Juga 4 u 1 [DOWNLOAD]

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ne mogu da editujem post sa telefona. Tebi su Krle i dalje otvorena vrata. Za razliku od tebe ja sam ljude preusmeravao na tvoj Cro Update. Ako ti treba nesto tu sam. ;)
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

I ja cu to isto uraditi za svaki tvoj dodatak za koji mislim da je dobar. Ako si primetio ja sam imao primedbu samo na V2. V1 je uradjena sasvim dobro i nisam primetio greske. Mozda ima nekih stvari koje bih menjao ali to je samo do mene.
Mislim da stvarno ne vredi da nastavljamo ovu pricu. Ti jednostavno ne mozes da prihvatis da neko daje lose komentare u vezi tvojih fajlova bez obzira da li ima osnova za to ili ne.
A ta prica kako su meni otvorenavrata.... :D pa ti i ja smo "radili" vec zajedno i ti nisi nista ispostovao od onog sto si obecao. Zbog toga smo se i se posvadjali. Secas li se toga ili sam i to izmislio?
Medved87
Newgen
Поруке: 27
Придружен: 16 Мар 2015, 12:45
Место: Zagreb
Status: Није на вези

Порука од Medved87 »

Zar ne postoji private message za ovakve gluposti kaj vas dva pricate?
Iskreno,mislim da imam staza u ovoj igri otprilike najmanje duplo vise nego vas dva zajedno i zato cu si dati slobode da kazem da je ovo sto je Sloba napravio cisto OK.V.1 radi donekle dobro a u V.2;osim sitnica kao second nat,broj stranaca, reputation repke i posjecenost; je jedino problem sa tim sto no name ekipe igraju prvo pretkolo kval za eu kupove.Ali te ekipe ionako tamo odmah i zavrsavaju svoj eu put.U grupnim fazama ionako nema iznenadjenja i Zmaj Makarska ne igra ulogu u tome.Kao i njima slicni...
Upravo sam zavrsio drugu sezonu na V.2 i poprilicno sam zadovoljan.Sto se tice cijena igraca,one se same od sebe unormale vec nakon prve polusezone u prvoj sezoni.Repka dodje nakon nekog vremena na svoje a liga naprededuje u koeficijentima.Sto se tice igraca koji zele doci u ligu,to je ostalo otprilike kao i kad su bile po defaultu zasebne lige.Npr meni dodje u Dinamo u prvom prijelaznom roku Semir Stilic,Ognjen Vranjes,German Pacheco,Armin Bacinovic itd...To je uglavnom ta reputacija koja je i realna.Znam da su to vecinom ''domaci'' igraci ali i stranci te reputacije dolaze.Ja sam sam editirao posjecenost i ogranicenje stranaca (stavio sam da ih max 5 moze biti u starting 11,da ih max 7 moze biti registrirano za ligu,da je min 1 HG player u match squad i da je max 1 foreigner IN po prijelaznom roku).Jedino sto mi liga nije nesto zanimljiva...Prvu sezonu sam zavrsio bez poraza.Zvezdu dobio na Marakani 6-0,partizan doma 4-0,hajduk na poljudu 5-1...Ali realno je tako jer Dinamo je danas par klasa iznad svih klubova u regiji (i po novcu i po kvaliteti).Dobro,mozda ne bas s tolkom gol razlikom s kojom sam ja nabijao clanove velike cetvorke,ali je realno superioran i dominantan.Takodjer treba kod Vardara napraviti promjene jer je tamo sada vrlo bogati predsjednik i sto se tice financija,u vrhu je regionalnog nogometa.
Sloba,kad napravis ove male izmjene,dodatak ce biti sasvim realan i vrlo dobar.A onaj kom smeta sto se Zmaj pojavljuje u prvom pretkolu,nek ne igra dodatak ili neka napravi onako kako njemu paše.Sve u svemu,zadovoljan sam s V.2 nakon tih sitnih promjena.Ako bilo kako mogu pomoci,reci.Znam dosta na Advanced editoru...
Zdravko odlazi!
dedinjo
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 04 Јан 2011, 06:10
Место: australia
Status: Није на вези

Порука од dedinjo »

Puno je truda tu ulozeno i hvala ti na tome Slobo. :cheers:

Meni ne smeta sto se neki klubic pojavi u prvom kolu kvalifikacija i ispadne, po meni who cares!!

Ono sto bi ja volio da se promijeni je ogranicenje broja stranaca da se poveca al da se uvede ogranicenje na dolazak. mozda jedan stranac po sezoni.
Isto tako bi volio vidjet ogranicenje na odlasak domacih igraca u inozemstvo, mozda da se stavi na 23-24 godine. Tako ce liga dosta ojacat.

Jos jednom pohvala Slobo.

A onima koji toliko kritikuju: Primite se posla i da vidimo vas uradak uskoro :ole: a do tad :nasty:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Hvala. Uf ne znam gde šta ću od obaveza ali nadam se da ću UpDate odraditi što pre. p.s. Što se tiče Zmaja.. sezona je 2015/2016 i na mojim testiranjima događali su se čuda pa su možda uzeli kup jer žreb nije baš dirigovan tako da se u kupu uz sreću može daleko tako da su oni verovatno uzeli kup..
shey
Youth Team Coach
Поруке: 94
Придружен: 17 Нов 2013, 23:15
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од shey »

Medved87
Što se tiče cena, verujem da se tebi normalizuju već nakon jedne polusezone ali ti igraš eurokupove! A šta ja da radim sa onom mojom jadnom Zvezdom koja ne izlazi 2 godine u Evropu!? Nakon osvojene titule u prvoj sezoni najviše što mogu da dobijem za igrača je milion i to da se šutam u dupe od sreće, za Vukana Savićevića najboljeg igrača prvenstva sa prosečnom ocenom preko 8 ne mogu ni milku da izvučem. Na sve ostalo nemam nikakve primedbe i treba svi da zahvale Slobi što je svoje slobodno vreme žrtvovao da bi mi mogli da igramo YU ligu!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

E što se tiče cena pazio sam ja i na to a sada evo šta je se dogodilo. Ja sam odradio bio to za cene već za prvu verziju ali tek kad sam izbacio i video vaše komentare shvatio sam neke stvari. Cene u editoru su bile po valuti funti ili dolara pa su umanjene od onolikog koliko sam ja bio stavio ali ispraviću to jer zaista dva velika problema imaju po meni:

- cene;
- liga startuje kasno (tek 30. Avgust).
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Sloba пише:Hvala. Uf ne znam gde šta ću od obaveza ali nadam se da ću UpDate odraditi što pre. p.s. Što se tiče Zmaja.. sezona je 2015/2016 i na mojim testiranjima događali su se čuda pa su možda uzeli kup jer žreb nije baš dirigovan tako da se u kupu uz sreću može daleko tako da su oni verovatno uzeli kup..
Slobo necu da se svadjam jer to ne vodi nigde. Samo pokusavam da ti pomognem da napravis taj fajl boljim- naravno to vazi samo ako ti zelis tu pomoc.
Ucitaj samo jugu i proveri ligu evrope u drugoj sezoni. Imas oko 20 nepostojecih klubova u prvom kolu. Verujem da ce kad se ucitaju i ostala 3 fajla iz verzije 2 biti puno vise tih no-name klubova. Ne vredi da testiras prvu sezonu jer su ekipe registrovane vec i igra prave timove.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

A da li si gledao skrinove? Testirao sam 30 sezona prvi put i drugi put 20 sezona. Imam taj sejv i uploadovao sam ga pa ako hoćeš, poslaću ti.. :)

Na tom fajlu su učitane sve četiri države.
Последње учитавање од Sloba дана 19 Мар 2015, 01:16, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

A kako da se otkloni taj problem sa tim nepostojecim timovima, to je sustina?
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Sloba пише:A da li si gledao skrinove? Testirao sam 30 sezona prvi put i drugi put 20 sezona. Imam taj sejv i uploadovao sam ga pa ako hoćeš, poslaću ti.. :)

Na tom fajlu su učitane sve četiri države.
gledao sam skrinove ali nigde ne vidim LS ili LE. ne moras slati sejv- ucitao sam ja pa cu simulirati do sledece sezone
Orthodox пише:A kako da se otkloni taj problem sa tim nepostojecim timovima, to je sustina?
ne moze da se otkloni nikako jer fale drzave u evropi. moze da se smanji broj tih ekipa ali ne znam tacno koliko. testirao sam malo LS ali ne dovoljno. LE nisam nikako testirao ali hocu cim uhvatim vremena.
jedini nacin je da se urade ti novi i 100 puta spominjani euro kupovi ali onda se gube koeficijenti.
dobra vest je da konacno posle 5 godina radi registracija i fixture rules-i za kontinentalne kupove. takodje radi kvalifikacija iz jednog kontinentalnog kupa u drugi
Последње учитавање од averel80 дана 19 Мар 2015, 01:37, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Na koji način to radi? Ja sam podesio to ali ne radi. Dakle stavio sam da pobednik Regionalne lige ide u LŠ ali se to ne događa. Tu bi mi trebala pomoć radi potpunog užitka za V.1.

Ovo oko V.2 je logičan problem pošto ima samo 35 država u UEFA zoni ali opet kažem sreća pa ne puca igra tj sreća pa nije taj problem u pitanju jer me je toga bio najviše strah.. pošto ne postoji ni jedan jedini klub u SRB, Hr..

Ja bih odradio odmah da sam za to za novi sistem kupova međutim, gube se koeficijenti i malo mi se ne sviđa što onda svake godine isti broj timova iz svake države igra evropska takmičenja.
Последње учитавање од Sloba дана 19 Мар 2015, 01:46, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

sad sam simulirao do pocetka druge sezone. u LE u 1. kolu ima oko 30 no-name klubova a u 2 kolu oko 50 sto znaci da se ukljucuju i u 2. kolu.

evo screen iz 2 kola LE:

Слика

Sloba пише:Na koji način to radi? Ja sam podesio to ali ne radi. Dakle stavio sam da pobednik Regionalne lige ide u LŠ ali se to ne događa. Tu bi mi trebala pomoć radi potpunog užitka za V.1.
Ne znam sto ti nije htelo. Verovatno je neki problem sa basic editorom. Radi sve kako treba.

Sloba пише:Ovo oko V.2 je logičan problem pošto ima samo 35 država u UEFA zoni ali opet kažem sreća pa ne puca igra tj sreća pa nije taj problem u pitanju jer me je toga bio najviše strah.. pošto ne postoji ni jedan jedini klub u SRB, Hr..

Ja bih odradio odmah da sam za to za novi sistem kupova međutim, gube se koeficijenti i malo mi se ne sviđa što onda svake godine isti broj timova iz svake države igra evropska takmičenja.
Ja sam odradio za fm13 neki novi sistem evropskih kupova i bio je prilicno dobar jer su samo prvaci i drugoplasirani mogli da igraju LS-neki prvaci direktno a neki kroz kvalifikacije. Drugoplasirani su uvek igrali kvalifikacije. Koeficijenti ne rade ali sam sortirao ekipe prema reputaciji pa je opet bilo pomeranja. Cak sam odradio i KPK. Jedini problem su bila ta fixture rules pravila i registracija ali sada to radi pa cu verovatno ponovo objaviti taj fajl. sve u svemu-moze se odraditi nov sistem i moze biti prilicno zanimljiv.

Ja cu u medjuvremanu pokusati da izmenim default LS i LE.
Последње учитавање од averel80 дана 19 Мар 2015, 02:04, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

A sto ne pokusate zajedno da nadogradite taj postojeci fajl , da ti avarel odradis to vezano za kupove i koeficijente kako si vec radio , pa da se izbaci dodatak sredjen koliko moze? Ta ideja da samo prvaci igraju je super, kao u starom KEŠ. ja laički pitam pošto vidim da je dodatak gotivan za igru, a imate diskusiju u pravcu sredjivanja fajla kako da izgleda sto bolje. :cheers:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Javim ti se sutra ako nije problem. Šaljem ti poruku pre podne sada moram da idem da spavam jer ujtru moram zbog matematike da se dižem a kad dođem iz škole (dakle oko 17 časova) biću tu. :) :cheers:
Medved87
Newgen
Поруке: 27
Придружен: 16 Мар 2015, 12:45
Место: Zagreb
Status: Није на вези

Порука од Medved87 »

Imam jedno pitanje vezano za V.2. Iz druge federalne lige ispadaju 6 ekipa.Kako se te ekipe raspodjeljuju po inter-republickim ligama posto su one podijeljene geografski?Meni konkretno ispada 4 BiH kluba id druge fed.Ali nema mjesta da sve 4 idu u inter-republicku u koju geografski pripadaju.Znaci li to da ce npr Velež Mostar igrati u ligi koja nije geografski predodredjena za njih???
Mozda se samo meni cini da je ovo ozbiljan problem,ali ispravite me ako grijesim.Jos je gore s ispadanjem iz inter-republickih u republicke lige...
Zdravko odlazi!
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Slobo, osvojio sam RL i u sledecoj sezoni umesto Srbije Hrvatska ima 4 predstavnika, zasto?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

hm za to ima više faktora. Ti kao osvajač je svakako igraš ali ako si bio prvi ili drugi svakako bi igrao tu ligu ili ako si uzeo kup.

Sa kim si igrao u finalu? Možda finalista nije obezbedio rl pa su njega ubacili ako je iz Hr.

Medved87, da tako je. Evo primer. Ima 4 podgrupe 3 liga a od toga 6 podruga 4. Ne moguće je u potpunosti namestiti geografski način ispadanja. Mešanje može da se svede na minimum ali ne u strukturi koju sam ja pravio. Zašto? Zato što svakako u 3 ligi mešani klubovi. Primer ako srb i hrv klubovi dele jednu ligu i treba daispadnu 4 ekipe. 2 u istok i 2 u zapad.. ja ne mogu da odredim da na silu ispadnu tačno 2 srpske i 2 hrvatske.. dakle mešanje mora da postoji..
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Igrao u finalu sa Hajdukom koji je osvojio hrvatsku ligu.

Zagreb je osvojio kup i usao u regionalnu.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Kako je urađena ova V.1? Nemam sada vremena da čitam sve upise, pa ako je neko probao bio bih mu zahvalan da prenese utiske... Želeo bih da krenem, ali samo ukoliko je dobro odrađeno.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”