Juga 4 u 1 [DOWNLOAD]

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Juga 4 u 1 [DOWNLOAD]

Порука од Sloba »

Слика

Nekoliko meseci posle izlaska naše omiljene igre došao je red i na ovaj dodatak. Godinama sam navikao svoje pratioce na bombastične projekte i iste takve realizacije pa je tako i sada slučaj jer zaista donosim nešto što je do sada neviđine a opet jednostavno i pažljivo rađeno i na najsitnijim detaljima. Ipak odmah da se ogradim... napravljeno je oko 200 hiljada izmena na ovih par fajlova pa je moguće da nešto nije dobro urađeno ili da se na nešto nisam previše obazirao ali zato ste vi tu pa izvolite da budete slobodni da iznosite sugestije, kritikujete... a sada ću vam u nastavku poruke obrazložiti zašto je to baš ovako urađeno kako jeste.

Ako želite da na miru pogledate sve skrinove iz sve četiri verzije ovog dodatka to možete uraditi na ovom linku.

- SADRŽAJ -
* Regionalna liga po uzoru na košarkašku, vaterpolo i rukometnu
* Juga kao država
* Utopija
* Retro
* BONUS Sovjetski Savez
* BONUS Čehoslovačka
* BONUS Velika Britanija


REGIONALNA LIGA [VERZIJA 1]

Po prvi put na Football Manager se pojavljuje nešto ovakvo. Regularni deo se igra od avgusta do kraja januara. Nakon regularnog dela sledi pauza da bi se odigrali nacionalni kupovi i super kupovi (za države koje ih poseduju). Od druge polovine februara do polovine marta se igra play-off regionalne lige. U drugoj polovini marta startuju nacionalna prvenstva kroz koja se i obezbeđuje izlazak u Evropu. Sezona se završava u drugoj polovini maja.

Za potrebe ove verzije reformisani su sistemi nacionalnih šampionata pa tako sada lige BIH, Srbije, Hrvatske, Makedonije, Crne Gore i Slovenije broje po 8 klubova. Lige Srbije, Hrvatske i Slovenije broje po dve igrive lige a ostale tri države po jednu. Regionalna liga broji 16 ekipa. Svaka država daje po 2 ekipe. Po dodatnu jednu ekipu sam odlučio da dam Srbiji, Hrvatskoj i BIH koje na taj način imaju onda po tri ekipe. A 16 ekipa je branilac trofeja što znači da jedne sezone Srbija, Hrvatska, BIH mogu da imaju četiri ekipe odnosno Slovenija, Makedonija ili Crna Gora tri ekipe.

Ovde možete pogledati slike iz igre za ovu prvu verziju.

Sobzirom da ja uvek težim realnosti ni novčane nagrade nisu preterano velike. Za učešće u regionalnoj ligi u startu sve ekipe dobijaju po 500k €. Hteo sam da odredim nagrade po plasmanu ali iz nepoznatog razloga nije hteo da registruje nagradu za prvoplasiranog već samo za ostatak ekipa. Dodatne pare se mogu zaraditi od TV prava ili učešća u završnici takmičenja.

Ako želite da aktivirate ovu verziju dodatka potrebno je da uđete u rar fajl kada preuzmete dodatak i uđete u fasciklu "Version 1". Sve fajlove iz te fascikle prekopirati u my documents/sports interactive/football manager 2015/editor data.

JUGO DRŽAVA [VERZIJA 2] + BONUS DODACI

Prvobitni cilj je bio da se Juga omogući kao fajl da se pomeša sa još desetak ali je to ubrzo otpalo pa sam se odlučio na realniju varijantu i izvodljiviju a to je da sam omogućio da se pojedinačno mogu aktivirati ova četiri fajla ali i skupa i radi sve bez ikakvih problema.

Reprezentacije učestvuju na UEFA ligi nacija, Svetskom Prvenstvu ali i Evropskom Prvenstvu bez ikakvih poteškoća osim što više ne postoje u UEFA zoni kvalifikacije za SP a za EP se održavaju tek od kvalifikacija za EP 2020. godine.

U Evrokupovima se takmiče u prvoj sezoni svi koji su to pravo i izborili preko država koje su bile dok fajlovi nisu spojeni. U drugoj sezoni koja je jedina kao bag ide višak timova iz Juge i VB dok se od treće normalizuje za sve četiri države. Kasnije samo Gibraltar ima višak ekipa u Evropi ali se nakon 5 ili 6 sezone sve normalizuje.

Kod ova četiri dodatka vredi napomenuti da su svi ljudi prijašnjih nacionalnosti u novim, gradovi, regioni ali i klubovi! Srbija, Hrvatska... nemaju klubove ali to ne pravi ni najmanji problem!

Ovde možete pogledati skrinšotove za Veliku Britaniju.

Ovde možete pogledati skrinšotove za Čehoslovačku.

Ovde možete pogledati skrinšotove za Sovjetski Savez.

Ovde možete pogledati skrinšotove za Jugoslaviju.

Ako želite da igrate ovu verziju potrebno je otvoriti rar fajl i unutra fasciklu pod imenom "Version 2". Princip je prost jer ako će te pojedinačno da igrate jedan od ova četiri dodatka izaberete samo njega, ali ako će te sve onda sve prekopirate na lokaciju my documents/sports interactive/football manager 2015/editor data. Takođe umesto V.2 Jugoslavije možete ubaciti i V.3 koji se nalazi u fascikli pod nazivom V.3.

VELIKA BRITANIJA

Velika Britanija je napravljena kao u stvarnosti Engleska. Postoji 6 liga a ta 6 se deli na 4 konferencije: Engleska, Sev. Irska, Vels, Škotska. Postoji nacionalni kup, super kup, kupovi za niže lige, kupovi Engleske, Škotske, Sev. Irske i Velsa.

Reprezentacija Velike Britanije postoji ali... ne igra ništa osim Olimpijskih igara što je SI games kodirao i nije moguće promeniti.

ČEHOSLOVAČKA

Najjači klub iz Čehoslovačke je Viktoria Plzenj. Nekoliko puta sam testirao skupa ove sve fajlove pa čak i po 30 sezona a na jednom fajlu koji sam testirao 10 sezona oni su isto toliko puta i bili šampioni. Osim liga Čehoslovačke postoji i kup.

SOVJETSKI SAVEZ

Sovjetski Savez sam samo sastavio od Evropskih država da bih presreo mogućnost pucanja igre zbog mešanja klubova sa dva različita kontinenta. Postoje dve igrive lige, kup i super kup.

JUGOSLAVIJA

Ideja nije uopšte bila od prvog dana da se pravi liga sa što više klubova. Jer i ako mene pitate više od 10-14 kvalitetnih klubova na ovim prostorima tako da je liga 12 po meri. Svako sa svakim igra dva puta a onda se liga deli na dva dela gde u play-off i play-out zoni svako sa svakim igra po još dva puta. Osim 1. Savezne lige postoje i 2. Savezna liga, Među-republičke lige (4 grupe) i Republičke lige (6 grupa). Tu je i nacionalni kup, Kup Maršala Tita.

UTOPIJA [VERZIJA 3]

Utopija je nadogradnja na V.2 kada je u pitanju Jugoslavija.

Ako želite ovaj dodatak da aktivirate otvorite fasciklu u rar fajlu pod imenom "Version 3" i odatle prekopirajte editor fajl u my documents/sports interactive/football manager 2015/editor data. Verziju 3 možete kombinovati sa Čehoslovačkom, Sovjetskim Savezom i Velikom Britanijom.

U ovoj verziji veće su novčane nagrade u ligama, povećane su posete u prve tri lige za preko 90 klubova. Igrači koji su ponikli u određenim klubovima sada su se vratili na "mesto zločina" a moram reći da je bilo više faktora gde je koji igrač prosleđen.

Primer 1:
Ako je igrač igrao u večitim rivalima (na primer Dinamo i Hajduk) biće ubačen u klub koji je najbolji iz rodnog grada.

Primer 2:
Igrao je za više klubova u jednoj državi ali se gleda gde je ostavio veći trag.

Primer 3:
Odstupanje od primera 2 je pod uslovom da je recimo Dinamo ili ipak Maribor u pitanju i oni predpostavimo da su prejaki a u tom slučaju prebacim igrača u drugi klub po redu u kojem je ostavio najveći trag.

Ovo su samo tri faktora koja sam gledao a svakako da ih ima mnoštvo tako da ne zamerite na izboru ali jednostavno tako je moralo da bude zbog određenog balansa u samoj igri. U nekim ekipama menjani su treneri, sportski direktori i dodavani članovi uprave ali samo za pojedine klubove ovo pod tri.

U ovoj verziji je poseban akcenat bačen na FK Obilić koji je nekada bio šampion Srbije a sada proživljava jedva u zadnjim sprskim ligama i on je solidno pojačan kako bi bio ravnopravan u republičkoj ligi na FM gde nastupa. Priština je sa druge strane daleko više rađena pa u Utopija verziji najbolji igrači rođeni u Prištini ali Albanske nacionalnosti su prebačen u ovaj klub. Ubacivani su i članovi uprava, stručnog štaba i trener.

Ovde možete pogledati slike iz igre kada je V.3 u pitanju.

RETRO [VERZIJA 4]

Ako želite da igrate verziju 4 uđite u rar fajl i otvorite fasciklu "Version 4" a nakon toga fajl koji se nalazi tamo prebacite na lokaciju my documents/sports interactive/football manager 2015/editor data.

U retro verziji postoji 14 klubova a njihovi nazivi su oni koji su bili nekada ili nazivi koji su nosili klubovi koji su njihove preteče.

Primer:
SK Vojvodina = FK Vojvodina
SK Jugoslavija - Crvena zvezda
Jugoslovenska Armija - Partizan
1. HŠK Građanski Zagreb - Dinamo
Bežigrad Ljubljana - Olimpija

Novčane nagrade ali i celokupna situacija u "državi" se može slobodno nazvati i drugom utopijom.

Ovde možete pogledati skrinšotove iz retro verzije.

OVDE MOŽETE SKINUTI DODATAK [KLIK]
Последње учитавање од Sloba дана 13 Мар 2015, 23:26, учитано 5 пута укупно.
jocar96
Youth Team Coach
Поруке: 121
Придружен: 10 Авг 2011, 15:22
Место: Nis
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од jocar96 »

Ja sam za ovu V1 :D. Planiram veceras jednu sezonu da pokidam :D

Svaka cast Slobo!!!!! :ole: :ole: :ole:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Zaboravio sam da pomenem još samo da na svim ovim fajlovima ukupno ima oko 170k promena ako ne i više. :) Uglavnom... dosta toga sam uradio ali opet ako primetite neku grešku recite ili imate neku sugestiju pa ću ja obrazložiti zašto nije tako ili ako sam napravio previd popraviću.

Uglavnom, uživajte ! :cheers:
dakic
Youth Team Coach
Поруке: 109
Придружен: 28 Нов 2010, 10:34
Место: kragujevac
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од dakic »

slobo imam problem kada ukljucim ligu izbaci mi neku gresku i nmg da ukljucim hrvacku,crnogorsku ,bosansku ligu ,ocita mi samo nasu i u njoj se nalazi 8 klubova,sta da radim!!:((((
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Imaš 15.3?
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од fixy95 »

Po kojem kriterijumu ekipe idu u regionalnu ligu? Vojvodina mi je domace prevenstvo zavrsila na 6. mestu i opet ide u regionalnu.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Da li si proverio da ona nije prvi osvajač regionalne lige ili osvajač kupa (možda viceprvak kupa ako je osvajač kupa već obezbedio regionalnu ligu? :)
dragan6
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 09 Јан 2015, 16:48
Место: sthlm
Status: Није на вези

Порука од dragan6 »

Ukljucim dodatak, biram naciju Yugu, uzmem samo prvu ligu zapocnem setting up database 2 minuta kad ono na kraju... crash dump! =(

Nemam originalnu igru preko steam nego koristim nosTEAM verziju 15.1.3 (neki noviji update nisam uspijo da nadjem)... resenje neko osim da kupim igru da bi koristio dodatak?? Hvala unaprijed i sve najbolje..
dragan6
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 09 Јан 2015, 16:48
Место: sthlm
Status: Није на вези

Порука од dragan6 »

Inace svaka cast za dodatak samo zbog ovoga bi i kupio igru, siguran sam da je vrh =)
Lossmi
Newgen
Поруке: 34
Придружен: 12 Јан 2015, 11:21
Место: Zaječar
Status: Није на вези

Порука од Lossmi »

Sve pohvale! Kada će biti grafički dodaci za grbove yu lige itd?
dakic
Youth Team Coach
Поруке: 109
Придружен: 28 Нов 2010, 10:34
Место: kragujevac
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од dakic »

nemam 15.3 jel moze da se skine neki dodatak za verziju 15.3 ili ako moze da onaj sto mi je ubacio igrice preko steama mi ubaci verziju 15.3????Pomagaj slobo...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

dragan6, na žalost nema pomoći. Jedino original.

Lossmi, to ja ne radim al već po forumu imaš dosta grafike koja sve to pokriva grbove klubova i slično pa i skinove Partizana, Crvene zvezde i Želje..

dakic, jedino tako. Probaj na taj način jer je za ovo neophodna verzija 15.3..
Корисников грб
fixy95
Youth Team Coach
Поруке: 107
Придружен: 29 Јул 2011, 01:35
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од fixy95 »

Jeste, osvojila je kup. Jos jedno pitanje samo, posto nisam primetio za sad, da li postoji neko takmicenje koje bi ostale ekipe koje ne igraju regionalnu ligu igrale tokom prvog dela sezone?
Корисников грб
zmrda grobza
Newgen
Поруке: 32
Придружен: 14 Нов 2010, 10:24
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од zmrda grobza »

sad krece ono pravo, svaka ti dala slobo, dodatak je remek djelo! :aplause: :aplause: :aplause:
josamosamsekundi...
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Ako hocu da igram Regionalni, onda ubacujem samo verziju1, i da li je moguce ubaciti samo jednu verziju?
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

da samo jednu verziju ubacujes
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Slobo, da bi igrao tipa kao ti sto igras sa Zeljom, sta trebam da ubacim ? :)
I da, zasto su ocene igraca toliko izmenjene, uzeo sam radnicki iz Nisa, i dosta slabije ocene imaju, nego kada sam startovao predhodni sejv bez edita?
Takodje nema nekih igraca, primer golman Milan Borjan, koji je slobodan igrac ...
Последње учитавање од daniloviccc дана 14 Мар 2015, 14:14, учитано 2 пута укупно.
dedinjo
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 04 Јан 2011, 06:10
Место: australia
Status: Није на вези

Порука од dedinjo »

Hvala ti Slobo za ovaj fenomenalni uradak!
Imam jedan problem, ne mogu da ubacim svoju sejvanu taktiku. Obicno samo ubacim iz archived tactics ali sad je nema tamo. Dali mozes pomoc
Корисников грб
GrobarDoGroba
Youth Team Coach
Поруке: 178
Придружен: 05 Нов 2010, 22:34
Место: Beograd
Klub koji vodite: Gateshead FC
Formacija: 4-2-3-1; 4-2-4
Has thanked: 8 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од GrobarDoGroba »

Krenuo sa Gateshead-om(Great Britain verzija), i za English Cup umesto da pise Second Round pise:

Слика


EDIT:Kad sam izasao iz igre i ponovo usao sve je normalno...pise Second Round... :slap:


P.S. Umesto kog kupa si napravio English Cup? Jer mi uprava trazi da dodjem do 1/4 finala,a osvajaci predhodnih godina bili Arsenal,Wigan,Chelsea,Man City....
Последње учитавање од GrobarDoGroba дана 14 Мар 2015, 18:54, учитано 2 пута укупно.
daniloviccc
First Team Coach
Поруке: 234
Придружен: 22 Јул 2011, 14:56
Место: Nis
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од daniloviccc »

Kakvi li ce regeni da se javljaju u Yugoslaviji, da li kao i bez edita?I da, zasto u britaniji i SSSR pise da je populacija 0
Последње учитавање од daniloviccc дана 14 Мар 2015, 14:56, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”