Liga Vodič - Engleska Premijer Liga

Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Liga Vodič - Engleska Premijer Liga

Порука од Socivar »

Слика

Barclays Premier League

Broj klubova: 20
Broj utakmica: 38
Kup takmičenja: FA Kup i Capital One Kup
Nastanak lige: Takmičenje koje je svima nama poznato pod imenom Premijer Liga nastalo je 20. februara 1992. odlukom klubova da se izdvoje iz tadašnje Prve Divizije, koja je postojala od 1888. a sve kako bi dobijali mnogo više novca od TV prava. Prema svim zvaničnim podacima, Premijer Liga je danas najgledanija liga na svetu i druga na UEFA-inoj listi najboljih, zahvaljujući koeficijentu koji su njihovi klubovi sakupili u takmičenjima pod okriljem iste organizacije.
Najtrofejniji klubovi: Najtrofejniji klub Engleske je Mančester Junajted sa 20 osvojenih titula. Prvi pratilac je njihov najomraženiji rival Liverpul (18) dok su daleko ispod Arsenal (13) i Everton (9).
Transfer rokovi: Postoje 2 prelazna roka
Letnji: 09.06 - 01.09.
Zimski: 01.01. - 02.02.
Timovima u Engleskoj je dozvoljeno da potpisuju slobodne igrače van ova dva roka ali samo od 09.09. - 27.11. i 07.02. - 26.03.
Registracija igrača: Prilikom registracije morate prijaviti 8 igrača koji su pre svoje 21. godine makar 3 godine trenirali i igrali za neki engleski klub. Drugih ograničenja nema.
Pozajmice: Najviše 4 domaća igrača na dužoj pozajmici u jednoj sezoni. Najviše 2 domaća igrača na dužoj pozajmici u isto vreme. Najviše jedan domaći igrač na dužoj pozajmici iz jednog kluba u sezoni. Ukoliko ostanete bez golmana zbog povreda, možete u svakom trenutku dovesti njihovu zamenu.
Pravila za strance: Možete ih imati koliko god hoćete, pod uslovom da dobiju radnu dozvolu od Fudbalskog Saveza Engleske.
Kvalifikacije za Evropu:
*Tri najbolje plasirana tima igraju grupnu fazu Lige Šampiona.
*Tim koji završi četvrti ide u poslednju rundu kvalifikacija za Ligu Šampiona.
*Timovi sa pozicija 5 i 6 idu direktno u grupnu fazu Lige Evrope.
*Tim sa sedme pozicije ide u treću rundu kvalifikacija za Ligu Evrope. (Zavisi i od osvajača/finaliste FA Kupa i osvajaća Capital One Kupa)
Ispadanje iz lige: Tri najlošija kluba se sele u Championship.
Sortiranje: U slučaju da ekipe imaju isti broj bodova, prvo se gleda gol razlika a zatim broj postignutih golova.
Nagrade:
Слика
Preporuke: Auh, toliko zanimljivih klubova za izabrati... Da li preuzmete Mančester Junajted i predstavite se njihovim navijačima kao reinkarnacija Ser Aleksa Fergusona? Da li uzeti Liverpul, tim koji je preveliki da bi još više trpeo sušu trofeja? Da li da izgradite novi Sautempton oko našeg Dušana Tadića? Pokušati da odgajite nekoliko bisera iz nepresušne fabrike talenata Vest Hema? Na vama je da izaberete, Premijer Liga ima sijaset zanimljivih klubova, sa nekim zaista interesantnim igračima...
Ostale ekipe u ligi:
Слика
Koji klub biste vi preporučili?? Zašto baš njih?? Podelite sa nama u komentarima...
Последње учитавање од Socivar дана 26 Окт 2014, 18:55, учитано 1 пут укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Mihailo
First Team Coach
Поруке: 477
Придружен: 21 Јул 2013, 21:21
Место: Serbia
Status: Није на вези

Порука од Mihailo »

Čekićari iz Londona! COYI!
Look, I'm not like a boss. I am the boss!
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Mihailo1 пише:Čekićari iz Londona! COYI!
Mnogo gotivna ekipa!! Sa par odlicnih pojacanja koje su doveli (Song, Mauro Zarate, Ener Valensija i ostali) bice veselo igrati sa njima!! A jos kad se vrati bogotac Kerol, ima da prsti!! :gunman: :xD:
Makar jedan sejv je obavezan...
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Mihailo
First Team Coach
Поруке: 477
Придружен: 21 Јул 2013, 21:21
Место: Serbia
Status: Није на вези

Порука од Mihailo »

Ma Kerol je drvo najobičnije nikada neću zažaliti 20m za njega..Sa ovakvom ekipom u LE, a ako nas prosere možda i LŠ :ole:
Look, I'm not like a boss. I am the boss!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Dobro predstavljanje lige. Ja bih svima preporučio da probaju sa ovim slabijim klubovima da pariraju velikima i naprave velesile od njih. Recimo Kristal Palas, Hal, Lester ili VBA. Svonsi kao prkošenje Englezima pošto su iz Velsa ili jedan od većih izazova uzeti Njukastl i probati postati dominantna ekipa u Engleskoj.
Корисников грб
perfekt_physio
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 19 Феб 2015, 19:11
Место: Premier League
Status: Није на вези

Порука од perfekt_physio »

Sportski pozdrav, nov sam na forumu, pa bih prvo želeo da Vam se zahvalim na vremenu i trudu koji ste svi uložili u stvaranje, očuvanje i unapređenje naše fm zajednice. Sjajan posao ste obavili, a nadam se da ćemo svi zajedno nastaviti da radimo na njenom unapređenju.

Na ovom kao i na prethodnim izdanjima naše igre, odlučio sam se da vodim premijerligaški tim iz ''donjeg doma''. Ovog puta izbor je pao na WBA, tim bez zvučnih imena, skromnom tradicijom i još skromnijom finansijskom platformom (za premijerligaške okvire). Trenutno se, dok ovo pišem, na svom sejvu nalazim u avgustu 2015. godine. Zadovoljan sam samim razvojem fajla kao i fm15 u globalu.

Primenom svojevrsnog miksa Rehagela, Mojesa, Pjulisa i Simeonea, zabeležio sam i više nego interesantne rezultate. Ukoliko neko od Vas igra ili poznaje člana zajednice koji vodi ili je vodio WBA :fanman: na fm15 , bio bih Vam zahvalan ako bi ste me spojili sa njim da razmenimo utiske. Feel free to comment :cheers:
Form, Frische, Moral, Disziplin und Stimmung
indijanac123
Youth Team Coach
Поруке: 51
Придружен: 07 Нов 2014, 19:11
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од indijanac123 »

Sta mislite o KPRu ? Razmisljao sam njih da preuzmem :D
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Oduvek su mi bili nekako ogavni, ali valjda imaju para pa mozes da napravis solidnu ekipu.
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Vodim BOURNEMOUTH i nemam bas toliko igraca u rotaciji pa zelim da vas pitam neka pitanja:
1.Kako da odrzim igracima kondiciju tokom sezone?
2.Da izbegnem povrede time ?
3.Kada,dovedem ne spremno pojacanje ,koje nije proslo pripreme sa klubom,kako njega da spremim sto se tice fitnesa?
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Пошаљи Одговор

Повратак на “Vodič kroz timove & zajednička igra '15 / Team guide & Teamwork '15”