FM - ''Alternativna stvarnost'' - Tvoja priča...

Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

FM - ''Alternativna stvarnost'' - Tvoja priča...

Порука од Orthodox »

Слика
LIGHTS… CAMERAS… KICK OFF!

Football Manager to make its big-screen debut as feature-length film hits Vue cinema screens on October 7th. Screenings already confirmed at 26 sites, with potential for more through 'crowdsourcing' campaign
September 12th 2014

Having captured the hearts and minds of a generation of football fans across the globe, inspired at least one book and spawned countless imitators, Football Manager is about to enter a whole new era with the release of An Alternative Reality: The Football Manager Documentary, a feature-length film which examines the game's impact on the culture of football and its influence within the professional game.

An Alternative Reality: The Football Manager Documentary will make its debut on Tuesday, October 7th when it will be shown – for one night only – at a minimum of 26 Vue cinemas throughout the UK.

Although the screening is currently confirmed for 26 Vue cinemas (listed below) it's possible that it may also be screened in even more of Vue's UK venues, depending on popular demand. Fans who would like to have the film screened at their local Vue cinema can make their voices heard by taking part in a unique crowdsourcing campaign. Details on how to get involved in this campaign, which will run until midday on Friday, September 19th, are available on the Football Manager website, on Facebook and on Twitter. Any Vue cinema which receives sufficient support through this campaign will also screen the documentary on October 7th.

Following its initial screening, the film will be made available globally through a number of download and streaming services.

Featuring contributions from some of Football Manager's creators and famous fans from the worlds of football and entertainment, An Alternative Reality: The Football Manager Documentary will examine the game's enduring appeal and how it has seeped into and influenced the culture of the world's favourite game.

"The documentary isn't our story – it's the story of the people who escape to the alternative reality of being a football manager, and the effect this has had on their lives. It's also the story of how a computer game made by football fans has become a part of the world it set out to replicate," says Miles Jacobson, Studio Director of Sports Interactive. "But it's not just for people who play – it's also for people who've ever wondered why others spend so much time escaping into this world."

Vue Marketing and Sales Director, Joanne Webb adds: "Football Manager has been an iconic small screen franchise for many years and we are delighted to be able to bring this unique documentary to the big screen. The film is another exciting event cinema experience that I'm sure our customers will really enjoy." In addition to marking the film's premiere, the Vue screenings will also feature a first airing of a further short film which will reveal Football Manager 2015's major new features. Following both films, Miles Jacobson will take part in a live interactive interview where he will answer questions submitted by fans across the venues.

An Alternative Reality: The Football Manager Documentary has been produced by FilmNova, one of the UK's leading independent producers of sports films. Football Manager is developed by Sports Interactive and published by SEGA.
Znate onu priču o oblačenja odela za finale Lige šampiona ili voznju na krovu automobila u znak proslave titule na FMu?! Čuli ste sigurno za nervne slomove zbog golova u poslednjoj sekundi...

Sport Interactive je najavio premijeru dokumentarnog filma o Football Manageru pod nazivom ''Alternativna stvarnost'' . Ovaj film koji će biti prikazan u Britaniji 7.oktobra 2014 godine u svrhu promocije FM-a i nadolazeceg serijala 2015, nosi pricu ljudi koji su svoju stvarnost zamenili alternativnom, oni koji su postali menadzeri i koji su proziveli iskustvo igre na drugaciji nacin...

Do premijere je ostalo jos oko mesec dana, a u tom periodu Serbian FM Vas poziva da sa nama podelite Vašu priču, Vašu alternativnu stvarnost. Priča moze da bude kratka, duga, taman napisana da objasni emocije i ono sto se Vama desilo tj kako ste Vi to doziveli.

Najbolja priča biće nagradjena...

Takodje u ovoj temi mozete i diskutovati o ovoj temi ili ispricati neku tudju pricu ako ste je culi ili ste bili njen svedok.

Akcija traje do 7.oktobra kada je i premijera filma.

Vaš Serbian FM
Последње учитавање од Orthodox дана 26 Окт 2014, 00:19, учитано 4 пута укупно.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Тешко да неко може да победи оног батицу што је претио управи Бристола кад је добио отказ на ФМ-у.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Pa prepricaj to, ima nas koji ne znamo. Ko hoce neka isprica svojju pricu, a moze i neciju tudju. U tome i jeste car teme da se cita. :yesko:

Код: Изаберите све

https://vine.co/v/OaK70JqeTbt
Последње учитавање од Orthodox дана 12 Сеп 2014, 21:56, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Ja bih rekao, tesko da neko moze da pobedi onog baticu koji je poslao svoju zenu i decu na vikend kako bi odigrao finale , ja mislim, kupa UEFA a pritom postavio vrhunsko ozvucenje i odvrnuo do daske. Naravno, obukao je odelo a kasnije je i policija dosla...
Корисников грб
TSG
World Class Manager
Поруке: 4557
Придружен: 11 Нов 2010, 18:47
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од TSG »

delboy пише:Ja bih rekao, tesko da neko moze da pobedi onog baticu koji je poslao svoju zenu i decu na vikend kako bi odigrao finale , ja mislim, kupa UEFA a pritom postavio vrhunsko ozvucenje i odvrnuo do daske. Naravno, obukao je odelo a kasnije je i policija dosla...
Ima li negdje opširnije o ovome?
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Orthodox пише:Pa prepricaj to, ima nas koji ne znamo. Ko hoce neka isprica svojju pricu, a moze i neciju tudju. U tome i jeste car teme da se cita. :yesko:

Код: Изаберите све

https://vine.co/v/OaK70JqeTbt

Ма лик играо ФМ, ушао са Бристолом у виши ранг, и одма следеће године испао, након чега је добио отказ. Звао председника клуба на кућни број, остављао им пошту у којима им је остављао поруке како ће их побити све, и њихове породице. Кул прича све у свему.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Cuo sam negde da je neki car u gradu izvredjao i umalo prebio Dzejmsa Bitija, onog lika sto je igrao za Sautempton, Stouk i jos par klubova. Razlog?? Zato sto je podneo transfer request i presao u neki drugi klub iz, valjda Bristol Sitija, koji je on vodio.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

TSG пише:
delboy пише:Ja bih rekao, tesko da neko moze da pobedi onog baticu koji je poslao svoju zenu i decu na vikend kako bi odigrao finale , ja mislim, kupa UEFA a pritom postavio vrhunsko ozvucenje i odvrnuo do daske. Naravno, obukao je odelo a kasnije je i policija dosla...
Ima li negdje opširnije o ovome?
Ima, samo da se setim gde sam to procitao pa ti javljam ;)
Корисников грб
Mare.Maki
Youth Team Coach
Поруке: 85
Придружен: 04 Сеп 2014, 18:36
Место: Vršac
Status: Није на вези

Порука од Mare.Maki »

Pa postoji i ona priča o dečku koji je došao valjda u Inter Baku preko FM-a :)
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

jel ćete napraviti prevod za ovaj film?
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

da,sigurno
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Taj film mora da odgledam, to će biti najbolji film ikada snimljen.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

I ja jedva čekam ! Inače, postavljajte priče, i ja ću jednu lično objaviti verovatno... ali, volim da čitam i druge.

Inače, ove dve pomenute ovde bi me interesovale da pročitam. :D Sportske.net često objavljuju i takve vesti kao i onu danas haha (SFM objavio i na svojoj fb stranici).
Корисников грб
Mare.Maki
Youth Team Coach
Поруке: 85
Придружен: 04 Сеп 2014, 18:36
Место: Vršac
Status: Није на вези

Порука од Mare.Maki »

Gde možemo poslati radove? :)
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Mare.Maki пише:Gde možemo poslati radove?
U ovoj temi napisi slobodno, zato i sluzi tema da čitamo :cheers:
Корисников грб
Mare.Maki
Youth Team Coach
Поруке: 85
Придружен: 04 Сеп 2014, 18:36
Место: Vršac
Status: Није на вези

Порука од Mare.Maki »

Čim je finiširam :D To je nešto što se desilo relativno skoro, pa ću vam preneti ovde :D
Корисников грб
Mare.Maki
Youth Team Coach
Поруке: 85
Придружен: 04 Сеп 2014, 18:36
Место: Vršac
Status: Није на вези

Порука од Mare.Maki »

Ne znam da li sam promašio temu za pisanje i možda nema veze sa ovim filmom, al evo da opišem nešto što se meni desilo :)

29. Jun 2014 god - Sunce zapeklo, 30 stepeni u 'ladu, ne moš ništa raditi od silne toplote.
Ležao sam u sobi, polu supštene roletne, gledao neku emisiju na tv-u pojma nemam o čemu se radilo, nisam ni mogao da se naprežem da pročitam jer sam se znojio kad trepnem, a ne neku drugu funkciju da obavim, ili ne daj Bože uradim nešto, tipa pružim ruku za daljinski i promenim kanal od kojeg sam dobio PTSP (eng. PTSD) od enormno glupih i nisko-umnih scena.
Pip-pip. Pip-Pip. (+ vibracija)
Stigao mi je ES EM ES (skr. SMS).
Reakcija 1. - Jeeeej neko me se setio. (Kez od uva do uva.)
Reakcija 2. - Namrgođen pogled ka telefonu. (Jer je dalje nego što je trebao biti!)

Nekako sam uspeo da se pružim i dohvatim telefon.
  • - "Budite pre 18h kod mene, da odgledamo tekmu Holandija - Meksiko. Imam neki roštilj. PS: Uzmite pivo"
    - "Pa to se čekalo bre!" - pomislih.
    - "Karla del Ponte protiv Soledad."
    - "Sudije haškog tribunala protiv Marisol, Esmeralde, Fernanda & Hulia."
Otišao sam tamo, zavalio se u kauč kao svaka prava lenja muška osoba koja voli sveto trojstvo - Fudbal, kauč i Pivo, i navijao za nizozemce kao da su naši.
Na neki način i jesu, tol'ki narod nam uzeše hehe :)
Pošto je opšte poznato da smo mi Srbi najveći stručnjaci na svetu, jer imamo najviše trenera po glavi stanovnika (svaki treći muškarac je trener) i mi smo odmah poveli raspravu o taktikama, igračima, njihovoj brzini, kretanju, načinu igre, o svemu što može da se uključi u neku diskusiju.
Naravno da je bilo povišenih tonova, teranja u muške i ženske polne organe, spominjanje bliže i dalje rodbine, al Bože moj, Srbi smo mi.
A čorba se pošteno zakuvala kada je u 75-om minutu Klaas-Jan Huntelaar zamenio Robina van Persia.
Videvši ga da ulazi u igru, rekao sam (glasno naravno):
  • "Kakav je ovo car od igrača. Bogotac klasični. On je čovek (paz' sad) u JUVENTUSU dao 26 komada u sezoni, nakon što ga je Real prodao.. Kakvi su to imbecili od ljudi, tako su i Raula oterali..."
    U sobi muk..
    - Kakav Juventus? Pita ortak.
    Brate Juventus. Juve. Crno Beli. Iz Torina. Stara Dama. Šta kakav Juventus koj ku*ac?! Ko da znaš još neki Juventus!
    - Si ti buraz normalan? Kad je Huntelar igrao za Juve?
    Daj brate, ne budi debil.. Kako kad je igrao. Prodao ga Madrid, 10 tekmi nije vezao tamo.. Za siću neku ga dali, ovaj sezonu nakon toga rasturio. Šta se praviš lud sad?
    - Ti si brate na nekim opijatima. On nije igrao u Juventusu. Idi da se lečiš čoveče.
    Ma more m*š u pi*ku materinu. Ti ćeš mene da učiš o fudbalu. Razumeš se u isti ko marica u kriv ku*ac. Idiote jedan.
I onda je naravno krenula prepirka kao da smo u nekom horu. Ko može glasnije. Prebacivanje za neke zajedničke tikete koje smo pukli, jer je "ovaj drugi" promašio tekmu.
Ostala 2 ortaka nas ubeđuju da se smirimo i meni dokazuju da Klas stvarno nije igrao u Juveu.
Ja sam to po kratkom postupku "Pametniji popušta", oterao ih tamo gde se tera, pokupio svoje stvar i došao kući.

Oni će mene da uče o fudbalu... Valjda ja znam. Majke im ga... !
Toliko sam bio besan i utučen jer me drugari "prave ludim" da sam na youtube kucao "Klaas Jan Huntelaar best goals Juve"...
Ništa..
Reko "Šta mene sad i ovaj internet zajeba? Ovi mi hakovali komp pa provociraju, sakrivaju rezultate pretrage? Šta?"
Go to--->Google.rs--->Klaas Jan Huntelaar transfermarkt
I u tom trenutku je sve stalo..
Moja ubeđenja da je Huntiša vodio Juve do trofeja u Seriji A sa pregršt golova i asistencija - pale su u vodu.
Odjednom sve je crno oko mene, kamera iz trećeg ugla (perspektiva Direktora tokom meča npr), samo moj komp i Ja.
Skrhan i slomljen. Kao stari disk call of duty-a koji ne radi jer je izgreban.
I u pozadini svega toga, pesma, da baš dočara atmosferu "Sve je laž, samo pusta laž".
Lepo je znati podatke o nekim klubovima, igračima, gde igraju, pozicije, godine itd, ali transfer iz igrice prebaciti u stvarnost i još biti ubeđen da se to stvarno desilo... To je već slučaj za doktora.

Eto to je nekako ukratko prepričano gde sam se ja baš jako istripovao i zbog čega mi ortaci pomeraju dupe stalno kad me vide. Pa me redovno pitaju za neke transfere i tako :D

Aj pišite i vi neke tripove, sigurno ih imate :cheers:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Direktore. :cheers: I ja bih se zakleo u sve najmilije da je najbolji strelac Češke svih vremena Vaclav Kadlec, a on pionir jbte :xD:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Au kakva priča kraljino !!! :D Pročitao sam i moram reći da je odlična. Svaka čast! :cheers:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Evo i ja da ispričam jednu moju pričicu tj anegdotu tj debilizam...

Ne mogu nikako da se setim da li je bila 2006 ili 2007.godina no u svakom slucaju, igrao sam u mrezi sa jednim drugarom (jedan od najboljih drugara ) u mrezi FM posto sam drzao igraonicu pa ono lan verzija. Znam da nam se desavalo da na mom kompu bude jedan rezultat a na njegovom drugi i taj neki bag nas je bas zajebavao. Jedne noci igramo derbi, ja vodio Milan on Inter i kidamo se. Na mom racunaru rezultat 2:0 za mene, na njegovom 2:2 i poubijasmo se koji je validan. U svakom slucaju, posto sam ja bio host, sejvje belezio moj rezultat i kako smo se svadjali, ja sam krenuo da upisem i da idem negde da iskuliram. Kad on izvuče kabl iz struje ladno u toku sejvovanja :wtf:

Reko sam mu ''E bravo''. To je inače poslednja rečenica koju smo progovorili u zivotu.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '15 /Managers Room '15”