Ispravke za podatke za Srbiju i Crnu Goru - FM2017

Закључано
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Ispravke za podatke za Srbiju i Crnu Goru - FM2017

Порука од dukiss »

Слика
Ovde možemo da počnemo da prikupljamo ispravke za FM2017.
Последње учитавање од dukiss дана 03 Нов 2016, 01:14, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Posto nisam odgovorio na prethodnu poruku u temi.Dule znas moj stav o ubacivanju novi ljudi u igru.Kao sto si video ja nisam ni trazio bilo ko da se dodaje u bazu,vec samo da se oni koji postoje vec u bazi ubace kako i jesu u stvarnosti.Znaci ona lista onakva,plus ova dvojica koje nisam iz prve uspeo da prepoznam na timskim slikama,pa mi je Luka Pavlovic pomogao i dao informacije.I izmena prezimena onog klupskog doktora.To je sve. :zelenko:

Inace Luka Ilic,primarno bi trebalo da je napadac,a sekundarno poluspic,tj samo AMC,ST.Po svemu sudeci Zlatko Ilicic i Nenad Cvetkovic su napustili Zvezdu i potpisali trajne ugovore sa BSK-om,tj Zemunom.

Izmene boja dresova:
Sindjelic Nis treci
Слика

Dunav Prahovo dodali i treci
Слика

Trstenik gostujuci
Слика

Dunav Stari Banovci gostujuci je ovaj belo plavi,a kao treci moze da se stavi ovaj tamno plavi
Слика Слика

Sopot treci je plavi
Слика

Josanica prvi je zuti,drugi je beli,treci je tamno plavi
Слика Слика Слика

Balkanski gostujuci je beo
Слика

Zvizd Kucevo,zameniti mesta gostujucem i domacem.Gostujuci je crveni,a domaci plavi.

OFK Vrbas,gostujuci dres je beli,ne crveni.

Radnicki Valjevo,gostujuci je crni,ne beli.

SFS Borac,gostujuci je beli plavi po pola
Слика

Torlak domaci ljubicasti,narandzasti gostujuci,crni treci
Слика Слика Слика

ZAK Kikinda gostujuci je plavi
Слика

Crvenka izbrisati treci,to je greskom bio ubacen njima treci dres Prigrevice.

Sloga Lipnicki Sor nema treci dres.

Kula gostujuci dres je beo,ne crveni.
Слика

Rudar Grljan,dresovi su bili dobro rasporedjeni do ove baze.Domaci zuto plavi pruge,gostujuci plavi.
Слика Слика

Rusanda nema treci dres.

Dunavac nema treci dres.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Dule,inace tek sada vidim da je i Tosevski stavljen kao physio u Zvezdi U19,on je i dalje tu,samo radi sa prvim timom,cisto da znas da ga ne frknes napolje,posto ona slika sa prikazom trenera to sam uzeo i starog fm16,ne iz fm17 nju sam tek danas aktivirao.

Mokra Gora,gostujuci je beli dres,a tek treci je zuti.
Слика

Milos Djordjevic 37024186 igra za Dinamo Vranje,ne Slavija Sarajevo.U Slaviji je vec pravi Djordjevic.
Последње учитавање од Baja дана 20 Окт 2016, 00:50, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Ne znam iz kog razloga,posto su tacno stajali kako treba zamenjeni Milos Milickovici.Milos Milickovic 62195841 igra za Cement,a Milos Milickovic 5759085 je slobodan igrac,trenutno je u bazi drugacije.

Nemanja Vukmanovic 62193087 rodjen u Novom Sadu,ne Beogradu.

Marko Zivkovic 5787728 i Milos Zivkovic 5756117 su braca,povezati u odnosima.

Marko Zivkovic 838292 izbaciti mu Modricu iz istorije.

Andrija Majdevac 62129029 je pozajmljen Temnicu iz Varvarina do kraja sezone.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Kim Do-Woo raskinuo ugovor sa Bezanijom.

Uros Nikolic 62142824 2014\15 je bio igrac Borca iz Cacka.

Stefan Prelic 62039589 igra za Süssenbrunn 16086714.

Miroslav Djurovka 62146332 u Borac Novi Sad.

Milan Kostic 62108895 takodje u Bosnjace.

Ilija Lazic 62095698 u Buducnost Zvecka.


Dusan Krickic 62188613 tacan datum rodjenja je 08.01.1997. visok 1,82m
tezak 70kg,igra za ekipu Miokovci (nisu u bazi,inace filijala Borca iz Cacka)

Velickovic Dejan 62012902 u Brezovicu.

Marko Mijatovic 62073408 iz Apatina u Sikaru,trenutno stoji obrnuto.

Petar Stamenkovic 62109279 u Jedinstvo Surcin.

Mladen Grujicic 62071764 u Braca Vukovic.
Последње учитавање од Baja дана 22 Окт 2016, 23:44, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Bajo, averel80 mi je poslao sledeće ispravke, pa da ih još jednom proverim s tobom, pošto si mi ti javljao statuse klubova u najnižim ligama:

AFK Ada pise extinct a aktivan je ponovo
FK Banat Zrenjanin i FK Beograd 1929 ne igraju ove godine
GP Zlatibor Uzice ugasen
K Mladi Rudar Rudnik ne igra ove sezone.
FK Palilulac Beograd neaktivan drugu godinu vec.
FK Policajac Beograd ne igra ove sezone.
FK Strazilovo ne igra od 2012.
FK Trudbenik Beograd ne igra od 2013.
Zeleznicar Beograd ne igra ove sezone.
GFK Jasenica 1911 Sm. Palanka ne igra ove sezone.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Imam pitanje oko Božinova.

Zar ne bi prezime trebalo kao što i jeste bilo Bojinov, a ne Bozhinov?

Mislim nema logike pošto prezime treba da bude na engleskom. Takođe gde god je igrao na dresu mu je pisalo Bojinov što bi onda trebalo da znači da je to valjda ispravno.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Tako je Bugarski researcher zahtevao koliko sam uspeo da ukapiram iz prethodnog pominjanja tog problema. Adaptacija na Bugarski jezik.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Da ali ne razumem zašto.

Kako god. Hvala. :cheers:
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Zato što bugari tako pišu svoja imena kada nisu na ćirilici. Ne znam šta tu ima da bude nejasno?
Svaki head researcher ima pravo odlučivanja kako se unose imena i prezimena igrača iz zemlje za koju je zadužen.
Malo su se kasno setili, ali dokle god ga ima u FM bazi nije prekasno.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Stranci (dakle i ja) znaju čoveka kao Bojinova.

Nije to tamo neki levat iz Ludogoretsa, CSKA... Ovaj je igrao za neke od najboljih evropskih klubova i ima ime. Nego nebitno. Kontao sam da je ista stvar kao sa imenima klubova. Rečeno je da C. zvezda ne može jer je engleska verzija igre pa sam mislio da i igrači moraju da imaju imena koja su na engleskom.

Ništa loše nisam mislio nego je nelogično po meni. Eto toliko. :cheers: Sve 5. :poz:
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Crvena zvezda je klub čije se ime prevodi i nije merodavna za primer u ovom slučaju.

Srbi ga znaju kao Božinova, a to kako se pisalo na italijanskom, pa kasnije preuzimali zapadni mediji je nešto drugo. U pitanju je bukvalno greška koje nije mogao da se oslobodi dobar deo karijere.

Pretpostavljam da je neki od njegovih "preprodavaca" u Leće bio Portugalac ili nešto slično, pa otud takva greška u spelovanju.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Sloba пише:Stranci (dakle i ja) znaju čoveka kao Bojinova.

Nije to tamo neki levat iz Ludogoretsa, CSKA... Ovaj je igrao za neke od najboljih evropskih klubova i ima ime. Nego nebitno. Kontao sam da je ista stvar kao sa imenima klubova. Rečeno je da C. zvezda ne može jer je engleska verzija igre pa sam mislio da i igrači moraju da imaju imena koja su na engleskom.

Ništa loše nisam mislio nego je nelogično po meni. Eto toliko. :cheers: Sve 5. :poz:
Mrek je sve lepo napisao, potrebno je da se samo malo procunja i da se sazna zašto je to tako, a razloga je više, pa da krenemo jedan po jedan.

- Pošto Bugari u zemlji koriste samo ćirilicu, oni igrača znaju pod istim imenom kao i mi, Божинов. Pošto granični propisi zahtevaju latiničnu sistematizaciju, bugarski pasoši imaju i adaptirano ime po sistemu koji je isti za sva imena i prezimena. Po toj adaptaciji je svaki Божинов u pasošu Bozhinov, a ne Bojinov, takva je situacija i sa 3 druga igrača u bazi koji se isto prezivaju - oni su oduvek bili Bozhinov, a samo je ovaj štrčao. Njemu u pasošu nikada nije pisalo Bojinov, to je bio neki stilski trik, možda je izgledalo nekome lepše ili zvučnije. Nešto slično se desilo i sa Milanom Smiljanićem kada je u Espanjolu stavio na dres Lola, pa mu je Španac brže bolje namestio Lola kao Common Name - intervenisao sam, pa su sklonili.

- U međuvremenu je sama UEFA promenila način označavanja ovog igrača i sada je i kod njih Bozhinov -

Код: Изаберите све

http://www.uefa.com/uefaeuro/season=2016/teams/player=62970/index.html
- U krajnjoj liniji, bugarski researcher je insistirao da se ovo promeni, radi se o njegovom reprezentativcu i argument je sasvim validan. Kadgod sam i sam tražio korekciju ličnih imena naših igrača, niko mi nije pravio problem.

- Poređenje sa Zvezdom uopšte nije na mestu i stvarno ne znam odakle ti ideja da ponovo pokrećeš tu temu, na forumu si toliko dugo da sasvim dobro znaš koji su razlozi. Englezi insistiraju da Zvezda bude Red Star, a nikoga nije bilo briga da li je Božinov Bojinov ili Bozhinov. Ako treba ponovo da kopiram poruku šefa researcha od prošle godine, kopiraću je. S druge strane, "englesko" ime Božinova nije Bojinov, već Bozhinov, o čemu svedoče još trojica Bozhinova u bazi i njegov pasoš.

Nadam se da više nisi zbunjen i da ti je sada sve jasno. Svi smo se potrudili da tako bude, jedan po jedan.
Последње учитавање од dukiss дана 22 Окт 2016, 06:16, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Sve je u redu. :cheers:

Za Zvezdu je isto ok nego sam naveo kao primer. Rekao si da je engleska verzija igre, ja sam otišao na wikipediu i video da piše "Bojinov" pa sam upitao. Malo mi je bilo čudno da piše Bozhinov i to je to. Hvala obojici na pojašnjenju. Neke stvari nisam znao. :cheers:

Jedna druga stvar...

Koja je fora sa Vlahovićem i njegovim ugovorom? Zar on nema neki potpisani sa seniorima ili tako nešto? Na igri mogu da ga vrbuju drugi klubovi na aproach to sign.

p.s. Zadovoljan sam kako su sa ocenama urađeni igrači Partizana. :)
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

dukiss пише:Bajo, averel80 mi je poslao sledeće ispravke, pa da ih još jednom proverim s tobom, pošto si mi ti javljao statuse klubova u najnižim ligama:

AFK Ada pise extinct a aktivan je ponovo
FK Banat Zrenjanin i FK Beograd 1929 ne igraju ove godine
GP Zlatibor Uzice ugasen
K Mladi Rudar Rudnik ne igra ove sezone.
FK Palilulac Beograd neaktivan drugu godinu vec.
FK Policajac Beograd ne igra ove sezone.
FK Strazilovo ne igra od 2012.
FK Trudbenik Beograd ne igra od 2013.
Zeleznicar Beograd ne igra ove sezone.
GFK Jasenica 1911 Sm. Palanka ne igra ove sezone.
AFK Ada je onaj tim koji stoji samo zbog istorije igraca,to si mi ti rekao,inace klub je aktivan.To sam ti jos prosle zime rekao,kad sam sastavio onu listu svih timova koji postoje u bazi,da su aktivni u stvarnosti,al u igri sluze samo zbog stajanja u istoriji odakle smo neke ovog leta i aktivirali.
Banat nije ugasen tim,samo zbog dugova ne igra prvi tim,omladinci se i dalje takmice,znaci tim i dalje postoji samo im reputaciju treba smanjiti.
FK Beograd takodje,prvi tim nemaju odavno,al imaju mladje katergorije,samo ovog leta su izbacili\prodali oko 30 klinaca iz raznih kategorija raznim klubovima u zemlji.Njima si vec prosle zime smanjio reputaciju bas zbog toga.
GP Zlatibor igra opstinsku ligu,u prvom kolu su pobedili Kremnu sa 6:1.Na Srbijafudbal. netu nisu vec dve godine,valjda nemaju nikoga ko to prati,srecom njihova stranica radi,kao i to sto su cesti na stranici Seoski fudbal.
Mladi Rudar nazalost jeste ugasen ovog leta,inace ovo je treci put gasenje kluba,koje ocigledno nisu pregurali.
FK Palilulac takodje ima neke mladje ekipe,kao i veterane,isto nije ugasen klub,al si im prosle zime spustio reputaciju na minimum.
Policajac tacno,od ovog leta samo formalno prestali da postoje kao klub.
FK Strazilovo funkcionise kao skola fudbala,imaju dve mladje kategorije,Macvi,Loznici i Radnickom iz SM su ovog leta dali dosta klinaca,iz tog razloga si i njima prosle zime spustio reputaciju na minimum.Znaci klub postoji i dalje.
Trudbenik tu mi je komsijski klub i dalje rade,postoje,samo nemaju prvi tim,i njima iz tog razloga jos prosle zime spustena reputacija na minimum.
Zeleznicar izgleda da je ovog leta formalno ugasen kao i Policajac.
GFK Jasenica nije ugasen klub,imaju omladince,pionire i kadete,nemaju samo aktivan prvi tim,al svakako i dalje postoje.
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Hvala na odgovoru-nisam ni pomislio da ih ostavljate zbog mladjih kategorija.
Sto se tice GP Zlatibora-sad i ja vidim da fali opstinska liga Uzice a verovatno i jos neke kao i proslih godina.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

averel80 пише:Hvala na odgovoru-nisam ni pomislio da ih ostavljate zbog mladjih kategorija.
Sto se tice GP Zlatibora-sad i ja vidim da fali opstinska liga Uzice a verovatno i jos neke kao i proslih godina.
Nemas problema brale,dobro si nam ukazao na to.Meni licno je glupo da ih gasimo,samo zato sto nemaju prvi tim,a da kao klubovi i dalje postoje,pritom neki od tih timova imaju kakvu takvu istoriju,tako smo drzali i Obilic,sve do proslog leta kada su ugasili sve moguce kategorije,i ostali samo kao ZFK onda stvarno nema potrebe vise da postoje ni u igri.Ima jos nekoliko ekipa sa takvim statusom u samoj igri.Generalno kada im se spusti reputacija na minimum u samoj igri gotovo kao i da ne postoje,niti imaju uticaja na samu igru.Poznavajuci nas fudbal neki ce se sigurno i vratiti kroz neku fuziju,jer dugove nece izmiriti.Prosle godine smo ugasili Beli Orao,oni se vratise ove godine,isto kao i Selevac koji se ugasio jos pre 4 godine,mi naravno zakasnela reakcija,ugasili ga tek zimus,da bi oni opet oformili ekipu.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Hvala Baji i averelu80 na razjašnjavanju situacije. Istina, određeni broj klubova ima ubačeno samo ime i postoji samo zbog istorija igrača, obično ih aktiviramo i dodamo podatke onda kada dođu u zonski rang. Pogasiću ove koji ne postoje.

Slobo - u našoj bazi je Vlahoviću uredno namešten Full-time contract do kraja 31-12-2018, ali je očigledno da takav ugovor za tako mlade igrače igra ne čita kao full-time. Postoje specifičnosti za igrače pre 18. godine i to je verovatno uređeno u skladu sa evropskom legislativom, a ne sa našom domaćom muljavinom, gde se ne zna ko pije, a ko plaća, pa im je onda Žile kriv. Bilo kako bilo, to nije pitanje za naš research.
Последње учитавање од dukiss дана 22 Окт 2016, 20:31, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Nema na cemu Dule,znas da sam tu da pomognem! :ole:

Uros Kostic 62182142 rodjen 4.3.1999. godine.
Vladan Manasijevic 62180574 rodjen 27.11.1996. godine.
Damir Bazdarevic 62145450 rodjen 14.09.1994. godine.
Denis Acimovic 62198101 rodjen 10.08.1998. godine.
Veljko Ilic 62199045 rodjen 24.04.1997. godine.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Milan Stojanovic 62163914,inace dete Partizana vise ne igra u Radu,vec za ekipu Vozdovca.

Naknadno:
Todor Babovic 62180975 DM\MC visok 192 cm,tezak 86kg.Rodjen u Podgorici,gde je poceo igrati za Buducnost,odatle odlazi da igra u Petrovac,a nakon toga dolazi u Srbiju i Radnicki Nis,medjutim cim je stigao,prosledjen je u Timocanin na pozajmicu,da bi ovog leta poceo da igra za Zarkovo.
Последње учитавање од Baja дана 24 Окт 2016, 20:42, учитано 1 пут укупно.
Закључано

Повратак на “FM2017 Research”