivu. Fudbal je moja velika ljubav, ali kao fudbaler se nisam pronašao. U međuvremenu sam kupio kuću u Blackburnu te otvorio kafić, pekaru i frizerski salon kako bi se novac stalno prihodovao.
Слика
Završio sam trenersku školu. Imao sam nekoliko opcija na raspolaganju ali sve se to bazire na radu sa mlađim igračima. Ja bi želeo odmah u vatru, voleo bih da mi neko ukaže priliku da pokažem svoje znanje i svoje ideje da prenesem iz glave na zeleni tepih. Uvek sam bio veliki fan Premijer lige kao i kompletnog fudbala u Engleskoj. Onog klasičnog, ne ove moderne pizdarije 3-5-2 i ostala sranja. To je gubljenje vremena po meni. 4-4-2, disciplinovano, slati lopte u kazneni prostor što češće sa krila, da se igra napadački, do zadnje kapi znoja, da se ide ravno u meso protivnika, e to je moja filozofija!

"Ovim kadrovima se odjavljujemo sa stadiona Partizana. Još jedan poraz Srbije, a ovaj put je Portugal bio uspešniji koji je ostvario trijumf golovima Nanija i Moutinha. Jedini gol za Srbiju dao je Zoran Tošić. Jedina uteha reprezentacije u ovim kvalifikacijama jeste pobeda protiv Albanije na gostovanju. Sve drugo je za zaborav. Srbija se sada okreće pripremama za Mundijal u Rusiji..."

I ova Srbija je jako loša za moj ukus. Ne razlikuje se puno situacija od one u mom Blackburnu. Kriminalno se radi u FSS i čitam nešto da bi moj stari poznanik Slaviša Kokeza mogao preuzeti čelo FSS. Karadžić je čovek koji je dosta uradio za srpski fudbal kao što su reflektori na stadionima Super lige i Prvenstvo Evrope do 19 godina, odnosno Sveta do 20 gde je Srbija pokazala da poseduje odlične mlade igrače, ali vreme mu je da ide. Imam utisak da će trajati na čelu FSS kao Mala nevesta. Nikada nisam razumeo te čelnike klubova, saveza i drugih organizacija. Ako vidiš da nisi sposoban pa povuci se, daj drugima priliku... ako Kokeza isto ne pokaže rezultate, a pod uslovom da dođe na čelo saveza, i on treba da ide. Ipak najviše me obradovala vest da je moj stari prijatelj, Slovenac Čeferin novi predsednik UEFA. Verujem da će to doprineti boljitku fudbala u regionu.

Srbija ima veliki broj dobrih igrača i u to nema sumnje. Samo je potreban neko ko može da ih prodrma. Recimo ja bih voleo jako da na klupi vidim "Belog vrača", naš čovek, selektor Ugande ili recimo Ivica Jovanović. Ima tu još dobrih imena kao što su Jokanović, Drulović koji je definitivno trebao dobiti više šansi za dokazivanje, a istog sam mišljenja kada je u pitanju Miroslav Đukić. Neki stranac ako dolazi onda neka to bude neko proveren, a ne kvazi stručnjaci poput Advocaata kada mi imamo daleko više boljih trenera nego što je pomenuta persona. Ne tako davno, cela nacija je bila ponosna, disala kao jedan...
Слика
****************************************************
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика
Iskreno ni sam nisam baš siguran kako se dogodilo to, ali ono u šta jesam siguran to je da su se moji snovi ostvarili. Dobro, delimično i znam kako se sve zbilo...

Kao što već najverovatnije znate na stadionu Blackburna koji se popularno naziva "Ewood Park" utakmice se odigravaju pred često i manje od 25% popunjenog kapaciteta i to je zaista tužno za sve nas kojima je ovaj klub u srcu. Najvatrenije pristalice kluba bojkotuju domaće utakmice zbog netrpeljivosti ka upravi i vlasnicima iz Indije koji ne rade na poboljšanju rezultata kluba u nekoj dovoljnoj meri, dok sa druge strane na tribinama se uglavnom nalaze porodični ljudi, deca i oni najstariji sugrađani. Na gostovanjima takođe ekipa ima minimalna podršku, dok na ulicama se često održavaju bojkoti protiv pomenutih vlasnika iz Indije.

Nakon još jedne razočaravajuće sezone i ovima koji su tu već godinama dok traje bojkot je prekipelo. Pričalo se da će i oni prestati da dolaze na utakmice i da podržavaju ekipu što bi značilo da će Blackburn igrati pred skoro praznim tribinama kao domaćin. Kao da već dovoljno nije tužno...

I tu na scenu zaista stupam JA! Aktuelnim vlasnicima je trebao neko ko ima kult i među ovima što bojkotuju već godinama, ali i među porodičnim ljudima, starijim sugrađanima, decom... svima kojima je u srcu ovaj klub. Dosta toga znate već o meni, možda i previše reklo bi se. Svoju ljubav prema jedinom Blackburnu isticao sam u više navrata tokom svog života, a sa puno emocija ispraćao sam svaku pobedu, nerešeni ili poraz na društvenim mrežama. Pogledao bih po neku utakmicu kada mi vreme to dozvoli.
Слика
Čak i oni koji bojkotuju utakmice kluba te indijske vlasnike mene bi rado podržali iako to ne bi značilo njihov trenutni povratak na stadion. Ovo je grad u kojem sve miriše osim sportskih uspeha i to bi trebalo da se promeni u neko skorije vreme. Vlasnici znaju koliko ja njima nisam naklonjen međutim putem posrednika poslali su zvanično ponudu u kojoj stoji moje ime, a njihova želja da budem na čelu kluba kao trener je prevagnula u odnosu na visok ego koji poseduju. Taj posrednik je jedan od članova uprave, a ovom prilikom ga neću imenovati. Dovoljno je reći samo da se radi o mom dugogodišnjem prijatelju.

Ono što sam želeo jeste potpuna autonomija u onome što ću raditi. Da para neće biti u nekim nenormalnim količinama sam i svestan pa idemo polako. Tek kroz par nedelja idem na taj razgovor gde se nadam kako ništa čudno se neće dogoditi i da ću ja od sezone 2016/2017 zaista postati trener ovog kluba i tako ostvariti svoj dečački san. Na stranu to što ja imam dosta neslaganja sa ovom upravom, sa vlasnicima kluba na prvom mestu, sam klub mi je veoma drag i zbog svih onih kojima je Blackburn u srcu kao što meni jeste ja sam jednostavno prihvatio priliku koja mi se ukazala.

Blackburn je klub koji zaslužuje uspehe kao i sam grad. Ovde je sve što volim, ovde je Blackburn. Klub koji još živi na starim stazama slave i klub koji ima jako lošu situaciju ispred sebe i kada je budućnost u pitanju dosta toga je neizvesno. Želim to sve da promenim i na sastanku sa vlasnicima predstaviću svoj petogodišnji plan za koji verujem da će biti u potpunosti i realizovan. Mi imamo samo Blackburn, a šta bi Blackburn bez svih nas koji svakim danom žive za njega...
Слика
****************************************************
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Post br. 1 u temi (onaj nakon uvoda) je dopunjen i sada se u njemu može naći sadržaj. U nedelju od 20 časova ide novi izveštaj, a do samog izlaska FM 2017 na ovaj način će se imati još tri (ili četiri izveštaja). Sredinom sledeće nedelje ću napisati i kako će to sve izgledati tj. kakva će dinamika pisanja biti po izlasku igre. :cheers:
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

extra, jedva cekam.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика
Iskoristio sam april i pravoslavni Uskrs da posetim moj rodni grad i napunim baterije za ono što me čeka tokom leta, u kasnijem delu godine, ali pre svega u narednih par nedelja...

Jedino je javnost još trebala da sazna to, ali predugovor sa Blackburnom je potpisan i dok sam ja uveliko planirao, radio na tome da što spremniji dočekam prvi izazov... na kraju ovog praznika ispostaviće se kako ću sada morati da se spremim za dva izazova. I da... ni malo lako to neće biti.

Slaviša Kokeza je znao da nema pravo na grešku kada je izabran umesto Karadžića i u to ime poslao je zvaničnu ponudu da predvodim reprezentaciju kao selektor. Ne smeta mu ni to što treba da vodim Blackburn, on želi uspeh, ali sam siguran da prvenstveno želi i da se nada da sa mnom kao novom pojavom može da sačuva na duže staze stolicu ako me krene više nego što će javnost očekivati.

Lagao bih ako kažem da mi taj poziv nije imponovao...
Слика
Prihvatio sam. Kakvi će naredni meseci biti za mene! U maju imam da predstavim svoj plan rada i FSS, ali i upravi Blackburna. Biće to jako zanimljivo. Moja prva iskustva kao menadžera neće biti ni malo naivna. Reprezentacija se ne razlikuje puno od onog posla što će me čekati u Engleskoj. Očekuje me izuzetno težak zadatak. Moram da povratim kult reprezentacije, moram da sastavim selekciju od oko 50 igrača na koje ću računati, moram da dovedem osoblje koje je kroz istoriju uradilo za jugoslovenski i srpski fudbal dosta toga. U prevodu trebaju nam stručna lica.

Iskreno ja sam Kokezi mnogo toga zamerio. U mnogim stvarima se i nismo složili pa bez obzira što je on moj stari prijatelj, on zna vrlo dobro šta mi je sve smetalo u domaćem fudbalu, a dao je reč da će raditi na "zalečenju" bolesti i da ako sklopim dobru i prihvatljivu strategiju svi možemo imati koristi, a narod treba učiniti ponosnim. Ok, definitivno me ni malo lak posao neće čekati, ali znate šta? Spreman sam da se uhvatim u koštac sa problemima i da napravim sebi karijeru koju još niko nije u svetu fudbala. Uspeha definitivno nikada neću biti sit. Odbrojavanje do sledećeg meseca je počelo svakom sekundom koja prolazi, tik-tak, tik-tak...
Слика
****************************************************
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Jovan, ne može ti se zameriti brate. :cheers: Dosta njih jedva čeka moje izveštaje. :fanman:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Došlo je na red i da se predstavi na koji način će se to pisati kada izađe novi Football Manager 2017...
Kao što sam već ranije rekao ovo će biti mešavina između priče i karijere, a o ličnim planovima kroz ovaj save izvestiću tokom sledeće nedelje. Čisto radi podsećanja naredni update ide u nedelju od oko 20 časova.
Same izveštaje iz igre pisaću u obliku karijere. Takvi izveštaji dolaziće u večernjim satima.
Prvi izveštaj
Prvi izveštaj u toku sezone obuhvataće sam početak iste. Dakle piše se na kraju prelaznog roka i remizira se sve što je za vreme prelaznog roka urađeno kao i u toku pripremnih utakmica. Takođe se predstave moje lične ambicije i ambicije kluba za aktuelnu sezonu. Nema izveštaja sa zvaničnih utakmica.
Drugi izveštaj
Drugi izveštaj se piše na kraju godine (31. decembra aktuelne ili 1. januara naredne godine u igri). Prikazaće se svi ostvareni rezultati do tog trenutka u zvaničnim utakmicama (kada su u pitanju zvanične utakmice). Pomenuće se neke zanimljive sitnice (ako ih je bilo) i izložiće se planovi za zimske pripreme i zimsku transfer pijacu. Po potrebi se dodati i još nešto.
Treći izveštaj
Treći izveštaj se piše na kraju sezone. Prikazaće se svi ostvareni rezultati u drugom delu sezone kao i učinak u pripremnim utakmicama i ako je bilo aktivnosti sa zimske transfer pijace i to će se ubaciti. Prikazaće se osvojene nagrade, priznanja.... ako ih je bilo.
Novinske članke i priču iz mog ugla pisaću po potrebi i ne u čestom broju situacija. Uglavnom stil pisanja će biti raznoliki. Nemam uopšte određeno kada će se i koliko igrati, ali ću gledati što češće da pišem (bar jedan izveštaj u dva dana). U prevodu igraću brže nego što ću pisati radi preglednosti.
Слика
Društvene mreže
Društvene mreže su deo svakodnevnice pa ću ih i ja impletirati u ovo na do sada ne viđeni način.
Twitter
Redovno pisanje na twitteru u toku karijere. Dosta tih stvari se i neće pominjati u izveštajima. Takođe sve druge informacije oko dodataka koje izrađujem i tok izrade istih se može tamo pronaći.
YouTube
I ovo do sada nije viđeno. Sa dosta utakmica svake sezone idu golova ili ću izdvojiti pojedinačne golove i slično tome. Na kraju svake sezone snimaće se rekapitulacija sezone koja neće trajati dugo. Naravno sve ovo takođe neće biti prikazano u izveštajima.
Instagram
Kada izađe FM 2017 i krenem sa pisanjem, pojedinačne slike ubacivaću i na instagram najverovatnije.
Слика
Последње учитавање од Sloba дана 04 Окт 2016, 17:05, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Zagrevanje za večeras. :yesko:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=bdrR5IlOUdc[/youtube]
Последње учитавање од Sloba дана 09 Окт 2016, 15:54, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика
Ova nedelja za mene bila je poprilično ispunjena. Sa druge strane ništa bolje kada više ne moraš plaćati avionske karte koje nisu bile ni malo jeftine pošto kao novi selektor Srbije imaš sve obezbeđeno od strane FSS. Dosta sam ove nedelje putovao. Čak dva puta sam imao razgovore sa čelnicima saveza i nekoliko puta sa vlasnicima Blackburna. Biće ovo zanimljiv izazov za mene iz više razloga.

Svakom čoveku koji prati fudbal san je da predvodi svoj nacionalni tim i da pokaže šta zna te pokuša da ostvari velike rezultate. Blackburn i Srbija zapravo će imati dosta sličnosti, a na meni je da sve te prednosti koje vidim i ostvare kroz rezultate. Iskreno malo monotono izgleda svo to dočekivanje košarkaša, vaterpolista i drugih srpskih predstavnika, ali fudbalera nema nige i ja to želim da promenim. Blackburn sa druge strane će takođe postepeno morati da raste. Nikome ambicije neće biti automatski ulazak u Premier League niti mi možemo da se nosimo sa tim, ali ću od svojih igrača tražiti da daju maksimum u svakoj utakmici pa da vidimo.

Слика
Naši reprezentativci imaju i više nego dobre uslove za ostvarivanje svojih ciljeva. Država najviše ulaže u fudbal, ali se ne daju očekivani rezultati. Nacionalna kuća fudbala u Staroj Pazovi je najmodernije zdanje koje postoji u Istočnoj Evropi kada su u pitanju savezi iz tog regiona. Ni jedan savez iz ovog dela Evrope nema uslove kao mi za ostvarivanje svojih ciljeva. Prvi i osnovni uslov je ispunjen. Imamo sve uslove za rad, dok će se budžet za pripreme nacionalnih selekcija i povećati.

Ljudi koji rade u okviru reprezentativnih selekcija poseduju stručnost, ali ne baš svi. Moj zahtev ka čelnicima saveza biće ispunjen momentalno te sam dobio zeleno svetlo da mogu da pronalazim ljude koji su stručni i ujedno i podobni za rad u okviru FSS. Pored ovoga odlučeno je da tokom godine kada nisu zvanične utakmice u što više navrata se odigravaju prijateljski susreti sa ekipama približnog ili slabijeg kvaliteta radi boljih provera forme igrača i opcija koje će biti na raspolaganju u zvaničnim utakmicama.

- Formiraće se "B" ekipa koju ću lično ja selektirati od igrača na koje trenutno ne mogu da računam i ta ekipa će ponekada odigravati prijateljske susrete,
- Pod dobar trenutni rezultat jedino se ubraja plasman na evropska i svetska prvenstva,
- Na velikim smotrama da dostojno bude predstavljena država i da se ostvaruju rezultati koji mogu da održavaju pozitivan ugled FSS i celokupne nacije,
- U startu formirati selekciju od 50 igrača na koje ću računati u naredne četiri godine (odnosno jednom ciklusu evropskih i svetskih šampiona),
- Da utakmice nacionalnog tima budu isključivo prenošene na nacionalnom javnom servisu (RTS),
- Da odluke vezane za igrače koji će biti pozvani kao i sve vezano za svoj posao donosim isključivo samostalno.
Plate se i nismo doticali nešto preterano tako da to i nije na prvom mestu. Zadovoljan sam dogovorenim i spreman za izazove. Ono što je sigurno jeste da ne mogu dočekati da vidim kakva će biti reakcija javnosti kada izađem i kažem da sam ja novi menadžer Blackburna, odnosno da sam novi selektor Srbije. Po dogovoru sa srpskim savezom i vlasnicima Blackburna ja izlazim u javnost i objavljujem te informacije. A za ono što me čeka, pa... uvek sam spreman bez obzira na pritiske koji mogu da uslede.
Слика
Kao što sam već pomenuo sa čelnicima Blackburna sam imao nekoliko puta sastanke i nije sve išlo tako lako, ali mi je veoma drago da je na kraju postignut dogovor oko svega. Plata isto nije bila prioritet tako da o njoj ne želim sada da pričam. Najvažnije mi je da ću imati svoju šansu da se dokažem u klubu koji mi mnogo znači.

Dakle ja sam čelnicima Blackburna predstavio tri nacrta za napredak koja bi trebala da budu realizovana u narednih 10 godina i da klub na taj način postane stabilan evropski gigant. Dug je to period, ali su na kraju shvatili da je najbolje da prihvate sve to. Ja volje za rad imam i želim da ostvarim velike stvari. Čak su me pitali da li je moja ambicija da prestignem legendarnog Fergija na šta sam ja odgovorio da njega niko ne može prestići bez obzira na radost koju mogu doneti navijačima, a vlasnicima konačni spokoj.

Trogodišnji plan

Ovakav plan podrazumeva neke osnovne stvari. Blackburn nema neki dobar igrački kadar da možemo da se zalećemo. U ovom periodu podrazumeva se da klub treba da bude stabilan. Mislim pre svega na finansije gde moramo da budemo u plusu na kraju sezone 2018/2019.

U prvoj sezoni je prioritet odigrati stabilnije i probati da se bude što više pozicioniran. U drugoj sezoni je cilj da se bude negde oko sredine tabele, a u trećoj pokušati napraviti iskorak i ugroziti timove koji se bore za ulazak u Premijer ligu. Premijer liga donosi velike pare, ali ne treba se zaletati jer to može imati kontra efekat. Kupovi u ovom periodu nisu prioritet.

Razvoj omladinske škole je veoma bitan i sa ljudima koje ću zaposliti vršiće se detaljna selekcija igrača i svake sezone do dva igrača će dobiti priliku da se pokažu u prvom timu. Nekada možda napravi se i izuzetak pa i veći broj igrača bude priključen seniorima. Veoma je bitno da juniorski tim postiže i dobre rezultate.

Praksa koja će se ustaliti u startu jeste da neračunajući igrače iz Engleske, Škotske, Severne i Republike Irske te Velsa, ne dovodim veliki broj stranaca. Nisam neki pristalica velikog broja igrača koji nisu iz države odakle je u ovom slučaju Blackburn (ili barem regiona mada ovaj region funkcioniše skoro pa kao zajednička država).

Ne treba ni pominjati da sam tražio da mi se niko ne meša u posao kao i da o svim članovima osoblja odlučujem isključivo ja i da moraju biti dovedeni moji ljudi u stručni štab.


Petogodišnji plan

Ovaj plan je minimalno nadograđen na ovaj prethodni, a ne podrazumeva puno toga različitog u odnosu na isti.

Igrači iz juniora biće forsirani još više pa tako veći broj njih će biti priključeno seniorskom timu. Cilj je da kroz nekoliko sezona se ima i po par igrača koji su ponikli u klubu kada je u pitanju 18 igrača za svaki meč. Pri prvom ulasku u Premijer ligu raditi na uslovima za razvoj mladih igrača i našeg trening centra.

Kada je u pitanju Premijer liga ako se u trogodišnjem planu ostvari da se uđe u Premijer ligu, ali i u slučaju da se ne uđe u tom periodu onda je u svakom slučaju cilj ulazak u naredne dve sezone (2019/2020, 2020/2021). Nakon toga sledi konsolidacija prve sezone dok je u drugoj sezoni cilj što bolji plasman i pokušaj da se sezona završi na sredini tabele.

U ovom periodu na kupove obratiće se veća pažnja pa je tako cilj što bolji rezultat u FA Cupu, dok EFL Cup i neće biti neki veliki prioritet pa u tim utakmicama igraće se sa kombinovanim timom. Ako se bude ostvario neki povoljniji prolaz (dva ili tri kola) onda će ozbiljnije da se pristupi i tom takmičenju.


Desetogodišnji plan

Ovo je vrhunac mog viđenja Blackburna (za sada). Cilj je da klub postane ekonomski jak kako bi mogao umereno trošiti na veća pojačanja, a cilj je takođe da se bude kompetativan u borbi za mesta koja vode u evropska takmičenja ili čak u borbi za trofej Premijer lige.

U ovom periodu takođe cilj je da se uzme neki trofej, ali i doživi vrhunac kada su u pitanju uslovi za mlađe igrače i uslovi koje treba da postavimo u trening centru. Moj lični plan je stvaranje velikog broja igrača iz omladinske škole. Takođe za sav ovaj period očekujem da do kraja šeste ili sedme sezone položim za sve licence koje postoje i tako dobijem dozvolu predvođenja ekipe u svim takmičenjima i van Premijer lige, odnosno Engleskog fudbala.

U ovom periodu scouting služba će biti oformljena do detalja i Blackburn bi trebao da ima najjaču scouting službu u Evropi. jer će velike pare biti uložene u to. Osim scouting službe Blackburn bi u tom periodu inače trebao da ima najbolje osoblje.

Kada se izađe na međunarodnu scenu cilj će biti ostvariti što bolje rezultate kako i dolikuje klubu koji želim da stvorim. Sve ostalo mimo ovoga navedenog u planovima nije realno i to će se ostaviti za eventualni plan nakon sezone 2025/2026 ukoliko budem i tada bio menadžer ovog kluba.
Fergija naravno da nije realno da prestignem jer onda bih morao biti menadžer kluba oko 20 godina minimum, a ni to nije baš realno. Imam ja i svoje druge planove, ali... otom-potom. Jedan od ciljeva jeste i vraćanje publike na stadion, a to se može samo pažljivim radom i poverenjem koje će navijači steći ako budemo imali dobre rezultate. Ono što je sigurno jeste da možemo dosta ako damo sve od sebe svi zajedno, a ja baš to i želim.
****************************************************
Последње учитавање од Sloba дана 09 Окт 2016, 19:59, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Dodata je anketa. Tri dana će biti otvorena. :cheers:
Закључано

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”