FM 15 - FINAL Serbian FM Transfer & Data UPDATE - LETO

džo
Youth Team Coach
Поруке: 98
Придружен: 24 Јул 2015, 20:12
Место: Berlin
Status: Није на вези

Порука од džo »

Mozda sam malo zustrije napisao post. Ali stojim iza izrecenog da je ovo jako lose uradjeno i da je jedan klub prebudzen. I ne necu reci svaka cast za takvo nesto. Ne rokam ja paljubu po ljudima, samo kazem da je ovo lose. Ne citav sajt/forum. Lose je to sto je ovo ocito pristrasno radjeno. I to treba reci, kako bi ubuduce drugacije bilo i realnije.

Slobo napisao sam sve konkretno sta ne valja, samo ti kao partizanovac izgleda da to ne zelis da prihvatis. Jos i opravdavas ta suluda budzenja. E to je lose. Ti kao neki moderator i uredink ovog ovde opravdavas nesto sto je lose.
Последње учитавање од džo дана 25 Јул 2015, 01:14, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

U redu. Napisi konkretno sta mislis da je lose kako bi uzeli u razmatranje. koje ocene kod kog igraca izgledaju nerealno? Takodje, daj predloge za iste i potkrepi ih nekim cinejnicama. Odradi research kako treba i mozemo diskutovati o svemu.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Slobo napisao sam sve konkretno sta ne valja, samo ti kao partizanovac izgleda da to ne zelis da prihvatis. Jos i opravdavas ta suluda budzenja. E to je lose. Ti kao neki moderator i uredink ovog ovde opravdavas nesto sto je lose.
Ti drugar pišeš ko da se radi o genocidu nekom a ja ga opravdavam. :xD:

Ne, zaista. Niti sam radio na ovom dodatku niti ga opravdavam samo kažem da sve može na lepši način. :)

Ali kada su u pitanju Andrija, Ivan... stojim iza svake ocene. Isto kao i za Zvezdine, Vošine i OFKine zlatne orliće.

Verujem da je kolega na sve njih bacio akcenat. :cheers:
džo
Youth Team Coach
Поруке: 98
Придружен: 24 Јул 2015, 20:12
Место: Berlin
Status: Није на вези

Порука од džo »

Napisao sam na predhodnoj strani da su konkretno potencijali pojedinih igraca Partizana previse visoki.
Vec sam pitao na osnovu cega npr Sasa Lukic ima PA 140, a odigrao svega 2 utakmice za prvi tim, a koliko vidim nije nesto blistao ni u Teleoptiku? Gde se video taj potencijal?
Darko Brasanac 140 PA, na osnovu cega? Nije los igrac, ali ovo ga svrstava u bas talentovane, a on sa 23 godine jos uvek u Srbiji, nema neku statistiku, niti igra bas toliko sjajno.
Nikola Trujic 137 PA, a decko limitiran. Brz, jak, ali ne tehnicki sjajan i ima dosta mana. Za njega je nekih max 130.
Marko Jevtovic odjednom skocio PA na 139 samo zato sto je presao u Partizan. Long shot 13, a koliko je on to golova dao iz daljine? Koliko vidim dao je u karijeri ukupno 3 gola. Pa kod njega ne bi trebao da bude PA veci od 125. Jer ima do sada sezone u Pazaru gde je bio solidan, ali nista vise od toga.
Zivkovic jeste talenat, ali je napravljen kao da je Ronaldo. Kupuje ga Real odmah na pocetku i kida kako igra. Preteralo se sa njim. Ok potenicajl, ali ocene su preterane.
Saponjic. Acc i pace 12, na osnovu cega? Decko je spor kao puz. Finishing 13? Koliko je on to golova dao prosle sezone? Uz to nisam bas video da se proslavio sa zavrsnicom sto u ligi sto na svetskom. Masio je prazne golove. Jeste mlad, neka ima dobar potencijal za sad, ali se preteralo sa sadasnjim ocenama. Jer sada nije bas dobar.
Onda dolazimo na Mirka Ivanica iz Vose koji je ocajno uradjen. A odigrao fantasticnu sezonu. Babic je mogao da dobije neki fiksni visok potencijal umesto -8. Stanisavljevic koji igra odlicno je tuga uradjen. Plavisc iz Spartaka bi takodje trebao bolje da se uradi. To je to za sad. Bice tu jos predloga. No najveca zamerka za sada je prebudzen Partizan i zapostavljeni pojedini igraci iz drugih klubova.
Последње учитавање од džo дана 25 Јул 2015, 01:32, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Madridista
Youth Team Coach
Поруке: 50
Придружен: 31 Окт 2010, 23:22
Место: Ravnje
Status: Није на вези

Порука од Madridista »

ja bih da pohvalim jer jako je tesko raditi u editoru tj dosadno je ali hvala na dodatku....samo da pitam kad ce novi fajl jer vidim da je ovaj od 1.7?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Madridista, pozdrav Realovac. :D

Verovatno oko 1.8. Mislim da momak koji je radio ima problema sa kompom ali će odraditi.
Корисников грб
beranac86
Youth Team Coach
Поруке: 131
Придружен: 26 Јун 2011, 13:23
Место: CG
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од beranac86 »

Ovaj transfer update je sasvim realno odradjen, a sto se pojedinima Vujosevic prividja i dok igraju FM onda je to opsesija i manija, i koju ne treba ovdje iznositi.

Samo jos Balazic i Zivko Zivkovic da se malo poprave :ole:
Последње учитавање од beranac86 дана 25 Јул 2015, 15:32, учитано 1 пут укупно.
džo
Youth Team Coach
Поруке: 98
Придружен: 24 Јул 2015, 20:12
Место: Berlin
Status: Није на вези

Порука од džo »

Nista stavite svim igračima Partizana potencijale 200 i sve ocene na 20. Verujem da bi i tada navijačima partizana update bio realan. Ako su one stvari koje sam već naveo realne svaka vama cast. Umesto da se ulozi trud da se sto realnije uradi ovde se budzi jedan klub i jos ljudi to nazivaju realnim, pa cak i predlazu dodatna budzenja. Igrači iz mnogo jačih klubova imaju takve potencijale, igrači koji bi se posprdali sa tim pojedinima. Ovo je sve samo ne realno.
Корисников грб
beranac86
Youth Team Coach
Поруке: 131
Придружен: 26 Јун 2011, 13:23
Место: CG
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од beranac86 »

Dzo, ja mislim da si i juce imao prilike da se uvjeris u kvalitete Saponjica i Zivkovica.
džo
Youth Team Coach
Поруке: 98
Придружен: 24 Јул 2015, 20:12
Место: Berlin
Status: Није на вези

Порука од džo »

Kvalitet se pokazuje tako sto se poveze vise dobrih utakmica i odigra dobra sezona. Ne tako sto das gol ekipi koja se raspada i koja je medju ubedljivo najlosijim u ligi. Ovima bi i ti mogao da das gol. Uostalom nisam rekao da oni nisu potencijali, niti da treba potencijal dirati, vec da se preteralo sa ocenama. Zivkovic vec sada ima ocene za lige petice sto je ludilo. Saponjic finishing 13, alo pa toliko imaju najbolji strelci lige kod nas. Koliko je on golova dao prosle sezone? Brzina i ubrzanje 12, a on uzasno spor. Ove ocene su smesne.
Kvalitet je pokazao Mirko Ivanic prosle sezone, a napravljen je za 3 klase losije od Saponjica i Zivkovica od kojih je odigrao daleko bolju sezonu. Sramota koliko se budzi jedan klub.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

džo, tvoji se komentari neće uzeti za ozbiljno.

Ne znam ko si ali pošto praviš toliko naloga na forumu ne možeš biti uzet za ozbiljno.

A sa jednog od naloga u privatnim porukama ka drugim članovima administracije vređaš mene ali i ostale članove foruma koji su diskutovali u Partizanovoj temi.

Dakle svoju pristrasnost ostavi po strani.

Partizan je najbolji srpski klub svidelo se to ili ne pojedincima. Nakon toga slede ujednačena Crvena zvezda, Vojvodina i Čukarički.

Crvena zvezda ima više mlađih i talentovanih igrača od Partizana ali svoj raskoš ne mogu da pokažu u atmosferi koja vlada na Rajku Mitiću. Nije njima lako i žao mi je zbog toga. Nadam se da će doći dani kada ćemo gledati večiti derbi u recimo nokaut fazi Evropa lige (za početak) :cheers:
Последње учитавање од Sloba дана 26 Јул 2015, 11:53, учитано 1 пут укупно.
Φίλιππος
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 25 Јул 2015, 14:23
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Φίλιππος »

Ljudi bez ljutnje sad,ali ja moram da vas pitam po kom researchu su radjene ove ocene.Za Partizan moram da se slozim sa svima ostalima.Koliko vas ima koji misle da Andrija Zivkovic sada moze da ode u Real Madrid i daje 4 gola po utakmici!?Drugo pitanje zasto uopste dirati ocene?Zar niste mogli da ostavite iste ako vec nisu menjane po nekom zvanicnom istrazivanju?Saponjic ljudi moji nije vola mogao da ubode ni u ligi a ni na SP.Ja igram 15.3.2 sa skinutim zimskim transferima sa foruma i mogu da kazem da se igraci nerealno dobro razvijaju.Sad kad su nabudzeni jos vise mogu da zamislim sta ce to da bude u drugoj,trecoj sezoni.Znaci vec na DB na kojem ja igram Zivkovic se lepo razvija i ide u lige petica posle godinu dana,odakle nekome potreba da ga jos dotano gruva ne ide mi u glavu.Trujic i Jevtovic nepotrebno komentarisati,sto niste toliko nabudzili Matosa npr samo zato sto je iz Pazara presao u Zvezdu.Mislim,jednostavno ko je hteo da pravi neki dream team Partizana mogao je da uradi to za sebe bez problema i to je to.Ja sam ranije sate i sate provodio u editoru i znam koliki je to posao,koliko je to smaranje i sve ostalo,ali malo realnosti nije na odmet :cheers:
Φίλιππος
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 25 Јул 2015, 14:23
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Φίλιππος »

Da ne bude da kritikujem samo za Partizan.Zbog cega i na osnovu cega Idan Vered ima povecane ocene u odnosu na 15.3.2 Mislim da je to bzvz nacin da se dobija neka kao jednakost izmedju Zvezde i Partizana.Mislim ko je ovde pratio Vereda pa zna da je on napredovao :slap: CA 112 PA 122,ubacim update i vidim da Vered ima CA125 PA132.Nije mala razlika slozicete se? Andrija Zivkovic sa 113 na 123 CA,Marko Jevtovic je imao CA 104 I PA 119,ne znam kako kod vas je CA 114 i CAK 139 PA...Trujicu za po 10 povecani i CA i PA.Saponjicu povecan CA za 10...Jovica,Ristica,Grujica kolko sam video niste ni pipnuli.Zasto Saponjic dobija prednost u odnosu na Jovica koji je bar igrao celu sezonu stvarno bi voleo da znam,pritom da ne cujem neki komentar tipa pa znas videlo se kolko je golova dao i slicno.Saponjic je spor kao puz,klinac je,masi prazne golove,ne moze da bude nabudzen.Sto se cudite svi sto Zivkovic ide u Real i daje 4 gola po utakmici,pa kakav ce da bude sa 123 i potential -9....Nisam gledao da li ste dirali ove Zvezdine strance sem Vereda,ali po meni jako glup nacin da se kao ispadne jednak.Nemam problem sto niste menjali nista kod Zvezdinih igraca jer nista i ne treba da se menja,vec na pocetku 15.3 meni Jovica traze Diamo,Porto,Benfika,sta treba da se nabudzi pa da ga uvaljam za 20 miliona Barsi? Znam da ce neko ovo da shvati pogresno i da se ljuti,nije mi cilj da vredjam bilo ciji rad ovde ali ovo je stvarno smesno...Ne zelim da se ovo pretvori u raspravu o Zvezdi i Partizanu,samo hocu da igra bude realna.Ako ce neko da uzme ovakav Partizan i uvali ove pomenute igrace za 50 miliona i da mu to bude zanimljivo onda samo napred.Car ove igre je da se igac maksimalno iskoristi,nabudzi kroz treninge i istrpi kad ima lose utakmice,kad vi stavite nekome od 19 godina PA 123 u srpskoj ligi ode sve to u vodu.
Последње учитавање од Φίλιππος дана 26 Јул 2015, 13:39, учитано 1 пут укупно.
džo
Youth Team Coach
Поруке: 98
Придружен: 24 Јул 2015, 20:12
Место: Berlin
Status: Није на вези

Порука од džo »

Da li je Partizan najbolji srpski klub ili ne to cemo da vidimo ove sezone i manje je bitno za ovu temu. I da jeste opet su igraci Partizana prebudzeni i u stvarnosti nisu ni priblizno toliko dobri. Vec sam konkretno naveo sta ne valja i objasnio zasto ne valja.

Evo neka neko objasni na osnovu kojih partija su Trujic, Lukic, Jevtovic, Brasanac zasluzuju bolje ocene i veci PA od Mirka Ivanica jednog od najboljih igraca prosle sezone u ovoj ligi? Ko uspe cinjenicama to da objasni, ne glupim izjavama Partizan je najbolji. Svaka mu cast.
Jedan limitirani igrac koji je dosao iz ekipe koja je ispala iz lige, drugi klinac koji ima u karijeri 2 meca za prvi tim Partizana i igra u Teleoptiku i ne blista, treci prosecni igrac iz Pazara gde takodje nije bog zna kako blistao i poslednji veciti talenat koji sa 23 godine jos uvek taj talenat nije skorz pokazao i tavori u Srbiji.

Da uporedimo samo neke igrace. Saponjic ima Finishing 13, a najbolji strelac lige Eze ima 12 i to je realno? Mirko Ivanic koji je kao vezni postigao 11 golova prosle sezone ima 11!? Klinac Saponjic koji nista posebno nije odigrao prosle sezone ima CA 105, a najbolji strelac i jedan od najboljih igraca prosle sezone Eze ima 107, Mirko Ivanic 105.

Trujic CA 122 PA 137 za napadaca koji je na 150 meceva upisao svega 18 golova i 6 asistencija, Brasanac PA 140 23 godine, koji na 100 meceva ima 10 golova i 15 asistencija, Lukic CA 95, PA 140 koji ima 2 meca za Partizan i 21 za teleoptik i samo 3 gola, bez asistencija i Jevtovic ima CA 114 i PA 139, i par prosecnih sezona u Pazaru i statistiku od 3 gola i 2 asistencije na 58 meceva. Na osnovu cega takvi potencijali i trenutno stanje?

Ovi gore igraci imaju veci PA od svakog igraca kojeg cu navesti, a vecina i CA ili tu negde. Mirka Ivanica jednog od najboljih igraca prosle sezone koji ima CA od bednih 105 i PA od 127.
Partika Ezea najboljeg strelca i napadaca prosle sezone koji ima CA 107 i PA 119. Slaboljuba Srnica, jednog od najboljih krila u ligi koji ima CA 116 i PA 129.
Igora Matica koji i ako je u godinama je sigurno medju najboljim igracima u ligi i treba da ima medju najboljim CA, a on ima 116 i PA 117.
Mijat Gacinovic koji u jednoj sezoni pravi bolju statistiku od one koju Trujic ima u dosadasnjoj karijeri i koji je medju najboljim igracima u ligi ima CA 114, a Trujic magicnih 122.
Nikola Stoiljkovic jedan od najboljih napadaca u ligi ima ima CA 114 i PA 129.

Ajde da uradimo jos jedan presek.
Patrik Eze 16 golova, a ima Finishing 12.
Gacinovic 11 golova, Finishing 11.
Igor Matic 10 golova, Finishing 11.
Mirko Ivanic 10 golova, Finishing 11.
.
.
.
.
.
.
.
Saponjic 4 gola, Finishing 13?!!!
Nikola Trujic 3 gola, Finishing 12?!

Ajmo jos jedan.

Patrik Eze 16 golova i 4 asistencije u prosloj sezoni, CA 107.
Mijat Gacinovic 11 golova i 1 asistencija, CA 114.
Igor Matic 10 golova i 9 asistencija(najbolji asistent), CA svega 116.
Mirko Ivanic 10 golova i 5 asistencija, CA 105(jel se neko zajebava?)
Ivica Jovanovic, 8 golova i 7 asistencija, CA 107.
Slaboljub Srnic, 8 golova, 8 asistencija, CA 116.
Aleksandar Stanisavljevic, 5 golova, 4 asistencije, CA 100, PA 105.
.
.
.
.
.
Darko Brasanac 1 gol, 3 asistencije, CA 112, PA 140.
Marko Jevtovic, 3 gola, 1 asistencija(to mu je sve do sada u karijeri), CA 114, PA 139.
Nikola Trujic, 3 gola, 1 asistencija, CA 122, PA 137. ?!!!!!! HAHAHAAHAHAHHAAHAHA
Ivan Saponjic, 4 gola, 1 asistencija, CA 105.

Sto se tice Zivkovica, on ima CA 123, a toliki CA imaju igraci koji su dokazani u jakim ligama npr Khouma Babacar(Fiorentina) ili Kenwyne Jones(Cardiff City). Ok nabudzili ste mu potencijal i slazem se da je veliki talenat, ali sada nije trenutno na nivou na kojem je naravljen. Jer ce on na Fm kroz par sezona da bude medju najboljim igracima na svetu, a u stvarnosti to nikada nece biti.

Ok potencijal i za Saponjica, ali ove ocene su sulude, a i CA od 105 je preteran. 13 finishing za igraca koji nema ni dvocifreno golova do sad i brzina i ubrzanje 12, a decko spor kao puz. A jedni od najbrzih igraca u ligi imaju 13. Smejurija. Znaci u FM kroz par sezona ce da ima brzinu minimum 15-16. Znaci on ce biti ultra brz igrac, a u stvarnosti nikada nece preskociti ni tih 12 koje ste mu sada stavili.

Ima tu jos milon stvari koje nisu realne

Ako je vama sve ovo realno, treba da se zapitate.

Ako ste vec hteli da zivite u snovima napravite vlazni snovi o Partizanu DB za sebe i igrajte, a ne da objavljujete ovako pristrastan zvanicni fajl foruma.
Последње учитавање од džo дана 26 Јул 2015, 14:03, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Ajde kad izbacimo sledeci update, udarite kritike. Shvatili smo vec da nesto ne stima i uredu je. Sredicemo, rekoh pre 4 dana.
Φίλιππος
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 25 Јул 2015, 14:23
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Φίλιππος »

Nije cilj samo kritikovanje.Treba sve to uraditi i j*ben je to posao,niko ne umanjuje trud i rad.Ko je usao 2 puta u editor jasno mu je.Hvala sto se radi uoste ovakav update jer nam dodje kao nesto novo,bar meni jer je fm vec poceo da me smara posle 20 sezona na defult i 3 na 15.3 stvarno se radujem da igram sa novim transferima i hvala za to.Kritike nisu samo da bi se eto nesto reklo i umanjio neciji rad ili ispunio neciji hir vec da bi se dobio jedan odlican realan update.Mi mozemo da udjemo u editor i menjamo PA i CA na vasem fajlu kako nam volja al je poenta da sugerisemo da napravite nesto cime ce svi koji igraju biti odusevljeni :cheers: Ovo sto je rekao Dzo je stvarno jako bitno,uzmite u obzir razvijanje igraca kroz sezonu dve.Stvarno ako se stavi nekom sporacu 13,14 brzina za koju sezonu i dobar trening bice Bolt :D Verujem da ce to biti super vec na sledecoj verziji :cheers:
Zaboravio sam da pitam,otrilike kada mozemo da ocekujemo drugu verziju?Znam da ne moze da se kaze sigurno jer je veliki posao i sve,nego samo okvirno,cisto da znam dal da pocinjem sezonu sa ovim prvim dodatkom.Ono lupam 10,15,20 dana :D
Последње учитавање од Φίλιππος дана 26 Јул 2015, 14:38, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Oko 1.avgusta.

Btw: Zasto imas dva naloga? Zvicer i ovaj novi sad?
Последње учитавање од Orthodox дана 26 Јул 2015, 14:46, учитано 1 пут укупно.
džo
Youth Team Coach
Поруке: 98
Придружен: 24 Јул 2015, 20:12
Место: Berlin
Status: Није на вези

Порука од džo »

Upravo tako. Niko ne kritikuje kako bi se umanjio rad, vec zato sto je ocigledno ovo pristrasno radjeno i lose je uradjeno. Licno kritikujem jer je to losa tedencija i vuce ka tome da ce takvi biti i sledeci apdejti, a jos gore kasnije i baza na novom menadzeru, jer je ovo navodno radjeno na osnovu FM2016 Researcha. I to je ono sto zabrinjava. Licno za takvu pristrasnost i necije vlazne snove ne zelim da dajem novac. Zato i kritikujem i to dosta burno, ne bi li sprecio da se ovakve stvari ponove. Ipak je ovo zvanican forum za Srbiju i vi se pitate kako ce nasa baza izgledati. Ako ce ovako, jebes onda posao.
Nadam se da ste uvideli sta ne valja i koliko ste daleko od realnosti i da ce ubuduce sve ovo biti mnogo realnije. Rado cu pohvaliti ako ubuduce stvari budu bolje.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Dobicete pocetkom avgusta dajl koji nece odstupatiod onoga sto cete imati prilike da vidite i u FM16. Sad strpljivo do tada, pa cemo pricati opnovo na ovu temu da li smo ili nismo uradili dobar posao.
Φίλιππος
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 25 Јул 2015, 14:23
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Φίλιππος »

Orthodox пише:Oko 1.avgusta.

Btw: Zasto imas dva naloga? Zvicer i ovaj novi sad?
Hvala na odgovoru onda cu da sacekam da ne pocinjem sada.Ovo je moj nalog juce sam ga napravio i pridruzio se forumu.Zvicer je nalog od mog drugara :)
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”