FM - ''Alternativna stvarnost'' - Tvoja priča...

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Na žalost, mislim da ga trenutno ne možeš nigde naći. Pod jakom je zaštitom autorskih prava i jako brzo se briše čim ga neko negde postavi.
Корисников грб
Joca
World Class Manager
Поруке: 4764
Придружен: 27 Окт 2010, 21:00
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Joca »

Evo jedna veoma sveza prica od mene.
Dosao ja na okupljanje repke pre 10 dana i krenem sa drugom koji je veliki fan FIFE pricu o igricama.
Ja takodje peglam fifu cesto na ps3 i krene on da me smara za neki online i tako to i ja mu objasnim da bih voleo, ali ipak je FM prioritet. On covek cuo za FM, ali ne zna puno o igrici. Krenem ja njemu da pricam i toliko se uzivim u sejv sa Evertonom, krecem da mu nabrajam regene koje imam, prepricavam kako sam zabiberio Murinju na konferenciju, i tako slicne stvari i on mene vec pocne cudno da gleda, ali cuti.
Prekljuce mozda, sedi on pored mene, ja uzeo laptop i ulazim na forum. Covek u soku, ja krecem da pisem post i on i jos jedan ortak krenu da vriste i da me prozivaju da sam totalno prso i da imam virtuelne drugare. Pritom ja ponosan pokazujem da imam vise od 4000 postova na forumu i pricam kako sam nekad davno bio Junior i organizovao takmicenje, i oni uz kiseli smesak odlaze u sobu uz analizu da mi nema pomoci.
Pocinjem da se osecam kao frik, moja okolina nema razumevanja za moju bolest..
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Не разумеју људи, ја престао да објашњавам. :D
Корисников грб
Mihailo
First Team Coach
Поруке: 477
Придружен: 21 Јул 2013, 21:21
Место: Serbia
Status: Није на вези

Порука од Mihailo »

Iskreno kada bilo kome kažem da igram menadžera svi kažu: Ae beži igraš ta sranja..
Look, I'm not like a boss. I am the boss!
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Ovo je priča ispričana brdo puta na skajpu, red je i ovde da napišem šta se ortaku desilo..

Drugar je igrao basket, sa juniorskom reprezentacijom uzeo EP u Sloveniji (Aleksić, Gajić, itd) i onda je počeo da sluša rok, duva, svira gitaru, bubnjeve i ugojio se kao svinja i... batalio basket. Nekoliko godina kasnije dobija ponudu da nastupa za Mladost iz Zemuna. Ono, part time ugovor i ta sranja. Uozbiljio se donekle, ostavio cigare, alkohol, možda i smršao par kilograma. Išao jednom da ga gledam posle posla (radio treću) i prespavao sve njegove poene (4 ili 5) u hladnom Pinkiju. Tu upoznao neke njegove saigrače, a najluđi od njih je bio neki Sarajlija, verovatno najstariji igrač tamo. Lud kao struja, samo se sprda. I sad meni ortak počne da priča šta se desilo kad su igrali protiv Grocke... To je kao neki derbi, nemam pojma, gostovali su i pukli. Vraćaju se oni kući i počnu se svađaju u autobusu... krive jedni druge, jebu majke, ono... standardno. I tek neko pita tog Sarajliju zašto se ne nervira, kako to da ga nije pogodio poraz, itd, jer je on jedini bio miran... I lik kaže: Ma boli me k***c, realno, jedva čekam do dođem kući, napravio sam sebe u menadžeru, igram sa Širerom u napadu Njukastla i jebemo keve.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Београд, 2008. година, последњи петак тог октобра. Броји се већ ситно до изласка игрице, која је најављена за почетак новембра. На сату је већ прошло 15 часова, а ја у градском. Идем на железничку јер око 16 имам воз за Ваљево (студент, јбг). Близу сам станице и у том тренутку ми стиже порука од Барда (члан форума и тада велики залуђеник) да је пре сат времена код уличног продавца нашао нови менаџер! И сад, пошто у БГ нисам имао комп, једина прилика да у наредних месец дана играм игрицу јесте да некако од њега узмем диск и понесем га кући на викенд. И ту настаје фрка. Он је на Медаку и никако не може да сиђе до центра јер му долази неко друштво на гајбу, а ја ћу закаснити ако будем ишао до њега. После краћег расправљања, договарамо се да ипак кренем до њега, али да ме он чека на окретници, да ми диск и да се одмах истим аутобусом вратим. Стижем на окретницу, њега нема и ја већ полако пиздим. Ако ми оде градски, нема шансе да стигнем. У том тренутку он истрчава из зграде, носи диск. Све је супер осим... Док је трчао низ степенице, закачио је за гелендер и поцепао нову јакну! Јебеш јакну, ушиће то некако, ја имам диск, стижем на воз и за 3 ста ћу играти нови менаџер! Долазим кући, одмах инсталирам, хоћу да покренем и к****! Неће! Треба ми некакав фрејмворк. Зовем њега да видим како је то решио, он каже да је скинуо са нета. Е ту већ крећем да лудим. Немам кући нет, окрећем пар људи који живе у близини, али неки нису у Ваљеву, неки су већ изашли у град, па кажу да свратим ујутро. Јеботе, ко ће чекати јутро!? Поново се чујем са Бардом и набеђујем га да он окрене неког од својих ортака, па да то некако скинем. Укратко, он проналази неког друга који живи у пизди материни, али је вољан да помогне. И тако, у 2 ујутро ја коначно покрећем свој први сејв на новом менаџеру.

Али то није све. 2 дана касније, ја на том истом диску који сам имао све време, проналазим фрејмворк у фолдеру дајректикс. Страшно!
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

Ух, ух..подсетило ме је ово на мој почетак "менаџерисања". Не знам да ли сам писао негде, али мислим да нисам. И ако јесам опростићете некако ме ухватила носталгија хаха био сам клинац, још увек основна школа негде 7 разред отприлике и кажу моји долазе нам рођаци из Војводине први пут, имају сина старијег годину дана од мене и тако то. Рече он мени преко телефона да ми носи неке игре за комп, а ја тад се нон-стоп жалио како нема неке добре игре и од кога да узмем (јер сам једини имао комп у улици, а игре у играоницама биле скупе). Дошао он ми се ту упознамо и тако то, ни речи о играма.

Тек пред полазак ми у дворишту добацујемо се лоптом обојица у Звездиним дресовима и он ми помене тек онако које игре ми је донео ја углавном чуо за све али нисам никад за ФМ. И као шта је то брате, о чему се ради прича он мени како не знаш ја га играм неко време, ти си тренер неког клуба можеш да доведеш играча, продаш га, правиш тактике и тако то. Ја онако стао, већ размишљам кога ћу прво да доведем, а кога да продам јер ме нервирао Јоксимовић из Звезде тада :) прича он тако ја га слушам и рекох чекај брате, је л можеш ти ту Звезду да водиш или не? Је ме, наравно, ни један други клуб није интересовао. Каже може, наравно. Опалааа! Крећу они тако за сат времена, наши причају уз мезе и ракијицу, а нас двојица исписали пола свеске са именима играча које да доведем (давао ми савете јер је већ знао ко ће како донекле да се покаже :zelenko: ) и тактикама. Још чувам ту свеску.

Одоше они, ми се поздрависмо и ја шта ћу него трк у собу и да инсталирам ФМ! Инсталирао ја, средио све и спремио се за почетак. Улазим, сналазим се, бирам Звезду и креће игра. Наместим ја играче, неке ставим на трансфер листу и кликнем на Continue. Тако пар пута и питам се па кад ће више да крене игра, није ми јасно..сетим се ја једног друга који је знао све живе игре и да га питам можда зна како да "покренем" игру. Јавља се он рекох шта радиш каже он ево играм менаџера. Е ТО! рекох ајде помоћ набавио сам и ја. Каже он мени шта и како, да се игра тако што у ствари идеш на Continue мени још све нејасно док нисам ушао у штос. После пар дана наравно неизбежно Red Star sack Ciric и упознавање са новим непоменутим функцијама ФМ-а од брата. Кад рекох другу шта је било смејао се 5 минута. То је био мој први сејв, након тога сам наравно кренуо опет са Звездом али сада са вредним искуством. И да, продао сам Јоксимовића опет :ole:
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
Mihailo
First Team Coach
Поруке: 477
Придружен: 21 Јул 2013, 21:21
Место: Serbia
Status: Није на вези

Порука од Mihailo »

Hahahahaha koji si ti car :D :ole:
Look, I'm not like a boss. I am the boss!
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Sinoc sam sanjao jedan posve cudan san.
Naime, u jednoj prostoriji sedimo neka ekipa i ja. Izasla je FM 15 beta verzija i mi smo tu da je probamo. Iza nas stoji jedan muskarac i prilazi svakom ponaosob, komentarisuci kako sta treba. Njegovo ime je Miles Jacobson.
Sad, da san ne bi bio tako "normalan", potrudio se Miles koji je u intro igrice upacio neki film o sebi i istoriji pravljenja FM-a. Ekipa i ja, iscekujuci nestrpljivo da probamo novi FM, primorani smo da gledamo taj film koji traje neverovatno dugo a ne moze da se prekine. Ma nikako da se zavrsi. Na nesrecu, sam film je bio veoma dosadan a tema je uglavnom bila kako Miles hvali samog sebe (sada dok pisem ovo, prisecam se i zapravo, osecaj je bio isti, kao onomad kada sam kao klinac sanjao da sam sa nekom zenskom i tacno kada treba da se odradi radnja, nesto se prekine oduzi...) Naime, posto je film tako trajao i trajao, naravno do kraja sna nisam ni probao novi menadzer, ali sam makar skupio hrabrost da pitam Miles-a sta mu je to trebalo!? Ali, tu nastaje sok. Kada je Miles progovorio, totalno me je odusevio. Ma kako samo prica fino objasnjavaci lagano svaki aspekt filma... Onakvog finog i dobrog coveka jos nisam upoznao. Verujte mi na rec.
Последње учитавање од delboy дана 22 Окт 2014, 01:15, учитано 1 пут укупно.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

FM 2009, vodio sam Partizan, treca sezona , prva utakmica u LS protiv Intera u gostima i celih jbnh nedelju dana sam bo zauzet nisam mogao da je odigram, a te utakmice volim da degustiram. Bas taj dan kad sam mogao da igram se poklopilo 3 ili 4 kolo realne LS....Bio na treningu i jedva ceka da dodjem da odigram tu utakmicu nisam ni hteo da gledam LS. Zove me brat posle treninga da odem kod njega da gledamo utakmicu, pogledam na sat utakmica samo sto nije pocela i samo mi je nesto kvrcnulo prestravio sam se sto cu da zakasnim na pocetak jer na tren sam se ubacio u trip kao da Partizan stvarno igra, takvu euforiju sam osetio....to vantelesno iskustvo je trajalo par sekundi ali nikad necu da zaboravim taj kratki odlazak u 28 dimenziju :zelenko:
bobavasic
First Team Coach
Поруке: 273
Придружен: 01 Нов 2010, 22:12
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од bobavasic »

Ako moze neko da kaze kada ce biti film Alternaticna stvarnost na forumu da se pogleda sa prevodom :) nisam znao gde da pitam...ovo mi deluje kao najadekvatnija tema za to.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Čim budemo u mogućnosti odradićemo i prevod. nadamo se što pre.
bobavasic
First Team Coach
Поруке: 273
Придружен: 01 Нов 2010, 22:12
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од bobavasic »

Ok...hvala. A jel vec ima negde film na netu da se skine ili?
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

bobavasic пише:A jel vec ima negde film na netu da se skine ili?
Jesi uzeo original ove godine?
bobavasic
First Team Coach
Поруке: 273
Придружен: 01 Нов 2010, 22:12
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од bobavasic »

Orthodox пише:
bobavasic пише:A jel vec ima negde film na netu da se skine ili?
Jesi uzeo original ove godine?
Da, uzeo sam druze, preko ovog sajta :)

p.s. Jasne su mi sad neke stvari :D
Последње учитавање од bobavasic дана 09 Нов 2014, 14:27, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Ensaaar
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 31 Окт 2014, 17:20
Место: Ribarice
Status: Није на вези

Порука од Ensaaar »

Mare, opusteno, desava se i meni pocesto da fulam gde igra koji igrac. Najjaci je fazon bio kad sam se svadjao sa drugom gde igra Eriksen. On kaze u Ajaxu (tad i jeste) ja navalio Tottenham pa Tottenham. Nema sanse da me ubedi, ja siguran 200%, znam da je igrao u Ajaxu ali pres'o u Tottenham. Drugar popizdio, samo sto nije krenuo da zove Christiana da ga pita :ole: Pogledamo na wiki, stvarno Ajax. I dalje ne verujem, ma kakav Ajax, davno ga prodao. Vidi on, budala, pusti ga. Ja ladno umesto na wiki, tm, goal ili nesto tako ulazim na save na FM (godina 2016 ili 2017, nisam siguran) i vidim Tottenham, jos sigurniji. :slap: Posle nekog vremena Eriksen prelazi u Tottenham, dolazi drug, pokazuje mi transfer na tel. na nekoj od fb stranica, kaze: Evo ti j*bo te tvoj Tottenham, jesi zadovoljan??? :fanman: :fanman:

PS: Takodje sam bio ubedjen da ce Griezmann u City zbog FM14. :lol:
Dwyane Wade
Newgen
Поруке: 34
Придружен: 01 Нов 2011, 00:55
Место: dadadada
Status: Није на вези

Порука од Dwyane Wade »

Jel ste odradili mozda prevod za Alternative Reality The Football Manager :)
Корисников грб
Ensaaar
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 31 Окт 2014, 17:20
Место: Ribarice
Status: Није на вези

Порука од Ensaaar »

A sta ce ti brate, imas na yt netitlovanu, uci engleski jbg ti, ne mozes ceo zivot provesti u ovoj rupi. :poz:
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

To stoji, ali i ja vise volim kada ima titl. Iako razumem sve bez problema. Jednostavno volim kad ima nas titl.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

I ja takođe. I ako razumem. Mada iz principa nisam neko ko voli da priča strani jezik, vezan sam za srpski. Druga stvar, ako nešto ne razumem imam i brata koji engleski priča ko da je rođen u Engleskoj. :D Ali opet.. sigurnije je sa našim titlom.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '15 /Managers Room '15”