Liga Vodič - Prva Liga Srbije

Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Liga Vodič - Prva Liga Srbije

Порука од Džajo5 »

Слика
Prva Liga Srbije
Broj klubova: 16
Broj utakmica: 30
Kup: Lav Kup Srbije
Nastanak lige: Prva Liga Srbije je nastala 2004. razdvajanjem Srpske i crnogorske lige. Sadašnji sistem takmičenje je na snazi od sezone 2013/2014.
Najtrofejniji klubovi: Jedina ekipa koja je 2 puta osvojila PLS je ekipa Mladosti iz Lučana. Oni ujedno imaju i najviše osvojenih bodova u ovoj ligi a slede ih Novi Pazar i FK Srem.
Transfer rokovi: Postoje 2 transfer roka. (većinom)
Letnji: 16.06.2013 - 31.08.2013
Zimski: 10.01.2014 - 15.02.2014
Registracija igrača: Samo registrovani igrači mogu igrati. Igrači dovedeni na Free mogu biti registrovani u bilo kojem trenutku.
Pozajmice: Možete pozajmiti 5 igrača, od toga 3 iz istog kluba.
Pravila za strance: Za utakmicu možete prijaviti najviše 2 stranca.
Promocija u viši rang:
* Prve dve ekipe idu direktno u JSL
* Trećeplasirana ekipa igra baraž sa ekipom iz JSL. Igraju se 2 meča.
Ispadanje: Iz lige ispadaju 4 ekipe.
Sortiranje: U slučaju istog broja bodova gleda se međusobni skor, gol razlika i na kraju postignuti golovi.

Preporuke: Iako postoje više interesantnih klubova za igranje, lično bih izdvojio ove ekipe:

FK Proleter: Stabilan klub sa ambicioznom upravom želi u JSL. Novi Sad sigurno zaslužuje dve ekipe u JSL. Ukoliko uzmete ovaj klub, sigurno će biti zanimljivi derbiji sa Vojvodinom a kasnije i evropske utakmice.

Metalac: Iako jedan od najjačih klubova u ligi, Metalac je veoma primamljiva ekipa. Novi moderni stadion sa reflektorima je veoma dobra osnova za evropske utakmice. Prošle godine su u skandaloznom dvomeču sa Radom izgubili pod sumnjivim okolnosti, na vama je da se to ove godine uspe bez problema. Izazov može biti i -3 boda na početku sezone.

Radnik Rosa: Jedna od slabijih ekipa iz lige, ali sa solidnom finansijskom podrškom. Stadion je takođe solidan, iako je dosta mali(kapacitet 3500 mesta). Sigurno da jedan mali klub sa samog juga Srbije zaslužuje da igra u JSL.

Ostale ekipe u ligi:
Слика
Koji klub i zašto bi ste vi preporučili?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja pišem karijeru, ali inače... osim mene sa Mačvom (Šabac), voleo bih da vidim karijere sa Slobodom, Kolubarom, Inđijom, Bačkom... da malo radi lokal patriotizam. :D
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Igrao sam ja dosta sa Dolinom prošle sezone, ali eto sada zbog smradova iz Saveza moram da čekam srpske lige.

Inače, podržavam ideju za lokal patriotizam. Nikad nisam imao afinitet ka blizancima.
Корисников грб
polargl
Youth Team Coach
Поруке: 122
Придружен: 27 Дец 2011, 17:48
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од polargl »

Mala ispravka samo, Radnik iz Surdulice nije bas slab, igraju odlicno ove sezone, prvi su trenutno :winner:
Корисников грб
JasminPetkovic
Assistant Manager
Поруке: 655
Придружен: 19 Јун 2012, 20:00
Место: Surdulica
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од JasminPetkovic »

Vise nije Radnik Rosa,vec nekoliko godina im Rosa voda nije sponzor,sad samo Radnik Surdulica...
A sto se tice ove sezone,Ljubo Baranin ih sam vodi u JSL,u odbrani neprelazan,a i najbolji asistent je,zasluzan za skore sve golove,zahvaljujuci Rori Delap stilu izvodjenja auta
Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “Vodič kroz timove & zajednička igra '15 / Team guide & Teamwork '15”