FM 15 - FINAL Serbian FM Transfer & Data UPDATE - LETO

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ne postoje rezervni timovi. Partizan ima Teleoptik i tim do 19 godina. :cheers:
Корисников грб
Marko_Ristic
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 09 Окт 2013, 15:36
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од Marko_Ristic »

Pozdrav,

Vidim da je update radjen 09.09.2015 , da li imate u planu da zavrsite ovaj prelazni rok kako ste ga i najavili ili su dignute ruke od ove ideje?
Cisto informativno da se zna da li ima smisla nadati se,cekati i citati ovu temu.

:poz:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Nismo digli ruke. Radimo.
Корисников грб
Marko_Ristic
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 09 Окт 2013, 15:36
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од Marko_Ristic »

Hmm onda je definitivno zalaganje izuzetno malo, sto se da videti iz prilozenog.
Proslo je vise od mesec dana od kada ste najavili ovaj update.
Trebao je da bude gotov jos pre pocetka eurobasketa. A ni dan danas nije zavrsen niti je navidiku da bude gotov. 100% sam ubedjen da na ovom update-u radi 1 ili 2 osobe, i to kako kad stignu ako trenutno uopste neko i radi na ovome. Da ste neki tim zajednickim snagama bi ovo zavrsili jos onda kada ste i najavili.
Ovde citam postove svi su popili svu pamet sveta a niko nece da se prikljuci i angazuje kako bi se ovo zavrsilo.
Odgovor na ovaj moj post vec unapred znamo, sada ce se prvo javiti ovi iz "uprave" aludiram na moderatore foruma. Kako niko nije u obavezi da ovo radi, i da je ovo sve dobra volja, itd..itd..

A istina jeste da je mnogo nas upravo preko ovog foruma (ne preko nekog drugog, u radnji ili preko stima kupovala managera godinama u nazad) upravo iz razloga da bi ova zajednica rasla,razvijala se i bila medju vodecim.

Na forumu se desavaju sledece stvari:
Malo,malo pa forum pukne i ne moze da se uloguje na njega. Znaci briga o serveru nije na zeljenom nivou sigurno. Previse glupih slika dopustate da se postuju, zato i imate problem ako vec nemate para da predjete na veci server, onda bar uskladite ovaj koji imamo da moze da funkcionise kako treba.

Najavljuju se i obecavaju stvari koje ocigledno ne mogu biti ispunjene, a posle izgovori za neuspeh , tacnije za to da one koji rade mrzi ih da se vise angazuju jesu postovi kako je to sve vasa dobra volja... I nista im ne znaci to sto nisu ispostovali ono sto su rekli. A ne znaju da ako ne stotine onda sigurno desetine igraca sa nestrpljenjem ocekuje ono sto je najavljeno, i svaki put kad napisete post radimo koliko mozemo, ovo je nasa dobra volja nismo u obavezi isti taj broj korisnika i igraca razocarate. Onda dodju sutradan pa opet ista prica. Pitaju posle 5 dana opet ista prica isti odgovori, posle 2 nedelje isto, posle mesec dana opet sve isto...

Pre nego sto bilo sta napisete shvatite da vi na ovom forumu trebate da budete podrska njegovim korisnicima. Kada su ljudi vec stekli poverenje preko vas, svakodnevno vas posecuju, narucuju cd-ve i veruju u vas, najmanje sta mozete za iste te da uradite jeste da ispostujete dogovoreno i receno(odnosno napisano). A ne samo tako olako da nas otkacite preko posta. Jer vi postojite zbog nas. A ne postojimo mi zbog vas.
Ovu recenicu dobro upamtite jer pravi ljudi i ljudi kojima je stalo do ovog foruma i koji su se obavezali da budu clanovi tima istog treba da se vode tom recenicom.

Pozdrav. :poz:
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Slazem se sa dosta stvari koje si napisao ali problem je drugacije prirode-ovo je Srbija. Ovde nikad nece sve biti kako bi trebalo pa ni ovo.
Dacu ti jedan predlog: probaj da odradis neki malo veci projekat vezan za FM i potrazi pomoc u vezi toga pa ce ti sve biti jasno. Jednostavno mi smo bagra nevidjena i zato nas niko i ne voli. Najjaci smo na recima a vecinu obecanog ne ispunimo. Takodje smo i najpametniji narod na svetu-zato zivimo ovako dobro. O lenjosti i ljubomori da ne pricam...
I meni je zao sto sve ide ovako kako ide ali jednostavno nema tu pomoci.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Marko_Ristic пише:Hmm onda je definitivno zalaganje izuzetno malo, sto se da videti iz prilozenog.
Proslo je vise od mesec dana od kada ste najavili ovaj update.
Trebao je da bude gotov jos pre pocetka eurobasketa. A ni dan danas nije zavrsen niti je navidiku da bude gotov. 100% sam ubedjen da na ovom update-u radi 1 ili 2 osobe, i to kako kad stignu ako trenutno uopste neko i radi na ovome. Da ste neki tim zajednickim snagama bi ovo zavrsili jos onda kada ste i najavili.
Ovde citam postove svi su popili svu pamet sveta a niko nece da se prikljuci i angazuje kako bi se ovo zavrsilo.
Odgovor na ovaj moj post vec unapred znamo, sada ce se prvo javiti ovi iz "uprave" aludiram na moderatore foruma. Kako niko nije u obavezi da ovo radi, i da je ovo sve dobra volja, itd..itd..

A istina jeste da je mnogo nas upravo preko ovog foruma (ne preko nekog drugog, u radnji ili preko stima kupovala managera godinama u nazad) upravo iz razloga da bi ova zajednica rasla,razvijala se i bila medju vodecim.

Na forumu se desavaju sledece stvari:
Malo,malo pa forum pukne i ne moze da se uloguje na njega. Znaci briga o serveru nije na zeljenom nivou sigurno. Previse glupih slika dopustate da se postuju, zato i imate problem ako vec nemate para da predjete na veci server, onda bar uskladite ovaj koji imamo da moze da funkcionise kako treba.

Najavljuju se i obecavaju stvari koje ocigledno ne mogu biti ispunjene, a posle izgovori za neuspeh , tacnije za to da one koji rade mrzi ih da se vise angazuju jesu postovi kako je to sve vasa dobra volja... I nista im ne znaci to sto nisu ispostovali ono sto su rekli. A ne znaju da ako ne stotine onda sigurno desetine igraca sa nestrpljenjem ocekuje ono sto je najavljeno, i svaki put kad napisete post radimo koliko mozemo, ovo je nasa dobra volja nismo u obavezi isti taj broj korisnika i igraca razocarate. Onda dodju sutradan pa opet ista prica. Pitaju posle 5 dana opet ista prica isti odgovori, posle 2 nedelje isto, posle mesec dana opet sve isto...

Pre nego sto bilo sta napisete shvatite da vi na ovom forumu trebate da budete podrska njegovim korisnicima. Kada su ljudi vec stekli poverenje preko vas, svakodnevno vas posecuju, narucuju cd-ve i veruju u vas, najmanje sta mozete za iste te da uradite jeste da ispostujete dogovoreno i receno(odnosno napisano). A ne samo tako olako da nas otkacite preko posta. Jer vi postojite zbog nas. A ne postojimo mi zbog vas.
Ovu recenicu dobro upamtite jer pravi ljudi i ljudi kojima je stalo do ovog foruma i koji su se obavezali da budu clanovi tima istog treba da se vode tom recenicom.

Pozdrav.

Jeste malo zalaganje jer je ovo trebalo da urade ljudi iz tima koji su bili zaduzeni za ovo i to da urade dobro. Prihvatam krivicu za to jer sam mislio da će to proći bez nekih većih problema i omanuo sam. Prihvatam krivicu, zato sad i radim na dodatku individualno pa se nadam da će mi avarel pomoći oko sistema takmičenja pa da ovo bude igrivo. Ovo je prvi put da nemamo T&D update ovoliko dugo tj da nemamo ispravan dodatak, veruj da postoje i manje i vise objektivni razlozi za to.

Što se tiče dodatka, on je rađen ali krešuje. Ne možemo kriviti dobru volju da se dodatak napravi i odradi. Nismo se ni nadali da cemo naići na taj problem iskreno. Onda su se desile neke stvari koje su se desile i dobili smo ovo gore napisano, da ja, koji radim grafiku, prodaju, nove teme, pripreme za novi serijal i još puno toga, radim i na updateu. I ne zelim da kukam zbog toga vec samo napominjem da je splet okolnosti doveo do toga da to tako bude. Jasno, prihvatam kritiku u vezi Uppdate-a.
To da niko neće da se uključi, to je odavno naša boljka ne samo za ovo već za mnoge druge stvari ali tako je kako je. Tačno je i to da je sve na dobrovoljnoj bazi ali je još tačnije da ne može da se najavljuje , a da se odradi traljavo ili nikako. Slažem se.

Oko prodaje baš i nisam toliko optimističan. Ovde se kupuje jer je najjeftinije i to je razlog br.1. Na drugim inostranim forumima sajtovi imaju donacije kao pomoć članova. Ovde kada bi to otvorio, sumnjam da bi bila boja situacija nego u Zvezdinom budzetu. Nije isto platiti 3500 dinara igru i kupiti je preko Steama za 55 eura. Verujem da ima nas/vas, onih koji imaju u vidu da doprinose forumu ali je taj broj vrlo mali. poverenje je kljucno, a mi ga nismo stekli tek onako, tako da prica oko prodaje nije za ovo bitna.

Što se tiče foruma, server je odličan. Platforma foruma je zastarela i zato i vrsimo postepeni prelazak na VBulettin. medjutim za taj transfer treba znanja, kako se baza i korisnici ne bi izgubili. Novac je vec ulozen, bez brige i to ne malo. I host koji se placa svakog meseca i odrzavanje , nije samo prolazna suma. Ukoliko zelis, mogu da dostavim racune pa da vidis i sam koliko je ova dobra volja svuka. No i to je za drugu pricu ali kao vlasnik foruma , imam potrebu da odgovorim.

Oko najave stvari, vec sam napisao. U potpunosti podrzavam tvoj stav i ako jedan covek ode nezadovojan sa foruma, zajebali smo. Nema dalje. Sve ostalo stoji, i forum je iz tih ponuda i napravljen. Malo je volje za rad, posebno sad u mrtvom periodu ali resicemo i te probleme vrlo brzo.

Uglavnom, pokusacu da odradim update sto brze budem mogao.
Последње учитавање од Orthodox дана 24 Сеп 2015, 03:17, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Mislim da je Manda sve rekao a pre njega Avarel. Čak i da se plaćaju oni koji bi radili a tipa "20€ po odrađenom poslu" bilo bi zašto toliko malo... ovo je Srbija. Svi da rade uglavnom ako imaju koristi. Ja sam se ove godine po prvi put uključio u ovo jer inače ne radim oko transfer apdejta i sa takvim stvarima ali nisam radio transfere već ocene igrača, izmene ca/pa...

Pričao sam nešto sa Mandom i sledeće godine ako budem bio ovde preuzimam svu odgovornost za apdejt a ostale bih rasteretio.

Naravno smatram da se mnogo greši i u ranom izbacivanju pa izbacivanju apdejta na 7-10 dana. Ne vidim svrhu igranja sa nečim što nije gotovo. Ja bih to recimo izbacio tamo negde 1-2 septembra kada se sve odradi i 15-20 finalnu verziju sa još nekim izmenama. Nikakva preleminarna izbacivanja ne bih radio.

Samo Manda stvarno ne može da stigne kad i šta da uradi jer ima on i dosta drugog posla. Grafika, prodaja... malo drugi zakazuju ali ok. Avarelu hvala veliko na trudu koji je uložio.

:cheers:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Do nedelje ćemo odraditi fajl.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Порука од Набеђен »

Може ли неко да ми каже само да ли овај линк са прве стране ради или треба да чекам нешто, пошто ми стварно није јасно ништа :D

Ево провалио сам и сам... Не може да се игра преко линка са прве стране, крешује ми игрица. До к...
Последње учитавање од Набеђен дана 27 Сеп 2015, 00:58, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Mislim da cemo uskoro zavrsiti. Sutra bi trebalo da izbacimo update.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Ceo dan i evo celu noć radim na updteu. Ostalo mi je da se istestira, i kacim ga ovde cim ustanem vama na testiranje. Onda imamo par dana da proverimo fajl i 1.10 uvece ide final za kraj, da zaokruzimo ovupricu. Mislim da ce update biti dobar.
MB22
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 15 Дец 2010, 09:29
Место: Beograd, Srbija
Status: Није на вези

Порука од MB22 »

Manda, kada uspes da se iscupas iz obaveza oko update-a i svega, samo par pitanja u vezi istog:

Jesu li pokriveni ino-transfer, tj. jeste li spajali fajl sa pr0-ovim najnovijim update-om ili je u vasem fajlu samo pokrivena Srbija?
Pratite li re-search za FM16 i hocete li ukljuciti transfere koji su se desili i nakon 1. Septembra kada su srpski igraci u pitanju?


Hvala tebi i ekipi na cimanju, posle onog crash-a bi smo skoro svi oterali sve to u tri lepe :zelenko:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Evo kacim upravo update. Sad cu napisati sta i kako. Par minuta mi treba.
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

MB22 пише:
Jesu li pokriveni ino-transfer, tj. jeste li spajali fajl sa pr0-ovim najnovijim update-om ili je u vasem fajlu samo pokrivena Srbija?
Spojeno je sa pr0 apdejtom koji je inace isto u haosu-i u njegovom fajlu postoje srpski transferi koji su ocajno odradjeni i sa puno gresaka. Npr Katai ima otkupnu klauzulu od 8M.
Manda je pregledao njegov fajl i ispravljao greske ali je moguce da ce ih biti ipak.
Nevrovatno kako svi brljaju sa tim transfer apdejtima-verovatno koriste apdejte sa regionalnih foruma pa ih spajaju u jedan fajl i onda se desavaju takve budalastine.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Testirajte fajl, pogledajte JSL i PLS posebno vezano za transfere i ocene igraca i prijavite sve sto fali.

1. oktobra pro izbacuje final update, tako da cemo i mi tada odraditi final , a do tada tetsirajte ovo i javljajte sve sto treba. Nadam se da je dobar posao uradjen. :yesko:
Последње учитавање од Orthodox дана 28 Сеп 2015, 17:41, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Bravo Mando za trud. :cheers:
car konstantin
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 03 Феб 2013, 19:45
Место: serbia
Status: Није на вези

Порука од car konstantin »

Borjian nije vise u radnickom iz Nisa
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

car konstantin пише:Borjian nije vise u radnickom iz Nisa
Ludogorec. Ispravljamo. :yesko:
Корисников грб
Vuletic1993
First Team Coach
Поруке: 242
Придружен: 26 Апр 2011, 14:09
Место: Rujisnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vuletic1993 »

Lekovic i Fabricio na pozajmici u Partizanu godinu dana. Saranov je slobodan igrac. Sasa Ivkovic je u Vozdovcu. Marka Jovanovica(bivseg igraca Partizana) nema u igri, ne znam sto. On je sada u Vozdovcu.
Posto vidim da ste menjali ocene, prvo svaka cast za to. :cheers: A drugo, mozda ste trebali ispraviti i Zivku Zivkovicu.

EDIT: I nikako da pitam sto Mitrovic Aleksandar ima Natural Fitness 4? Da li je to neka greska ili to tako treba? :wtf:
Последње учитавање од Vuletic1993 дана 28 Сеп 2015, 18:29, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
srga90
First Team Coach
Поруке: 421
Придружен: 14 Нов 2010, 00:24
Место: Bajina Bašta
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од srga90 »

Aleksandar Katai je dešnjak, ali se i levom koristi isto kao i desnom.
Right Foot 20, left 15-18.
Sve što sad, hoćemo je, da budeš opet ona prava Zvezda kao nekad pre...
U nama i dalje, teče krv CRVENO-BELA što se lila za tebe!!
'Ajmo sad, glasnije, za ono zbog čega se živi zbog čega se umire!!!
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”