Predstavljanje projekta: Jugoslavija 4 in 1

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Predstavljanje projekta: Jugoslavija 4 in 1

Порука од Sloba »

Da ne koristim temu WORK IN PROGRESS jer neće svi videti možemo ovde pisati ali odmah da naglasim ništa pre početka Decembra!

Nakon što izbacim dodatak ova tema će se zaključati, a do tada želim da čujem mišljenja nakon mog uvodnog posta i pošto sam dobio neke poruke ali ko hoće slobodno može da učestvuje i takođe u testiranju dodatka pre zvaničnog izbacivanja istog.

Ove godine izbacujem jedan dodatak koji će sadržati 4 verzije u 1. Ko hoće da pomogne i da se priključi pozvan je, a 4 vrste dodatka su: Regionalna liga, Jugoslovenska država, Utopija i Retro!

Regionalna liga

Po ugledu na sisteme koji se mogu videti u ostalim sportovima. Igrala bi se regionalna liga od avgusta do februara i učestvovalo bi 12 ili 14 ekipa (kasnije će te videti zašto). Od kraja februara bi se igrale nacionalne lige pa sve do kraja maja i one bi sadržale od 6 do 8 klubova. Dvokružni bod sistem nakon kojeg bi se znao šampion i izlazilo bi se u evropu. Kup bi se igrao tokom aprila. To bi primer ako ste Crvena Zvezda ili Dinamo i dominirate u svim takmičenjima imali 43 domaće utakmice. Nema zimske pauze pa bi to bilo dobro i iskoristiti kao pripremu protiv slabijih protivnika i tempiranje forme za sam završetak sezone jer bi u regionalnoj ligi postojao i plej of možda. E sada... sigurno se pitate šta bi radile ekipe koje ne igraju regionalnu ligu? :) I za to sam pronašao rešenje sobzirom da iz lige svake bi od 1 do 3-4 ekipe išle u RL. Te, ostale ekipe bi igrale neku vrstu kvalifikacija za kup i taj kup bi se igrao po ligaškom sistemu od septembra pa recimo do januara ili tako nešto.

Jugoslovenska država

Za ovaj dodatak koristiću sledeći link:

Код: Изаберите све

http://en.wikipedia.org/wiki/Yugoslav_football_league_system
Klubovi bi bili pod zastavom Juge.

Postojala bi 4 nivoa fudbala a to su dve savezne lige, među-republičke i republičke lige. Klubovi sa slabom reputacijom bi ostajali u svojim državama ili kako već. Ovo moram dobro isplanirati.

Utopija

Nadogradnja na prethodno. Igrači koji su kvalitet i koji su u inostranstvu vraćali bi se u Dinamo, Željo, OFK...

Retro

Kao i zadnje godine.. uzeo bih isto pod zastavom Juge neku sezonu 29/30 primer i odradio klubove koji su tada bili u Jugoslaviji. To sam izbacivao i prošle godine...

Eto. To je to. Ove četiri verzije sam planirao zajedno da izbacim a želim da čujem i vaše predloge, ideje, mišljenja. Temelj je i nešto sasvim novo ovo pod jedan pa da Vas čujem!
Последње учитавање од Sloba дана 14 Нов 2014, 00:12, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zmrda grobza
Newgen
Поруке: 32
Придружен: 14 Нов 2010, 10:24
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од zmrda grobza »

ova utopija zvuci zanimljivo.znaci partizan sa joveticem, nastasicem, savicem, ljajicem, lazarom, mitrom, fejsom, bambijem...vs npr dinamo sa modricem, lovrenom, mandzukicem???
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Da, da upravo tako. :)
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Svidja mi se regionalna liga, rado bih igrao. :yesko:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Znam da godinama mnogi nešto slično hoće da igraju ali nije napravljeno :D Mnogi žele to da igraju ali da ostanu pod zastavom Sr, Hr.. pa ću sada to i uraditi. Između ostalih i ja. Nikada nisam igrao ligu pod zastavom Jugoslavije i ako je ja pravim od FM 11.
Корисников грб
Markus_Wolf
First Team Coach
Поруке: 302
Придружен: 09 Нов 2013, 16:04
Место: Шумадија
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Markus_Wolf »

Utopija mi se ne svidja, dok regionalna i retro 5+
"I sut u dupe je korak napred"
Jovic92
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 24 Јул 2011, 22:49
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од Jovic92 »

Te, ostale ekipe bi igrale neku vrstu kvalifikacija za kup i taj kup bi se igrao po ligaškom sistemu od septembra pa recimo do januara ili tako nešto.
E sad ne znam da li je moguce, ali mozda je bolje da se napravi fora kao u kosarci, dakle ide prva liga iz koje prvih 4 igraju superligu sa timovima koji igraju regionalnu...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Pa biće tako. :)

Markus_Wolf, jbg. nećeš verovati ali utopija ima najveći broj fanova i zato i pravim. Potpuno nelogično ali ajde.
Корисников грб
Markus_Wolf
First Team Coach
Поруке: 302
Придружен: 09 Нов 2013, 16:04
Место: Шумадија
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Markus_Wolf »

Ma okej, naravno, svako nesto pronadje za sebe. Meni to deluje previse nerealno pa zato mi se ne svidja :)
"I sut u dupe je korak napred"
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Ja sam za prošli FM pravio nešto slično ovoj Utopiji.
Klubove sam uglavnom po staroj slavi ubacivao u rangove, a timovi su imali igrače koji su ponikli u tim klubovima, a kasnije zapalili u inostranstvo.
Sve igrače koji su jugoslovenskog porekla, bilo da su rodjeni ili izbegli u inostranstvo sam ubacivao u klubove po njihovom mestu rodjenja ili mestu gde su njihovi roditelji živeli.
Ako nije bilo tih podataka, onda po navijačkom opredeljenju.

Ove godine se možda opet odlučim na nešto slično, ali bi se prvenstveno gledalo mesto rodjenja, a zatim klub u kome se poniklo..
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
mario90bh
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 29 Нов 2014, 08:17
Место: Bijeljina
Status: Није на вези

Порука од mario90bh »

Pozdrav svima,

novi sam član, pa se nadam da neću prekršiti neko pravilo u ovom odgovoru.

Najviše mi se sviđa ideja "Utopija". I sam sam pokušavao da pravim nešto slično na FM2012, zapravo još uvijek pravim, jer zbog drugih obaveza nisam stigao sve da napravim.

Na FM2012 sam napravio Jugoslaviju kao državu, sve igrače sam vratio u matične klubove (Home-grown club) ili, ako igrač nema home-grown club, jugoslovenski klub u kom je počeo karijeru, ili u kom je prvo igrao, iz grada u kom je rođen, ili dalje tamo gdje nema dovoljno irgača. Tim redom sam koristio pravila. Jugosloveni su i svi oni koji su našeg porijekla, a da sam ih otkrio.

Klubove sam pisao na ćirilici i latinici, sa našim slovima. Takođe, nazive albanskih, mađarskih, rumunskih klubova sam pisao njihovim alfabetima, koliko sam znao.

Pošto sam geograf, sistem sam prvobitno zamislio kao decentralizovan. Tako bi u julu krenula opštinska liga za svaku opštinu u Jugoslaviji. Najbolji iz opština (zavisno od veličine opštine i broja klubova) bi formilari 24 regionalne lige, a onda 24 pobjednika formilara ligu.

Naravno, to tako baš nije moguće napraviti na FM-u (ili ja nisam otkrio kako), pa sam zamislio da postoji ligaški sistem koji se igra od januara do maja, dok se u prvoj polusezoni igra opštinska liga kao "other division" i regionalna liga, zasnovana na plasmanu u opštinskoj ligi iz prethodne sezone, kao "other cup".

Sistem je "brazilski", stalno se igra i nema odmora za velike klubove. Međutim, to nije problem zbog velikog broja igrača. Svaki veći klub, pa i osrednji, imaju b i c timove zbog broja igrača poniklih u njima.

Inače, svim igračima sam stavio ugovore do 2040. i želju da ostanu u trenutnom klubu do kraja karijere, jer sam ovo zamislio kao takmičenje fudbalskih škola, bez kupovine fudbalera kao robe. :D Takođe, svi klubovi imaju zabranu transfera na 100 godina. No, to su stvari koje se lako mijenjaju u editoru.

E sad, imam dva glavna problema u funkcionisanju sistema:
- nisam uspio potpuno da izbacim republike nastale raspadom Jugoslavije. Smanjio sam im reputaciju i broj klubova u Evropi, ali i dalje postoje. Samim tim, reprezentacija igra kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo samo kad je domaćin evropska država.
- nisam uspio da zabranim "izvoz" fudbalera (makar prije 28. godine života) ili mogućnost otpuštanja fudbalera (ipak je to Juga, treba svi da imaju posao :P )

Sve ovo sam napisao kako bih predstavio svoje ideje o takmičenju, a vama stavio na raspolaganje spiskove klubova. Imam excel fajlove sa klubovima po opštinama i bojama dresova i godinama osnivanja za one koje sam našao. Takođe, ako neko zna kako da riješim navedene probleme, neka javi.

Pozdrav,
Mario
Корисников грб
Markus_Wolf
First Team Coach
Поруке: 302
Придружен: 09 Нов 2013, 16:04
Место: Шумадија
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Markus_Wolf »

mario90bh пише:- nisam uspio potpuno da izbacim republike nastale raspadom Jugoslavije. Smanjio sam im reputaciju i broj klubova u Evropi, ali i dalje postoje. Samim tim, reprezentacija igra kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo samo kad je domaćin evropska država.
A kako su Lihenstajn i Monako odradjeni? Mozda bi trebalo to istraziti pa tako odraditi i exYu?
"I sut u dupe je korak napred"
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ne moze. Nisam kuci. Kada dodjem objasnicu vam. Ali ja radim na jedan drugaciji nacin. ;) Kao za FM 14..
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Što se tiče "zabrane" izvoza igrača do 28 godine, uzmeš i selektuješ sve nacije u igrici, pa na edit i odeš na Nation Transfer Preferences. Zatim samo namestiš Srbiji -1 Rating i godište od 14 do 28.
Time ćeš ograničiti klubove iz inostranstva da dovode naše igrače u tom uzrastu, a to je u suštini i poenta.
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja sam to i radio za prošli FM ali onda su se neki bunili kako je to glupo. Ali jbg. ja ne mogu svima ugoditi. Nisam Koperfild. Tako će biti i ove godine samo pošto je 2014/2015 sezona u pitanju možda stavim to na recimo 25,26 koliko-toliko da ne preterujem. :)
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Svaki dan ću Vam do detalja iznositi sva četiri projekta Jugoslavije. Za danas vam predstavljam dodatak za sve jugonostalgičare, a sutra sledi za sve one koji žele da igraju jaku ligu ali da ipak predstavljaju svoju državu a ne Jugoslaviju.

Pošto je današnja prva verzija... molim vas da predložite konkretne izmene i da obrazložite što je i zašto je nešto jer iza sastava liga i ligaške strukture stojim ja lično i nema nekog posebnog faktora po kojem sa ovu ligašku strukturu hteo da kreiram... jednostavno sam zamislio da su ti timovi trenutno najbolji u ex-yu i to je to.

******

Код: Изаберите све

http://en.wikipedia.org/wiki/Yugoslav_football_league_system
Izvor kojim ću se koristiti za prve četiri lige. Biće i niže od toga.

Lige

- 1. Savezna liga
- 2. Savezna liga
- Međurepubličke lige (4 podgrupe)
- Republičke lige (7 podgrupa)
- Zonske lige
- Okružne lige
- Međuopštinske lige
- Opštinske lige
- Ako bude potrebno i 2. opštinske...

Kupovi

Još nisam odredio koji će kupovi postojati.

Strukture liga

Neće se igrati kao u toj sezoni. Cilj je imati što više kvalitetnijih utakmica tokom sezone a što manje jer će se igrati i kupovi i evropa.

1. Savezna liga
Crvena zvezda
Partizan
Vojvodina
Dinamo
Hajduk
Rijeka
Maribor
Vardar
Budućnost
Željezničar
Sarajevo
Zrinjski

- Svako sa svakim dva puta
- Liga se deli na dva dela i svako ima još deset utakmica
- Najgore dve ispadaju, treća otpozadi igra u borbi za opstanak

2. Savezna liga
OFK Beograd
Jagodina
Radnički Niš
Radnički Kragujevac
Osijek
Zagreb
Split
Istra
Velež
Borac Banja Luka
Široki Brijeg
Olimpic
Škendija
Sutjeska
Olimpija
Koper

Niže lige

Po republičkim i međurepubličkim ligama će biti raspoređeni klubovi po reputaciji a gledaće se i učinak u ex yu... u odnosu na ovaj spisak možda i bude izmena

cilj je da bude što zanimljivija liga svakako i za igranje tako da pravim na ovaj način ali videćemo... veliki je posao u pitanju a nemam vremena ali sve četiri verzije ću uraditi u narednih 25 dana..
mario90bh
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 29 Нов 2014, 08:17
Место: Bijeljina
Status: Није на вези

Порука од mario90bh »

Hvala za savjet o regulisanju transfera. :)

Što se tiče sastava liga, nadam se da ćeš uspjeti da namjestiš u koju ligu koji klub ispada. Inače, meni Olimpic iz Sarajeva ne bi nikad bio ispred zeničkog Čelika ili tuzlanske Slobode. Vjerovatno si slagao po reputaciji na novom menadžeru, ali mislim da Čelik ipak zaslužuje to mjesto. Takođe bih zamijenio Zrinjski Veležom ili Borcem. Zrinjski vjerovatno jeste najbolji trenutno tu, ali po tom sistemu je i Čuka ispred Kragujevca ili Niša.

No, to su stvari koje svako sebi može da promijeni kada skine fajl.

E da, ja sam uvijek dodavao i Prištinu u prvu ligu, ovdje vjerovatno u drugu zbog broja klubova.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Moraću sada ja u treću ili četvrtu. A i ja sam uvek u strukturu je dodavao. Jbg. Pazi... nemaju igrače, a moram im dići reputaciju... doće im generisani igrači pa da bude ipak malo realnije.

Sad nešto gledam da će biti jako teško raspodeliti klubove po ligama. :D

Uspeću nekako da namestim ali nema ništa od ovoga što sam zamislio zbog manjka klubova u editoru...

Pa mora ići 1. savezna, 2. savezna, međurepubličke, republičke, 1. regionalne, 2. regionalne, 3. regionalne... kad kažem region u Srbiji to podrazumeva Vojvodina, Beograd, Istočna Srbija, Zapadna Srbija (tu su i srpski klubovi sa Kosova kao i klubovi iz Raške oblasti)... mada Vojvodina je tada imala republičke lige pa ću i to morati nešto da uradim sa tim. Kod BIH su to FBIH i RS, kod Makedonije i Slovenije će ići podele na istok i zapad... a za ostale ću videti. Hrvatska ima podelu na 5 regiona takođe i to ću raditi po FM local regions.

Promene ću razmisliti. Za Zrinjski iskreno teško (inače klub koji ja mrzim) ali eto imaju dobre igrače na fm, lude navijače pa sam ih zamislio u eliti, ali eto umesto Olimpica ću onda Čelik staviti verovatno.. u Srbiji možda bude izmena... umesto Radničkog Kg zbog navijača sam tu zamislio možda Rad.

Ali videćemo prvo da ih rasporedim po regionima. :)
Корисников грб
Markus_Wolf
First Team Coach
Поруке: 302
Придружен: 09 Нов 2013, 16:04
Место: Шумадија
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Markus_Wolf »

Ja bih samo u 1. ligi 18 klubova stavio, 12 je nekako premalo
"I sut u dupe je korak napred"
jaco_no1
Newgen
Поруке: 15
Придружен: 03 Дец 2011, 20:51
Место: Sarajevo
Status: Није на вези

Порука од jaco_no1 »

Svaka cast Slobo na ovom, jako mi se svidza ova liga,pogotovo sto si zamislio da ima 12 ekipa u najjacem rangu i posle da se liga dijeli na dva dijela, jako zanimljivo i jos kvalitetna, kakvi ce to samo biti derbiji kad se bude igralo za prvaka
Закључано

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”