¤FM15 - FK Partizan (Official)

Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Brate mili, od ovih brojki se zavrti u glavi. Koliko je to daleko od naše trenutne stvarnosti... :)
Корисников грб
the Stig
Youth Team Coach
Поруке: 149
Придружен: 09 Нов 2010, 23:07
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од the Stig »

Sad će Tumbica i elokventni svinjar to da "prerade", iznenadićemo se. :yesko:

A sad ozbiljno, Partizan i na startu ima bolesno dobre finansije; balans oko 6 miliona (čini mi se) i transfer budžet koji posle kukanja kod uprave naraste na skoro 3 miliona.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Baš sam analizirao zadnjih par postova.

Vidim da si sve pokupovao što valja. :D Ali bukvalno iz Cz, Dinama i Voše ako se ne varam... falio ti je možda još Kramarić iz Rijeke. :P Ali sastavio si dobar tim.

Ja lično ne preferiram dovođenje igrača u prvom prelaznom roku. Da, ali nešto minimalno a ne volim da menjam ceo tim.

Što se tiče finansija malo je čudno da su tako slabe jer kontam oko 60M € možeš zaraditi ako dođeš do finala ako osvojiš i više a ti si dve sezone igrao finale jednom osvojio + prethodna sezona gde si solidno igrao Evropu. Mislim da bi balans trebao da ti je najmanje 90-100M € :D Ali dobro.

Takođe ja sam na FM 12 uzeo LŠ sa Partizanom ali dovodio sam igrače za backup i retko (tek kasnijih sezona za prvi tim)... i to sam LŠ uzeo u 10 sezoni a još uvek sam u timu imao Markeca, Džigija, Šćepakadabru koji je osvojio i zlatnu kopačku dok sam igrače kao što su primer Aksentijević i Brašanac prodao u 8-9 sezoni za masne pare. Tipa Brašanac bio backup mi a prodao ga za 9.5M € u Ajaks.. da ne zaboravim Branimira Aleksića kog sam doveo prve sezone a branio mi je punih 6-7 da bi ga kasnije prodao i doveo nekog stranca.

A moram da pohvalim i kolegu koji je uzeo LE jako brzo. Bravo što si u tim doveo Humam Tarika. Gotivan igrač! :)
maxa
Youth Team Coach
Поруке: 73
Придружен: 12 Нов 2010, 12:21
Место: Kikinda
Status: Није на вези

Порука од maxa »

Sloba пише:
A moram da pohvalim i kolegu koji je uzeo LE jako brzo. Bravo što si u tim doveo Humam Tarika. Gotivan igrač! :)
hvala kolega :cheers: ja ne volim da prodajeme svoje igrace, mnogi zavrsavaju karijeru kod mene, tako je na svakom fm. kupujem bas neke dobre talente, vracam bivse igrace i nadogradjujem tim sa svojim omladincima.. uvek sam imao uspeha u evropi. Tarik je odlican svima ga preporucujem.
Brasanac - nema boljeg igraca u PFC od njega MR.ML.MC.DMC sve mi igra pa i DL ako treba, golovi i asistencije su zagarantovani :)
Povratnik Слика
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Hmm, eto zanimljivog FM izazova - vratiti u klub najbolje igrače iz Partizanove akademije ili koji su se afirmisali u Partizanu. Tošić, Ljajić, Marković, Mitrović, Jojić...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Kod mene Mitar otišao u Leverkusen za 30M, nema šanse da ga vratim prije 30. godine...
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
the Stig
Youth Team Coach
Поруке: 149
Придружен: 09 Нов 2010, 23:07
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од the Stig »

Sloba пише: falio ti je možda još Kramarić iz Rijeke.
Matoro je to. :yesko:
Sloba пише: Što se tiče finansija malo je čudno da su tako slabe jer kontam oko 60M € možeš zaraditi ako dođeš do finala ako osvojiš i više a ti si dve sezone igrao finale jednom osvojio + prethodna sezona gde si solidno igrao Evropu. Mislim da bi balans trebao da ti je najmanje 90-100M € :D Ali dobro.
Kakvih crnih 60M. 7M od ulaska, 2.5M za 1/4F, 3M za 1/2F i 2M ako izgubiš F, a oko 3M ako osvojiš, od TV prava 1.5M (konkretno Partizan) i to je to, i naravno od pobede u grupi po 800k. Što mu u vr' glave dođe, nekih 20 miliona.
Treba u obzir uzeti tu još jednu stvar, da je ovo SS finansija s' kraja sezone (sezona posle osvojene LŠ), tako da dodaj tu još nekih 15m od sponzora, pa premije od LŠ. A ako uzmemo visinu plata, te da su me menadžeri sa "fiksnim zahtevima" ošurili samo tako, ovih potencijalnih 35M balansa je sasvim realno.

markohn22 пише: Kod mene Mitar otišao u Leverkusen za 30M, nema šanse da ga vratim prije 30. godine...
Isto i kod mene. Druge, treće sezone prešao u Juve za neke nenormalne novce.
Последње учитавање од the Stig дана 17 Јан 2015, 17:24, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Baš sam razgledao i mislim da sa Partizanom može da se stvori poprilično dobar tim. Jako dobar tim od mladih igrača pa evo nekih mojih preporuka.

PRODAJA
- Lukač (kako hoćete ja mislim da ga samo zbog jednog čoveka valja prodavati)
- Voja Sicilija
- Ostoja
- Vova
- Trajko
- Beko
- N. Marinković

Ostale je teže prodate a ove možete i pritom se dobiju dobre pare ako su vam pregovaračke sposobnosti dobre. Nekih 5M € može da se dobije. Možda uspete i još nekog ne tako bitnog da utrapite za OK pare. Uglavnom neke od ovih igrača kao što je Voja traže dobri klubovi iz Serije A pa dobre pare i mogu da se uzmu.

Koga dovesti?

Ovde uz dobre sposobnosti pregovaranja možete taman da rekonstruišete čitavu odbranu.

- Branimir Aleksić (Bog na nebu, Aleksić na golu!)
- Aleksandar Filipović (desni štoper ali može igrati čak i levog štopera i levog beka i desnog beka).
- Dragiša Gudelj (ima 16 god i dolazi u januaru 2016. možete ga dovesti odmah zbog YTH ugovora ali probajte da pregovarate jeftinije će vas izaći) - levi štoper.
- Nastić (Voša) - levi štoper.

Na desnom štoperu onda imate Lazara Ćirkovića i Branka Iliča kao i Aleksandra Filipovića. Branka Iliča je moja preporuka da držite sezonu ili malo više pa da prodate pa ćete onda imati Nastića, Gudelja, Filipovića i Ćirkovića. Dva odlična i mlada leva i dva odlična mlada desna štopera.

Vulićevića forsirati pa prodati posle neke sezone. Trebalo bi da igra dobro i za 2M minimum može da se proda. Odmah na startu dovesti kao iskusnijeg desnog beka (Jovicu Vasilića) čisto da bude tu kao pravi dr backup a probati vratiti kada se odluči na prodaju Vuleta sa Nikolom Aksentijevićem. Malo je zategnut OFK oko njega.

Levo se ima Nemanja Petrović i kada se proda Volkov ima se nekoliko dobrih juniora i igrača iz Teleoptika ali je moja preporuka da se dovede Antonov. Da moraju se koristiti rate ali svi ovi transferi vas izađu oko 5-6M €. Ništa više od toga. A ako kroz četiri godine četiri puta uđete u LŠ bićete u plusu oko 40M minimum plus prodaja igrača pa se to neće ni primetiit.

Obavezno uz svaku prodaju ja koji god klub vodim stavim na sve igrače 50% od sledeće prodaje da mi ide ili ako je stariji igrač neki manji procenat.

Ovako će te imati odbranu za budućnost. Onda navalni igrači.. Luka Jović košta oko 2M vaš budžet kada ga dovedete pošto je na YTH ugovoru. Moja preporuka je još Staniša Mandić iz Čukaričkog.

Od mladih tu imate još i Brašanca, Pantića, Žileta, Šaponjića i svakako da može da se napravi ubedljivo najmlađi tim u ligi. Prosek godina negde oko 19-20. :xD:

Ostale preporuke su da potražite klub sa odličnim mlađim kategorijama i da rekonstruišete staff. Ja to u svakom klubu prvo radim. :)

Jbg možda se ovo nekome ne svidi ali ja ne preferiram strance u klubu toliko osim ako su kvalitetni a na svakom od ovih igrača možete da zaradite... :cheers:

Na drugoj strani topčidarskog brda je malo teže. Oni moraju da se oslanjaju na svoje igrače. Koče ih dugovi..
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

obratite paznju na ovog momkaСлика
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Da i njega sam zaboravio. Saletov naslednik.
maxa
Youth Team Coach
Поруке: 73
Придружен: 12 Нов 2010, 12:21
Место: Kikinda
Status: Није на вези

Порука од maxa »

ljudi probajte da saljete ponude klubovima da pozname vase igrace. mnogo je lakse da se tako zaradi. nekoliko afrikanaca za sitne pare ili za free i onda na pozajmicu za mesecno od 30 do 90k. laka zarada
Слика
Слика
Слика
Последње учитавање од maxa дана 24 Јан 2015, 10:06, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Pep Guardiola
Newgen
Поруке: 40
Придружен: 10 Нов 2011, 21:13
Место: Beograd
Formacija: 4-2-3-1
Status: Није на вези

Порука од Pep Guardiola »

Momci, jel mnogo dati 7.500.000e za Andriju Zivkovica u prvom prelaznom roku?
Inace ceo transfer se placa u dve rate - 4.5m + 3.5m.. :cheers:
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

mnogo je
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Ja sam ga sam PFC prodao u drugoj za skoro 10M Kopenhagenu, ali je u narednih par sezona otišao u Valenciu pa Arsenal. Arsenal ga je platio preko 25M čini mi se, tako da zavisi koga vodiš, ako imaš keša može ti se posle isplatiti...
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Pep Guardiola
Newgen
Поруке: 40
Придружен: 10 Нов 2011, 21:13
Место: Beograd
Formacija: 4-2-3-1
Status: Није на вези

Порука од Pep Guardiola »

markohn22 пише:Ja sam ga sam PFC prodao u drugoj za skoro 10M Kopenhagenu, ali je u narednih par sezona otišao u Valenciu pa Arsenal. Arsenal ga je platio preko 25M čini mi se, tako da zavisi koga vodiš, ako imaš keša može ti se posle isplatiti...
Juventus je u pitanju, ali kontam da na startu karijere moze da se dovede i za manji novac.. :fanman:
maxa
Youth Team Coach
Поруке: 73
Придружен: 12 Нов 2010, 12:21
Место: Kikinda
Status: Није на вези

Порука од maxa »

markohn22 пише:Ja sam ga sam PFC prodao u drugoj za skoro 10M Kopenhagenu, ali je u narednih par sezona otišao u Valenciu pa Arsenal. Arsenal ga je platio preko 25M čini mi se, tako da zavisi koga vodiš, ako imaš keša može ti se posle isplatiti...
Слика ja odolevm da ga prodam, alo se buni ali mu produzim ugovor :)
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Ja sam mu kasno ponudio novi ugovor i nije htio da ga produži, bilo mi je uzmi 10M ili ga pusti da ode dogodine za dž... Treba mu odma na startu igre ponuditi novi, duži ugovor.
И душа и тело, све је црно бело...
IVANKG
Newgen
Поруке: 11
Придружен: 08 Феб 2015, 17:36
Место: Kragujevac
Status: Није на вези

Порука од IVANKG »

Последње учитавање од IVANKG дана 08 Феб 2015, 17:53, учитано 2 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Svaka ti čast što si ovima dao 28 golova u dve utakmice. :D Ono... jesu slabi i ja sam igrao protiv njih ali obično ne dam toliko golova. :D
IVANKG
Newgen
Поруке: 11
Придружен: 08 Феб 2015, 17:36
Место: Kragujevac
Status: Није на вези

Порука од IVANKG »

http://www.dodaj.rs/?u/4G/4Gi1FPtM/tact ... vervie.png


taktika je fenomenalna, mnogo clear cut sansi po mecu :)
Пошаљи Одговор

Повратак на “Vodič kroz timove & zajednička igra '15 / Team guide & Teamwork '15”