The Wild Rover

Vaše priče, izveštaji ili čista mašta o igranju Football Managera
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Evo ti pivo. :cheers:

Nasmeja me. :zelenko:

Poraz jeste težak i nije da tražim izgovore, ali od prvog minuta sam igrao sa igračem manje (crveni Nastasića). To me je totalno poremetilo.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Dok ne bude neki izveštaj da postavim gol sezone u CH. Postigao moj igrač (Stokes). :cheers:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=O4osKlEGXqM[/youtube]
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Blackburn Rovers 2017/2018
Za razliku od prošle sezone se skoro ništa neće promeniti. Ako ništa bar sam obezbedio minimum da imam tim iste jačine ili bar približno onom od prošle sezone. Mediji predviđaju opet 18 mesto u ligi dok uprava i ja očekujemo neku sredinu tabele. Pošteno. Konkurencija će ipak u ovoj sezoni biti nikad jača. Iz Premijer lige su ispali Stoke, Middlesbrough i Hull, a iz niže lige promociju su izborili Millwall, MK Dons i Sheff Utd. U ligi će ove sezone se takmičiti i uvek neugodne ekipe kao što su Cardiff, Derby, Aston Villa, Birmingham, Leeds, Nottm Forest, QPR, Wigan, Sheff Wed, Reading, Wolves... skoro svaki tim u ovoj ligi je neugodan i skoro svaki tim ima veća sredstva nego što imamo mi. I ove sezone naši navijači neće gledati ni jedan okršaj protiv ekipa sa kojima nismo u dobrim odnosima pošto Man Utd i Barnley igraju u Premier League, Bolton i Preston u League 1, a Blackpool u League 2.

Ostao sam vam dužan informaciju u prošlom izveštaju. U prijateljskoj utakmici sa Argentinom sam poražen sa 1:3. Bili smo u nekim situacijama bolji i napredak je vidljiv. Takođe protiv Gruzije sam oštećen kada je Nastasić isključen u prvom minutu utakmice što je i odredilo dalji tok susreta.
Слика
Poslušao sam savete koje sam dobio. Ranije sam rekao da ne volim igrače na pozajmicama, ali u pitanju je moj opstanak kao menadžera na klupi ove ekipe i ne želim da se igram i da trpim posledice zbog eventualno loših rezultata. Za teranje inata će biti vremena u budućnosti...

Ono što do sada nisam radio jeste promocija mladih igrača u većim količinama. Veliki broj igrača me je napustio jer su završene pozajmice, a neki su i otišli iz kluba. Recimo Wes Brown je otišao u penziju u sred prošle sezone zbog povrede. Ostao sam sa svega 14-15 igrača i bio sam prinuđen da tražim rešenja u omladinskoj školi. Sreća pa većina igrača ima određeni kvalitet, a dole kada otvorite skrin možete videti i njihov učinak na pripremama. Iz juniorskog i "B" tima sam promovisao Fishera, Thompsona, Buttherwortha, Askewa, Nyambea, Whartona i Tomlinsona.

Fisher će biti treći golman i možda pred kraj sezone ako bude prostora dobije i priliku pošto među stativama već imam dva odlična golmana i još nisam odlučio ko će mi biti prvi golman ekipe. Thompson uprkos ocenama koje ne izgledaju nešto dobro u pripremnom periodu je odigrao zahvalno i pokazuje da bih mogao računati na njega ozbiljnije ove sezone. Naravno ako mi bude zatrebao. Igrači koji neće puno igrati nastupaće za tim do 23 godine. Askew nije nikakva klasa, ali je dobra alternativa za Portugalca koji treba da bude prvi izbor na toj strani. Tomlinson je prošle sezone bio u Shrewsbury gde je odigrao na pozajmici 35 zvaničnih utakmica i pokazao se solidno. Na pripremama je odigrao jako dobro i kvalitetno uz čak dva postignuta gola. Nyambe je koristan igrač jer može da pokriva poziciju desnog štopera i desnog beka što mi je i bilo potrebno. Butterworth će biti tek treći izbor za napadača, ali će i on dobiti svoju priliku. U zadnjim nedeljama pokazao je veliki napredak kroz trening. O Whartonu je suvišno bilo šta govoriti. To je igrač sa kojim imam velike planove u budućnosti. Samo povrede da ga zaobiđu. Najbolji od svih igrača koji su promovisani u prvi tim. Prošle sezone je bio u Northemptonu na pozajmici i pokazao je odlične rezultate, a odigrao je čak 42 utakmice u ligi, upisao 2 asistencije i na 4 utakmice proglašen za najboljeg igrača susreta. Pored ovih navedenih igrača priliku će dobiti i još nekolicina njih koji prošle sezone nisu imala veću minutažu.

Finansije sam stabilizovao pa smo iz minusa od skoro 7M € došli do plusa skoro isto toliko. Kako? Prvo klub su napustili Graham (1M €) i Conway (100k €), dok se nešto sitno dobija i od Joce koji je prosleđen na pozajmicu u Den Hag pošto mu još nisam obezbedio radnu dozvolu. Ono što je bitno jeste da se razvija prema željenom planu i pošto imam učitanu holandsku ligu mogu da pratim njegov dalji razvoj. Greer je takođe završio karijeru i on radi kao trener mlađih kategorija u Birminghamu. Onda sam uradio jedan potez koji je bio iznuđen, ali može da nas košta u budućnosti. U zamenu za procente kroz ugovore koje sam postigao ja ili kroz prethodnih par godina dobio sam više od 6M €. Odrekao sam se klauzula zarad para koje bi legle odmah. To je jako pametan potez bio ali samo trenutno. Nešto para leglo je i od TV prava, nagrada i sponzora. Klub će do januara poslovati u plusu najverovatnije, a za posle ćemo videti.

Kada su dolazni transferi u pitanju bilo ih je nekoliko. Mislim da bi mogao da kažem kako sam jako zadovoljan postignutim dogovorima i pridošlicama. Ne znam šta bih bez dobre volje Chelsea i Monaca. Chelsea mi je ustupio jednog, a posle još jednog igrača, a da su obojica kvalitetni i da ne moram da im dajem platu uopšte, dok za jednog igrača iz Monaca dogovor je da mu mesečno plaćam pola plate.

Krenuću od odbrane... dovedeni igrač iz Monaca na pozajmicu je Portugalac Vinagre. Koristiću ga na levoj strani terena u odbrani, a po potrebi može i napred da igra. Na skoro završenom šampionatu za igrače do 19 godina on je igrao u finalu sa svojim nacionalnim timom i poražen je. Uvršten je u idealni tim turnira. Ebanks-Landell je drugo pojačanje u zadnjoj liniji. Doveden je zbog desnog štopera koji mi je bio neophodan. Wolves nije hteo da produži ugovor sa njim i ja sam to iskoristio. Prošle sezone je igrao u Sheff Utd na pozajmici i imao je dobru prosečnu ocenu. Na sredini terena je angažovano nekoliko igrača. Reilly bi mogao dobiti solidno prostora ove sezone. Angažovan je nakon preporuke mog scouta koji je gledao meč koji organizuje FA između dve ekipe koje imaju igrače na probi. Danilo Pantić je doveden na pozajmicu iz Chelsea. Nisu tražili da mu dajem platu opšte. Jako korektan potez od njh jeste da oni snose sve troškove ovog dogovora. Iz Man Utd na pozajmicu sam doveo Kehindea. Zatražio sam takođe i filijalu te tako poslušao jedan od saveta koje sam dobio. Nakon mesec dana stigao mi je mail sa pitanjem Arsenal ili Chelsea i jednostavan i jedini ispravan odgovor je bio Chelsea. Arsenal ima luzerski mentalitet i uopšte nemaju talentovane igrače kao što ih ima Chelsea i pritom sam imao jako dobro iskustvo sa njima oko Danila. Ispostavilo se da je to bio pravi potez jer sam za kraj prelaznog roka angažovao još jednog igrača iz Chelsea, a to je Izzy Brown. Brown je prošle sezone imao dobar učinak u Rotheramu članu Championshipa i svojim golovima sačuvao ih je u ovom rangu takmičenja. 2013. debitovao je za seniorski tim WBA. Naredne sezone je bio deo ekipe Engleske koja je osvojila EP za igrače do 17 godina. 2015. godine postigao je pobedonosni gol u finalu UEFA Lige Šampiona za juniore i ove 2017. godine bio je deo ekipe Engleske do 20. godina koja je na French Youth Invitational zauzela 3 mesto. Takođe već drugu godinu na pozajmici kod mene će igrati Samuelsen koji je prošle sezone bio poprilično koristan.
Слика
Tokom priprema odigrao sam šest utakmica. Rezultati nisu bili u prvom planu već da tim spremim što bolje za predstojeću sezonu i mislim da sam uspeo u tome. Od Liverpoola smo izgubili baš nesrećno i na svoje greške. Zanimljivo jeste da smo dosta bolje zaigrali u toj utakmici kada sam uveo drugu postavu. U svakoj utakmici smo skoro bili bolji od protivnika i nadam se da se sličnim partijama mogu nadati i u budućnosti, a pogotovo kada krene liga.

Za kraj informacija da u prvom kolu EFL Cupa igramo protiv Hartpoola kod kuće. Hartpool je član League 2.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика
TRANSFER DEADLINE DAY - UPDATE
(BLACKBURN 2017/2018)
Ovakvom poslednjem danu prelaznog roka se niko nije nadao. Manje od 48 časova pre nego što će prelazni rok da bude završen, uprava mi je odobrila sredstva u iznosu od skoro 3M za transfere. Meni nije trebalo toliko već sam sebi ostavio nekih 800k €. Ostalo sam pretvarao postepeno u plate kako ne bi bili na gubicima, a nešto je otišlo i agentima koji su zastupali dovedene igrače.

Da krenemo redom. Ono što nisam pomenuo u prošlom izveštaju jeste da ja imam najmlađi tim u ligi i to ubedljivo. Prosečna starost igrača mi jedva prelazi 23 godine. Prvi je na pozajmicu iz Evertona doveden Penninghton. Pokriva desnog štopera dok ako budemo želeli da ga zadržimo to možemo uraditi za svega 1M. Najveće pojačanje u ovom prelaznom roku je Charlie Adam. Nisam ga doveo samo zbog prekida nego zbog toga što malo igrača može da odigra kvalitetno RP rolu, a Charlie baš tu igra i pritom može da igra na tri pozicije (DM, MC i AMC). Ovaj transfer su navijači prihvatili sa oduševljenjem. Poslednje pojačanje je Nikola Milenković "Bleki". Od njegovog dolaska Partizan će itekako imati koristi pošto od narednog transfera 15% ide crno-belima, sada im dajem 200k € i kroz tri godine još 1M € uz to da celu ovu sezonu provodi tamo na pozajmici. Doveo sam ga samo sat vremena pred kraj prelaznog roka. Nije dobio radnu dozvolu, ali pošto sam ja selektor on će kao i Joca na svakoj utakmici reprezentacije bar ući sa klupe. Milenković spada u red najtalentovanijih igrača u Evropi.

Klub je na pozajmicu napustio Derrick Williams i on sada nastupa za Leeds. Obeštećenje iznosi 27.5k svakog meseca uz nešto minimalno koliko mu daju platu dok ostalo mi. Sean Elvidge je prešao u Boston koji se takmiči u konferenciji. To je to kada je u pitanju poslednji dan prelaznog roka koji je protekao veoma napeto.

Izveštaji do kraja sezone 2017/2018:
- Kvalifikacije za SP sa reprezentacijom (Novembar)
- Ako se plasiram na SP mini update o grupama (Decembar)
- Polusezona - Blackburn (Januar - početak)
- Kraj sezone u Blackburnu (Maj)
- Specijal za SP - ako se plasiram - (Jul)


Možda bude i još nešto naknadno, ali ovo je planirano. U sezonama kada sa nekom reprezentacijom igram odlučujuće mečeve za plasman na neko takmičenje + ako se plasiram na samo takmičenje biće više izveštaja.
Корисников грб
Millanezy11
Youth Team Coach
Поруке: 178
Придружен: 06 Феб 2011, 13:30
Место: Leskovac
Status: Није на вези

Порука од Millanezy11 »

leto 2005 svezi topa dan obasjajo srbiju icrnu goru ja kod kuce sedim upalim teltesk icitam vesti kad ono slobina pirica tamo nastavi
Forma je prolazna, Klasa je vecna.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика
SERBIA NATIONAL TEAM 2017
Слика

Слика

Слика
Слика

Слика

Слика
Ako će i meni i onima koji prate biti lakše, ni Wales nije otišao u doigravanje, a nisu postojale šanse uoči zadnja dva kola da se plasiram bar u doigravanje. Da sam bio drugoplasiran bio bi najgora drugoplasirana ekipa. Idemo dalje. Ostajem selektor Srbije i sledi podmlađivanje. Posle poraza od Walesa sve šanse su izgubljene. Ipak očekivao sam da drugi igraju u našu korist, a mi smo poklekli kada je bilo najvažnije. Protiv Irske smo vodili do zadnjih par minuta utakmice, a protiv Gruzije gol nije hteo te sam dao sve u napad i izgubio. Takođe u reprezentaciji vlada loša atmosfera, ali popraviću je.

Nova Srbija videće se narednog meseca kada igramo prijateljsku sa Kazahstanom, ali i u martu sledeće godine kada nam je protivnik Nemačka u još jednoj prijateljskoj utakmici. Nenamerna (nadam se) greške sudije u utakmici broj jedan protiv Gruzije koštale su me kako sada stvari stoje plasmana bar u doigravanje za SP.
Слика
Последње учитавање од Sloba дана 24 Окт 2016, 15:57, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Sloba пише:Ostajem selektor Srbije i sledi podmlađivanje.
Heheh, ista prica vec 15 godina unazad... I reci, kako covek sad da te ne sprda, kad izgubis 2 puta od Dzordzije?! :zelenko:
#BringMuslinBack
Trust me, i'm the Doctor
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Bitno je da mi u Blackburnu ide dobro. :zelenko:

Prvi put sam nezasluženo izgubio jer je moj igrač dobio crveni karton koji nije trebao da dobije i to u prvom minutu utakmice. Drugi put (sada) tako što sam želeo da pobedim i išao malo više u napad. Da sam dobio, bio bih drugi i opet ne bi išao u baraž...

Da mi neko kaže kada kupujem FM da treba i da ću stalno pobeđivati verovatno ga ne bih ni igrao. Sve u svoje vreme... nadam se da će u IEL biti bolje kao i u kval. za EP. Još dve godine ostajem selektor tj. još jedan ciklus, a onda da vidimo...
Последње учитавање од Sloba дана 24 Окт 2016, 16:48, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Taman da momci sa Novog Zelanda porastu, budu u punoj snazi. Aj pa makar nesto da uradis, greota da takva generacija propadne.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Millanezy11
Youth Team Coach
Поруке: 178
Придружен: 06 Феб 2011, 13:30
Место: Leskovac
Status: Није на вези

Порука од Millanezy11 »

A otkaci bre Bastu, Ivanovica, Tosica, vidis da ti odbrana busna..
Forma je prolazna, Klasa je vecna.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Blackburn Rovers 2017/2018
Odigrao sam ovaj put malo više nego inače, a to je do kraja januara pa je red i da vam predstavim kako mi ide. Ovo sada pišem pod neverovatnim utiskom nezadovoljstva potezom uprave da mi proda jednog od najboljih igrača u ekipi. Iskreno pare nisu male (10M €), ali opet... to se dogodilo tačno tri sata pred završetak prelaznog roka. U ove dosadašnje nepune dve sezone ja sam došao dva puta do osmine finala EFL Cup-a i ove sezone sam izborio revanš sa slavnim Liverpoolom u okviru FA Cup-a gde još čekam tu utakmicu. Već drugu sezonu se održavam u samom vrhu jedne od najjačih liga Evrope sa ograničenim sredstvima, a ove ću verovatno biti i još bolji pa se nadam ulasku u PO. Ako je i postojala neka šansa da kroz PO probamo da izborimo PL ovim potezom uprave šanse su svedene na minimum. Nije postojala teorija za tri sata pronađem i postignem dogovor sa dovoljno dobrim fudbalerom.

U zimskom prelaznom roku klub je dakle napustio Ben Marshall i to odlukom uprave za skoro 10M € uz finasijske klauzule i u budućnosti. Ja sam reagovao brzo koliko sam mogao i doveo na pozajmicu iz Man City-a Albanca sa Kosova (Sinan Bytyqi). Klub je još pojačao jedan igrač iz Chelsea, a radi se o Chalobahu koji je došao na pozajmicu kako bi u zadnoj liniji pojačao konkurenciju. I za kraj ovog prelaznog roka nakon svađe sa jednim od mlađih igrača u ekipi on je napustio klub. Dobra stvar u Championshipu jeste što niko ne može da ti ga ukrade šest meseci pre isteka ugovora. U Engleskoj to nije dozvoljeno. Ja sam iskoristio jer ovaj traži previše jak ugovor da ga prodam i zaradim na njemu (600k € + 50% od naredne prodaje).
Učinak u kupovima kao i učinak u dve prijateljske sa reprezentacijom idu u izveštaju na kraju sezone. Relativno dobro stojimo, ali je pitanje kako ćemo sada igrati bez jednog od boljih igrača. Skoro pa sam bolji nego što sam bio prošle sezone, a ostalo je da se odigra još 17 utakmica. Nadam se da možemo do PO, ali ako ne uđemo nije smak sveta pošto mediji i ove godine su predviđali jako nisku poziciju, a Blackburn ima i najmlađi tim u ligi, ograničena sredstva... nadam se najbolje.

Ono što je sigurno jeste da ova sezona kako god se završila neće biti loša jer već sada ide van svih očekivanja.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика

"Blackburn nije samo fudbal. Blackburn? Kada ti dosadi žena ti možeš da se razvedeš, ali zato ako navijaš za Blackburn, ako živiš za taj klub, svaki dan mu daješ sve, on ne može da ti dosadi. Blackburn je sastavni deo naših života od trenutka rođenja pa sve do samog kraja, smrti. Taj osećaj imaju samo navijači Blackburna. Osećaj da si poseban jer te krasi slogan kroz ceo život "Arte et Labore" i većina tvog života je ispunjena nečim lepim jer ima ko da ga učini takvim - Blackburn. Hvala navijačima jer su i ove sezone bili uz nas na svakoj domaćoj utakmici, na svakoj utakmici na strani, bili nam dvanaesti igrač i gurali kada ne ide i kada je bilo najteže i borili smo se protiv nepravde što je isto kao da se boriš sa vetrenjačama oni su bili uz nas. Navijati za ovaj klub je dar od Boga. Sledeće sezone bićemo još jači." - Slobodan Milovanović nakon poslednje utakmice Sky Bet Championship protiv Aston Vile na Ewood Parku.
Blackburn Rovers 2017/2018
Слика
Слика
Čudan i težak kraj sezone za nas. Jedno je sigurno, a to je da bi bilo licimerno reći da ovde treba da postoji realno nezadovoljstvo. Već dve sezone selektiram tim po mojoj želji. Ko nije pročitao plan koji obuhvata ambicije u okviru tri, pet i deset godina neka pročita. Već drugu sezonu sam zaredom za deset ili više mesta bolje plasiran nego što mi mediji predviđaju, a ove godine sam imao i najmlađi tim u ligi. Ponosan sam na igrače i srećan zbog ostvarenih rezultata. Dve pobede više kao i tri boda u odnosu na prošlu sezonu znače da smo napredovali. Play-Off nije izboren, ali idemo dalje. Sledeće sezone kao moj lični cilj stavljam da konačno uđemo u taj play-off, a ako uđemo u Premier League super, ako ne pa bar smo ostvarili zacrtano.

Nakon mog poslednjeg izveštaja sve preostale utakmice nisu bile na tom nivou. Ove sezone je zapravo pozitivno što nismo loše igrali na startu i što smo non-stop bili u vrhu. Od onog mog plana nisam ispunjavao samo dve tačke, a to su ne zaletanje u kupovima i puštanje istih niz vodu prvih par sezona kao i ne dovođenje stranaca, ali bilo ih je i to pogotovo na pozajmicama koje isto ne preferiram. Jedno sam uspeo, a to je da stabilizujem klub sa finasijske strane, ja napredujem kada su licence u pitanju. Još ne znam koliko će mi uprava dati naredne sezone za transfere, ali očekujem da imam 2 ili 3M € sa kojima bih mogao da napravim veoma jaku ekipu.

Najlošiji je bio period sa par utakmica bez gola i to je zato što su svi napadači bili povređeni. Povrede me jesu mučile, ali imajte u vidu da ja igram Championship koji je dosta zahtevniji i od Premier League. Ne računajući prijateljske utakmice ja sam ove sezone odigrao 54 utakmice računajući i kupove, a to je zaista mnogo. Veliki broj igrača nije bio sposoban da prati takav tempo i povređivali su se uglavnom na utakmicama mada je bilo povreda koje su se događale i tokom treninga, ali u manjini.
Слика
Слика
Jako dobar izlet za nas u najstarijem takmičenju na svetu. Nije to bila neka ubedljiva igra jer imali smo dosta obaveza u Championshipu i igrači su bili premoreni, ali smo pobeđivali. Jedino smo od Walsalla bili jači koji je u nižoj ligi od nas. Sa Rotheramom smo zajedno u diviziji pa su mogli i oni da prođu, ali na našu sreću nisu. Pobeda protiv Liverpoola je senzacija, ali moram istaći da sam i ja tu utakmicu poprilično dobro pripremio i potrošio dosta vremena na nju zbog potcenjivanja od strane trenera. Za razliku od njih mi imamo Premier League u poslednjih dvadeset godina i izbacili smo ih u FA Cupu. Tottenham je ipak bio prejak. Aktuelni šampion Engleske nam je tako došao glave treći put u samo dve sezone. Četvrtina finala ovog takmičenja je veliki rezultat za nas.
Слика
Слика
Dosta je ubedljivija igra bila u EFL Cup takmičenju nego što je to slučaj u FA Cup-u. Ovde smo završili takmičenje kao i prošle godine u osmini finala. Premašili smo očekivanja uprave i medija u svakom takmičenju gde učestvujemo i veoma mi je drago zbog toga. Protiv Tottenhama opet nismo imali šta da tražimo jer ljudi igraju opasan fudbal. Nisu za džabe prošle sezone osvojili ligu dok ove su osvojili Community Shield, igraju finale FA Cup-a, došli su do polufinala Lige Šampiona i igraće najelitnije evropsko takmičenje i sledeće sezone pošto će u ligi biti drugi ili treći (ostalo još kolo do kraja). Učinjenim moje ekipe ja sam jako zadovoljan. Sledeće godine ovo takmičenje nećemo ozbiljno uzeti u obzir jer je prioritet Championship i ostvariti ciljeve u tom takmičenju.
Слика
Vezano za transfere deo sam gore već rekao. Ono što je jasno jeste da nas nekolicina igrača napušta nakon zvaničnog završetka sezone. Osam igrača će završiti sa pozajmicama dok nekolicina će i inače otići. Ostaće neki 13 ili 14 igrača. Ključni igrači će uglavnom biti zadržani. Cilj je dovođenje tri ili četiri kvalitetna igrača koja će praviti razliku i dva ili tri za pojačanje konkurencije dok će nekolicina juniora i igrača iz tima do 23 godine biti prekomandovana u prvi tim.
Izveštaj kada je u pitanju reprezentacija ide sutra u večernjim satima kada budem krenuo sa igrom. Čekam žreb za UEFA međunarodnu ligu da bih objavio i tu izveštaj. Uglavnom jedva čekam prve takmičarske utakmice sa podmlađenom reprezentacijom i preuzimam rizik da može doći do neuspeha. Za kraj ovog izveštaja i napomene o reprezentaciji dodaću samo da će Dušan Tadić biti novi kapiten.
Последње учитавање од Sloba дана 26 Окт 2016, 03:51, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика
Serbia
U sklopu priprema za UEFA međunarodnu ligu koja startuje od 2018. godine odigrane su i dve utakmice. Probano je više od dvadeset i pet igrača i ostvaren je polovičan učinak (pobeda i poraz). Najpre je savladan Kazakhstan sa 0:1, dok je u drugoj proveri koja je igrana na stadionu Crvene zvezde Nemačka pobedila sa 0:2 iako je Srbija sasvim dobro otvorila tu utakmica sa nekolicinom solidnih pokušaja po gol protivnika.
Слика

Слика
Слика
Takmičenje startuje krajem godine, a pored ove četiri utakmice Srbija će odigrati i prijateljske u Eritrei i Beninu. Kao domaćin igraćemo na stadionu Crvene zvezde.

Sam žreb nije ni malo lak pošto je Srbija zbog lošijih rezultata pala na 71 mesto FIFA rang liste. Slovenija i Mađarska su bolje plasirane. Inače ovo je žreb u okviru Divizije "B", a najbolji iz grupe obezbediće plasman u Diviziju "A".

Kvalifikacije za Evropsko Prvenstvo startuju naredne godine.
Последње учитавање од Sloba дана 26 Окт 2016, 22:39, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика
Blacburn Rovers 2018/2019
- Transferi i još ponešto... -
Klub svake sezone napreduje sve više i više pa je tako slučaj i ove sezone. Prve dve su bile sezone stabilizacije, a ove sezone i uprava, ali i mi imamo veće ambicije. Tim više nije najmlađi jer je pojačan sa nekolicinom igrača pa je sada prosečna starost 24.81 što je opet u donjem delu Championshipa po tom faktoru i zauzimamo tek 16 mesto. Prošle sezone je sklopljeno partnerstvo sa Chelsea koje se pokazalo kao jako produktivno, ali se iskreno nadam da nakon ove sezone više neće imati potrebe za tim. Scouting je odobren po celom svetu, a uprava je prihvatila da poradi na poboljšanju uslova za mlađe kategorije. Što se tiče transfera imao sam nekih 6M €, ali sam uglavnom gledao da to pretvorim u plate i ostavim sebi oko 4M € pa da se vidi šta može da se uradi sa tim. Pristalica kupovina na rate nisam, ali sam ih koristio minimalno. Igrači nisu nešto preterano koštali, a deo se otplaćuje sada i deo kroz period od 12, 18, 24, 30 ili 36 meseci.

Najbolje je krenuti prvo sa odlascima. Klub nije napustio veliki broj igrača što je i očekivano. Odlučio sam se da većinu bitnijih igrača zadržim. To jest zadržao sam sve bitnije osim jednog igrača za kojeg sam dobio dobru ponudu, a u ovoj sezoni ne bih ozbiljnije računao na njega. Ward, Steele i Feeney su napustili klub nakon što im je istekao ugovor. Steele jeste bio uglavnom starter u ove dve sezone, ali je imao dosta kardinalnih kikseva i loših intevencija u prošloj sezoni. Isto važi za aktuelnog prvog golmana koji je dobio zamenu pa će se preseliti na klupu. Lenihan je prešao u Barnsley, a obeštećenje koje smo dobili za njega iznosi 500k €. On je dete kluba i svaki minut koji je provodio na terenu ostavio je i najmanji atom snage i ja sam ga u nekim situacijama koristio te je za sezonu i po skupio 40 utakmica u Championshipu sa jako dobrom prosečnom ocenom. Drugi deo prošel sezone nije igrao zbog preloma te nisam bio siguran koliko bi on imao prostora u ovoj sezoni. Najveći odlazni transfer je prodaja Akpana u Middlesbrough za 6M €. On je za ove dve sezone odigrao 64 utakmice u Championshipu te postigao 11 golova, upisao tri asistencije i četiri puta je proglašen za igrača utakmice. Prosečna ocena u te dve sezone je iznosila 7.14. Hvala i jednom i drugom za sav doprinos koji su pružili klubu u ove dve sezone.

Kada su dolazni transferi u pitanju dosta se igrača dovelo kako bi nadomestili silne povratke sa pozajmica. Krećemo od odbrane. Baš u odbrani dovedena su dva igrača iz Rangersa. Kada kažem odbrana to se podrazumeva i golman pošto baš golman treba da bude stub odbrane. Među stative doveden je fantastični Wes Foderingham koji je usput i plaćen 1.8M €. Moj omiljeni igrač sa FM James Tavarnier je doveden za startnu poziciju na desnom beku, a sa druge strane on odlično i izvodi neke od prekida. Plaćen je 3M €. Na sredini terena je doveden Tom Huddlestone. On ima veliko iskustvo igranja u Premier League, a takođe je igrao i mnogo važnih utakmica u svojoj karijeri. Prošlih sezona je nastupao za Hull koji je i ispao iz lige zadnje sezone, ali on nije pružao tako loše partije kao što je njegov tim. Doveden je kao slobodan igrač. Ben Reeves je poslednje pojačanje na sredini terena. Huddlestone je više defanzivniji tip igrača dok Reeves je njegova suprotnost i on je doveden kako bi imali konkretniju igru na sredini kada pričamo o napadu i učinku napred. Naše je najskuplje pojačanje u ovom prelaznom roku i plaćen je 4.5M € (uz klauzulu ako izborimo promociju njegovom bivšem klubu ide još 400k €).

Kada su ofanzivne pozicije u pitanju angažovano je nekoliko igrača, ali nisu svi preterano bitni. Morao sam jednostavno da dovedem i igrače koji mogu da uskoče u slučaju povreda, umora... sada sam ekipu dobro izbalansirao. Za početak Brown je produžio pozajmicu na još jednu sezonu i mislim da je to jako dobar potez. Prošle sezone je bio jako koristan, ali ove najverovatnije i neće imati nešto veliku minutažu. Maddison je doveden iz Peterborugha za 300k €. Radi se o igraču koji je ponikao u Newcastleu. Donnelly je još jedan igrač koji dolazi kako bi popunio igrački kadar, ali bi za razliku od prethodnika mogao imati veću minutažu. On dolazi iz Gillinghama za koji je prošle sezone postigao čak 20 golova u Sky Bet League 1. Obeštećenje za ovog igrača iznosi 1.5M €. U napadu kao najveće pojačanje doveden je Watt koji je već nastupao za Blackburn u sezoni 2015/2016, ali je imao samo jedan postignut gol i nije se naigrao pošto je tek 9 nastupa ubeležio. Tada je bio na pozajmici iz Charltona iz koga i sada dolazi, a obeštećenje iznosi 325k €. Ben Harris nije ime koje će vam nešto značiti. Ovaj igrač je doveden da popuni igrački kadar i biće treća ili četvrta opcija ako zatreba. Doveden je bez obeštećenja pošto mu je Team Wellingtonu koji je najbolji klub u ligi New Zealanda isticao ugovor. Ima neverovatnu statistiku iz poslednje tri sezone pošto je na 82 utakmice dao 56 golova i upisao 10 asistencija sa prosečnom ocenom 7.45.

Iz juniorskog tima je promovisan Ben Blackburn. Radi se o jednom od najvećih talenata u klupskoj akademiji. Takođe među igračima na koje računam ove sezone ima dosta mladih igrača koji su stasavali u prethodne dve sezone. Mladi igrači će dobiti dosta prilike najpre u League Cup takmičenju. Nišić i Milenković još nemaju radne dozvole, ali mi i nisu neophodni dok ne uđem u PL. Nišić je prošle sezone bio u ADO Den Hagu i proglašen je za najboljeg mladog igrača u ligi. Milenković je odigrao do kraja sezonu u Partizanu i osvojio titulu. Ove sezone ću pokušati što bolje pozajmice da im obezbedim jer prelazni rok još traje. Problem je što radne dozvole ne mogu dobiti dok ne popravim rejting reprezentacije, a to će potrajati najmanje još jednu sezonu.
Слика
Ovom spisku treba dodati Huddlestona i Browna.
U okviru pripremnog perioda odigraće se osam prijateljskih utakmica. Tri će biti u okviru lige koja će se u predsezoni od ove sezone održavati, a radi se o prijateljskom kupu pod nazivom "Blackburn Trophy". Redcliffe Boro, Blackpool i Celtic su pozvani na taj kup ove sezone. U Austriju idemo na pripreme i odigraćemo tri kontrolne utakmice protiv Trencina, Wiener Neustadta i Sentjura. Prijateljske utakmice ćemo takođe odigrati sa Fleetwoodom i Accringtonom što je naša predsezonska obaveza jer su ovi klubovi naše filijale.
Слика
Isečak iz menadžer profila "deo sa karakteristikama i ocenama".
sergej773
Youth Team Coach
Поруке: 84
Придружен: 18 Јун 2012, 17:05
Место: Srbija
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од sergej773 »

Socivar пише:
Sloba пише:Ostajem selektor Srbije i sledi podmlađivanje.
Heheh, ista prica vec 15 godina unazad... I reci, kako covek sad da te ne sprda, kad izgubis 2 puta od Dzordzije?! :zelenko:
#BringMuslinBack
Gruzije* :gunman: :zelenko:
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Znam brate, vidis da se sprdam malo. :zelenko:
Trust me, i'm the Doctor
Закључано

Повратак на “Menadžerska soba 17/18”