[Work in progress] Sve lige Srbije 2016

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

[Work in progress] Sve lige Srbije 2016

Порука од Sloba »

Слика

Pozdrav,

Ako želite da pomognete posetite sledeći link. SerbianFM je počeo pripreme za sledeći serijal na najbolji mogući način. Za početak je to prodaja originala. Naš tim vam u pozadini još dosta toga sprema ali vam to trenutno nije vidljivo. Ipak, pravo je vreme da obelodanimo projekat koji će izaći ubrzo po izlasku FM16 - Sve lige Srbije 2016.

Naredni post biće rezervisan. U njemu će stajati koliko je urađeno procentualno.

Dosta radim već na ovome a to nije vidljivo ni mojim kolegama. Osim okupljenog tima na forumu postoji i nekolicina koja će raditi na dodavanju klubova i stadiona u igru. Teži, završni posao ostaje meni.

Naravno da ovo neće biti perfektno i savršeno ali ću gledati da bude što više približno realnosti. Ova tema služi za praćenje rada na projektu.

Trenutno je faza #1 na kojoj se radi a u narednom postu možete pratiti procentualni tok svega. Faza jedan kreće u kompletiranje čim se sakupe tačni podaci o klubovima razvrstanim po ligama ove godine.

Ako imate neko pitanje stojim vam na raspolaganju. :cheers:
Последње учитавање од Sloba дана 04 Авг 2015, 21:38, учитано 3 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Skupljanje podataka
Super liga
Prva liga Srbije
Srpske lige
Zone

Okružne lige - PFL
Međuopštinske lige
Opštinske lige
Druge opštinske lige


Dodavanje podataka
Dodavanje takmičenja 100%
Dodavanje klubova 0%
Dodavanje stadiona 0%
Последње учитавање од Sloba дана 07 Авг 2015, 14:15, учитано 2 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Update prethodnog posta:

Skupljeni su kompletni podaci o SL, PLS, Srpskim ligama i Zonama. Trenutno se skuplja za okružne lige a nakon toga i za zadnje.
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Ja mogu da prikupim za tim iz Opstinske lige grada Kragujevac ,tim se zove FK Sušica
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Rad u editoru zvanično kreće za oko 20-30 dana. Do tada se radi na pozadinskim stvarima. Dosta više rada ima u pozadini nego u samom editoru.

:cheers:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика

Ovo je šablon koji će se koristiti pri dodavanju.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Upravo sam pustio objavu na FB pa ko nije video...
6-7 Nov. SVE LIGE CRNE GORE
13-14 Nov. SVE LIGE SLOVENIJE
20-21 Nov. SVE LIGE MAKEDONIJE
27-28 Nov. SVE LIGE BOSNE I HERCEGOVINE
4-5 Dec. SVE LIGE HRVATSKE
11-12 Dec. SVE LIGE SRBIJE
Nadam se da neće biti pomeranja pogotovo za našu ali verujem u sebe. :D Jedina rokada je ovde moguća između BIH i HR jer zbog naših ljudi iz RS potrudiću se da što bolje odradim Bosansko-Hercegovačke lige. :cheers:
Последње учитавање од Sloba дана 11 Авг 2015, 21:23, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Uradio sam popis liga za ovu sezonu.

Okružne lige - PFL /29 liga/
Međuopštinske lige /37 liga/
Opštinske lige /33 lige/
Druge opštinske lige /3 lige/

Računajući i 10 zonskih liga koje će se dodati ovo je ukupan broj od ako se ne varam od 112 liga + 4 srpske + PLS i SL.

Kada su kupovi u pitanju počevši od okružne lige svaka liga će imati svoj kup što znači 102 kupa + regionalni kupovi (Istok, Zapad, Beograd, Vojvodina) + nacionalni čak i super kup što daje brojku od 108 kupova.

Radiće se nešto i sa omladinskim ligama. :) :cheers:
Последње учитавање од Sloba дана 08 Сеп 2015, 17:11, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Nije ovo tacan broj-mora ih biti vise. 2014 je bilo 151 liga-nema sanse da sada ima 40 manje.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ajmo ovako... poređenje sa prošlom godinom, izvor srbijasport.net

Okružne lige - 30 liga /1 više nego sada - izgleda da su srpski kosovski klubovi raspoređeni u više liga/

Međuopštinske lige - 54 lige /postoji mogućnost da još nisu ubacili sve lige i da je to jedini problem, nedostatak.. ali videćemo... izgleda se dosta liga spojilo... vidim i mali broj klubova u većini liga... mnogi su odustajali od takmičenja, mnogi gasili lige.../

Opštinske lige - 56 liga /isto važi kao i gore međutim... izgleda ili se nešto dogodilo sa ligama ili spisak liga nije ubačen... ali već je kasno poprilično. Pratiću situaciju/

Druge opštinske lige - 3 lige /ovo je sigurno/

Postojale su lige od po 4-5-6-7-8 timova i nikome se ne isplati da to drži pa se spoje, ugase ligu, klubovi odustanu... videćemo krajnji bilans ipak.

Eto. Mislim da je to to. :cheers:
Последње учитавање од Sloba дана 08 Сеп 2015, 21:35, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Najverovatnije nisu jos ubacene na spisak. Ima jos puno vremena tako da nije problem
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Nešto su usporeni ove godine na srbijasport.net sa ovim informacijama mada ko zna. Možda je stvarno smanjeno za ovoliko liga, neke spojene ali opet. Proveravam svakodnevno i ne vidim baš neke veće promene. :)

Ali ok prvo oko 5 lige da završim sve pa onda i do 6, 7 i na kraju 8. Ima vremena. :cheers:
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Sad sam ja malo gledao-neke su izgleda spojene ali neke i fale. Ima jos dosta vremena tako da nema zurbe

Mada nesto razmisljam-mozda je najbolje uraditi do 5. ranga takmicenja i gotovo. Ovo ispod je svakako sprdacina od fudbala i nema informacija skoro uopste
Последње учитавање од averel80 дана 17 Сеп 2015, 20:50, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Svakako ću prvo da dodajem klubove iz 5. ranga a tu su kompletni podaci e onda sledi 6 i 7.. 8 je rutina.
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

I ja razmisljam da mozda odradim sve do 5. ranga za FM16 ali da to bude maksimalno kvalitetno.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Pa maksimalno kvalitetno bi po meni bilo i ubacivati grbove za sve klubove, igrače... :D Ali ako ćeš ti ići toliko daleko ja ne bih. :D

Samo da se ne mešaju klubovi , da ih dodam.. lepo rasporedim po ligama i bude igrivo... dodavaću igrače za par klubova ili one koje imam podatke ali ne mogu da izađem u susret i dodam igrače u 1k+ klubova. Previše brate. :D

Biće veselo: mrek, ti i ja radimo. :D Mrek možda i prvi izbaci.. ali on radi valjda sve lige.. i ja planiram nadam se da ću stići ali moje izlazi oko decembra nadam se dok i ti radiš. :)

Planiraš Hrvatsku i ove godine?
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Nemam pojma-ako budem radio to ce biti tek posle Srbije. Sto se tice Srbije najbolje bi bilo da radimo jednu databazu u excelu svi zajedno i onda da je koristimo kako kome treba. Ja sam pun nekih privatnih stvari pa je pitanje da li cu imati vremena. Takodje puno zavisi od FM-a. Da FM15 nije bio totalni promasaj - izbacio bih ja sve lige Srbije jer sam bio jako blizu kraja ali zafalilo motivacije. Jbg
Excel bi bio pun pogodak jer bi dosta nas moglo da radi delove i onda spojimo u jedan fajl.

Ovako nesto:


Image
Последње учитавање од averel80 дана 19 Сеп 2015, 21:09, учитано 2 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja to već radim za BIH, nisam krenuo za ostale.. samo je dosta manja.. ali lepo je to. Ja sam uvek za. :) Inače lepo izgleda ta tabela.

Recimo ja sam u grupi koja ima svoj pdf ovde... imam popisane sve klubove po ligama i zadnje osnivače u petom i 4 rangu... jbg. nisu kompletni podaci da bih pisao i ostalo mada imam ponešto.. pa ako ti treba slobodno mi se javi. Eh da jedino što me svakako čeka prepisivanje u excel sada. Jeste komplikovano dok se sve to uradi ali opet.
Последње учитавање од Sloba дана 19 Сеп 2015, 21:40, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Pa zato i kazem-kad bi se podelio posao mnogo bi brze uradili. Plus onda uvek mozemo da ih koristimo a cak i direktno iz excela praviti fajlove
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Meni je najveći problem oko svega research. Dakle ajde napišem ime kluba i selo neko ali do 5 ranga to ide uglavnom traljavo i u 6 isto možda jer su izmešani pa dok pronađem na google ko je odakle...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”