Ligue 1

Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Ligue 1

Порука од луди »

Слика
Ligue 1
Broj klubova: 20
Broj utakmica: 38
Kup: Trophée des Champions, Coupe de France, Coupe de la Ligue
Nastanak lige:
Liga je osnovana 1932. godine, i bila je podeljena u 2 grupe, gde su pobednici obe grupe igrali finale na stadionu Olympique Yves-du-Manoir. To je trajalo sve do Drugog svetskog rata. Za vreme rata igrale su se dve lige koje su bile zasnovane na amaterizmu, da bi se prva liga ponovo ustanovila po završetku rata, ovog puta sa 18 klubova. Broj klubova je 1965. porastao na 20, i do danas je ostao nepromenjen. Liga je 2002. godine dobila današnji naziv, kada se ime promenilo sa Divizije 1 na Ligu 1
Najtrofejniji klubovi: Sent-Etijen 10, Marsej 9, Nant 8, Lion 7, Monako 7...
Transfer rokovi: Postoje 2 transfer roka. (većinom)
Letnji: od 13. Juna - 1. Septembara
Zimski: od 1. Januara - 31. Januara
Pozajmice: Maksimalno 5 igrača u toku sezone, a maksimalno 2 iz istog kluba
Pravila za strance: Maksimalno 4 igrača van EU.
Države koje se računaju kao EU:
Слика
Kvalifikacije za Evropu:
* Prva dva idu u grupnu fazu Lige Šampiona.
* Treći ide u treću rundu kvalifikacija za Ligu Šampiona.
* Četvrti ide u grupnu fazu Lige Evrope.
* Peti i Šesti idu u treću rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.( U zavisnosti od osvajača Kupa i Liga Kupa)
Ispadanje: Poslednja 3 tima ispadaju.
Sortiranje: U slučaju istog broja bodova prvo se gleda gol razlika, zatim broj datih golova i rezultat između timova.
Preporuke:

Monpelje : Klub je pre par godina ostvario svoj najveći uspeh. Pod vođstvoj Renea Žirarda osvojio je Ligu 1 u sezoni 2011/2012 čime su se prvi i jedini put kvalifikovali za Ligu Šampiona. Nakon te sezone, rasprodali su najbolje igrače, i završili sledeću sezonu na 9. mestu. Nakon toga Žirard odlazi u Lil, a Monplelje tone u sledećoj sezoni sve do 15. mesta na tabeli. Zanimljiv je izazov pokušati ostvariti isti uspeh kao u toj veličanstvenoj sezoni, pogotovo sada kada su tu prebogati PSŽ i Monako.

Lens : Takođe klub koji je uzimao ligu samo jednom, u sezoni kada je u Srbiji harao Obilić, 97/98. Deset godina kasnije, 2008. klub ispada iz Lige 1, i tu ostaje sve do ove sezone. Ove godine su se vratili u Ligu 1, i opet se bore za opstanak.


Ostale ekipe u ligi:

Слика

Koji klub i zašto bi ste vi preporučili?
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Krenuo sam sa Sent Etjenom. Mnogo losu ekipu imaju, nijedan igrac da se izdvaja, cak ni klinca dobrog nemaju. Budzet oko 4 miliona a dosta igraca je bez ugovora i svi traze veliko povecanje tako da i to ode brzo. Nemam para ni za Jovica. :P
Корисников грб
osasa
First Team Coach
Поруке: 492
Придружен: 28 Апр 2011, 11:52
Место: Izbiste
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од osasa »

Da li igra neko sa Lionom , planiram da sa njima krenem jedan sejv ?
Na celom svetu samo Crvena Zvezda!!!
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Ja igram sa LILOM :zelenko: :zvezda:
Корисников грб
Alasha
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 01 Окт 2015, 18:06
Место: Бања Лука
Klub koji vodite: OGC Nice
Status: Није на вези

Порука од Alasha »

Prvi put kad sam poceo sa fm15 sam uzeo Lens, nemam pojma zasto ali sam imao bas dobar uspjeh, jer se tim borio za opstanak. Na polusezoni sam zavrsio peti i tokom zimskog prelaznog roka sam trazio od uprave da mi povecaju transfer budget sto oni nisu htjeli. Isprobao sam opciju "leak" xD prvi put i tako dobijem otkaz. Sad sam opet poceo novu igru sa Lensom i puko sam Liverpula 5:1 u pripremnim i prvu tekmu u ligi protiv Nanta sam uzeo 2:1 u gostima. Remizirao sam sad sa Guingampom na preglup nacin, to me bruku izbija, kao da mi odbrambeni u 90+ pogrijesi pass i tako zavrsim sa 2:2. Najzanimljivije mi je igrati sa Lensom, ne znam sto, ali imaju dobrih igraca, a doveo sam jos Avdukica golmana iz BL Borca i stvarno se pokazao kao odlicnim pojacanjem. Uglavnom, ako budu dosta grijesili, necu ni igrati, a ako bude teklo kako treba nastavicu xD
Пошаљи Одговор

Повратак на “Vodič kroz timove & zajednička igra '15 / Team guide & Teamwork '15”