Liga vodič - Welsh Premier League

Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Liga vodič - Welsh Premier League

Порука од луди »

Слика
Welsh Premier League
Broj klubova: 12
Broj utakmica: 32( Liga se deli na 2 dela nakon 22 kola, nakon cega igra svako sa svakim u te dve grupe)
Kup: Kup Velsa, Liga kup Velsa
Nastanak lige:
Liga je nastala u Oktobru 1991 godine, kada je tadašnji predsednik FS Velsa pod pritiskom od strane nekoliko zemalja članica FIFE osnovao ligu Velsa. Naime, nekoliko zemalja iz Afrike i Azije se bunilo što su četiri saveza Britanije odvojena i tražilo da se one spoje, i uzele su kao primer to što svi velški klubovi igraju u engleskim ligama. Da bi osigruao opstanak svog fudbalskog saveza, Alun Evans (Predsednik FS) osniva ligu Velsa. Tri ekipe kojima je bilo dozvoljeno da ostanu u Engleskoj bile su Kardif, Svonsi i Reksam, dok je nekoliko klubova koji su odbili da igraju velšku ligu naterano da svoje utakmice kao domaćini igraju u Engleskoj. Nakon nekoliko godina, broj klubova koji igraju u Engleskoj je spao na 6 i svima je dozvoljeno da budu domaćini u Velsu.
Najtrofejniji klubovi: TNS 8, Barry 7, Bangor 3, Ril 2, Laneli i Kumbran po jednom
Transfer rokovi: Postoje 2 transfer roka.
Letnji: od 13. Juna - 1. Septembara
Zimski: od 1. Januara - 31. Januara
Pozajmice: Maksimalno 4 igrača u toku sezone.
Pravila za strance: Moraju dobiti radnu dozvolu.
Kvalifikacije za Evropu:
* Prvi ide u drugu rundu kvalifikacija za Ligu Šampiona.
* Drugi ide u prvu rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.
* Timovi od 3. do 7. mesta igraju plejof za mesto koje vodi u prvu rundu kvalifikacija.
* Osvajač kupa ide u 2. rundu kvalifikacija za Ligu Evrope. Ukoliko je osvajač kupa već obezbedio sebi mesto u Evropi, 8. upada u plej of.
Ispadanje: Poslednja 2 tima ispadaju.
Sortiranje: U slučaju istog broja bodova prvo se gleda gol razlika, a zatim broj datih golova.
Nagrade:
Слика
Preporuke:

Newtown : Ne postoji neki poseban razlog, osim toga što imaju najbolji grb u kompletnom fudbalu. Definitivno moj prvi izbor, prošli fm se igrao sa njima, igraće se i ovaj.

Rhyl : Svi ih se sigurno dobro sećate. Šampion Velsa u sezoni 2008/2009, i protivnik Partizana u sledećoj godini u kvalifikacijama za Ligu Šampiona. Poraz ukupnim rezultatom od 12-0 je bio bolan, i nakon toga je počeo pad kluba. Licenca za PL im je odbijena 3 godine za redom, da bi preprošlu sezonu, kao prvi klub u istoriji druge lige, završili neporaženi. Definitivno je zanimljivo igrati sa njima, pogotovo kada se uzme u obzir njihov uspon i pad.

U suštini su sve ekipe u ovoj ligi zanimljive, osim TNS-a. Ko god bude igrao ovu ligu, jebaće i majku i oca TNS-u godinama. Ja sam jednom prilikom odmarao igrače u 1/8 finala LŠ, jer mi je sledio meč sa TNS-om, i želeo sam da ih J***m jako.

Ostale ekipe u ligi:

Слика

Koji klub i zašto bi ste vi preporučili?
Последње учитавање од луди дана 05 Нов 2014, 11:26, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Порука од markic »

Airbus moćni! :fanman:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Meni je ovo jako zanimljiva liga i ako je nikada nisam igrao. Ali sviđa mi se njihov sistem deljenja liga posle dvokružnog bod sistema, a takođe imaju i dosta kupova valjda. To je sve zanimljivo.

Za Partizanovce preporuka Ril. Posle naše utakmice sa njima tj našeg dvomeča u kval. za LŠ pre nekoliko godina poznat je onaj Velšanin što je postao naš vatreni navijač i poseđuje Bg i Hram fudbala. :)
beko23
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 07 Нов 2014, 16:31
Место: Visoko
Status: Није на вези

Порука од beko23 »

Ovo je extra liga igrao sam malo u proslim serijalima. Jako zanimljiva.
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Uzeo Cefn Druids-e. Zato sto imaju kul ime. Zato sto imaju kul nadimak. Zato sto imaju prelep grb. Zato sto igraju na Steni. Pa da vidimo kakav je taj Vels. Prvi put igram ovu ligu.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Igrao sam ja sa njima na FM10. Plan mi je bio da osvojio sve lige Britanije+Island. Prirasli su mi srdcu, morao sam ostati tamo i ući u LŠ. :D
Пошаљи Одговор

Повратак на “Vodič kroz timove & zajednička igra '15 / Team guide & Teamwork '15”