Posrnuli

Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Posrnuli

Порука од Football maniac »

Berlin

Слика

Nakon prošlogodišnjeg treniranja BATE Borisova usledila je prava tišina, ušteđevina se polako potrošila a ponude za novi angažman su se smanjile... Da budem precizniji nema ih. Zaputim ti se ja u Berlin na razgovor sa direktorom Herte. Stigao sam oko podneva, a kiša pič.. ovaj pada, dobro ženo ne prekidaj me! Došao sam o svom trošku a ni auto nisu poslali po mene, na nekih 500m od aerodroma maše meni neki stariji gospodin, ja ti se ponadah ovaj me čeka. A on meni: "Balkanac?", vidim ja naš čovek... Reč po reč i ustanovih da je taksi divljak a ne vozač Herte, aj da me odbaciš do stadiona i ovako me neće.

Dokotrljali smo se nekako sa njegovim merdžanom do stadiona, dočekao me gospodin Prec nasmejan i raspoložen.


Слика

Prec: Mi zaista trebamo trenera koji bi nam obezbedio sigurnost u Bundesligi i borbu za Euro takmičenja

R.M: Vaš sam čovek!

Prec: Vaša biografija je sasvim zadovoljavajuća ali nemate zavidne rezultate u zadnje vreme.

R.M: Znate Belorusija nije zemlja koja ulaže mnogo u fudbal pa su i njihove ambicije izuzetno male...

Prec: Cenim vaš rad međutim vi važite za impulsivnog i strogog trenera, možemo li napraviti kompromis?

R.M: Kompromis?

Prec: U našoj ekipi vlada harmonija, svi su kao jedna velika porodica a vaš način rada bi znatno negativno uticao na atmosferu.

R.M: U svakom timu ključ uspeha je disciplina.

Prec: Ima istine ali mi promovišemo toleranciju, nije nam cilj da svi poginu zbog jedne utakmice. Možemo li promeniti vaš sistem vođenja ekipe?

R.M: Teško, ne mogu da zamislim sebe da prećutim nešto na šta bih burno odreagovao.

Prec: Žao mi je što to čujem, hvala vam što ste došli.

R.M: Biće vam žao!


Pored svih nadanja i želje da izborim solidan ugovor nisam uspeo, vraćam se kući praznih ruku. Nastavićemo priču uskoro :cheers:
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Tetak?

Слика

Hladno januarsko jutro treba da krenem put Zemuna da prisustvujem treningu istoimenog kluba. Sedam u moju Đulijetu kad ono ni da se javi, pa mamu jeb**a šta ti je sad? Nema druge, moram da zovem Jakuta. Ovaj smešni japanac doselio se pre nekoliko meseci u Beograd, nahvatali ga ovi njegovi zbog nekih ilegalnih delova i hemijskih materijala. Kaže nigde u svetu se ne krpače kola kao u Srbiji, dobar majstor i veliki brbljivac.

Dobro bre Jakuto koliko ću čekati? Kasnim već na trening. "Vi Srbi lud narod" (to su ga prvo naučili ovi naši dripci da kaže na srpskom). "Opet lopta? Što ne radi nešto korisno?"
Da krpačim aute? Ti si totalna budala
:slap:

"Zašto ti nema stalan posao?", kriza Jakuto... "Moja tetka govorila, fudbal idiotska zabava...", joj Jakuto mani me svojih lovačkih priča o tvojim korenima i popravljaj to. "Moj tetak glavni u fudbalski klub moj grad." Koji klub? "Najveći klub u cel Japan. Traže kako vi to kažete? Coach" Trener, glavonja... "Ti mogla da radiš u Japan za promenu." Popravljaj, nemoj me za*ebavati.


Te noći...

Слика

Jakuto imaš li ti sat ili si ga zaboravio u Japanu? Spavate li vi ikada? "Ja pričao sa moj tetak na skajpa i rekao za tebe. Hoće da vidi tvoja glava u Japan." Moja glava u Japan? Majke ti jesi to opet probao šljivu? "Srbi lud narod, ne šljiva... Ja ti kaže, tvoja glava u Japan sutra. Dolazi po tebe, tvoja Đulija opet guši."

Par sati kasnije...

Слика

"Moj tetak kupi kartu za tebe, ti leti sad za Japan" Jakuto jel ovo neka sprdnja zbog one večeri kad sam ti uvalio šljivu od 40 godina, pa si cele noći zamišljao da si zmaj? "Budala, ideš da pričaš sa moj tetak u Japan. Možeš dobiti posao"



Слика

Au, imam osećaj da me je onaj krelac za*ebao. Kud ja dođoh, pa zar automehaničar da nađe angažman fudbalskom treneru? Suviše šokantno za moj fudbalski mozak, imam još malo da letim pa se javljam nakon sastanka. Živi bili. :cheers:
Последње учитавање од Football maniac дана 02 Дец 2014, 20:52, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Pregovori

Слика

Po sletanju u Ivatu dočekao me je generalni direktor kluba gospodin Atsumi sa prevodiocem, nakon dobre dobrodošlice uputili smo se put stadiona limuzinom (šta ti je nivo). I ako sam se oko kluba informisao tokom leta nisam detaljno znao u kakvom je stanju sve do sastanka.

Dolazak u predsednikovu kancelariju protiče kao predsednička poseta nekoj stranoj zemlji, svi zaposleni u klubu su me dočekali ispred stadiona.


Takahira: Dobrodošli u naš dom

R.M: Hvala vam na sjajnom dočeku

Takahira: Da odmah pređemo na posao. Moji saradnici i ja smo detaljno proučili vašu biografiju, vi ste idealan profil trenera za naš klub.

R.M: Kakva je ponuda i kakva su očekivanja od mene?

Takahira: Dobijate jednogodišnji ugovor sa nedeljnom platom od 3.000 €. Od vas se očekuje da unesete u naš tim energiju i ambiciju za uspeh, naš klub je tri godine bez trofeja.

R.M: To zvuči sjajno!

Takahira: Ovaj klub ne spada u najbogatije ekipe Japana ali poseduje određenu finansijsku moć i stabilnost. Ako prihvatite moj poziv dobijate 1.200.000 € budžet i maksimalnu slobodu u skrajanju tima. Naravno ako ne budete izborili povratak u J1 naša saradnja je završena

R.M: Želeo bih dva dana da razmislim o ponudi i slobodu prisustvovanju treninga tima

Takahira: Žao mi je ali odluku morate da donesete ovog trenutka

R.M: Molim vas za olovku...


Predstavljanje

Слика

Takmičenje: J2 (22 tima, 41 utakmica) | Kup Careva
Stadion: Yamaha (16.893)
Trofeji: J1 (1988, 1997, 1999, 2002) | Kup Careva (1982, 2003) | Japanski Super Kup (2000, 2003, 2004) | Azijska Liga Šampiona (1999) | Suruga Kup (2011)
Ambicije: Promocija u J1

Слика

Prvi put ću voditi neki japanski tim, davno sam vodio Njukastl Džetse iz Australije pa mi se to svrstava u jedino iskustvo Azijsko-Okeanskog fudbala. Nakon prvog treninga uvideo sam da u ovoj ekipi ima izuzetno kvalitetnih igrača koji su se do juče nadmetali sa najboljim timovima iz Japana a ove sezone će nastupati u drugoligaškom društvu. Sami uslovi su sjajni u poređenju npr. sa Srbijom budžet tima prevazilazi Partizan i Zvezdu a oni igraju u drugoj ligi, to samo govori koliko je Japan uložio u ovaj sport.

Čeka nas pripremni period i početak sezone koja je izuzetno dugačka. Imam velike ambicije da ovaj tim vratim u prvu ligu (J1), zatim sagledati situaciju i videti šta dalje. I ako imam snažan budžet gledaću da dovodim igrače koji nemaju klub kako bi sačuvao novac za povratak u elitu. Sledeći izveštaj uskoro :cheers:
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Svaka cast, voleo bih da okacis gde si skinuo taj edit ili kako se zove da i mi pikamo malo ko Piksi :)
Sé un hombre
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Pripreme - Transferi

Слика

Pripreme smo započeli maksimalno motivisano, momci su radili kako je bilo zacrtano. Prijateljski susreti su započeli remijem sa Naganom, ekipa koja se takmiči u trećoj ligi Japana. Razočarenje debelo ali ovo je pripremni period, bolji utisak smo stekli u duelu sa Aradijom koja ima status prvoligaša, nakon maratonskog meča uspeli smo da upišemo pobedu koja je donela potrebnu sigurnost u timu. Poslednja provera je bila protiv Tonana ekipe koja je ispod trećeg ranga Japana, zadovoljavajuća pobeda i pripremni period je prošao zadovoljavajuće.

Слика

Prelazni rok je krenuo jako loše za nas, najbolji igrači su zatražili zeleno svetlo za prelazak u jače ekipe i mi smo bili nemoćni. Tu sam se suočio sa ogromnim problemom, limit stranaca a najbolji japanski igrači žele da odu...

Stigli

Paulinho - Iskusni brazilski veznjak nastupao je godinama za japanske klubove i doveo sam ga kao slobodnog igrača.
Rafael Alemao - Ovaj brazilac je celu svoju igračku karijeru proveo u Palmeirasu ali nije uspeo da bude nešto više od rezervnog golmana, stigao za 40.000 €.
Michael - Još jedan brazilac ali napadač stiže u moje redove. Dugo godina je igrao u Portugalu. Nosio je dres Penafiela, Fereire, Benfike i Brage. Došao kao slobodan igrač ali je nakon par meseci zbog loših partija morao da ode.
Pavel Savitsky - Super talenat iz Belorusije stiže za 195.000 €. On je najveće pojačanje za nas.

Otišli

Слика

Bitka za tron

Слика

Od prve 4 utakmice zabeležili smo 4 pobede, sve je išlo izuzetno glatko ali zubi su počeli da se lome od utakmice sa Točigijem. Tako smo napravili mini seriju bez pobede, kriza se uvukla u ceo tim i nismo imali mentalnu snagu da slomimo protivnika skroz. Uspeli smo da upišemo jedva pobedu nad Jokohamom 2-1 ali ta pobeda nije značila kraj naših muka. Verdi nas je razbio sa 2-0 i to je bilo crveno svetlo za mene, prvo što je urađeno prešao sam na taktiku 3-4-3 koja je izuzetno ofanzivna. Vezali smo dve visoke pobede pa remi i onda je usledio pravi slalom pobeda među rivalima.
22 utakmice - 17 pobeda - 3 remija - 2 poraza

Слика

Transferi - Drugi deo

Слика

Stigli

Ognjen Vranješ - Svima poznat štoper koji sa 25 godina ima izuzetno iskustvo igranjem u Rusiji, Moldaviji, Turskoj i Srbiji. Došao kao slobodan igrač.
Issei Takayanagi - Zadnji vezni igrač igrao je 8 godina za Hirošimu pa je nosio dres dva kluba iz Japana gde nije napravio ništa. Došao kao slobodan igrač.
Shhei Ogura - Kvalitetan veznjak stiže iz Jokohama Marinosa gde je igrao 6 sezona a pre toga 4 sezone u Holi Huku. Doveden za 145.000 €
Robert Cullen - Poreklom je iz Severne Irske ali je rođen u Japanu, nosio dres Jubila 6 sezona, zatim je igrao u Holandiji i Tajlandu. Doveden za 4.800 €
Takayuki Ishimoto - Talentovani klinac stiže kao slobodan igrač i nastupaće u mlađim kategorijama.
Claudio Mosca - Talentovani argentinac nosio dres Arsenala, Nueva Čikaga i Sukra iz Bolivije. Stigao kao slobodan igrač.

Otišli

Слика

Najbolji pojedinac u mom timu veteran Ferdinando nakon duže povrede i potpunog oporavka zatražio je odlazak u rodni Brazil sa porodicom i to baš kad je moja ekipa "tukla bitke" sa Montediom za prvu poziciju. Ovakav potez me je totalno izbacio iz takta i brazilac je na veliko nezadovoljstvo saigrača i navijača dobio raskid ugovora.

U drugom delu prvenstva smo imali izuzetne oscilacije, srećom bez izgubljenih utakmica ali sa velikim brojem nerešenih utakmica. Kad je bio najbitniji deo prvenstva mi smo uspeli da vežemo 8 pobeda za redom, srećom to nam je donelo malu prednost od 4 boda nad drugoplasiranim timom. Poslednjih 8 mečeva smo igrali izutezno promenljivo ali po našu sreću razlika se povećavala usled loše forme naših prvih pratioca. J2 je osvojena i izboren je prolazak u J1. Izuzetno sam ponosan na ekipu koja je imala poteškoća u igračkom kadru ali bez lažne skromnosti bili smo najbolji tim u ovoj ligi.

Слика

Слика

U sledećem izveštaju rezultati Kupa Careva :cheers:

Слика

Download FM-Base
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Carski Kup

Слика

Odmah da se ispravim za prethodna izlaganja, nije u pitanju Kup Careva već Carski Kup. Neću puno da dužim sa uvodom... Ovo takmičenje je izuzetno bitno za japance i ovo takmičenje se igra ne samo u fudbalu već u mnogim sportovima poput Košarke, Odbojke, Tenisa, Džudoa, Plivanja i itd. Carski Kup u fudbalu se igra već 93 godine i samim tim daje određenu težinu za osvajača ovog takmičenja.

Sanga - Jubilo
II Runda


Prva prepreka je naš protivnik iz J2, bili smo favoriti ali smo na jedvite jade prošli dalje. Vodili smo 3-1 do 73. minuta. Pored drugog gola našeg protivnika brinuo sam se od trapavosti naše odbrane koja nije bila na nivou. Sanga je imala samo 5 šuteva u okvir gola a uspeli su da postignu 2 gola, to govori koliko je štoperski tandem moje ekipe bio očajan. Ipak pobeda je pripala mom timu i prolazak u narednu rundu.

Слика

Vissel - Jubilo
III Runda


Kad smo izvukli Visel, uhvatio sam se za glavu samo. Visel je bio u tom trenutku na prvom mestu u J1 i sve šanse su pripale njima pred ovaj duel. Mogu iskreno da kažem da sam se pomirio sa porazom, što se retko događa... Prvih pola sata utakmice definitivno su pripali Viselu koji je držao sve u svojim nogama, naš napad koji je izgledao traljavo u gol pretvara Matsura. Delirijum na našoj klupi i ogromno slavlje naših navijača, sudija ubrzo svira kraj prvog dela igre.

"Nastavite da igrate oprezno, naša prednost će ih naterati da napadnu u nastavku. Bravo Matsura!" Nakon 9 minuta igre sjajni Matsura ostavlja Visel u neverici, na semoforu 0-2! Matsui nastavlja agoniju Visela, ja lično u transu zbog rezultata protiv izrazitog favorita. Korner nakon 6 minuta i autogol beka Visela. Trans je blaga reč za ono što je usledilo, kao da smo osvojili Carski Kup. P.s Visel je na kraju sezone postao prvak Japana.


Слика

Frontale - Jubilo
IV Runda


Opet nismo imali sreće i još jedan prvoligaš nam izlazi na megdan. Frontale je bio favorit ali mi smo ti koji smo senzacija u ovom takmičenju. Fenomenalni Matsura donosi nam prednost u 32. minutu, Nismo se dugo radovali pošto su nam nakon 3 minuta igre uvalili gol. Mrtva igra u nastavku sve do 89. minuta kada sudija daje crveni karton Komanu (mom igraču), ubrzo sudija svira kraj i idemo na produžetke.

Defanzivac Frontalea pravi faul nad mojim igračem a sudija pokazuje na belu tačku. Matsui je uzeo loptu i sigurno pogodio! Velikih 1-2! Kraj i još jedan prvoligaš pada!


Слика

Sagan - Jubilo
1/4 finale


Napokon smo dobili protivnika iz našeg društva, Sagan je bio osrednji drugoligaš koji je uspeo daleko da dogura kao i mi. Sagan je bio domaćin ali su se odlučili da odigraju bunker u ovoj utakmici i da izbore penale. Nakon 90 minuta igre nismo uspeli ništa osim šansi da napravimo, još jedan meč sa produžetkom.

Na isteku prvog produžetka Paulinjo moja udarna igla (u glavi, u praksi je često povređen) pogađa mrežu Hajašija koji je idealno branio. Ispalo je da je taj gol bio dovoljan za prolazak dalje, Sagan je uspeo samo jednom da pogodi okvir gola tokom celog duela.


Слика

Grampus - Jubilo
Polufinale


U polufinalima mi smo bili jedini drugoligaš dok su ostale tri ekipe članice J1, ovo je dokaz da smo dogurali izuzetno daleko. Nisam više bio opterećen rezultatom, nadmašio sam moja očekivanja a to je bilo 1/4 finale Carskog Kupa.

Gramups definitivno favorit ali da ne govorim puno o statističkim detaljima. Paulinjo nastavlja da igra na vrhunskom nivou pa već u prvom napadu donosi vođstvo. Na terenu je bilo izjednačeno i sa šansama i sa posedom lopte, u drugom poluvremenu smo krenuli znatno agresivnije što je rezultiralo golom Kulena koji je zadao poslednji udarac Grampusu. Ogromno slavlje je usledilo u svlačionici, igrači su bili fenomenalni i maksimalno profesionalni na terenu.


Слика

Albirex - Jubilo
Finale


Šta bude neka bude. Izbegao sam motivacioni govor i time sam skinuo pritisak ekipe da mora da pobedi. Preko 68.000 ljudi nas je dočekalo na Nisan stadionu, velika jeza je zavladala među mojim momcima koji su zasluženo tu gde jesu.

Sam početak utakmice i autogol štopera Albireksa, pravi slom protivnika dogodio se u razmaku od 5 minuta. Matsura u 35. minutu a zatim u 40. Savitski, ogromna stena sa leđa je pala a uverenje da osvajamo ovo takmičenje je zavladalo ne samo u mojoj glavi već i u glavi mojih igrača. Opuštanje ekipe donelo je kaznu i autogol mog golmana nakon jednog prekida i to baš u 45. minutu.

Na poluvremenu sam spustio momke na zemlju i uverio ih da ima još mnogo da se igra a da je naš rezultat dostižan. Dali su gas od samog zvuka pištaljke pa su protivnika saterali u ćošak a nagrada stiže pred kraj finala kada Kulen daje overu na ovo finale.

"Fenomenalno, neverovatno. Teško bih opisao sve ovo"


Слика

Igramo sledeće sezone Ligu Šampiona!

Слика

Stigao novi ugovor!

Слика

Sastanak i konferencija

Слика

Umesto odmora i slavlja dan nakon finala trening i timski sastanak pa na odmor. Predsednik kluba nam je obezbedio budžet 2.410.000 €. Paulinjo je zatražio odlazak u Al-Fateh, jedan od najboljih igrača završnice Carskog Kupa napušta tim. Nije mi žao zbog njegovog lošeg fizičkog stanja pa mi je drago što ću ga se otarasiti, četiri puta se povređivao tokom sezone (6 nedelja, 4 nedelje, 4 nedelje i 8 dana).

Za sad nemam određene planove u vidu pojačanja, cilj mi je da sledeću sezonu završimo u TOP 8 ekipa J1. Nastavljamo priču uskoro :gunman:

Слика
Корисников грб
Football maniac
First Team Coach
Поруке: 212
Придружен: 01 Нов 2010, 22:26
Место: Cacak
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Football maniac »

Yamaha i Sake

Слика

Pred sam start priprema morali smo da obiđemo glavnog sponzora Jamahu, doček veličanstven i inznenađujuć. Zajedno sa predsednikom sam produžio na sastanak sa čelnicima Jamahe. Prezadovoljni su osvajanjem Carskog Kupa i povratak u elitnu ligu Japana, nisam očekivao velikodušnu i izdašnu pomoć u vidu finansijske inekcije koja je dodatno ojačala naš budžet za prelazni rok.

Druženje fudbalera, stručnog štaba sa ljudima Jamahe je proteklo slavljenički uz Sake i zanimljive razgovore. Prosto neverovatno da Japanci ne rade i za vreme proslave... Čudim se ja ali dosta njih me je okupiralo sa raznim pitanjima. "Koga dovodite?" "Možemo li do finala Lige Šampiona?" "Koju poziciju da očekujemo ove sezone u ligi?" i tako ti je to išlo.


Posete

Слика

"Kako ekskluzivno saznajemo Dejan Petković Rambo nekadašnji fudbaler posetio je srpskog trenera u Japanu. Naš insajder nam prenosi da je ovaj susret organizovan na inicijativu trenera Jubila, povod je stanje srpskog fudbala. Samo dva dana kasnije u Japan je sleteo i Dragan Ćirić nekadašnji as Partizana."

"Naša redakcija saznaje da se sprema puč u srpskom fudbalu a da su odbrojani dani aktuelnim vođama naših klubova."

Слика

Rambo: Alo kralju pa ko je otkucao ovima iz Portira da sam bio u poseti?

R.M: O čemu ti to pričaš?

Rambo: Pročitaj udarnu vest na Portiru!

R.M: Jebote, šta je ovo? Kakve gluposti...

Rambo: Nisu bre normalni, kakav puč

R.M: Gringo burazeru moram da radim, pričaćemo u vezi ovoga još.


Tako je ugledni srpski list koji je poznat po zaverama i aferama "otkrio" plan mojih prijatelja koji su bili u poseti. Da se vratim na moj tim, počeli smo sa treninzima i već su pri kraju pregovori oko novih dolazaka, nažalost ostaćemo bez nekih fudbalera ali ćemo pojačati linije sa zaista kvalitetnim igračima. Čeka nas pripremni period i izvlačenje protivnika za Ligu Šampiona, izveštaj sutra stiže na vaš ekran! Živi bili i Sake pili! :cheers:


Последње учитавање од Football maniac дана 13 Дец 2014, 22:01, учитано 2 пута укупно.
aca delija
Assistant Manager
Поруке: 603
Придружен: 14 Мај 2014, 20:00
Место: radicevic
Been thanked: 6 times
Status: Није на вези

Порука од aca delija »

deje izvezstaj
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '15 /Managers Room '15”