¤FM15 - FK Partizan (Official)

dushancg123
Newgen
Поруке: 32
Придружен: 15 Мај 2012, 01:15
Место: montenegro
Status: Није на вези

Порука од dushancg123 »

Gojke90 пише:Mozda nije pitanje na pravom mestu postavljeno ali igram sa Partizanom i imam nedoumicu... Nisam puno trosio pare 2 sezone, prodao par igraca za neku sicu i nakupilo se 11m za transfere (verovatno ce na kraj sezone biti jos)... Da li vredi dovoditi Luku Jovica za 8-10m ili da guram Saponjica i Skuletica. Inace igram sa jednim napadacem. Leva krila su Todorovic iz omladinaca i Drazic. A desno Luka i Ilic iz omladinaca. Da li dovoditi Jovica ili neko bolje desno krilo?
Ja bih ipak doveo Jovica da sam na tvom mjestu, posto vise volim prave igrace od regena, a Jovic je najbolji mladi napadac iz Srbije. Sa njim i Saponjicem si zavrsio napad za 10 i vise sezona. Zasto ti desno nije Zivkovic ili si ga prodao?
Gojke90
Youth Team Coach
Поруке: 168
Придружен: 16 Нов 2010, 09:50
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од Gojke90 »

Ipak sam odlucio da ne dovodim Jovica... Necu da punim Zvezdu tolikim parama :D

Zivkovic je bio nezadovoljan i otisao u Romu za neke polu smesne pare...

Doveo sam za drugog napadaca nekog Kafua (Cafu) na free.. Mlad je, brz, dao i par golova vec :) A i prikljucujem prvom timu Vasilija Janjica... Doveden i Srdjan Babic iz Vojvodine i sada u odbrani imam najperspektivnije Srpske igrace...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Ubica, totalno zasluženo izabran, kida već 3 sezone :)

Слика

Слика
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Izvinjavam se za dupli post, ali prethodni je bio suviše davno :)

Koliko mi je čovjek pokidao sezonu, ne pamtim kad mi je neko u PFC imao prosjek više od gola po tekmi, čak je bio prebacio 50 golova ali mi je onda izbacio crash pa sam morao ponovo zadnjih par tekmi u sezoni...

Слика
И душа и тело, све је црно бело...
maxa
Youth Team Coach
Поруке: 73
Придружен: 12 Нов 2010, 12:21
Место: Kikinda
Status: Није на вези

Порука од maxa »

Слика
izdominirao sam :D
da li da u 2017 dajem igracima 20h nedeljno? mnogo njih to trazi (mislim na Zivkovica,Pantica,Brasanca...)
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Misliš 20k platu? Mnogo je to, ja sam sad na početku sezone 18/19 obnavljao ugovore, najveća plata mi je oko 15, Jović npr ima sad 13k, Šaponjić 11k itd.

Inače, na koji fazon si već 2017. osvojio LE? :baloon:
Последње учитавање од markohn22 дана 29 Дец 2014, 14:02, учитано 1 пут укупно.
И душа и тело, све је црно бело...
maxa
Youth Team Coach
Поруке: 73
Придружен: 12 Нов 2010, 12:21
Место: Kikinda
Status: Није на вези

Порука од maxa »

markohn22 пише:Misliš 20k platu? Mnogo je to, ja sam sad na početku sezone 18/19 obnavljao ugovore, najveća plata mi je oko 15, Jović npr ima sad 13k, Šaponjić 11k itd.

Inače, na koji fazon si već 2017. osvojio LE? :baloon:
da,da na to mislim. izgleda mi zbog tog trofeja traze vece plate. stavicu tim da vidite
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Последње учитавање од maxa дана 29 Дец 2014, 21:07, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Brate, iskreno ne znam na koji fazon si osvojio LE sa ovim sastavom, sa Ćirkovićem i Ostojićem na štoperima... Ali svejedno :cheers:
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Nije nemoguće. :)

Maxa, aj okači taktiku, da vidimo... :)
maxa
Youth Team Coach
Поруке: 73
Придружен: 12 Нов 2010, 12:21
Место: Kikinda
Status: Није на вези

Порука од maxa »

parnivaljak пише:Nije nemoguće. :)

Maxa, aj okači taktiku, da vidimo... :)
Moguce je ljudi,igram fm jos malo pa 15 god.
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Слика
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Nije stvar u tome koliko igraš, igram i ja, već u težini FM-a, a mislim da ovaj nije baš tako lagan. Ja imam dosta jači sastav sad na početku sezone 18/19 pa još nisam stizao dalje od 1/8-finala LŠ.

Zavisi i od toga kakvi su ti bili protivnici u nokaut fazi, ja sam samo jednom igrao LE i odmah nabasao u 1. kolu na Benficu koja je posle osvojila istu.

Imaš li problema sa disciplinom, s obzirom da ti čitavoj ekipi stoji tackle harder?
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

markohn22 пише:Nije stvar u tome koliko igraš, igram i ja, već u težini FM-a, a mislim da ovaj nije baš tako lagan. Ja imam dosta jači sastav sad na početku sezone 18/19 pa još nisam stizao dalje od 1/8-finala LŠ.
Ja mislim da ovaj nije ništa teži od prethodnih, samo je možda teže eksploatisati endžin. Ali ako koristiš korner bag i slične metode, bez problem može da se osvoji LE veoma brzo.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Koji je to sad korner bag, ranijih godina je bio na near postu, ja ga ove godine nisam izvalio...
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Nemam pojma kako se namešta, ja ga ne koristim iz principa. :)

Ali sam video jednu taktiku na ovom forumu koja ga koristi, pa pitaj tamo, znaće ljudi...
maxa
Youth Team Coach
Поруке: 73
Придружен: 12 Нов 2010, 12:21
Место: Kikinda
Status: Није на вези

Порука од maxa »

parnivaljak пише:
markohn22 пише:Nije stvar u tome koliko igraš, igram i ja, već u težini FM-a, a mislim da ovaj nije baš tako lagan. Ja imam dosta jači sastav sad na početku sezone 18/19 pa još nisam stizao dalje od 1/8-finala LŠ.
Ja mislim da ovaj nije ništa teži od prethodnih, samo je možda teže eksploatisati endžin. Ali ako koristiš korner bag i slične metode, bez problem može da se osvoji LE veoma brzo.
isto je kao i ranije, nista teze nista lakse.. mozda je onda do tebe ne do tima :P ;)
a za kornere nisam provalio, ranije je bilo na prvu to znam.
igraci mi se najcesce bune i zele da igraju svaku tekmu, sto kod mene tesko moze :)
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Pod disciplinom sam mislio na to da li dobijaš dosta kartona, jer ti kompletna ekipa ima instrukciju tackle harder, ja to da stavim svaki meč bi neko dobio crveni :zelenko:
И душа и тело, све је црно бело...
maxa
Youth Team Coach
Поруке: 73
Придружен: 12 Нов 2010, 12:21
Место: Kikinda
Status: Није на вези

Порука од maxa »

markohn22 пише:Pod disciplinom sam mislio na to da li dobijaš dosta kartona, jer ti kompletna ekipa ima instrukciju tackle harder, ja to da stavim svaki meč bi neko dobio crveni :zelenko:
5-6 po sezoni
Корисников грб
the Stig
Youth Team Coach
Поруке: 149
Придружен: 09 Нов 2010, 23:07
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од the Stig »

Da malo oživimo temu. Kratka rekapitulacija dosadašnjeg rezultata na evro sceni
Prvi zapažen rezultat napravljen je u drugoj sezoni:
Слика

Sledeći iskorak, malo veći, bio je u sezoni 2017/18:
Слика

Finale izgubljeno na glupost, par klasičnih taktičkih propusta...
Слика

Nije se dugo čekalo na novu šansu, odmah sledeće sezone, nova prilike, samo ovga puta sa srećnim krajem.
Слика

Sezonu je obeležila neverovatna efikasnost u grupnoj fazi, te ludi dvomeč u 1/2 finalu protiv Čelsija, znam, prva pomisao je "sejv-loud", ali zaista se to u mojim igrama ne koristi.
Слика Слика

Te finale koje samo po sebi nije imalo draž, valjda je sve ispucano u rundi ranije:
Слика

Transferi - moj transfer politika kaže: "prodaj sve što hoda, a da je starije od 20, dovedi koliko god je potrebno klinaca i guraj sa njima do fosilizacije, nešto slično kao što je Fergi radio sa klasom 92"

Dakle, transferi:
Слика Слика Слика Слика Слика Слика

Par jakih transfera mi održava finansije na "bezbednom rastojanju" od crvene zone, ali polako počinjem da osećam preteške plate koje su posledica osvajanja LŠ-a i želje igrača da prelaze u "veće" klubove - harmonija se mora održavati, a igrači zadržavati.

Taktika; formacija u kojoj igram je standardna 4-3-3, po meni formacija koja vam daje mogućnost da igrate i defanzivno i ofanzivno, po potrebi - balansirana.
Слика
Dakle, kako je već zaključeno u mnogo tema, ovaj, baš kao i par zadnjih serijala FMa, nema mogućnost igranja sa "plug and play" taktikama, već zahteva čitanje igre i protivnika, te prilagođavanje taktike istim, tako da mojim TI neću posvetiti mnogo vremena jer zaista se menja iz meča u meč, ali neke od stalno korišćenih instrukcija, bez koji bi taktika izgubila koncept, jesu visok presing i sloboda kretanja. Zbog kvalitetnog presinga dosta koristim i OI, najčešće "hard tackilg" i "Closing D" za veliki deo protivničkog tima, svesno žrtvujući koji karton više. Takođe "weaker foot", bar za krila i bekove, ako smatrate da bi vam bilo previše da dodate još koju poziciju.
Naravno, meč prep je još jedna jako bitna svar. Jednostavno, ukoliko vam je problem odbrana od prekida, nju vežbajte, ukoliko vam izgledaju previše statični napadi, vežbaje napadačke akcije...
Dakle da zaključimo što se taktike tiče, totalno prilagođavanje protivniku i pravilno korišćenje OI-a o TT-a su ključ uspeha!

Što se treninga tiče - tu baš i nisam neki znalac, pogotovo kada igram sa Partizanom, ili nekom drugom našom ekipom, pa kada jednostavno nemam vremena za kvalitetne pripreme, jer između trening kampa i početka kvalifikacija jedva da ima 5-6 dana. Ali ono šta volim, jeste da dotreniram da mi svi grači budu natural na poziciji na kojoj igraju.

Za kraj, da bi ovaj ceo post dopio "potporu" evo "par" SS-ova, ključnih igrača u rotaciji, i uvida u njihove plate, gore sam napomenuo da očekujem velike probleme zbog njih, ako ne budem prodao nekog "bitnijeg" baju; možda i uleti kašika u med, pa naglo skoče sponzorstva-u šta čisto sumnjam.
Pored ovih dole igrača, postoji još par "bekapova", kao što su Radunović, Nastić, Filipović, Kurt... ali nije bilo potrebe gomilati još sličica;

Udarne igle tima čine napadači i krila, Živković ima jednu perfektnu sezonu, pa jednu obeleženu povredama, Rotariu je zver, napadači korektni. Belićev razvoj me prijatno iznenadio i u ovom trenutku se ni najmanje ne kajem zbog prodaje Šaponjića, dok je o Jovićevom osećaju za gol suvišno pričati:
Слика Слика
Слика Слика Слика

Srce veze čine novi trio šanskog fudbala, "novi Ćavi, Inijesta i Buskets", potpomognuti sa Ćorićem i parom domaćih:
Слика Слика Слика Слика
Слика Слика

Bekovi - meni iskreno najdraži deo tima:
leva strana - defanzivnija
Слика Слика

desna - ofanzivnija
Слика Слика

Štoperi, volim da imam levonoge i desnonoge štopere, te da ih stavim na odgovarajuću stranu, Saša Stanojević stil.
Слика Слика Слика

Golman. Imao sam veliku želju da dovedem Skufea (pobegao u Benfiku za 4 miliona), u vreme kada je Rajković bio zaista kriminalan, slobodnjake primao kao penale, loša ispucavanja... jednom rečju kriminal, ali kako vreme prolazi počinje da se kultiviše, sada već izgleda kao dosta ozbiljan golman, sa dosta ređim imbecilnim ispadima. Dugogodišnja rezerva mu je Radunović.
Слика
Последње учитавање од the Stig дана 13 Јан 2015, 21:56, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Odličan post!

Taktika deluje vrlo dobro, mislim na izbalansiranost rola. :)

Baš si velike plate dao igračima. Skoro 50 hiljada funti nedeljno za glavne zvezde. :wtf:
Baci skrinšot finansija :)

P.S. Drago mi je što si poslušao moj savet... :)
Корисников грб
the Stig
Youth Team Coach
Поруке: 149
Придружен: 09 Нов 2010, 23:07
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од the Stig »

A bilo je mrcvarenje sa ponudama. Bukvalno su klubovi linearno slali ponude za moje igrače. Najgore mi je bilo u ovoj sezoni kad sam osvojio LŠ: igram protiv Atletika u 1/8 finala, 30.01. meni stižu ponude Atletika za 6 igrača (!?), poodbijam ja to, završi se prelazni rok, troje njih pukne na anhepi, ja reko' gotovo, ode mi harmonija - ode sezona. Kad ono nisu ni po 5-6 dana bili na "unh" stigne mi ona poruka da su kao "set to stay", ja odmah na nove ugovore, bilo bitno što pre da potpišu, kako bi se moral bar koliko toliko vratio do starta nokaut faze, videli da imaju "monopol" izmuzli me opasno, onda krenuli redom igrači da traže povećanja, 70% njih je prihvatilo predlog da šutnu menadžera, a ostalima sam morao da se poturim. :D
Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “Vodič kroz timove & zajednička igra '15 / Team guide & Teamwork '15”