Sve Bosanske lige za FM 15!

rndmlgnd
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 21 Мар 2015, 03:44
Место: Saraj'vo
Status: Није на вези

Порука од rndmlgnd »

Edine, objasni mi molim te kako to da Sarajevo ima Good youth facilities, a Željezničar ima Great?
rndmlgnd
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 21 Мар 2015, 03:44
Место: Saraj'vo
Status: Није на вези

Порука од rndmlgnd »

Milos Stojcev ima Passing 6? Jel se zezate vi....

Edit: evo sad vidim da u igrici vrijedi €82,000, a na transfermarktu 400.000 -

Код: Изаберите све

http://www.transfermarkt.com/milos-stojcev/profil/spieler/48619
Последње учитавање од rndmlgnd дана 24 Мар 2015, 02:15, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

To su stvari na koje ne utičemo mi i nismo želeli da menjamo ocene igračima. p.s. Igra svaki put Stojčevu da drugačiju ocenu za dodavanje ako se ne varam jer mu po default nije podešena.
rndmlgnd
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 21 Мар 2015, 03:44
Место: Saraj'vo
Status: Није на вези

Порука од rndmlgnd »

Sloba пише:To su stvari na koje ne utičemo mi i nismo želeli da menjamo ocene igračima. p.s. Igra svaki put Stojčevu da drugačiju ocenu za dodavanje ako se ne varam jer mu po default nije podešena.
Hvala na odgovoru.

Patch u sustini nije los, ali stvarno ne razumijem kako to da Zeljeznicar ima great youth facilites, a Sarajevo good. Postojao je patch sa bosanskom prvom i drugom ligom za FM13 i u njemu su ocjene igracima bile ok, ali trebali ste Stojcevu promijeniti neke od tih ocjena ili drugim igracima jer npr. u kantonalnoj ligi mi se pojavio nenormalno dobar regen a to je prakticno amaterski rang. Mogu i screenshot postaviti :D

Btw, da li sam trebao na pocetku igre ukinuti opciju dodavanja igraca timovima, vjerovatno zato se i pojavio ovakav regen?
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Pa jbg, ne mogu ljudi svakog igraca ponaosob pregledati, mijenjati ocjene i to. Predloži šta treba izmijeniti, mislim da će prihvatiti vrlo rado.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Odradiću ja kada stignem to sve sa igračima. Jbg. godinama je ReSearch za Bosnu i Hercegovinu jako užasan, da ne kažem blizu katastrofe gde ima igrača koji su u nekim klubovima po par godina a uopšte nisu tu pa čak i u Želji ili Sarajevu.
Корисников грб
José Mourinho
Newgen
Поруке: 32
Придружен: 15 Нов 2013, 23:08
Место: BiH
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од José Mourinho »

rndmlgnd пише:
Sloba пише:To su stvari na koje ne utičemo mi i nismo želeli da menjamo ocene igračima. p.s. Igra svaki put Stojčevu da drugačiju ocenu za dodavanje ako se ne varam jer mu po default nije podešena.
Hvala na odgovoru.

Patch u sustini nije los, ali stvarno ne razumijem kako to da Zeljeznicar ima great youth facilites, a Sarajevo good. Postojao je patch sa bosanskom prvom i drugom ligom za FM13 i u njemu su ocjene igracima bile ok, ali trebali ste Stojcevu promijeniti neke od tih ocjena ili drugim igracima jer npr. u kantonalnoj ligi mi se pojavio nenormalno dobar regen a to je prakticno amaterski rang. Mogu i screenshot postaviti :D

Btw, da li sam trebao na pocetku igre ukinuti opciju dodavanja igraca timovima, vjerovatno zato se i pojavio ovakav regen?
bolje je ovako bar po meni, uvijek ce biti nakon dodavanja ocjena kritika bruku, jer svako ima svoje "realno" stanje, a ovako igra ima ocjene ili ako nema dodjeli sama svima i tako je bar meni najpoštenije ;)

a za youth ja mislim da cak to nije ni dirano, a ionako zeljin omladinski pogon je no.1 dugo vremena u drzavi tako da ni to nije cudno ;)
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Slažem se ! Ali to ne menja stvari ako imate neki konkretan predlog slobodno iznesite...
Miodrag999
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 07 Јул 2012, 23:25
Место: Nevesinje,RS
Status: Није на вези

Порука од Miodrag999 »

Je li odrađen Velež Nevesinje?
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

Zasto ni ovaj poslednji v3 ne mogu da igraram na poslednjem patchhu 15.3.2?
Корисников грб
rahma46
Newgen
Поруке: 21
Придружен: 30 Јун 2015, 23:24
Место: Sarajevo
Status: Није на вези

Порука од rahma46 »

Kada izlazi transfer update? :)
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Rahma druže to jedino ako Edin odradi. Popričaću ovih dana sa njim. ;)
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Сезона 15/16 ће бити последња са 16 клубова у Лиги. На крају сезоне испада 6 екипа, а улазе првопласирани из РС и ФБИХ. Систем такмичења у таквој лиги још није усвојен, ил' ја не могу наћи. Први приједлог је ваљда да се иде у плеј-оф и плеј-аут, а други да се иде у трокружни систем, к'о у Хрватској. Такође, нешто је било приче да ће РС тражити минимално 4 представника у лиги.

Што се лиге РС тиче, ове сезоне играју:

Текстилац, Крупа, Младост ВО, Борац Ша, Слобода НГ, Козара, Сутјеска, Дрина ХЕ Вг, Звијезда 09(Станишићи), Леотар, Слобода МГ, Власеница

Лига креће 8. Августа и игра се сваких 7 дана без ванредних кола сриједом. У јесењој полусезони 16 утакмица, до 21-22. Новембра.

Послије 22 утакмице, 6 екипа иде у плеј-оф а 6 у плеј-аут, тј. додатних 10 утакмица. Екипе задржавају остварен број бодова. Уколико испа'не свих 5 клубова из РС из Премијер лиге БиХ, а не буде важило ово за сигурне представнике, онда испада свих 6 клубова из плеј-аута.

У протоколу морају бити бар 2 играча млађа од 21 године(1.1.1994 и млађи), бар један мора бити у игри. Максимум је 6 странаца и 3 на позајмници.

Код: Изаберите све

http://sport059.com/index.php/fudbal/item/1113-odrzan-zrijeb-prve-lige-rs-leotaru-u-velikoj-obarskoj-na-premijeri
semir
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 20 Јул 2015, 23:54
Место: sarajevo
Status: Није на вези

Порука од semir »

moze li pomoc
skinuo sam sve potrebne fajlove, prebacio u odgovarajuce foldere, obrisao cache, loadovo skinove, ali kada pokrenem novi football manager game pise da imam 0 available editor data files
Корисников грб
FM Serbia
Youth Team Coach
Поруке: 168
Придружен: 20 Авг 2011, 09:45
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од FM Serbia »

Lige koje ne funkcionišu u stvarnom životu teško da mogu funkcionisati u igri... Od BH Premier Lige ne može se napraviti Engleska liga, ali može se napraviti da bude ok za igranje.

SEZONA 15/16


BH Telekom Premijer Liga (16. klubova)
Kup BiH

1. Prva Liga Republike Srpske (14. klubova)
2. Druga Liga Zapad (14. klubova) i Druga liga istok (14. klubova)

Radi kompleksnosti treće lige, smatram da se treba završiti sve na drugoj ligi... Iz te lige nema ispadanja.




Kup Republike Srpske, sistem takmičenja gdje će od 1/16 finala priključiti Premijer Ligaši i učesnici Prve Lige Srpske.




1. Prva Liga FBiH (16. klubova)
2. Druga lika se sastoji iz Jug, Sjever, Zapad i Centar. Smatram i ovdje da se treba napraviti virtuelna liga, gdje će se iz prethodne sezone uzeti najbolje rangiranu klubovi, zapad 5, istok 5., centar 2. i jug 4 i sve ih uvrstiti u jednu ligu. Iz te lige nema ispadanja.

Kup FBiH


Smatram da ovako treba sistem takmičenja da se osmisli. Sve ostalo je besmisleno i nepotrebno.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Da ali nije to to. Radim već dve godine sve lige pa ću i naredne. Sada se broj saradnika proširio na 30... isto važi za CG i MKD. Srbija i Hrvatska su komplikovane, ostali su laki.
Корисников грб
FM Serbia
Youth Team Coach
Поруке: 168
Придружен: 20 Авг 2011, 09:45
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од FM Serbia »

To bi sve bilo perfektno kada bi SI omogućio da se sistem takmičenja nadovezuje na novi FM i tako da svake godine sve bolji bude, a ne svake godine novi rad. Igra bi bila mnogo realnija jer bi se više pažnje posvetila igračima i ocjenama.

Kada sam rekao da se nižim ligama ne treba posvetiti pažnja to sam više rekao radi igrača, baza igrača ne može biti prava, jer su to sve amaterski igrači, i nikad ne može biti pravo stanje igrača u klubovima. To se može ispoštovati maksimalno do prve lige, sve ostalo su nagađanja.


Pazi, klubovi u regionalnoj ligi, igrač u zatvoru, puste ga jedan vikend, odigra utakmicu, jedan vikend ga nema...

Takvi klubovi uđu nekad i u drugu ligu... Tako da druga i regionalna liga nisu od nikakve važnosti za FM.
Последње учитавање од FM Serbia дана 22 Јул 2015, 17:46, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

VAŽNO OBAVEŠTENJE

Vidim na drugom forumu odnosno na fmbosnia da će Edin raditi apdejt na ovom mom dodatku za sezonu 15/16! Transferi i ostale izmene će biti uključene! Kada on uradi postavim ja ovde..
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика

Zaigrajte sa Stokicem i Blagojevicem u Zelji, Hebibovicem i Stepanovom u Sarajevu, Crnovom sada u Sirokom i Zakaricem u Zrinjskom, da li mozete krenuti uspjesno u novu sezonu kao Celik i Sloboda? Spasite Velez od ispadanja i pokusajte sa mladim Borcem ostvariti sto bolji plasman.
Novi Update je tu sa svim novim transferima da jos malo igramo dok nije izasao FM 2016. :)

SS

DOWNLOAD

Nakon skidanja prebacit u: (izbrisati stari fajl)
My Documents/Sports Interactive/Football Manager 2015/editor data
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Зашто ми се прелазни рок завршава 3.8.? Само овај последњи апдејт користим.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”