National Challenge

Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

National Challenge

Порука од shirajzl »

Слика
Dobrodošli u prvi FM 16 izazov naše zajednice!
Krećete kao menadžer Newcastlea, ali put vas vodi kroz svih pet najvećih liga; englesku, španjolsku, talijansku, francusku i njemačku ligu!
Glavni cilj je osvojiti domaća prvenstva svih 5 nacija koristeći samo domaće igrače!

Tek kad osvojite englesko prvenstvo s Newcastleom koristeći samo Engleze, tad možete i morate dati otkaz i otići u neku od preostale 4 države. Kad u sljedećoj osvojite naslov s domaćim igračima, opet morate dati otkaz i postupak se ponavlja u novoj zemlji.

Kad osvojite 5 prvenstava u 5 različitih nacija koristeći samo domaće igrače po nacionalnosti, izazov je gotov!

Pokretanje izazova

Zadatak je pokrenuti 5 liga; englesku, španjolsku, francusku, talijansku i njemačku (minimalno prvu ligu u svakoj od navedenih nacija)

Veličina baze podataka, broj i geografski smještaj igrača koje ćete učitati ostaje vama na izbor.

Prethodno iskustvo vašeg menadžera mora izgledati ovako...

Слика

...a raspodjela atributa ostaje vama na izbor.

Dodatna pravila

1. kako bi ispunili uvjet "samo domaći igrači", ne smijete imati nijednog stranca u klubu od prve do zadnje službene utakmice tekuće sezone

1.1. ako u novi klub dođete nakon što je prva utakmica tekuće sezone već odigrana, a klub ima bar jednog stranca, te sezone nije moguće osvojiti prvenstvo samo s domaćima

1.2. ako u novi klub dođete u ljeto, u međusezoni, morate se riješiti svih stranaca prije prve službene utakmice ako želite da vam se ta sezone ubraja u "samo domaće"

2. dvojna državljanstva se ne broje. Samo igrači s prvim, glavnim državljanstvom ulaze u obzir kao domaći.
Kao ilustracija, uzmimo Karla Darlowa. Kao glavna nacionalnost izlistana mu je velška, iako ima i englesko državljanstvo.

Слика

3. Smijete snimati sejv 12 puta godišnje, što vam ostavlja u prosjeku jednom mjesečno.

4. Na holiday smijete "odigrati" najviše 5% vremena od ukupnog trajanja sejva.


Screenshots

1. dokaz o osvojenim trofejima i bodovima

2. SS svih ekipa u klubu na dan prve službene utakmice kao dokaz da stranaca nema

3. game status

Bodovi

Sa strancima

Domaće prvenstvo - 100
Domaći kup - 50
Liga prvaka - 300
Europa liga - 200

Samo domaći

Domaće prvenstvo - 1000
Domaći kup - 400
Liga prvaka - 800
Europa liga - 600

Bodovi za individualna postignuća igrača

Sa strancima

Najbolji strijelac lige - 50 bodova
Najbolji asistent - 50 bodova

Samo domaći

Najbolji strijelac lige - 150 bodova
Najbolji asistent - 150 bodova


Napomena
Ovaj i svi sljedeći izazovi iz moje perspektive služe zabavi, da vam damo neku ideju o novom sejvu, da odigramo nešto zanimljivo i podjelimo svoja iskustva.
Svaki oblik varanja ide vama na dušu i da se zapitate što vam je toliko važno u životu da budete najbolji u FM-u.

Sretno! :fanman:
Последње учитавање од shirajzl дана 16 Нов 2015, 16:20, учитано 2 пута укупно.
Chaoz
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 31 Мај 2011, 13:16
Место: Sabac
Status: Није на вези

Порука од Chaoz »

Da li se racuna da nije u klubu, ako ga pustim na pozajmicu? :lol:
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Chaoz пише:Da li se racuna da nije u klubu, ako ga pustim na pozajmicu? :lol:
Ne, samo prodaja ili otpuštanje, tj. prekid ugovora.
Корисников грб
Millanezy11
Youth Team Coach
Поруке: 178
Придружен: 06 Феб 2011, 13:30
Место: Leskovac
Status: Није на вези

Порука од Millanezy11 »

Слика
Слика
Слика
Слика

Izvodljivo je, ali ne moze se otarasiti svih igraca, jer recimo ima povredjenih u drugom timu po 4-5 mes, niko ih ne zeli, prekid ugovora uprava ne dozvoljava, tako da..
Forma je prolazna, Klasa je vecna.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Drago mi je da se netko uhvatio ovoga, vrlo je zahtjevan izazov :fanman: . Treba i vremena i živaca. :cheers:

Javljam nam i dalje kako ti ide.
Корисников грб
Millanezy11
Youth Team Coach
Поруке: 178
Придружен: 06 Феб 2011, 13:30
Место: Leskovac
Status: Није на вези

Порука од Millanezy11 »

Po meni najtezi izazov, jer trebas da rasporadas ekipu pritom dovedes 20ak igraca koji treba da se nose sa igracima koje ima Arsenal, Siti, Celzi, MU, i ostale klubove da ne nabrajam. A pritom to su igraci mahom iz druge lige, Jer za bolje neke igrace treba da se izdvoji minimum 20ak miliona. Pritom ekipa uopste nije uigrana na pocetku sezone, nista ne funkcionise, uspeh je ako se u prvoj sezoni obezbedi opstanak moje misljenje. Elem evo pocetak kako izgleda.

Слика
Слика
Слика
Forma je prolazna, Klasa je vecna.
Корисников грб
100Dzointa
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 04 Мај 2011, 14:57
Место: Subotica
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од 100Dzointa »

Millanezy11 пише:Po meni najtezi izazov, jer trebas da rasporadas ekipu pritom dovedes 20ak igraca koji treba da se nose sa igracima koje ima Arsenal, Siti, Celzi, MU, i ostale klubove da ne nabrajam. A pritom to su igraci mahom iz druge lige, Jer za bolje neke igrace treba da se izdvoji minimum 20ak miliona. Pritom ekipa uopste nije uigrana na pocetku sezone, nista ne funkcionise, uspeh je ako se u prvoj sezoni obezbedi opstanak moje misljenje. Elem evo pocetak kako izgleda.

Pa to je jedan nacin na koji mozes da igras. A drugi je da kroz par sezona gradis tim. To je mozda i bolje iako traje duze.
Pravda za 2D!
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

100Dzointa пише:
Millanezy11 пише:Po meni najtezi izazov, jer trebas da rasporadas ekipu pritom dovedes 20ak igraca koji treba da se nose sa igracima koje ima Arsenal, Siti, Celzi, MU, i ostale klubove da ne nabrajam. A pritom to su igraci mahom iz druge lige, Jer za bolje neke igrace treba da se izdvoji minimum 20ak miliona. Pritom ekipa uopste nije uigrana na pocetku sezone, nista ne funkcionise, uspeh je ako se u prvoj sezoni obezbedi opstanak moje misljenje. Elem evo pocetak kako izgleda.

Pa to je jedan nacin na koji mozes da igras. A drugi je da kroz par sezona gradis tim. To je mozda i bolje iako traje duze.
To je to, dva načina. Ili brzo i opasnije ili sporo i sigurnije. Team cohesion je zajebana stvar u FM-u.
Последње учитавање од shirajzl дана 08 Дец 2015, 23:08, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
CrazyBoyCZV
First Team Coach
Поруке: 219
Придружен: 27 Авг 2012, 01:19
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од CrazyBoyCZV »

Ja sam dosao do februara/marta, ali nisam naravno uspeo sve da rasprodam jer su na pozajmicama itd. Pred drugu sezonu cu verovatno uspeti svih da se resim, pa cu da kacim. I da, verovatno je trebalo ici tim putem da polako rasprodajes, ali bi me onda ubili sto prodajem najbolje igrace, ovako se na pocetku niko nije ljutio. :cheers:
Корисников грб
Millanezy11
Youth Team Coach
Поруке: 178
Придружен: 06 Феб 2011, 13:30
Место: Leskovac
Status: Није на вези

Порука од Millanezy11 »

Mit je razbijen uspeo sam do januara da se zadrzim na klupi, i usledio je otkaz. Pokusao sam prvo tezim putem da rasprodam sve igrace sto sam ucinio i doveo skore sve iz druge lige prosecne, i tvrdim da nema sanse da se opstane u ligi sa takvim timom na taj nacin i da sejvujes 12x godisnje. Dakle jedino resenje je drugi nacin. Postepeno..
Forma je prolazna, Klasa je vecna.
Корисников грб
meGaminD
Newgen
Поруке: 42
Придружен: 14 Окт 2015, 08:34
Место: Lazarevac
Status: Није на вези

Порука од meGaminD »

izgleda mi kao dobar nacin da krenem sledeci sejv pa ima nekoliko pitanja?
1. Jel mogu strance koje ne prodam da posaljem u rezerve i da ne odigraju nijedan mec pa se ta sezona racuna jer niko nece povredjene igrace ?
2. Meni izgleda nelogicno da Liga Sampiona donosi manje poena nego prvenstvo?
3. Ako osvojis ligu sa strancima dobijes 100 peona a sa domacim igracima 1000. To znaci ako odigram 3-4 sezone i osvojim ligu jednom sa stancima i jednom sa domacima dobijem 1100 poena? Mozda izbaciti poene sa strancima?
4. Mozda dodati jos neki klub tipa Everton, West Ham, Leicester, Watford pa ko voli sta nek krece ?
Последње учитавање од meGaminD дана 11 Дец 2015, 17:27, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

meGaminD пише:izgleda mi kao dobar nacin da krenem sledeci sejv pa ima nekoliko pitanja?
1. Jel mogu strance koje ne prodam da posaljem u rezerve i da ne odigraju nijedan mec pa se ta sezona racuna jer niko nece povredjene igrace ?
2. Meni izgleda nelogicno da Liga Sampiona donosi manje poena nego prvenstvo?
3. Ako osvojis ligu sa strancima dobijes 100 peona a sa domacim igracima 1000. To znaci ako odigram 3-4 sezone i osvojim ligu jednom sa stancima i jednom sa domacima dobijem 1100 poena? Mozda izbaciti poene sa strancima?
4. Mozda dodati jos neki klub tipa Everton, West Ham, Leicester, Watford pa ko voli sta nek krece ?
1. Ne, klub baš mora biti čist.
2. To je da se malo naglasi domaće prvenstvo jer je cijeli izazov u tom tonu i to je glavni cilj
3. Nema potrebe izbacivati bodove sa strancima, tu su iz razloga da i te sezone nešto vrijede.
4. Svaki klub nosi drukčije uvjete, budžet, broj stranaca i sl. Newcastle nije slučajno odabran.

:cheers:
Корисников грб
meGaminD
Newgen
Поруке: 42
Придружен: 14 Окт 2015, 08:34
Место: Lazarevac
Status: Није на вези

Порука од meGaminD »

pff veoma zeznuta stvar, veoma veliki izazov... vrv je najveci problem osvoji PL sa njukastlom posto su top timovi veoma jaki(igram save sa evertonom pa znam kako je u PL)
svejedno, javljam kad krenem...

:cheers: :cheers: :cheers:
Последње учитавање од meGaminD дана 11 Дец 2015, 19:42, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Jest, jako zahtjevan izazov, treba puno strpljenja, to je baš onako izazov-projekt, ozbiljan sejv. :)

Mi smo svi navikli da moramo u par sezoni jebat majke svima u igri, a izazovi ovog tipa traže odmak od tog razmišljanja, napredovanje malim koracima i igranje puno sezona. :yesko:
Корисников грб
meGaminD
Newgen
Поруке: 42
Придружен: 14 Окт 2015, 08:34
Место: Lazarevac
Status: Није на вези

Порука од meGaminD »

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/national-chalenge-by-megamind-vt13194.htm#410267
I tried my best. But my best simply wasn`t good enough...
Chaoz
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 31 Мај 2011, 13:16
Место: Sabac
Status: Није на вези

Порука од Chaoz »

Upravo sam dobio inspiraciju zahvaljujuci meGaminD. :ole: Svratih da vidim jel igra ovo jos neko, ja sam trenutno druga sezona (prvu sam zavrsio kao 6., zesce me :nasty: ). Ali sam ipak odlucio da to sve batalim i krenem nov sejv, otvorim temu i pocnem svoju prvu menadzersku pricu. Mozda ce biti plagijat, jer je jedna vec otvorena, a mozda bude bas zanimljivo da razmenjujemo iskustva i pojacam konkurenciju :boxer: :boxer:

groznica-subotnje-veceri-vt13199.htm
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Samo naprijed, sretno obojici! :fanman:
Корисников грб
CrazyBoyCZV
First Team Coach
Поруке: 219
Придружен: 27 Авг 2012, 01:19
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од CrazyBoyCZV »

Pocinjem drugu sezonu. Naravno, necu biti u stanju da uzmem titulu, ali idemo u pohod samo sa domacim igracima. :fanman:

Слика

Слика

Ocekivao sam i losiju poziciju. Na kraju je to sve lepo proslo. Mislim da ce ova druga godina biti jos teza jer imam mnogo mladih igraca, a odbrana mi je poprilicno kriticna.

Слика

Evo i svih timova, da se vidi da nema stranaca.

Слика

Слика

Слика

Слика
Chaoz
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 31 Мај 2011, 13:16
Место: Sabac
Status: Није на вези

Порука од Chaoz »

Kad osvojim sa Njukaslom, da li smem da vodim vise timova iz iste drzave? npr (preuzmem Hetafe, dobijem ili dam otkaz, i onda preuzmem recimo Valensiju)
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Smiješ. :cheers:
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM16 - Izazovi”