FK Loznica

Закључано
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

FK Loznica

Порука од Jamie Vardy »

Da ne bih sad pisao i lupao neke uvode, koje ne znam da pišem, počeću direktno. :D

E ovako. Moj sejv na FM15 će biti FK Loznica 1919, klub u kojem treniram.
Слика
Smešten je u istoimenom gradu na zapadu Srbije, uz samu granicu sa Bosnom i Hercegovinom i broji oko 45 000 stanovnika kao grad, a kao Opština oko 100 000.
Слика
Слика
Loznica
Klub je osnovan 1919 godine, što se da primetiti iz imena i u osvojoj istoriji i nije imao neke uspehe. Igrao je u par navrata Drugu diviziju Jugoslavije, što je i najveći uspeh kluba što se rangova tiče.
Što se Kupa tiče, svakako najveći uspeh je bilo igranje ¼ finala Kupa Jugoslavije, gde se igralo na domaćem terenu 2-2 pred 10 000 gledaoca. Kasnije, Zvezda je na Marakani pobedila 4-0 i prošla u 1/2. finale.
Loznica 2-2 Zveda
Danas, u zadnjih 10 godina, klub igra solidno. Dosta dugo je igrao u četvrtom rangu, Zoni Dunav, a kasnije i zoni Drina. U sezoni 2006/2007, osvaja Zonu Dunav i prolazi u Srpsku Ligu Zapad, gde je zajedno sa FAP-om iz Priboja odigrao katastrofalnu sezonu i posle samo jedne sezone provedene u SZL, vratio se u tada već Zonu Drina. U naredne tri sezone provedene u Zoni, klub je uvek bio u TOP4. Prva sezona je završena na 4. mestu, sezona 2009/10 na 3. mestu, a sezona 2010/2011 na 2. mestu, sa istim brojem bodova sa ekipom Jedinstvo Putevi, ali je zbog primljenog gola u 89. minutu u zadnjem kolu, ekipa završila na drugom mestu. U sledećoj sezoni, 2011/12 Loznica se šeta kroz Drinsku zonu i posle 5 sezona se vraća u SZL. U klub je počelo da se ulaže, kupljen je novi, moderan semafor, trava je promenjena i sklopljena je saradnja sa FK Partizanom i omladinskom školom AC Milana. Tu sezonu Loznica igra totalno iznenađujuće odlično i završava na 2. mestu, 5 bodova iza prvoplasirane Mačve, koja prolazi u PLS.
I sada, u sezoni 2014/15, posle 13. odigranih kola Loznica se u SZL nalazi ubedljivo na prvom mestu sa osvojena 32 boda od mogućih 39. Iza nje slede Jedinstvo Ub sa 25 (protiv kojeg se igra za 3 dana), Budućnost Krušik 2014 sa 24 (dobijeni kod kuće sa 4-0), Železničar sa 24, itd. Dakle, u prvih 13 kola, doživljena su samo 3 kiksa. Prvi je bio poraz na gostovanju u Lajkovcu od Železničara rezultatom 1-0, a ostala dva su remiji takođe na gostovanjima protiv Sloge iz Požege i Bana iz Raške. Oba meča su završena rezultatom 0-0. Što se tiče gol razlike, ona je fascinantna za ovaj rang. U 13 mečeva postignuto je 23 gola, a primljena SAMO 2 (poraz u Lajkovcu od 1-0 i pobed ana gostovanju Smederevu 1-2), a dokaz koliko Loznica iskače od ostalih ekipa je da je sledeća najbolja gol-razlika u ligi +10. Na domaćem terenu, od oktobra 2013. nije doživljen poraz niti primljen gol. Za više od godinu dana, na 17 utakmica na domaćem terenu, Loznica je zabeležila 15 pobeda i 2 remija uz gol razliku 27-0. U ovoj tekućoj sezoni, u 6 odigranih utakmica na domaćem terenu, Loznica je zabeležila 6 pobeda uz gol razliku 13-0.
Слика
Trenutna tabela
Svoje utakmice, FK Loznica 1919 igra na stadionu Lagator, kapaciteta oko 5000 mesta. Prosečna poseta u ovoj sezoni na 6 utakmica iznosi 1300, što je veoma solidno za rang u kojem Loznica igra.
Слика
Слика
Stadion Lagator
Klubu će, kao i uvek, najveću podršku pružati verne pristalice, poznatije kao ''Solunci''
Слика
Solunci
A sada, da se vratimo na igricu. Objasnio sam da sam preuzeo klub zato što je klub iz mog mesta i u kojem treniram. Mediji nam daju da ćemo završiti na 6. mestu, i moj cilj u prvoj sezoni i jeste da završimo u TOP6. Neću napadati PLS u prvoj sezoni, ali ako mi se za to i ukaže prilika pokušaću da je prigrabim.
Ekipa je solidna i mlada na početku. S' obzirom da nisam slikao ekipu čim sam preuzeo tim, ova slika je napravljena posle odigranih priprema. Dovedeno je 13 novih igrača, svi na FREE, 6 ih je završilo u U19 školi kluba, a ostalih 7 su pojačali linije seniorskom tima. Najviše se svakako istakao 20-godišnji Nemanja Jozović koji je na debiju postigao gol i dve asistencije. Što se tiče celih priprema uz Jozovića, odlični su bili i kapiten Maksimović, Dišić i Milinković, dok je najveće razočarenje golman, Dalibor Divac.
Слика
Ekipa posle odigranih priprema
Слика
Transferi
Prvi pripremni meč je naravno odigran protiv rezervnog tima, dan posle preuzimanja kluba. Nisam imao vremena ni da proučim igrače u igrici, ni taktiku dobro da namestim, i na kraju kiks u prvoj utakmici. Naravno, rezervni tim je poveo autogolom Divca u 63. minutu, a Milinković je evrogolom sa 40 metara u 80. minutu izbegao ''bruku''.

Drugi meč je odigran samo nedelju dana posle i to protiv Napretka na Lagatoru. Odigrano je odlično prvo poluvreme. Milinković je u 15. minutu doneo prednost Loznici, ali je Napredak nekako uspeo da izjednači u 30. minutu golom Miloša Bajića. I onda, katastrofalno drugo poluvreme gde je Napredak postigao 5 golova i pobedio 1-6. Strelci su bili Bajić još jednom, Nikola Trujić, Srđan Dimitrov i dvostruki strelac, Strahinja Petković.
Слика
Loznica 1-6 Napredak
U trećem meču dolazio mi je Mađarski drugoligaš Szeged 2011. Očekivao sam pobedu na toj utakmici, ali je sve suprotno krenulo. Szeged je poveo u 12. minutu golom Olaha, ali onda na scenu stupa Maksimović koji sa dva gola do kraja poluvremena rezultat preokreće na 2-1. U 51. minutu iz penala Maksimović postiže het – trik, Milovanović u 61. donosi prednost od 4-0, a Maksimović u 82. svojim četvrtim pogotkom na meču donosi prednost od 5-1. Na kraju, Ferenc Lakatos u 91. minutu postavlja konačan rezultat koji je iznosiio 5-2. Konačno prava igra Loznice.

Četvrti meč je bio još jedan meč odigran na Lagatoru, ovog puta protiv drugoligaša Bežanija. Nadao sam se možda nekom bodu, iako je i to bilo teško. Ali solidna partija mojih pulena i poraz ipak od 1-2. Strelci za Bežaniju su bili Magno i autogol mog Nebojše Savića, dok je gol za mene postigao Ivan Dišić.

Usledila su zatim tri gostovanja. Prvo je bilo protiv Jugovića iz Kaća gde sam bio apsolutni favorit. Ali i pored toga, Jugović Mirka Đurića u 21. minutu dolazi do vođstva. Do kraja poluvremena, Tomislav Trebovac je uspeo da izjednači, ali je Stojan Đukić vratio prednost Jugoviću, i posle lošeg poluvremena Jugović je senzacionalno vodio sa 2-1. Na poluvremenu je usledilo istresanje nad igračima, što je urodilo plodom. Od 48. do 52. minuta, mreža Jugovića se tresla 3 puta, a strelci su bili Maksimović, Milinković i Dišić i rezultat je od 2-1 za samo 5 minuta došao na 2-4. U nastavku Maksimović i Trebovac su pogodili još jednom, a konačan rezultat je postavio Duško Mandić autogolom. Fenomenalno drugo poluvreme i druga pobeda u petom meču na pripremama.

Šesti meč smo gostovali na Vašarištu Radničkom Obrenovcu, gde smo bili blagi favoriti. Naravno, Radnički je poveo golom Raduskog u 9. minutu, ali onda opet na scenu stupa Loznica. Nikola Todorović, i opet Maksimović donose preokret do poluvremena koje se završava rezultatom 1-2. U drugom poluvremenu su postignuta još dva gola, ali i primljena 2. U 49. minutu Trebovac na asistenciju novajlije Jozovića donosi prednost od 1-3, ali autogolom mog golmana Divca u 70. minutu Radnički se vraća u meč. Sve dileme je razrešio fenomenalni Jozović u 90. minutu koji je pokazao da će biti veliko pojačanje. Ali, tu nije kraj. Konačan rezultat od 3-4 postavio je igrač Radničkog, Stefan Jovanović, golom sa 25 metara u 92. minutu.

I zadnji meč smo gostovali velikoj Zvezdi na velikoj Marakani. Doživljen je poraz od 5-0, ali mogu biti zadovoljan. Prvo poluvreme smo odigrali odlično, ali smo gubili 2-0 golovima Despotovića i Rakića. I onda na scenu stupa mlada nada Zvezde, 16-godišnji Milan Panović, koji postiže het-trik.
Слика
Crvena zvezda 5-0 Loznica
Na kraju, 7 mečeva, 3 pobede uz 3 poraza i 3 remija. Postigao sam 19 golova, a primio 21 (od čega 11 od Zvezde i Napretka). Mogu slobodno reći da sam zadovoljan pripremama. Imali smo loša dva poluvremena samo. Prvo na gostovanju kod Jugovića i drugo kod kuće protiv Napretka. Što se tiče napada, prezadovoljan sam. Maksimović je postigao 8 golova na 7 utakmica, Milinković 3, a novajlija Jozović na 2 meča je zabeležio gol i asistenciju. Odbranom nisam zadovoljan baš, ali pokušaćemo to da popravimo.
Слика
Pripremni period
Jedini peh je povreda centralnom AMC-a Aleksandra Milovanovića koji će odsustvovati sa terena oko mesec dana.
Sada nam sledi meč 1. kola kvalifikacija za Lav Kup Srbije, na gostovanju FK Tabane 1970 u Jagodini. Biće teško, Tabane su favoriti, igraju na domaćem terenu i članovi su Srpske Lige Istok, ali ćemo pokušati da napravimo malo iznenađenje. Javljam se negde sredinom oktobra posle odigranih 7-8 utakmica, čujemo se. :ole: :poz:
Корисников грб
vinjak126
First Team Coach
Поруке: 242
Придружен: 09 Окт 2011, 16:08
Место: Loznica
Status: Није на вези

Порука од vinjak126 »

pratim te, nastavi samo ... ali da te ispravim ! Loznica kao grad ima od 70 do 85 000 a kao opstina preko 120 000 ... znam to jer sam ja radio popis !!! mada to nije ni vazno :P
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Порука од Jamie Vardy »

Hahah nema sanse da u gradu kao gradu, od Sanca do Sora i Banje ima vise od 50 000 :D
Причаће ти да се она гаси, ти што никад нису тако сјали.
Корисников грб
Markus_Wolf
First Team Coach
Поруке: 302
Придружен: 09 Нов 2013, 16:04
Место: Шумадија
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Markus_Wolf »

Grad ima oko 20000 stanovnika dok citava opstina mozda ima 80-ak hiljada. E kad bi ste vas dvojica radili popis za citavu zemlju, imalo bi nas vise nego kineza :lol:
"I sut u dupe je korak napred"
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Skroz dobar i opširan uvod. Pratim dalje. :cheers:
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Порука од Jamie Vardy »

Hvala brate, ali iz nekih razloga malo ću odložiti ovaj sejv haha, vraćam se otprilike za jednu nedelju. Počeo sam drugi sejv i on je objavljen ovde, tako da ću uporedo igrati sa dva kluba na dva sejva. Pozdrav. :) :cheers:
Причаће ти да се она гаси, ти што никад нису тако сјали.
Gojke90
Youth Team Coach
Поруке: 168
Придружен: 16 Нов 2010, 09:50
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од Gojke90 »

Pratim pricu ali imam i jedno pitanje, kako si uspeo da igras sa njima? Da li mi je promakao neki dodatak ili si sam radio? :D
Корисников грб
rouz
Youth Team Coach
Поруке: 123
Придружен: 06 Јан 2011, 04:07
Место: Beograd Karaburma
Status: Није на вези

Порука од rouz »

Gojke90 пише:Pratim pricu ali imam i jedno pitanje, kako si uspeo da igras sa njima? Da li mi je promakao neki dodatak ili si sam radio? :D
upravo to :D inace zanimljiv klub praticu
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Порука од Jamie Vardy »

rouz пише:
Gojke90 пише:Pratim pricu ali imam i jedno pitanje, kako si uspeo da igras sa njima? Da li mi je promakao neki dodatak ili si sam radio? :D
upravo to :D inace zanimljiv klub praticu
haha, ja sam napravio sa svim transfer updateovima (bilo ih je preko 500) za jsl, pls i sve 4 srpske lige i objavio sam na fejsu u grupi FM Zaludjenici, ali nisam okacio ovde. :D

Aaa ovako kad komentarisete, terate me da nastavim odmah sutra sejv :D
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Dva sejva uporedo. :D Zanimljivo, tek sad kontam to. :zelenko:
Корисников грб
vinjak126
First Team Coach
Поруке: 242
Придружен: 09 Окт 2011, 16:08
Место: Loznica
Status: Није на вези

Порука од vinjak126 »

o cemu vas dvojica majke ti ... mani se wikipedije ... Ako ti kazem da samo dve mesne zajednice Loznicko polje ima oko 12 000 hiljada ostao bi zapanjen, Klupci 10 000 to dodjemo do cifre oko 22 000 je l' tako ... naj uzi centar grada ima 19 000 ... plus gde su ti : Gradiliste, Ploca i donja i gornja zatim Krajicnici, Lagator i omladinsko naselje, potom Klicevac ... malo se raspitajte o gradu gde zivite ... dodjemo do cifre da grad ima toliko koliko sam rekao
Jamie Vardy
First Team Coach
Поруке: 200
Придружен: 14 Нов 2014, 12:25
Место: Loznica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 35 times
Status: Није на вези

Порука од Jamie Vardy »

vinjak126 пише:o cemu vas dvojica majke ti ... mani se wikipedije ... Ako ti kazem da samo dve mesne zajednice Loznicko polje ima oko 12 000 hiljada ostao bi zapanjen, Klupci 10 000 to dodjemo do cifre oko 22 000 je l' tako ... naj uzi centar grada ima 19 000 ... plus gde su ti : Gradiliste, Ploca i donja i gornja zatim Krajicnici, Lagator i omladinsko naselje, potom Klicevac ... malo se raspitajte o gradu gde zivite ... dodjemo do cifre da grad ima toliko koliko sam rekao
ko gleda wikipediu?

Grad kao grad se gleda centar pa do table sa Sorom, Trbusnicom, Klicevcom, Vocnjakom, Klupcima. Tu nema vise od 50-60 000. I bas me briga koliko ima stanovnika, ja sam ovde da picim FM. :D
nemanjajozovic9
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 17 Нов 2014, 17:14
Место: Serbia
Status: Није на вези

Порука од nemanjajozovic9 »

Kokanson, Druze jel mozes da slikas ocene Nemanja Jozovic da pogledam,interesuje me , hvala unapred
Корисников грб
Markus_Wolf
First Team Coach
Поруке: 302
Придружен: 09 Нов 2013, 16:04
Место: Шумадија
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Markus_Wolf »

nemanjajozovic9 пише:Kokanson, Druze jel mozes da slikas ocene Nemanja Jozovic da pogledam,interesuje me , hvala unapred
Ne pisem ni ja o wikipediji... nego,nastavi
Закључано

Повратак на “Završene i neaktivne priče '15”