[Work in progress] Sve lige Hrvatske 2016

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

[Work in progress] Sve lige Hrvatske 2016

Порука од Sloba »

Слика

Pozdrav,

Kao forum ove godine opširno radimo pa tako ćemo se fokusirati i na Hrvatsku (i to najviše posle Srbije i Bosne i Hercegovine).

Za početak poštovane članove foruma iz Hrvatske bih preusmerio na ovu temu. U toj temi možete kupiti original ili posredstvo Cro Manager-a nacionalnog hrvatskog foruma koji je takođe u saradnji sa našom zajednicom. Niže lige koje će izbaciti SerbianFM će biti igrive samo na originalu!

Hrvatska ima sedam nivoa u fudbalu/nogometu.

- 1. HNL;
- 2. HNL;
- 3. HNL (5 središta);
- MŽNL (4 središta);
- 1. ŽNL (Kao u Srbiji "Opštinske lige", Hrvatska ima 20 županija + grad Zagreb);
- 2. ŽNL (Neke županije imaju druge lige);
- 3. ŽNL (Neke županije imaju i treće lige).

Nisam siguran da li neka županija ima svoju 4. ligu ali ako ima istražiću i to. Cilj je da se sve postepeno uradi. Trenutno se radi na prikupljanju informacija tj. o sastavima liga a nakon toga se kreće i sa radom na editoru. Rad se deli u dve kategorije - jedan deo se odvija na editoru za FM 15 a drugi deo na editoru za FM 16.

Prema nekom ličnom planu "Sve lige Hrvatske bi trebalo da izađu početkom decembra.

[WORK IN PROGRESS]

I faza
Skupljanje podataka /u toku/

II faza
- dodavanje takmičenja;
- dodavanje klubova;
- dodavanje stadiona;

III faza
Ovo je predzavršna faza ali o njoj nećemo još. Uglavnom se sastoji od dodeljivanja vlasnika stadionima, dodeljivanju stadiona klubovima, podešavanju dresova...

IV faza
Ovo je završna faza rada pošto se u ovoj fazi kreira ligaška struktura.

Ima i nakon ovoga posla kao što su nagrade, mediji i novi igrači ali to dolazi tek na kraju. :cheers:
Последње учитавање од Sloba дана 12 Авг 2015, 14:03, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Do sutra ili prekosutra bih trebao da imam sve podatke o hrvatskim županijama nakon čega ide još jedna faza posla i onda ću vas obavestiti kako je sve proteklo. :)
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Dok ne dođe sastav liga napravio sam popis svih hrvatskih liga i dodao ih u menadžer, sejvovao i taj fajl sada čeka FM16.

Spisak liga:
Međužupanijske nogometne lige
1. Županijske nogometne lige
2. Županijske nogometne lige
3. Županijske nogometne lige
4. Županijske nogometne lige

Ovakav je zapravo sistem jer je drugačije nelogično pa bi ispadalo da klubovi iz pete lige prelaze u treću a nije tako. Tako da se ne čudite šta će 1. ŽNL u MŽNL i obrnuto ili zašto u 4. ŽNL su zapravo 3. ŽNL. Komplikovano je. Lakše je uraditi nego oko Srbije ali i daleko komplikovanije. Ali ja radim po realnom sistemu i kod mene nema fantasy. Predstaviću večeras ili sutra kako im i kupovi izgledaju. :cheers:

EDIT: Evo uradio sam i spisak kupova u Hrvatskoj pa bi to sada trebalo ovako da izgleda.

EDIT 2: Ovde možete pogledati kako izgleda sistem hrvatskog kupa.
Последње учитавање од Sloba дана 13 Авг 2015, 17:01, учитано 4 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Imam spisak svih "NK" iz Hrvatske tako da narednih dana moj tim kreće u izradu toga. Razbijamo ovu godinu momci. :cheers:
Корисников грб
Cro-Manager
Youth Team Coach
Поруке: 63
Придружен: 17 Апр 2013, 23:23
Место: Hrvatska
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Cro-Manager »

Malo za pomoć, ovako je to izgledalo prošle sezone. Sad se nešto mjenjalo, mislim da više ne postoji MŽNL Osijek-Vinkovci, taj dio je nekako drugačije napravljen

Слика
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”