Piše moje ime i moja adresa, piše zbogom žohari - LLM

Корисников грб
Jackal
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 18 Нов 2012, 02:35
Место: Sarajevo
Status: Није на вези

Piše moje ime i moja adresa, piše zbogom žohari - LLM

Порука од Jackal »

Taj dan sam posljednji put igrao FM...

Bilo je to proljeće 2014 godine, valjda. Totalno izgubljen u vremenu i prostoru pratim šta se dešava u mom virtualnom svijetu. U gornjem desnom uglu mog ekrana brojevi pokazuju 2029 godinu. Pretpostavljam da je vani lijepo, svi vole proljeće, zar ne? Ljudi su pili kafu, šetali, družili se, sve dok "PUCAJ J***m TI MATER" nije zagrmilo mojom ulicom. "E jebi ga, otvoren mi prozor, valjda nema niko *pogledam*, kako ste komšije... ma ja utakmica neka... evo ni ja ne znam otkud utakmica u 8 ujutro." Jebite se, kontam u sebi, pogledam opet u ekran, primio sam gol u 89'. Neću razbit miš, ovo mi je treći u mjesec dana, ma neću ništa razbit, nemam para. Moj FC Truro drugu godinu zaredom gubi u finalu lige prvaka. Oba puta od smrdljivog PSG-a. Oba puta 0:1. "Jebo te, pa ja sam jučer igrao ono prošlo finale. Ja nisam normalan..." *click-click-click* Quit game. Odoh spavat'. Od tog dana, pa sve do prije par dana, zaboravio sam da FM postoji. I onda sam se sjetio, jebi ga...
Слика
Ko su ovi? Kako misliš ko su ovi? Pa to je FC Oxford city. Neslavni engleski klub koji se takmiči u "Vanarama conference - North" ligi, ili ti u šestoj ligi engleskog fudbala. Oxford City je iz Oxforda, logično, da je recimo iz Londona možda bi imali više sreće u životu. Osnovani su, vjerovali ili ne, 1882 godine. Ja sam se tri dana čudio kako još uvijek postoje, al' da ne postoje ja sad ne bih imao koga vodit'. Ne treba napominjati da je ovo klub bez ikakve historije, bez ikakvih motiva, bez ikakve filozofije, ništa. Da se ne lažemo, imaju dva trofeja koja nemaju gdje stavit jer nisu planirali da će im ikada trebati vitrina za trofeje, pa su ih smjestili na radni stol vlasnika kluba, odma do njegove slike sa ženom, lijevo od telefona. U pitanju su Kup Šljive i srednjoškolski turnir. Kako srednjoškolski turnir? Fino, gimnazijalci otkazali učešće, pa upali oni. Svima slagali da su srednjoškolci, najtužnije je što su im povjerovali. Ne kontam kako nisu onog bradonju provalili, al' hajde. Čuo sam da su tri dana slavili, barem imaju neki pobjednički duh. Što se tiće stadiona(stadion ???), igraju na Court Place Farm, a kako izgleda možete vidjeti na slici ispod. Tuga.
Слика
Fino je meni moja mater govorila: "Uči sine školu, trebat' će ti u životu." I sad, umjesto da k'o gospodin radim u AmeriKi, Dubaiju i ostalim egsotičnim destinacijama, ja ću da kisnem u Engleskoj i da se igram trenera-trenera, gledajući nešto što podsjeća na fudbal, a liči na hrkljuš.

Po dolasku u klub, situacija je alarmantna. Para - nema. Što se tiče kadra, imamo 4 fudbalera, 3 narkomana, 2 polu-invalida, a ostali imaju dvije noge, znaju pravila fudbala(Igrat ne znaju), nije loše. Izdurat' čemo nekako. Jednog od ova tri narkomana sam posl'o na liječenje. Frajer mislio da sam drot kad sam uš'o u svlačionicu, počeli ga tripovi pucat.
Očekivanja su "realna", sredina tabele. S obzirom da je i ostatak lige loš, ako nije i gori od nas, ja sam kao predvidio da čemo za dvije sezone izboriti promociju. I zajeb'o sam se, poslije čete vidjeti i zašto.
Zbog oskudnog igračkog kadra, morali smo nekoga i dovesti. Pa smo doveli jedan, dva, tri, četiri igrača. Prvi se pokazao kao odličan, drugi solidan, treći loš da lošiji ne može bit', a četvrti je u prvoj utakmici izašao sa nogom u ruci, vratio se tek negdje pred kraj sezone.

TAKTIKA

S obzirom na nenormalnu ligu, ni taktika ne može biti normalna. Da bi igrači ganjali loptu, a ne ona njih, morao sam da izmislim novu fudbalsku filozofiju. Ta filozofija se zasniva na dvije kombinovane "mini filozofije". Prva je "Drž', ne daj, pucaj, haj ponovo", a druga je "Probaj, ne sam, ganjaj ga sad, jebi ga". Igrači su dobro prihvatili taj sistem igre, pa je na terenu to i ličilo na nešto.

TAKTIKA

Vanarama Conference North

Ja fakat ne znam ko ovo može nazvat fudbalom, ovo je hrvanje u blatu, zgvoš na travi, japanski mokušicu, pa tek onda fudbal. Tereni su katastrofalni, navijača nema, samo članovi porodice su tu, eventualno po neki "navijač" kojem garant neko plati da dođe, da se ne brukaju.
Prva utakmica, nekog smo nakantali. Druga utakmica...treća utakmica... nakon nekoliko kola smo prvi. Neeemoj zajebavat', čuj prvi. Polusezona - prvi. Ja ne mogu da vjerujem, kličem od euforije. I onda, standardno, u jednoj utakmici se povrijede jedina 4 igrača koja su i u školi bila redovna na fizičkom. Šta sad? Ništa, igraj, jebi ga. I igrali smo, loše. Sreća pa su ostali igrali gore nego mi, pa smo pali samo na drugo mjesto. U međuvremenu su se oporavila ova četvorica, pa smo opet bili prvi. Par kola pred kraj sezone smo u bod išli sa drugoplasiranom ekipom. Oni su pali, mi nismo. Dakle, mi smo završili prvi. Kako? Ne znaaam, nekako, na guzove, malo sreće i to je to.

TABELA

UTAKMICE


FA Cup

Slavni engleski kup, najbolji od svih kupova, veliko nam je zadovoljstvo bili igrati, i ispasti u trećem kolu kvalifikacija, od ekipe koja se ne takmiči nigdje - BRUKA. U prvom kolu nismo igrali, mi kao jaki za to, niđe veze. Drugo kolo kvalifikacija, jedva prošli neke levate. U drugom kolu nam došli ti amateri i rašalovali nas na komade. Jes' bilo "samo" 1:0 za njih, a trebalo je biti barem 4:0, minimalno. Tri dana nisam izlazio iz kuće od sramote

Слика

FA Trophy Cup

Za razliku od FA Cupa, ovo je kup koji igraju ekipe poput nas - levati, kao i oni što trebaju još graha pojest da bi dobili epitet levata, ovako su teški levati. Prvo kolo kvalifikacija ne igramo jer sam prejaki. Dakle prošli smo. Drugo kolo također, opet smo prošli. Stigli smo u treće kolo kvalifikacija a nismo se ni oznojili. Pa su nas zguzili oni teški levati što su krenuli iz prvog kola. Šta smo onda mi?

Слика

Dakle, u kupovima se nismo proslavili, tačnije, obrukali smo se. Ligu smo zakucali, što je najbitnije. Navijači polako počinju da tetoviraju moje ime po rukama, nogama, guzovima, i sl. Vlasnik me voli, ženu mu još nisam upozn'o. Od silnih igrača, dvojicu vrijedi istači.

PRVI DRUGI

Ugovor su produžila samo 4 igrača, ostali ili ne žele, ili mi ne pada na pamet da im produžujem ugovor. Valja mi pravit' ekipu za sljedeću sezonu. Do sljedećeg čitanja, živi bili 100 godina. :D
Последње учитавање од Jackal дана 15 Авг 2015, 16:57, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Androsito
World Class Manager
Поруке: 3025
Придружен: 11 Јун 2011, 20:06
Место: Krusevac
Status: Није на вези

Порука од Androsito »

Old skul LLM.. Mi lajki!
Корисников грб
Jackal
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 18 Нов 2012, 02:35
Место: Sarajevo
Status: Није на вези

Порука од Jackal »

Слика
Ovo ono i ti fazoni

Na izmaku prve sezone, bio je vakat i da se dodijeli titula najboljem menađeru sezone. Tu laskavu titulu sam, naravno, odnio ja. Odnio je da je nikad više ne vratim. Gdje li je sad onaj moj profesor matematike, da vidi kako sam ipak uspio u životu. Nagradu sam dobio zahvaljujući promociji, ili ti, u prenesenom značenju, zato što sam ove amatere uveo u višu ligu. Dalje, odmah na početku sezone, klub je napravio značajan pomak - Postali smo profesionalci. Zahuktavanju nije bio kraj, uprava je najavila i širenje stadiona. Nije neko proširenje, ali barem navijači više neće morati nosit' komad novine da im se ne prehladi guzica. Što se tiće samog kluba, finansijska situacija je odlična. Baratam parama k'o da sam injžinjer ekonomije. Ono što ne valja je da je klub napustilo pola ekipe. Neki mojom voljom, neki svojom. Golman je čak završio u Sevilji gdje je i branio par utakmica. Naravno, ni za jednog nisam zaradio ni euro. Da bi popravio situaciju doveo sam jedan ,dva,tri,četiri,pet igrača. Te kasnije kroz sezonu jedan,dva,tri igrača na posudbu. Rezime igračkog kadra je bio taj da trenutno imamo lošiju ekipu nego prošle godine. A valja nam napravit' neki rezultat. Uprava je očekivala borbu za opstanak, ja sam prognozirao sredinu tabele. Moje prognoze, kao i prošle godine, nisu bile ispravne, zajebao sam se, vidjet' će te i zašto.

Vanarama conference

Kao što rekoh iznad, očekivao sam sredinu tabele, pa sam u prvo kolo ušao furiozno, te smo pobijedili u gostima sa 0:4. Postali smo prepotentni jer smo pobijedili ekipu koja je kandidat za promociju. U narednim kolima, naravno, slijedi hladan tuš. Zaredali smo 6 utakmica bez pobjede. Nismo igrali toliko loše, ali nismo igrali ni dobro. "Tito te jebo, ispast' čemo iz lige", pomislih. Malo smo se konsolidovali, pa je uslijedio i jedan period malo boljih rezultata, kretali smo se po sredini tabela ko baba po jajima, ni gore, ni dole. Eh, onda nastaju govna, ili bolje rečeno septička jama. 15 ili 16 utakmica za bez pobjede, ni sam više ne znam, poslije 11 sam prestao brojati. Zakucani za dno tabele bez ikakvih izgleda za opstanak. Oni što su na sigurnom na bježe čak 12 bodova. Već vidim scenario: "Mladi trener obješen za orah ispred kuće", "Nije ga izvadio na vrijeme" i tako to. Da bi stvar bila tužnija, u ovih 15-16 utakmica rijetko ko nas je nadigrao. Primali smo bizarne golove, smiješne golove. Volej za 45 metara, slobodnjaci iz mrtvog ugla, bilijar nakon kornera, golmanu kroz uši, dupli pas stative i prečke za asistenciju napadaću, jednostavno "pucanj u živac". A onda sam jednu noć sanjao svoju nanu, rekla mi je "Sine, promjeni taktiku, ispast češ iz lige, bolan ne bio." I šta ću, poslušam nanu i izmislim novu verziju fudbala. Kakvi Van Galovi, Gvardiole, Fergusoni, o ovome će se pisat' u budućnosti. Dakle, iz prethodne krkanske filozofije porelazimo u, kako ga ja zovem, "nježni fudbal" za dozom "slomij mu nogu, ali ne smije proč'". Zahvaljujući tome, opstali smo u ligi. Da smo ovako igrali od početka, tj. da sam ranije sanjao nanu, možda smo se mogli boriti i za promociju. Ovako. završili smo 18., dva mjesta iznad zone ispadanja.

UTAKMICE
TABELA

FA Cup

Na zapadu ništa novo, u FA Cupu stare priče. Da ne duljim, takmičenje smo počeli u četvrtoj rundi kvalifikacija. Pobijedili smo neke amatere sa 1:0, te se tako plasirali u prvo kolo. U prvom kolu, protiv kolega iz lige, prva utakmica 1:1 na njihovom terenu, dobar rezultat. Druga utakmica, na našem terenu, 0:2, loš rezultat. Više sreće idući put.

Слика

FA Trophy Cup

Opet ovaj amaterski kup. Zacrtao sam sebi cilj da ga moramo osvojiti, ako ovo ne osvojim, jebi me, šta onda da očekujem u budućnosti? Ove sezone, zamalo, došli smo do polufinala. Ni sam ne znam koja utakmica je najluđa i za infarkta, ali izdvojio bih uzvrtanu protiv kolega iz lige nakon 1:1 u gostima. Pobijedio sam sa 4:3, iako sam od rane faze utakmice igrao sa 10 igrača zbog crvenog kartona. Na poluvremenu sam gubio sa 1:3, da bi na kraju totalno preokrenuli rezultat i pobijedili sa 4:3. Ispali smo u polufinalu od ljudi koji su bez ikvakvih problema osvojili ovaj kup, ali i ligu. Iduće godine idem na titulu.

Слика

Planovi za iduću sezonu

Nakon katastrofalne sezone, valjda slijedi odlična sezona? Uglavnom, naučio sam neke lekcije, pronašao sam pravu taktiku. Malo više čemo se osloniti na posudbe, jer u suprotnom se možeš samo slikat'. Nema promocije bez igrača iz jačih liga. Bit' ću ambiciozan, pa ću reči da uz par kvalitetnih pojačanja i sa dozom sreće, možemo se plasirati dalje. Za kraj, najbolji igrač je isti kao i prošle sezone.

Do sljedećeg čitanja, živi bili 200 godina. :D
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '15 /Managers Room '15”