Od klošara do zvezde

Закључано
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Od klošara do zvezde

Порука од Jamie Vardy »

Do samo pre par dana, ovaj momak je klošario po obližnjim školskim terenima i ''pikao'' fudbal sa ortacima svakodnevno. Bežao iz škole da bi trenirao svoje fizičke sposobnosti za svoj lokalni klub. Ali onda je sve palo u vodu, došla je teška povreda, i sa samo 21. godinom morao je da završi svoju igračku karijeru. I pored toga, ostao je pri svom, nije hteo da pobegne od fudbala. Ovoga puta počeo je da beži sa časova kako bi pratio utakmice svog lokalnog kluba i igrao čuvenu igru Football Manager, proučavajući tako svoje menadžerske sposobnosti. Sve je to tako trajalo dok nije došao dan kada je ovaj momak odlučio da se baci u menadžerske vode.
Posle šestomesečnog pokušavanja da dobije najnižu trenersku licencu, odlučio je da pobegne iz mučene i propale Srbije i uputi se ka Grčkoj, gde se javno oglasio da želi da postane fudbalski menadžer sa samo 21. godinom. Poslato je pismo UEFI i ona je odobrila taj zahtev, ali pod jednim uslovom - da krene bez ikakve licence. To je i učinjeno. Za početak, sledeće države su izabrane :Belgija, Češka, Engleska, Francuska, Italija, Holandija, Portugal, Rusija, Srbija, Španija i Švajcarska.
Došao je jun 2014. godine, i ovaj mladi nelicencovan i neiskusni menadžer usudio se da pošalje zahtev za menadžerstvo u 4 kluba: Berchem (Belgija, Division Third B), US Colomiers (Francuska, treća liga National), Tondela (Portugal, druga liga) i Fatima (Portugal, treći rang). Iznenađujuće, čak tri kluba su pristala na intervju. Jedini koji je odbio je bio FK Tondela. Obavljena su tri intervjua sa tri kluba, i zaista šokirajuće je bilo da samo posle 10 dana, francuski trećeligaš, US Colmiers mi pošalje pismo da je prihvatio moje uslove i da mi je i zvanično poslata ponuda za posao. Nisam prihvatio odmah, ušao sam u klub, i imao šta da vidim. Klub je brojao samo 13 igrača i ponuda je glatko odbijena. Nastavljena je potraga za angažmanom i ako sam znao da će biti teško.
Posle pregovora sa prethodna tri kluba, usledilo je slagnje zahteva u još dva kluba: Sibir (Rusija, druga liga) i Monzu (Italija, treći rang). Bila su mi veoma interesantna ova dva kluba, ali nažalost moji zahtevi su glatko odbijeni. To se sve dešavalo sredinom jula, i sumorna dva meseca su prošla, kada je konačno došao tračak nade za mene. Oko 20og septembra, zahtevi su poslati u tri kluba: Schaffhausen i Servette (Švajcarska, treći rang), kao i u De Graafschap (Holandija, druga liga). Iskreno, za De Graafschap se i nisam nešto preterano nadao, ali na moju još veću žalost oba švajcarska kluba su takođe odbila zahtev, i nisu mi dali ni šansu za intervju. Na samom kraju septembra, poslati su zahtevi u još četiri kluba: San Marino, Lecce i Ascoli (Italija, treći rang) i Viktoriu Žižkov (Češka, druga liga), ali su i oni odbijeni. Već sam počeo da gubim snagu i da posustajem.
Došao je i čuveni oktobar. Počelo je da pada na desetine otkaza, a ja sam uglavnom pokušavao kod italijanskih i francuskih klubova, kao i kod jednog španskog. Odlučio sam da u oktobru moram dobiti posao, jer je već polazio četvrti mesec bezuspešnog traganja. Poslato je 15 zahteva u 15 različitih klubova. I na kraju, na moju veliku radost tri su bila prihvaćena, jedan španski, jedan francuski i jedan portugalski. Španski je bio od trećeligaša: Valencia C.F. Mestalla, francuski od takođe trećeligapa - Racing Club de Strasbourg i portugalski od isto trećeligaša - Lusitania Lourosa. Sva tri kluba su imala solidan igrački kadar, i svaki klub je brojao najmanje 25 igrača što je bilo zadovoljavajuće. Mnogo sam razmišljao i na kraju otpisao Valencia C.F. Mestalla iz razloga samo zato što je bila filijala Valencia C.F. iz Primere, i iz tog razloga ja ne bih mogao da idem dalje od druge lige. Strasbourg sam odbio zbog toga što je uprava želela šampionsku titulu, a ja nisam nikako bio spreman na to. Na kraju, prihvaćen je portugalski trećeligaš Lusitania Lourosa, kojoj je cilj bio opstanak u trećoj ligi. Potraga za klubom i menadćerskim poslom je konačno bila završena, posle nepuna 4 meseca.
Слика
Слика
Kako se može videti iz gornje slike, klub nikada nije ostvario nikakav uspeh. Najveći plasman je plasman u treći rang. Klub broji 26 fudbalera, od kojih je čak 7 povređeno, dok su njih ztojica na pozajmici.
Слика
Što se tiče finansija u dugu smo naravno. Moj prethodnik, koji i nije bajno obavljao zadatak, doveo je u klub 6 igrača. Petorica su dovedena besplatno, a jedan na pozajmicu. Upravo od tog jednog, Raula, i mogu samo očekivati nešto. Četvorica igrača su puštena na free, ali o njia ne mogu govoriti jer nisam imao prilike da sarađujem sa njima. Sve u svemu, solidan roster igrača u klubu, još nisam odlučio sa kojom ću taktikom igrati, ali mislim da se može izboriti opstanak, možda čak i nešto više.
Слика
Što se tiče lige, tamo stvari loše stoje. Treći rang se deli na 8 grupa sa po 10 klubova, a ja sam u Grupi C. Dakle, od 10 ekipa svake grupe, dve prvoplasirane prolaze u drugu fazu. Ja se trenutno nalazim na poslednjem, desetom mestu sa samo 4 osvojena boda, a zanimljivo je da su ta 4 boda osvojena kada je klub bio bez trenera. Moj prethodnik je vezao 6 poraza na startu i eliminaciju u prvom kolu Taca de Portugal Kupa. Dakle samo 1 pobeda i 1 remi u 9 takmičarskih utakmica iako rezultati priprema nisu nagoveštavali takav tok sezone za prethodnog menadžera. Do kraja prve faze je ostalo jos 10 kola, u igri je 30 bodova, i za mene je sve moguće. Znači, imam fore od 10 utakmica, i daću sve od sebe.
Слика
Слика
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Retko dobar i zanimljiv uvod za čitanje! Nadam se da će potrajati. Srećno :cheers:
TIPEE
Youth Team Coach
Поруке: 192
Придружен: 24 Окт 2010, 20:07
Место: Macedonia
Status: Није на вези

Порука од TIPEE »

Dobar uvod prati se. Jer je ovo neki dodatak za portugalske nize lige jer kod mene na save mislim da nije imalo nize od druge lige u portugalu?
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Порука од Jamie Vardy »

Slobo hvala, i ja se nadam da ce potrajati

TIPEE пише:Dobar uvod prati se. Jer je ovo neki dodatak za portugalske nize lige jer kod mene na save mislim da nije imalo nize od druge lige u portugalu?
Nije nikakav dodatak, sve sto sam ucitao od liga ima na default. :D
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Порука од Jamie Vardy »

Kraj oktobra + Novembar 2014. - Lusitania Lourosa
Слика
Završen je i prvi mesec u mojoj menadžerskoj karijeri. Rezultati su loši, ali ne i igra. Za ovih mesec dana u novembru i 10ak dana u oktobru, odigrali smo 4 meča. Zabeležena su dva remija i dva poraza. Klub sam preuzeo 24. oktobra, a već 25. oktobra je bio moj prvi ispit, u 9. kolu protiv trećeplasirane ekipe Pedras Rubras, koji je završen rezultatom 2-2.. Samo da napomenem da sam u ove četiri utakmice mogao dobiti srčku koliko su nas sudije potkradale. Vodili smo dva puta u ovom meču, odlična igra, ali smo primili dva glupa gola. U narednom meču kod kuće protiv Cinfaesa primio sam golove u prvim minutima poluvremena. U 85. minutu sam gubio 1-3. u 88. odlični Alan Junior je smanjio na 2-3, u 91. minutu mi je poništen čist pogodak za 3-3, a u 93. minutu ipak donosim remi. Prva utakmica za ludnicu. Sledeća utakmica protiv Coimobresa je odigrana katastrofalno, još se i Marcio povredio, i to je jedina utakmica gde me je protivnik nadigrao. Da stvar bude još gora, Coimobres je bio pretposlednjeplasirana ekipa na tabeli, i ovom pobedom su mi odmakli na 6 bodova. U zadnjoj utakmici u novembru, neverovatno krađa na gostovanju drugoplasiranoj ekipi Moimenta da Beira. Poveo sam 0-1 golom Alana Juniora, i onda su mi sudije poništile prvi gol na meču. Iz sledećeg napada Moimenta je izjednačila na 1-1 i tako se završilo poluvreme. Počinje drugo poluvreme i do 60. minuta meni su bila poništena JOŠ DVA GOLA. Oba gola je postigao Alan Junior, što mu je bio treći poništen gol na meču uz jedan postignut regularan. Mogu slobodno reći da su mi poništena dva čista gola, dok ej treći bio opravdan. Moimenta je dala gas, povela 3-1, aonda sam dobio direktan nezasluženi crveni karton, koji je kasnije poništen, ali šta mi je to vredelo. Xavi je u 89. minutu samo smanji na 3-2. Nisam mogao protiv sudija i neverovatne krađe, počeo sam da se dernjam i šizim, čak sam razmišljao i o ostavci, ali sam odlučio da isteram inat do kraja i ostanem dok ne dobijem otkaz. Do kraja prve faze je ostalo još 6 kola, zbog sistema kakvog takvog u Portugala, za sada ne ispadam i to je jedina dobra vest. Pokušaćemo da dodamo gas i izborimo se sa sudijama.
Слика
Слика
Što se tiče mog dolaska u klub, za sada su dovedena tri pojačanja, ali oni su dovedeni samo da bi pojačali konkurenciju na pozicijama. Što se tiče odlazaka, sporazumno je raskinuta saradnja sa jednim fudbalerom. Od igrača, svakako se najviše istagao pozajmljeni igrač iz Brage, Alan Junior. Dobio je šansu kod mene kao prvi špic, i to je potpuno opravdao. Na 4 utakmice pod mojim vođstvom postigao je 4 gola. Ostali pojedinci se nisu isticali. Toliko za sada.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Koliko vidim dobro igraš, ali nemaš sreće sa "deliocima pravde". :)
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Порука од Jamie Vardy »

Sloba пише:Koliko vidim dobro igraš, ali nemaš sreće sa "deliocima pravde". :)
Pa tako nekako :D
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Порука од Jamie Vardy »

Слика
Decembar 2014. + Januar 2015. - Lusitania Lourosa
Uh, izdržao sam nekako. Došao je i kraj prve faze. Osvojeno je poslednje mesto u grupi C sa 15 bodova. Da sumiramo utiske. Preuzeo sam ekipu koja je posle 8 utakmica imala šest vezanih poraza, jednu pobedu i jedan remi i osvojena 4 boda. Dakle, vodio sam ekipu na 10 utakmica i zabeležio 3 pobede, 2 remija i 5 poraza i osvojio 11 bodova od maksimalnih 30. Najbolji strelac ekipe je Alan Junior, koji je kod mene postigao 7 golova na 8 utakmica. Dakle, osvojeno je ukupno 15 bodova i zauzeta je poslednja 10. pozicija. To sam i očekivao nekako, moj cilj je bio da pokušam da osvojim što više bodova i napravim što manji zaostatak kako bi preneo veći broj bodova u drugu fazu.
A sada, da se vratimo na decembar 2014. godine i januar 2015. godine. Kao što se može primetiti igrali smo po sistemu toplo-hladno. Posle osute paljbe po savezu i sudijama i teških krađa gde sam oštećen za 5 bodova, sudije su ovog puta sudile skroz fer i korektno. U 6 utakmica, osvojeno je 9 bodova, ostvarene 3 pobede i 3 poraza. Pobede su, mogu reći fascinantne. Koliko nam je dmoaći teren neosvojiva tvrđava pod mojim vođstvom, pokazuje da smo samo jedan meč izgubili, i to zaista tvrd meč od ekipe koje je prošla u plej-of za 2. ligu. Igrom u decembru sam prezadovoljan, u januaru, malo slabije, ali šta je tu je.
Слика
Слика
Što se tiče druge faze, nastavljamo takmičenje u grupi C. Nastavljam sa istim ekipama, koje su u prvoj fazi zauzele pozicije od 3. do 10. mesta. Koliko sam mogao da praštam ekipi na kiksevima, u ovoj fazi to ne mogu raditi. Moramo ići na sve ili ništa i cilj je opstanak! Kao što vidite, preneli smo 8 bodova, jer se u ovu fazu prenosi 50% osvojenih bodova iz prve faze. Zadnje dve ekipe u grupama trećeg ranga, kojih ima 8, ispadaju u 4. rang, dok šestoplasirane ekipe idu u plej-of za opstanak u trečoj ligi. Naš cilj je 5. mesto, ali ako to ne uspemo da izborimo, a nadam se da hoćemo, onda se moramo zadovoljiti šestim mestom. Sve ispod toga će biti totalni neuspeh, znam da ekipa ima ogroman kvalitet, i ukoliko ispadnemo, a ne dobijem otkaz, sam ću dati ostavku. Imamo sada slobodno 28 dana i to ću iskoristiti da odigram 2-3 prijateljske utakmice, i da još više uigram ekipu i taktiku. Pojačanja nećemo dovoditi. Čujemo se posle prve polovine druge faze i sedam odigranih kola. Idemo u napad! Lusitania Lourosa!
Слика
Nadam se da ima onih koji prate moju priču :cheers: :D
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Порука од Jamie Vardy »

Kraj prvog dela druge faze (2015. godina) - Lusitania Lourosa
Слика
Došao je i kraj prvog dela druge faze. Mogu reći da sam preprezadovoljan rezultatima kada se uporede sa rezultatima iz prve faze. Pošto sam imao slobodno 28 dana između dve faze odlučio sam da odigram dve prijateljske sa četvrtoligašima i da još malo uigram ekipu. U prvoj utakmici sam lagano izašao na kraj i dobio sa 4-0, o drugoj neću trošiti reči :D . U prvom kolu smo gostovali direktnom konkurentu za opstanak, ekipi Espinha. Možda i najluđa utakmica koju sam vodio ikad na FM-u. Poveli su domaćini sa 1-0, Moises donosi izjednačenje na 1-1 i tako se završava prvo poluvreme. U drugom poluvremenu, poništen mi je gol naravno, zbog navodnog faula u napadu, i iz sledećeg napada domaćin je poveo sa 2-1. Penal za Espinhu i 3-1. U 61. minutu najbolji strelac moje ekipe, Alan Junior promašuje penal za smanjenje rezultata i tu sam mislio da je gotovo i da se nastavlja serija loših rezultata u ligi. Ali onda, dva gola Fabia Zole i upravo Alana Juniora za 5 minuta donose izjednačenje. Tu nije bio kraj, domaćin je u 77. minutu poveo sa 4-3, a u 87. minutu Lima donosi veliko izjednačenje na 4-4. I onda, šok za domaću ekipu. Fernando Santos, posle izvedenog kornera, glavom zakucava loptu u mrežu Espinhe i donosi Luistanii velika 3 boda i pobedu od 3-4 i pomak na 7. mesto. Upravo je Espinha pala na zadnju poziciju. O ostalim utakmicama i neću ovako opširno pisati. U 2. kolu je lagano savladana ekipa Pedras Rubras uz het trik Alana Juniora, i popeli smo se na 6. mesto koje je još uvek vodilo u plej-of za opstanak. U naredna dva kola, igrali smo protiv dve najjače ekipe - Salgueiros 08 i Coimbroes. Na gostovanju Salgueirosu nismo imali šanse i poraženi smo sa 3-1 što je bio prvi poraz, posle četiri uzastopne pobede, računajući i prijateljske. U 4. kolu došla nam je drugoplasirana (sada prvoplasirana) ekipa Coimbroes. Odlična igra mojih pulena. U 31. i 31. minutu Lima i Luis Neves su postigli golove za vođstvo od 2-0, Coimbroes je smanjio do kraja poluvremena na 2-1. U 71. minutu je bilo 2-3 za Coimbroes, a u81. minutu, ko drugi do Alan Junior donosi veliki bod Lusitanii, doduše iz penala. U naredna 3. kola isključivo smo igrali sa ekipa koje su bile direktni konkurenti za plasman od 3. do 7. mesta, pošto je Espinha bila zakucana za dno. I na moju veliku radost, ostvario sam sve 3 pobede. A sada će te i videti kako. Dakle, sve 3 pobede su ostvarene posle velikih preokreta. U 5. kolu igrao sam protiv Sousensea. Poluvreme se završilo 0-0, da bi Sousense do 62. minuta vodio 2-0. Inače, igrao sam u gostima. Onda stupa na scenu neverovatni Alan Junior. U 72. minutu postiže 2 gola, da bi Fabio Zola u 77. minutu napravio veliki preokret i pobedom od 2-3 doneo velika tri boda Lourosi. U 6. kolu takođe pobeda posle preokreta, ovog puta na domaćem terenu. Igralo se protiv Cinfaesa i gosti su vodili na poluvremenu. Raul u 50. minutu donosi izjednačenje, da bi u 80. minutu Fabeta autogolom doneo još tri boda Lusitanii. I u zadnjem kolu prvog dela, odnosno sedmom kolu, ugostio sam ekipu Moimente da Beira. Opet su gosti poveli u 24. minutu, ali ovog puta u 40. Zola donosi izjednačenje i sa 1-1 se ide na poluvreme. Fernando Santos u 52. minutu donosi vođstvo Lusitanii na 2-1, ali Miguel posle dva minuta izjednačuje na 2-2. Tu Moimenta nije imala više snage, postigao sam još tri gola, a strelci su bili Alan Junior, Pedro Sa i Fabio Zola, koji je postigao drugi gol na meču. Osvojena su još tri boda.
Znači veoma solidno odigrana, kako da nazovem, polusezona, i ako to nije. U 7 utakmica, ostvareno je 5 pobeda, 1 remi i 1 poraz, uz 22 postignuta pogotka (što je nešto više od 3 po melu) i 16 primljenih. Što se tiče igre u napadu, prezadovoljan sam, ali što se tiče igre u odbrani tu i nisam baš, moraćemo da popravimo to, ali nemamo čime, jer smo u minusu 240 000 evra, što je zaista puno za ovaj klub koji se bori za opstanak u 3. ligi. Kao što sam i rekao u ranije navedenim postovima, ova ekipa ima ogroman kvalitet i potencijal, i to pokazujemo u ovom plej ofu za opstanak, a ukoliko ostanem i sledeće sezone u klubu (a nadam se da hoću), napašćemo prva dva mesta u prvoj fazi i borbu za plasman u drugu ligu u drugoj fazi.
Слика
Слика
Kao i uvek, negde u martu, dobio sam i konačno ''prave igrače'' u U19 timu, tj. regen. Moj U19 tim zaista solidno igra u svojo ligi, nalaze se na 3. mestu na tabeli, sa samo 4 boda zaostatka u odnosu na prvoplasirani U19 tim Leirie. Ali ovi Youth Canditates su pobedili taj U19 tim sa 3-2, što znači da imaju veliki potencijal, tako da sam ugovor potpisao sa svim kandidatima, i oni su sada u mom U19 timu. Nisam imao prilike da ih proučavam nešto, to ću ostaviti za kraj sezone.
Слика
Što se tiče pojedinaca u prvom timu, mogao bih da pohvalim četiri igrača. Prvi je svakako Alan Junior koji je na 24 utakmice u ligi postigao 16 golova i prvi je strelac i ekipe i celog trećeg ranga u kojem igra 80 klubova, što je zaista veliki uspeh za njega. Kod mene je postigao 15 golova na 16 utakmica, dok je kod mog prethodnika, kome je bio cilj da upropasti klub, postigao samo 1 gol na 9 mečeva. Drugi igrač kojeg bih istakao je Raul. Gledaću utakmice samo kod mene. Odigrao je 14 utakmica i nije postigao puno golova, postigao ih je 3, ali je sa 10 asistencija postao jedan od glavnih igrača kluba i najbolji je asistent ekipe, i 4. asistent lige. Na trećem mestu je Fabio Zola. Kada sam dođao u ekipu, Zola je bio povređen na 3 meseca, tako da je kod mene debitovao tek sredinom decembra. Od tada je odigrao 12 utakmica i postigao je 8 golova, što je odlično za igrača na AML poziciji i pokazao da je veliko pojačanje posle oporavka povrede. I četvrti igrač je, ako ga tako mogu nazvati, klupska legenda - Lima. On je igrač koji je kod mene backup, jer nema kvalitet da se nosi sa Raulom i Zolom. I pored toga, pokazao je da je dostojan dresa ovog kluba, i na 12 utakmica, postigao je 6 golova, čime me je naterao da produžimo saradnju sa njim na još godinu dana i mogu reći da sam i ja zadovoljan. Inače, Alan Junior, Fabio Zola i Raul su kod mene na pozajmicama, bili su tu kad sam došao u klub, i biće teško ih zadržati, ali daću sve od sebe da pokušam da zadržim barem jednog. Alan Junior je prvi cilj.
Moram da napomenem i da kuburim sa povredama. Odigrao sam samo 2 utakmice od 19 koliko sam vodio ekipu, sa najjačim sastavom. Uvek su bi bar trojica ili četvorica igrača iz startne bila povređena. Evo, skoro su se oporavili prvi golman Marco i jedini igrači u timu na MC poziciji, kapiten Henriquez i Moises. Sreća, pa su se vratili. Sada čekamo još samo klasičnog DC igrača Antonia i prvog DL-a ekipe, a i oni će se do 9. kolo oporaviti. Nadam se da će se ovaj problem rešiti.
Pozdrav svima, vidim da ima nekoliko ljudi koji prate, čujemo se na kraju sezone. :cheers: :poz:
Корисников грб
Jezda
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 31 Окт 2014, 17:48
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Jezda »

Bravo Kokane, prati se! :fanman:
Bill Nicholson : Bolje pasti ciljati visoko, nego uspeti ciljati nisko!
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Порука од Jamie Vardy »

Jezda пише:Bravo Kokane, prati se! :fanman:
Hvala, hvala. Samo da kažem da sam napravio 2-3 greškice u tekstu u kucanju, ali skapiraće se to. :D :lol:
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Boli te uvo imaš Raula i Zolu u napadu. :xD:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Порука од Jamie Vardy »

zele пише:Boli te uvo imaš Raula i Zolu u napadu. :xD:
ahaahhaahhaahhaa ubice :D
Закључано

Повратак на “Završene i neaktivne priče '15”