Elche ,mucenje i taktika

Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Elche ,mucenje i taktika

Порука од SoneKragujevac »

Igraci imam samo 15 i jedva sakupis prvih jedanaest dobrih i to ako moze se reci.Najbolji LB stize mi iz Cukarickog ( Brezancic).Planiram 4-1-2-3.Pa reko da mi pomognete.Ona taktika iz Bornmuta sa kojima sam odigrao 5 sezona ne bi mogla ovde da radi nikako.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Napravi neku osnovu pa ćemo je lako ''doraditi'', nemoj da pravimo sve iz početka.
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Nikad nisam trenirao ni jedan Spanski tim ,pa ne znam ni u principu kako da postavim svoju igru.Probacu sa taktikom koju sam bazirao u Zvezdi mislim da ce da se uklapa ,a budzet 2.500.000miliona a, ne znam gde mi vise igraca fali
Слика
Слика
Ne znam da li je pametno da igram na ofsajd nacin odbrane zato sto nismo uigrani.I mesta gde nisam stavio igrace u prvih 11 su mesta na kojim trazim pojacanja tako mi je lakse. Naravno ako moze neko da mi kaze sta ne valja kod taktike i neki igrac jeftiniji :)
Последње учитавање од SoneKragujevac дана 10 Јул 2015, 18:23, учитано 1 пут укупно.
Tolle
Youth Team Coach
Поруке: 88
Придружен: 27 Окт 2014, 01:17
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Tolle »

Pozdrav :)

Neka moja zapazanja:

-Sto se tice ofsajd zamki, pored neuigranosti i mog licnog stava da ih nikad ne igram, mislim da postoje dva razloga zasto bih ti savetovao da ih ne igras.

Prvo, sama priroda spanske lige:Vecinu klubova, od onih najjacih (Real, Barsa), preko onih nesto slabijih (Altetiko, Valencia, Sevilja) pa do onih solidnih (Sociedad) karakterisu izuzetno brzi krilni igraci, kao i generalno koncept igre gde im odgovara kad im se ostavi prostor iza zadnje linije.

Drugo, cinjenica da igras sa FB igracima (Sto bi rekao moj drugar - sa Ivanovicima :D ).To mi govori da su tu robusniji igraci koje ne karakterise velika brzina.

Dakle, moj savet - Ako ne zelis da ti konstantno izlaze ispred golmana, ne igraj ofsajd zamke.

Sto se tice taktike, imam predstavu otprilike kakvu igru zelis, sa laznom devetkom i sa tezistem na krilima, ali imas nekoliko elementarnih gresaka.

-Prvo i osnovno, imas previse instrukcija, cak 15.Po mom misljenju, neki maksimum ne bi smeo da predje 7-8.Previse zbunjujes igrace.Zelis "Lower Tempo" i "Work ball into box"....a opet, zelis "More direct passing" i "Early crosses", sto je kontradiktorno.A taj Early Cross, na koga treba da ide?Na laznu devetku?Dalje, zelis igru po krilima, a pritom na levom krilu imas Support Wingera koji je okruzen laznom devetkom, centralnim midfilderom i FB bekom koji stoji nekih 50 metara nazad.Verujem da ti se cesto desava da krilni igraci ne znaju sta ce sa loptom, a da napadac, pored toga sto si ga sam udaljio od gola dodelivsi mu F9, nema kome da otvori prostor ni na krilu ni iz drugog plana.Mislim ipak da je trebalo makar na slikama da stavis bilo koje igrace na ove "sive" pozicije cisto da vidimo sta si im dodelio, pogotovo ovome u sredini.Takodje bi bilo korisno videti Player instructions.

-To su neke osnove, za pocetak treba da ispravis ono sto je kontradiktorno, da jasno definises i nama i svojim igracima sta zelis, pa cemo onda videti finese, gde svakako ima vecih strucnjaka od mene.Za sada, toliko :)
Последње учитавање од Tolle дана 15 Јул 2015, 15:49, учитано 1 пут укупно.
Jebes ljubav ako niste raskidali zbog FM-a
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Ispravljam sad sve sto si reko da mi nije dobro uradjeno.Ja iskreno ne znam kakvu igru zelim u Spanskoj ligi.Nekako ne volim taj Spanski fudbal i nemam nekakvu viziju.Voleo bi da napadam preko krila,da drzim loptu kod seebe i ono da ne igram ni previse ofensive ali ni da se ne braniimo samo.Ovde gde treba bek je full back, stoper-central defender-defensive i ovaj Cm-advance playmayker tako sam ja nesto zamisljao.
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

SoneKragujevac, vidi ovako probaj prvo sa samo 3-4 instrukcije osnovne recimo

-more direct passing
-work balls into the box
-exploit flanks
-close down much more

mislim da sa ovim podesavanjima mozes da postignes to sto zelis, zatim posto igras sa slabijom ekipom predlazem ti DMC sa rolom Anchor (D) posto ce ti pomagati u zatvaranju igraca i vraca ce se u zadnju liniju u zavisnosti od toga da li se branis ili napadas, mozes cak ako je dobar tehnicar da mu poveris da salje duge lopte ili ako je visok krene u napad kad pocnes da gubis (zbog skoka najpre u prekidima). Mislim da bi mozda bilo bolje da jednog od 2 wingera stavis kao IF ili Raumdeuter i tako trazis prostor izmedju beka i CD-a, ovako si jednolican, zatvore ti bolji bekovi krila i odseku ti napadaca. Koji na ovu taktiku ne moze da bude F9 nikako, mozda Poacher ili DLF sta znam ako ima neku visinu, pa da pokusava da spusti loptu i prosledi je nekom ko se ubacuje ili odlozi na krilo :poz:
Последње учитавање од Alexandar_81 дана 19 Јул 2015, 12:35, учитано 2 пута укупно.
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Слика
Слика
Слика

Odigrao sam 1 sezonu ovako,poslusacu tvoje savete i izmeniti i mozda unaprediti time taktiku
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Корисников грб
citizen
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1805
Придружен: 26 Окт 2010, 16:45
Место: Srbobran
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од citizen »

Čekaj........ nisam video da li si negde u tekstu napisao, tražio sam...... pa ti nisi trener Elčea, ti vodiš EIBAR!
Корисников грб
SoneKragujevac
Assistant Manager
Поруке: 577
Придружен: 22 Феб 2015, 01:25
Место: Kragujevac
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times
Status: Није на вези

Порука од SoneKragujevac »

Aa,tek sad vidim koliku sam gresku napravio u naslovu..Bot sam.
"Koliko sam samo puta u FM16 rekao na Pep Talku : Aggresive/Push Forward,tvrdim da me ovi igraci muceni dozive kao Limenog"
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”