Ispravke za podatke za Srbiju i Crnu Goru - FM2017

Закључано
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

A Vujaklija, da li je sada igrač Zvezde?

Otvorio sam zasebnu temu za transfere, tako da možemo da sortiramo.
Последње учитавање од dukiss дана 21 Дец 2016, 23:08, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Po običaju, to nećemo sigurno znati dok ne vidimo sliku u dresu... :banned:
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Svi sveti to ne znaju, dok se ne pojavi na prozivci ili u press sali. :D
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Ja mislim da bi trebalo smanjiti finansijski balans za nase klubove. Gledao sam za Zvezdu i previse mi je da je u plusu 10 miliona, kada duguje zvanicno 35. Sa tolikim finansijama ti ne mozes da odes u minus prve sezone nikako, na plate ode maksimum nekih 3 do 4 miliona, vecina prve sezone se plasira u neko evropsko takmicenje po grupama, tako da se i tu dodatno zaradi. Mislim da bi bilo najrealnije da sve svim nasim klubovima stave balansi koliko su i budzeti za transfere, eventualno nesto preko toga, tako se ne bi dobijali budzeti od preko 20 miliona u drugoj sezoni, neko je cak postavio da je dobio i preko 30.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Finansijski bilans nije bilans za transfere - u polje Cash ukucavamo godišnji budžet kluba, to jest ono što je klubu na papiru dovoljno da preživi jednu sezonu, a kako će se dalje snaći zavisi od sponzorstava. To smo ove sezone odredili na osnovu spiska iz Žurnala za sve klubove. Kako igra to troši, to nije u potpunosti do nas...

Prema tome, funkcionisanje igre u finansijskom smislu nije problematično zbog baze, već zbog faktora koji se kodiraju. Ono što bi bilo korisno jeste da neko okači sejv (bez učitanih dodataka) gde Zvezda dobija abnormalan budžet za transfere, pa da to prijavimo kao bag.
Последње учитавање од dukiss дана 22 Дец 2016, 02:47, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Nije samo problem sa našim timovima, problem je sa celom igrom. Ja sam igrao sa Interom, Evrtonom i Partizanom i imao sam nenormalne balanse, budžete i finansije u svakom od njih. Jednostavno su zajebali da prostite... Iako bi po svemu onome što je Dušan namjestio, trebalo nikad teže da je, prvenstveno za Zvezdu zbog dugova i kredita, ali avaj SI po starom...
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Kako bismo dodatno otežali stvari i pokušali da predupredimo takvo ponašanje, nešto malo sam smanjio same budžete, ali bitnije - skratio sam rok otplate za dugove za po dve godine, videćemo hoće li to malo da ubije te iznose. Možemo da testiramo tek kada izađe patch.
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

I meni lagano povecali i kada sam trazio za Transfer Budget i za Wage budget. Jeste da sam ih uveo u Le i Ls, ali prije nije moglo tako lako, pogotovo za Tb.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Metalac treca garnitura:
Слика
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Koderi iz SI-a mi traže da dostavim sejvove kako bi ispravili ova dva problema:

1) When one's team plays the last round in the first phase (Round 30, which means that there are 7 rounds before the competition ends), the game reports those who are nearing the end of the contract as the players who could be playing their last game for the club. This is incorrect, as they are also eligible for the 7 remaining rounds.

2) When one wins the Serbian SuperLeague, the media say "<Team name> clinch Serbian SuperLeague Final Phase Group A title", whereas they should merely say "<Team name> clinch Serbian SuperLeague title", as there is no Group B title (being the 1st in group B means ending up 9th on the final table).

Molim one koji su se na ove dve stvari požalili da negde okače sejvove i da mi pošalju link da skinem i prosledim u SI.

Hvala unapred!
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

dukiss пише:Koderi iz SI-a mi traže da dostavim sejvove kako bi ispravili ova dva problema:

1) When one's team plays the last round in the first phase (Round 30, which means that there are 7 rounds before the competition ends), the game reports those who are nearing the end of the contract as the players who could be playing their last game for the club. This is incorrect, as they are also eligible for the 7 remaining rounds.

2) When one wins the Serbian SuperLeague, the media say "<Team name> clinch Serbian SuperLeague Final Phase Group A title", whereas they should merely say "<Team name> clinch Serbian SuperLeague title", as there is no Group B title (being the 1st in group B means ending up 9th on the final table).

Molim one koji su se na ove dve stvari požalili da negde okače sejvove i da mi pošalju link da skinem i prosledim u SI.

Hvala unapred!
Pregledao sam defaultnu srbiju i jos pre apdejta sam primetio nesto sto mi se nije svidjalo a moguce da je povezano sa drugim problemom.
Kad istestiram javicu kako stoje stvari
Последње учитавање од averel80 дана 07 Јан 2017, 03:26, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Gavra je priložio sejv za drugi problem, sve je dostavljeno SI-u, ali ne znam da li će da to reši sve vezano za čitanje formata ili samo tu konkretnu stvar.

Ostaje još da nađemo sejv za prvi problem... Taj je problem prijavio Tolle, pa bi bilo lepo da nam dostavi i sejv, da bismo rešili i ovo. Ako reše oba problema, veća je verovatnoća da sve vezano za ovaj trenutak u prvenstvu bude rešeno...

A kako stvari stoje, menjaće sistem ponovo ovi iz FSSa... zaista smo čudo.
Последње учитавање од dukiss дана 07 Јан 2017, 06:10, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Sto se tice prvog problema ubedjen sam da je problem u samom sistemu - realno bi bilo da se napravi "league with split" sistem bas iz razloga sto se tamo podesi koliko jos utakmica ima naknadno.
E sad tu se javlja neki drugi problem zbog podele bodova ali i to moze da se resi - ne idealno ali ipak moze.
Sto se tice drugog problema - isti razlog kao i prvi jer su ranking leveli tako podeseni i igra cita ranking levele iz tog stage-a i tako postavlja vesti.
U svakom slucaju ako im budes rekao da srede reci i da ubace fate actions za "no fate" klubove da ne ostane "Pl" pored skoro svih ekipa u "preliminary" stage-u na kraju sezone. Moguce da i zbog toga brlja.

Najveci je problem to sto je sam sistem retardiran. I bolje ako rese da ga menjaju jer je ovo presmesno.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Dodao sam i ovo za fate actions u isti bag, videćemo šta će da se desi.

Inače, Bajo, ona stvar vezana za checked pattern za zastave - odgovorili su, kažu da je podešeno generički za sve lige i da im je mnogo veliki posao da suspenduju jedan pattern za jednu zemlju...
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

dukiss пише:Dodao sam i ovo za fate actions u isti bag, videćemo šta će da se desi.

Inače, Bajo, ona stvar vezana za checked pattern za zastave - odgovorili su, kažu da je podešeno generički za sve lige i da im je mnogo veliki posao da suspenduju jedan pattern za jednu zemlju...
Nema veze Dule,nije to sad ne znam kakav problem,hvala puno na pokusaju! :cheers:
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Dule,Aleksandar Martinovic 62154561bivsi klinac OFK-e igra za Metalac,bio na pozajmici u Polet Ljubicu.Ovog 62200997 slobodno mozes da izbrises,jer to je duplikat od 62108949,kojem je pogresna godina rodjenja upisana umesto 1993. stoji 1991. samo to ispravi,i ostavi kako je bilo do sada.

Radnicki Sid postaje jedna od filijala Vojvodine.Inace trener golmana Vose Boris Nadj,koji je do sada radio sa prvim timom,opet se vraca na rad sa omladincima.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Srdjan Vujaklija 62195630 na brisanje.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Baja пише:Dule,Aleksandar Martinovic 62154561bivsi klinac OFK-e igra za Metalac,bio na pozajmici u Polet Ljubicu.Ovog 62200997 slobodno mozes da izbrises,jer to je duplikat od 62108949,kojem je pogresna godina rodjenja upisana umesto 1993. stoji 1991. samo to ispravi,i ostavi kako je bilo do sada.

Radnicki Sid postaje jedna od filijala Vojvodine.Inace trener golmana Vose Boris Nadj,koji je do sada radio sa prvim timom,opet se vraca na rad sa omladincima.
Aleksandar Martinović registrovan za Metalac pod brojem 23 rođen je 21. februara 1993. godine. Ovaj iz OFK je mnogo mlađi. Makar je tako prema spisku koji imam od novinara.
Последње учитавање од dukiss дана 22 Јан 2017, 00:53, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

dukiss пише:
Baja пише:Dule,Aleksandar Martinovic 62154561bivsi klinac OFK-e igra za Metalac,bio na pozajmici u Polet Ljubicu.Ovog 62200997 slobodno mozes da izbrises,jer to je duplikat od 62108949,kojem je pogresna godina rodjenja upisana umesto 1993. stoji 1991. samo to ispravi,i ostavi kako je bilo do sada.

Radnicki Sid postaje jedna od filijala Vojvodine.Inace trener golmana Vose Boris Nadj,koji je do sada radio sa prvim timom,opet se vraca na rad sa omladincima.
Aleksandar Martinović registrovan za Metalac pod brojem 23 rođen je 21. februara 1993. godine. Ovaj iz OFK je mnogo mlađi. Makar je tako prema spisku koji imam od novinara.
Spisak je Dule pogresan,a ne bih da pljujem nase novinare,al mi nekad deluje da ja laik bolje radim istrazivacko novinarstvo nego gotovo svi oni zajedno...Taj momak rodjen 21.februara 1993 je dete Partizana,mada najvecu afirmaciju stekao u Metalcu,onda proveo neko vreme u Takovu,koje je njihova filijala,i od letos igra za Radnicki iz Valjeva.

Код: Изаберите све

https://www.youtube.com/watch?v=su5dR-gh85E

Код: Изаберите све

http://www.ffsrb.rs/sr/klub/2016-2017_4/prvi-tim_4/zona-drina_20/radnicki_143/
Mali Aleksandar Martinovic iz OFK-e je letos presao u Metalac,i poslali ga u Polet Ljubic na kaljenje,da bi negde u novembru,decembru prekinuli pozajmicu i vratili ga u klub.

Код: Изаберите све

http://www.ffsrb.rs/sr/klub/2016-2017_4/prvi-tim_4/srpska-liga-(-zapad-)_17/polet_118/
Dovoljno mu je uci u prijatelje na FB-u,i vec na prvi klik izlazi ovo.
Слика
U ostalom ja sam naveo taj transfer konkretno iz zvanicnih dokumenata FSS-a.

Kao sto rekoh,samo ovom u Valjevu promeni godinu rodjenja,a izbrisi ovog naknadno dodatog.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Rešeno! Hvala na istraživanju! :)
Закључано

Повратак на “FM2017 Research”