Ispravke za podatke za Srbiju i Crnu Goru - FM2017

Закључано
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Baja пише:Dule,imam pitanje,zasto je u svakom klubu blokiran neki clan strucnog staba?
Image
Kao sto rekoh u mejlu - to je vise pitanje za SI nego za bilo kog researchera - ove godine smo po prvi put mogli da namestimo nekoga kao doktora, sto sam i uradio,... nije nam receno da ce se oni pojaviti u ovoj formi. Pokusacu da saznam kakva je logika, mada mislim da bi ti i jedan post na SI Communities obezbedio odgovor. Javljam cim mi odgovore.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

dukiss пише:
Baja пише:Dule,imam pitanje,zasto je u svakom klubu blokiran neki clan strucnog staba?
Image
Kao sto rekoh u mejlu - to je vise pitanje za SI nego za bilo kog researchera - ove godine smo po prvi put mogli da namestimo nekoga kao doktora, sto sam i uradio,... nije nam receno da ce se oni pojaviti u ovoj formi. Pokusacu da saznam kakva je logika, mada mislim da bi ti i jedan post na SI Communities obezbedio odgovor. Javljam cim mi odgovore.
Nemas frke brat moj,ovo sam postavio kad sam ti i pustio mail.Inace imaju prilicno dobru funkciju,iako su "neaktivni".Naime mnogo lakse resavaju povrede igraca nego tipican physio.Povredu koju je fizioterapeut trebalo da resi za 10 dana,doktor je sanirao za svega 3 :D
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Baja пише:Inace Luka Ilic,primarno bi trebalo da je napadac,a sekundarno poluspic,tj samo AMC,ST.Po svemu sudeci Zlatko Ilicic i Nenad Cvetkovic su napustili Zvezdu i potpisali trajne ugovore sa BSK-om,tj Zemunom.
Мало сам листао тему, и наиђох на почетку на ово. Мало сам љетос гледао и тражио те неке клинце то нету, и наиш'о сам на овај текст:

Код: Изаберите све

http://www.mozzartsport.com/vesti/zvezda-ima-novo-blago-tamo-gde-stane-grujic-nastavice-luka-ilic-video/120997
Оно што нас занима је ово:

Momak koji trenutno nosi kadetski tim Crvene zvezde došao je u Beograd iz Niša. Iako levonog najbolje se snalazi po desnoj strani, a specijalan zadatak da kali talenat Luke Ilića ima Ognjen Koroman.
„Mali je odličan igrač. Pauzirao je šest meseci zbog mononukeloze, ali od kada se vratio na teren stvarno igra odlično. Na svakoj utakmici postigne ili namesti gol. Reč je o levonogom igraču vezisti. Kod mene uglavnom igra poludesno, jer ima jak ulazak u sredinu. Tada njegov kvalitet i situaciji „jedan na jedan“ dolazi do izražaja. Mali je karakter, vrlo je marljiv, taklo da često ostajemo posle treninga kako bismo radili individualno“, poručuje za MOZZART Sport trener Zvezdinih kadeta Ognjen Koroman.’

Е сад, овај текст је из 2015. Ал' нађох и ово од прије који дан.

Код: Изаберите све

https://www.mozzartsport.com/vesti/okupljaju-se-omladinci-pred-start-kvalifikacije-za-ep-selektor-kosanovic-zvao-dvojicu-iz-trece-lige/150479
Илић је у тексту Стављен као везњак.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

milpar пише:
Baja пише:Inace Luka Ilic,primarno bi trebalo da je napadac,a sekundarno poluspic,tj samo AMC,ST.Po svemu sudeci Zlatko Ilicic i Nenad Cvetkovic su napustili Zvezdu i potpisali trajne ugovore sa BSK-om,tj Zemunom.
Мало сам листао тему, и наиђох на почетку на ово. Мало сам љетос гледао и тражио те неке клинце то нету, и наиш'о сам на овај текст:

Код: Изаберите све

http://www.mozzartsport.com/vesti/zvezda-ima-novo-blago-tamo-gde-stane-grujic-nastavice-luka-ilic-video/120997
Оно што нас занима је ово:

Momak koji trenutno nosi kadetski tim Crvene zvezde došao je u Beograd iz Niša. Iako levonog najbolje se snalazi po desnoj strani, a specijalan zadatak da kali talenat Luke Ilića ima Ognjen Koroman.
„Mali je odličan igrač. Pauzirao je šest meseci zbog mononukeloze, ali od kada se vratio na teren stvarno igra odlično. Na svakoj utakmici postigne ili namesti gol. Reč je o levonogom igraču vezisti. Kod mene uglavnom igra poludesno, jer ima jak ulazak u sredinu. Tada njegov kvalitet i situaciji „jedan na jedan“ dolazi do izražaja. Mali je karakter, vrlo je marljiv, taklo da često ostajemo posle treninga kako bismo radili individualno“, poručuje za MOZZART Sport trener Zvezdinih kadeta Ognjen Koroman.’

Е сад, овај текст је из 2015. Ал' нађох и ово од прије који дан.

Код: Изаберите све

https://www.mozzartsport.com/vesti/okupljaju-se-omladinci-pred-start-kvalifikacije-za-ep-selektor-kosanovic-zvao-dvojicu-iz-trece-lige/150479
Илић је у тексту Стављен као везњак.
Jako je tesko odrediti poziciju igraca u tim omladinskim kategorijama,jer se ona menja iz godine u godinu,od trenera do trenera.Npr. Nemanja Milunovic je pre par godina poceo kao levi bek,medjutim decak koji je dvometras nije mogao da bude bek,treba pokrenuti toliko telo,presao na stopera.Stefan Cvetkovic koji je poceo kao napadac,poslednjih godina je vise bio desno ofanzivno krilo,nesto poput Darka Lazovica sa kojim su ga najvise uporedjivali.Stefan Kovac je bio ofanzivni vezni,al poslednjih godinu dana kako u omladincima,tako i u Bosni,igra defanzivnog veznog.Lazar Romanic koji je bio ML,pa posle godinu dana AML,da bi ga sve cesce u poslednje vreme karakterisali kao napadaca,kako su i rekli kad je pre nekoliko dana potpisao ugovor.Mislim da je pozicija koju sam predlozio za sada najkorektnija po onome sto Ilic igra,a Koroman vise ne radi u Zvezdi,tako da...

Takodje,ni sami novinarski tekstovi nikada nisu reper za odredjivanje pozicije igraca,ja godinama unazad citam kako su Lazar Markovic,Filip Kostic,Dusan Tadic,Filip Djuricic ,Aleksandar Katai napadaci,sto mozes da proveris posebno na B92 pri svakom okupljanju nasih reprezentativaca i spiskovima selektora.Nikako da se napravi jasna razlika izmedju ofanzivnog veznog igraca,tik iza spica,i klasican spic tj napadac.

Edit: Evo upravo sada citam ovaj spisak sto si okacio Gojkov iz OFK-e i Jovica Blagojevic iz Vozdovca odbrambeni igraci...a Blagojevic ofanzivni vezni,isto kao i Gojkov.
Последње учитавање од Baja дана 09 Нов 2016, 14:28, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Mali golman Spoljaric 62175336 i dalje u OFK Beogradu.

Naknadno:

Zoran Djuric 5779058 clan uprave Radnickog iz Sremske Mitrovice.

Ilija Stolica 4206792 sef strucnog staba Vozdovca.
Последње учитавање од Baja дана 09 Нов 2016, 16:21, учитано 1 пут укупно.
Tolle
Youth Team Coach
Поруке: 88
Придружен: 27 Окт 2014, 01:17
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Tolle »

Samo cu da kopiram post koji sam prvobitno stavio u pogresnu temu:

Ostao je isti problem vezan za nasu ligu koji je postojao i u FM16 dok nismo skrenuli paznju - Neispravan League Sorting Rules.

Ostaje mi da odigram poslednje kolo plejofa a imam tri boda vise od drugoplasiranog.S obzirom da sam bio prvi u regularnom delu (tj pre podele bodova), trebalo bi da sam teoretski osigurao titulu cak i ako zavrsimo sa istim brojem bodova, ali sudeci po medijima nisam.
Jebes ljubav ako niste raskidali zbog FM-a
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Postoji bitna razlika između dve stvari koje pominješ - da li je league sorting pogrešan u pravilima koja vidiš u ligi ili u medijskom izveštaju? Redosled u ligi bi trebalo da je pravilno kodiran, možda medijski deo igre pogrešno čita situaciju.

Molim razjašnjenje.
Tolle
Youth Team Coach
Поруке: 88
Придружен: 27 Окт 2014, 01:17
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Tolle »

Nisam 100% siguran da li je redosled u ligi ispravno namesten jer se tako potrefilo da ni u jednom trenutku nismo imali isti broj bodova nakon zavrsenog kola.Ali ima jedan detalj koji navodi na to da nije ispravno podeseno:


Naime, pre jednog kola sam imao bod manje od Zvezde (igram sa Partizanom).Negde na pocetku utakmice se pojavio onaj oblacic koji me je obavestio da je Zvezda primila gol i da gubi 0:1 u trenutku kad je na mojoj utakmici i dalje 0:0.Po meni, u tom trenutku je trebalo da pise ono "Partizan moved to 1st position" jer ako ostanu ti rezultati imamo isti broj bodova, gde meni treba da pripadne prvo mesto.S obzirom da se nije pojavio taj podatak da sam preuzeo prvo mesto, moj zakljucak je da sa istim brojem bodova ostajem drugi.Nadam se da nije konfuzno :)
Последње учитавање од Tolle дана 11 Нов 2016, 12:19, учитано 1 пут укупно.
Jebes ljubav ako niste raskidali zbog FM-a
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Aj preuzmi oba tima i namjesti to što pričaš, da potvrdimo, ako možeš? :)
Tolle
Youth Team Coach
Поруке: 88
Придружен: 27 Окт 2014, 01:17
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Tolle »

Nazalost ne mogu, zavrsena je sezona :)
Jebes ljubav ako niste raskidali zbog FM-a
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

A da posaljes screenshot tabele (liga i playoff posebno), i rezultate utakmica tvog tima i ko te juri, Zvezda?
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Tolle
Youth Team Coach
Поруке: 88
Придружен: 27 Окт 2014, 01:17
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Tolle »

Ne moze to da nam pomogne i da resi dilemu jer, kao sto rekoh, ni u jednom trenutku nismo bili na istom broju bodova vec je uvek neko bio za bod ili dva ispred.Dobio sam obe utakmice u prvom delu (2:0, 3:2), a izgubio utakmicu u plejofu (0:3).Moguce je da je sorting uradjen kako treba, ali da mediji nisu, tj da ne registruju titulu koja je obezbedjena samo zahvaljujuci plasmanu u prvom delu.

Ono sto mogu da pokazem je isti problem na fm16:

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/ima-li-neko-objasnjenje-vt13474.htm#420981
Последње учитавање од Tolle дана 11 Нов 2016, 21:28, учитано 1 пут укупно.
Jebes ljubav ako niste raskidali zbog FM-a
Корисников грб
sergavra
Global Moderator
Поруке: 1009
Придружен: 22 Дец 2012, 05:14
Место: Berlin
Has thanked: 22 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од sergavra »

Ovaj problem bi trebalo da je resen. Ajd pokusaj kao prosle godine da okacis skrinove posto sejv nemas. Nikad se ne zna sta moze da pokaze. Mada bi mogao i sejv da posaljes, bez obzira sto si presao plejof jer moze da se vidi history u inboxu, mediji i sl.
Последње учитавање од sergavra дана 11 Нов 2016, 21:55, учитано 1 пут укупно.
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
Tolle
Youth Team Coach
Поруке: 88
Придружен: 27 Окт 2014, 01:17
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Tolle »

Evo sejv, tako definitivno mozete da vidite sve sto vas zanima.

Код: Изаберите све

http://www.megafileupload.com/giqO/Partizan.fm
Jebes ljubav ako niste raskidali zbog FM-a
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Hvala Gavri što je proverio sejv - zamolio sam kodere da provere kako je ovo rešeno, i da isprave ako se pravilo preskače iz nekog razloga...
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Sad nesto gledam- 723 igraca/trenera/... na FM17 nema mesto rodjenja. Naravno tu mislim na ljude koji su drzavljani Srbije.
Evo npr Vladimir Vermezovic nema mesto rodjenja.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Što se tiče onoga što ja nalazim kod nas u bazi, stvari stoje ovako...

5017 aktivnih igraca sa srpskim drzavljanstvom u našoj bazi, sledeća četvorica nemaju mesto rođenja, nijednog nisam napravio ja:
Bozovic Milan 38037210
Najdenov Nikola 43207168
Rodic Nedeljko 93053538
Tetek Bojan Serbia 215521

3785 aktivnog neigračkog osoblja, od čega 515 nema datum rodjenja (od toga je 206 trenera, pomocnika, a ostalo su clanovi uprave i ostali), ovde je lista istih:

Код: Изаберите све

https://www.dropbox.com/s/34b8ytbnupb5sxn/Nonplayers.txt?dl=0
Ostalih 200 i kusur nisu kod nas.

Što se tiče ovih sa liste, ako neko zna gde i kada su rođeni, neka javi. Vermezoviću sam dodao Beograd, ako je još neko od ovih high-profile tj. opšte poznat, dodaćemo mu. Meni u oči upada Milan Ševo, trener golmana, ali ne znam gde je rođen.

Inače mislim da je velikoj većini ovih faktički i nemoguće pronaći mesto i datum rođenja, naročito članovima uprava. Jedino da im stavimo gradove gde su sada, što je verovatno jednako netačno kao da ostanu prazni...
Последње учитавање од dukiss дана 13 Нов 2016, 02:54, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Kontam da je tesko tj skoro nemoguce naci te podatke. Javljam ako naletim na nesto.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Hvala na zapazanju, ne bi mi palo na pamet da ih ovako izdvojim, sada makar imamo listu, pa neko mozda zna podatak za makar nekog od ovih...
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

dukiss пише:Što se tiče onoga što ja nalazim kod nas u bazi, stvari stoje ovako...

5017 aktivnih igraca sa srpskim drzavljanstvom u našoj bazi, sledeća četvorica nemaju mesto rođenja, nijednog nisam napravio ja:
Bozovic Milan 38037210
Najdenov Nikola 43207168
Rodic Nedeljko 93053538
Tetek Bojan Serbia 215521

3785 aktivnog neigračkog osoblja, od čega 515 nema datum rodjenja (od toga je 206 trenera, pomocnika, a ostalo su clanovi uprave i ostali), ovde je lista istih:

Код: Изаберите све

https://www.dropbox.com/s/34b8ytbnupb5sxn/Nonplayers.txt?dl=0
Ostalih 200 i kusur nisu kod nas.

Što se tiče ovih sa liste, ako neko zna gde i kada su rođeni, neka javi. Vermezoviću sam dodao Beograd, ako je još neko od ovih high-profile tj. opšte poznat, dodaćemo mu. Meni u oči upada Milan Ševo, trener golmana, ali ne znam gde je rođen.

Inače mislim da je velikoj većini ovih faktički i nemoguće pronaći mesto i datum rođenja, naročito članovima uprava. Jedino da im stavimo gradove gde su sada, što je verovatno jednako netačno kao da ostanu prazni...
Dule,pokusacu nesto da iskopam kao i inace.Sevo je bio trener mom burazeru,ne znam zbog cega nesto mi je u glavi da je rodom iz Bosne,uglavnom sve sto saznam javljam.


Naknadno:
Vidim ovde Dragana Simovica predsednika Spartaka i FSV.Rodjen je u Sremskoj Mitrovici.Bio jedno vreme clan UO Crvene Zvezde.Inace ekonomista i preduzetnik,stoji iza Simexa,Zlatibor Vode,Coke itd. Medjutim nigde ne mogu da nadjem datum rodjenja.
Последње учитавање од Baja дана 13 Нов 2016, 19:18, учитано 2 пута укупно.
Закључано

Повратак на “FM2017 Research”