The Posh AKA "aristokrate"

simanbg
Youth Team Coach
Поруке: 193
Придружен: 19 Нов 2010, 15:09
Место: prestonica
Status: Није на вези

The Posh AKA "aristokrate"

Порука од simanbg »

Слика
Sezona 2013/14
Nakon jako uspesne prethodne sezone kada je Piterboro uspeo da ucini najveci uspeh u istoriji kluba i plasira se u elitni rang takmicenja, tj. Premier ligu, uprava kluba je odlucila da se u potpunosti "otvori" sto se tice finansija, pa sam pred pocetak sezone imao 10ak miliona evra za dovodjenje novih igraca. Vise od polovine tog novca sam dao na dva igraca, tacnije napadaca. Jedan je Torstein Andersen Aase, placen 2.5M evra, koji ce se kasnije ispostaviti kao veliki promasaj, dok je drugi Alessandro Berardi, placen 3.5M evra, verovatno najbolji transfer u mojoj dosadasnjoj menadzerskoj karijeri na klupi "aristokrata". Pred i tokom pocetka sezone doveo sam ni manje ni vise nego dvadeset igraca, od toga veliku vecinu mladih i perspektivnih internacionalaca, uglavnom iz drugih zemalja. Kasnije ce se ispostaviti da su samo dvojica ili trojica "uspeli" i dogurali do prvog tima, ali o tome posle ...

Nakon korektno odradjenog pripremnog perioda (pet prijateljskih), zreb mi je dodelio solidan raspored na pocetku, a na prvu pobedu u ligi sam morao da sacekam do cetvrtog kola i to, ni manje ni vise, nego nad favorizovanim Arsenalom. U medjuvremenu, u prvom kolu liga kupa izbacio sam Sefild Jun. ubedljivim rezultatom 5:2, no ovoga puta me zreb nije pogledao i dodelio mi ekipu Arsenala koja mi se osvetila istovetnim rezultatom (2:0), pa sam tako u trecem kolu liga kupa zavrsio ucesce. Nakon tri uzastopne ligaske pobede, usledio je veliki pad forme, te sam u osam narednih kola osvojio tek cetiri boda i nasao se blizu zone ispadanja. Ipak, ekipa je uspela da se konsoliduje i dobije cetiri od narednih sest meceva, ukljucujuci i istorijski trijumf na Old Trafordu. Berardi je postigao oba gola na tom mecu i najavio da ce predstavljati ogromno pojacanje, ne samo u toj, nego i u narednim sezonama ...
Слика
U medjuvremenu sam ugovorio jos transfera za prvi dan nove godine (a i prelaznog roka), a posebno bih izdvojio dovodjenje sjajnog golmana Asmira Begovica, kojeg sam platio citavih 8M evra. Treba opet napomenuti ambiciju uprave koja mi je na polusezoni jos jednom dala poprilican budzet (10ak miliona) i tako mi omogucila da dodatno pojacam tim. Uz Begovica, napomenuo bih dovodjenje perspektivnog italijana Contija koji ce predstavljati oslonac sredine terena u narednim godinama.

Dobru seriju rezultata prekinuo je, naravno, Arsenal, i to, zanimljivo, opet rezultatom 2:0. Nastavilo se potpuno promenljivom formom, ali sam uspeo da doguram do petog kola FA kupa gde me je izbacio Vest Hem. Ceh u narednom ligaskom duelu placa Sanderlend kojeg dobijam u gostima sa ubedljivih 5:2. U tom trenutku sam bio jako daleko od zone ispadanja, sto su igraci shvatili kao znak za opustanje, te sam u preostalih 11 kola zabelezio samo tri pobede. Ipak, izdvaja se ona nad Celzijem, sampionom te godine. Sezonu zavrsavam na respektabilnom i, za tim poput Piterboroa, odlicnom dvanaestom mestu, daleko iznad zone ispadanja (devetnaest bodova vise od osamnaestoplasiranog Barnlija).
Слика
Zakljucak sezone je vise nego zadovoljavajuci - sjajno dvanaesto mesto na tabeli, drugo kolo liga kupa i peto kolo FA kupa. Klub maltene ni u jednom trenutku nije bio u opasnosti od ispadanja, a to je bio prvenstveni cilj celokupne uprave, ukljucujuci i mene. Potpuno stabilna finansijska situacija i kraj sezone je docekan sa skoro deset miliona evra u klupskoj kasi. Prosecna poseta od 14.626 gledalaca po ligaskom mecu govori da je stadion bio skoro uvek ispunjen, pogotovo ako se uzme u obzir da je Piterboro relativno mali grad sa oko 150.000 stanovnika. Tacnije, na 18 od 19 meceva na London roudu bilo je maksimalnih 14.707 gledalaca. Berardi je bio deseti strelac lige sa 14 pogodaka u 26 meceva, sto je ogroman uspeh s'obzirom da mu je to bila prva sezona u klubu. Kada se na to doda jos devet asistencija, jasno je kakva je buducnost pred ovim italijanom ...

Sto se tice ostatka lige, bila je neverovatno uzbudljiva borba za titulu, kao i borba za mesto naredne godine u ligi sampiona. Titulu je na kraju osvojio Celzi i to, ni manje ni vise, nego za jedan jedini gol. Oni i Mancester Siti bili su poravnati sa 80 bodova, a "plavci" su uzeli titulu na gol razliku (+36 naspram +35). Junajted je bio treci sa 75 bodova, a gol razlika je odlucivala i ko ce biti cetvrti, a ko peti, posto su Liverpul i Arsenal zavrsili sa po 73 boda. Uz ovih pet timova, Englesku ce naredne sezone u Evropi predstavljati i Njukasl, posto je osvojio FA kup.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ne znam da li uopste neko vise i prati bilo sta vezano za FM 12, ali eto, dogurao sam do sezone 2016/17, pa reko da podelim sa vama .. :)
Последње учитавање од simanbg дана 15 Феб 2015, 01:34, учитано 1 пут укупно.
crno bela boja mila u srcu mi uvek bila
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Podeli braćala, ispratiće ljudi, jebeš ga, nije teško pročitati nekoliko redova.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Prebacicemo ovo u FM 15 dio da ljudi lakse vide :cheers:
simanbg
Youth Team Coach
Поруке: 193
Придружен: 19 Нов 2010, 15:09
Место: prestonica
Status: Није на вези

Порука од simanbg »

hvala hvala, drago mi je da neko prati, mada ovo pisem i za svoju dusu, vezbam za buduci (nadam se) posao sportskog novinara :fanman:

Sezona 2014/15
Prelazni rok
Nakon jako uspesne prethodne sezone i osvojenog dvanaestog mesta, porasli su apetiti i ambicije uprave, te sam pred pocetak ove dobio "zadatak" da tim bude u sigurnoj zoni tokom celog sampionata, tj. da zavrsimo izmedju osmog i trinaestog mesta. No, tu ambiciju su opet opravdali sa pozamasnim transfer budzetom od 12.5M evra i sasvim solidnim budzetom za plate. Klub su napustili napadac Besic (tri sezone, 75 utakmica, 16 golova; doveden za 200k, prodat za milion), igrac sredine terena Haroun (dve sezone, 55 utakmica, 4 gola; doveden za 220k, prodat za 1.2M) i ofanzivno krilo/napadac Moritz (jedna sezona, 9 utakmica, 1 gol; doveden na free, prodat za 500k), sto znaci da sam na ova tri igraca napravio profit od preko dva miliona za tri sezone. Nije lose uopste, pogotovo uzimajuci u obzir da mi nisu bili kljucni igraci u timu.
Слика


Sto se dolazaka tice, apsolutno sam prezadovoljan odradjenim poslom. Ovoga puta nisam doveo preveliki broj igraca, ali su cak cetvorica od pet igraca koliko sam kupio pokazali da su prava pojacanja.
Da krenemo redom - jedini (za sada) promasaj je Felix Martin, bivsi ofanzivni vezista Minhena 1860 za kojeg sam izdvojio 1.7M evra, ali je on naredne dve godine bio na pozajmicama u Halu i Viktoriji Ziskov (moje filijale). Vrlo je moguce da sam mu ja svojim nemarom usporio razvoj prve sezone kada je bio u Ceskoj i odigrao samo tri utakmice. Ipak, naredne ga prosledjujem na pozajmicu u Hal u kojem standardno igra i na 30 utakmica postize 7 golova, uz 3 asistencije i prosecnu ocenu 6.84. Iako jos uvek nije odigrao zvanicnu utakmicu za prvi tim, i dalje gajim nade da bi mogao da se razvije u dobrog igraca za buducnost, sto potvrdjuju izvestaji mnogobrojnih trenera u klubu poput Franceska Totija, Breta Emertona, Dzej Dzej Okoce, Dijega Forlana ... trenutno sam u sezoni 16/17, on je jos uvek relativno mlad, ima 21 godinu, tako da cu poceti da mu pruzam sansu, pa kako se pokaze.
Слика
Deset dana posle Martina, u klub sam doveo najvece, a ujedno i najskuplje pojacanje ovog prelaznog roka. Iz Glazgov Rendzersa za 6.5M evra dosao je John Fleck, skotski reprezentativac koji je, do prelaska u Englesku, celu karijeru proveo u ovom skotskom velikanu. Ovog sjajnog ofanzivnog vezistu krase odlican dribling, pregled igre, tehnika, kretanje po terenu, kreativnost, kao i dobar sut iz daljine, dakle, sve ono sto AMC treba da poseduje. Uz sve ovo, po potrebi moze da pokriva dosta pozicija na terenu, ukljucujuci levo/desno krilo, pa cak i napadaca. Ima tek 23 godine, odigrao je 16 utakmica za reprezentaciju Skotske, uz 6 postignutih golova i velika su ocekivanja pred ovim fudbalerom. Potpisao je cetvorogodisnji ugovor do 2018. godine.
Слика
Sredinu terena dodatno sam pojacao nakon nedelju dana kada je stigao jos jedan standardni reprezentativac svoje zemlje - Austrije. Julian Baumgartlinger ima 26 godina i podjednako se dobro sluzi sa obe noge. Prirodna pozicija mu je zadnji vezni, a za svoju reprezentaciju sakupio je 36 nastupa, uz 4 postignuta gola. Placen je 3.8M evra Majncu, a pre nemackog prvoligasa nastupao je za Austriju iz Beca i Minhen 1860. Sa njime i Fleckom popunio sam prazninu na sredini terena i ova dvojica igraca predstavljace oslonac u narednim godinama.

Prvog dana jula obavio sam jos dva fantasticna transfera, oba bez evra (dinara) obestecenja. Iz Danske, preciznije Randersa dosao je (krilni) napadac Martin Andersen , kojeg sam odmah prosledio na pozajmicu u Notingem Forest, sto se ispostavilo kao odlican potez, posto je od samog pocetka pozajmice poceo standardno da igra. Ovaj mladi reprezentativac pomenute skandinavske zemlje ima 19 godina, a za U21 tim nastupio je 11 puta, uz 2 postignuta gola. Ugovor je potpisao do 2017. godine. Dusan Mikulanin je takodje mladi reprezentativac svoje zemlje i sakupio je 10 nastupa uz 3 data gola. Ovaj slovak stigao je iz prvoligasa Presova za koji je od 2012. odigrao 46 utakmica i postigao cak 31 gol, sto mu je i bila glavna preporuka za dolazak. Igra na poziciji krila/napadaca, a ugovor je potpisao takodje do 2017. godine.
Слика
Na pozajmice u razne klubove otislo je cak 19 igraca, koji ce, nadam se, steci neophodno iskustvo i kroz par godina naci se u konkurenciji za prvi tim ...
crno bela boja mila u srcu mi uvek bila
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '15 /Managers Room '15”