Ne ide pa ne ide

Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Ne ide pa ne ide

Порука од vignjoslav »

Evo 2017.-a sam godina, vosim Crewe, i zestoko se patim. Nikako ne uspevam da namestim taktiku da to iole funkcionise. Da nema taktika koje se skidaju sa neta i odlaska na holiday, ne bih se nikad ni plasirao u Championship i iz istog bih prosle sezone ladno ispao. Imam igrace da igram sa krilima, da li 4123 ili 4231 svejedno, ali bolje ova druga taktika, jer imam mladog AMC-a kojeg zelim da isforsiram. Prvo sto mi pada u oci je broj golova koji primam, ekstremnno puno, a u opste nemam lose stopere i bekove, stoperi mi imaju i solidan AV rating na kraju, dok su mi bekovi rak rana, njih nikako ne mogu da nateram da igraju dobro, pa mi se cini da su oni najslabiji deo tima, i ako su potkovani atributima.

Слика
Слика

Pokusavao sam i sa kratkim i direktnim dodavanjima i sa detaljnim citanjem instrukcija sa foruma, ali ne ide, imam osecaj kao da se nesto urotilo protiv mene. Ono sto ne valja je agresivnost, ne vidim je nikako, kada igrac ima loptu on kao da cupka i ide polako, cim mu neko pridje odmah je gubi, nema driblinga, nemoze da sacuva loptu, dok u odbrani moji igraci samo prate protivnika i cupkaju oko njega, nikako da mu izbiju ili oduzmu loptu, ovaj segment me jako nervira. Nema suteva iz daljine, do duse i rekao sam da ne sutaju, ali da ne dam ni jedan gol sutem sa distance, to mislim da nije normalno. Protivnik mi pretrcava odbranu, uvek prolazi lopta u prazan prostor iza mojih igraca. I tako dalje, jako sam nezadovoljan mojim ne znanjem u vezi taktika sa prethodnih par managera.

Слика

Слика

Ako je neko voljan da pomogne na bilo koji nacin, bio bih mu zahvalan, a taman mozemo i da prodiskutujemo kada je bolje koristiti direktna dodavanja, kada kratka, kada koristimo krila, a kada inside forward i slicno, cega nema na forumu a mislim da je potrebno.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Re: Ne ide pa ne ide

Порука од parnivaljak »

vignjoslav пише:kada igrac ima loptu on kao da cupka i ide polako, cim mu neko pridje odmah je gubi, nema driblinga, nemoze da sacuva loptu,
To se obično dešava kada igrač nema dobru pas opciju. Drugim rečima, kada su podešavanja za pasove u nekom konfliktu. Idealno je kada igrač ima najmanje tri pas opcije u svakom trenutku - pas unazad, lateralan pas i pas unapred. Naravno, to nije ostvarivo u *svakom* trenutku, ali jeste nešto čemu savremene taktike teže, pa tako i taktike u FM-u.

Ovako na prvi pogled, prvo što mi bode oči u tvojoj taktici jeste odabir uloga. Poacher kao usamljeni napadač (više) ne radi u 99% slučajeva, o tome je ranije bilo mnogo reči. Krila su takođe oba na attack, kao i ofanzivni vezni. Dakle, najisturenija četiri igrača imaju istu, napadačku ulogu. Ko će onda da poveže napad i sredinu? Ko će da primi loptu, da je zadrži? Gde je tu asimetrija, nepredvidivost kretanja...? Razumeš već valjda. :)

Druga stvar, igraš control mentalitet (relativno brz i direktan sam po sebi), a na to dodaješ more direct passing i higher tempo. Zašto? Kao da želiš da postigneš Attacking ili čak malo preko toga. I ostala podešavanja, tipa Play Wider, ili Push Higher Up govore u prilog tome. Ne znam koja je ideja sa taktikom. Kontranapad ne vidim sa podešavanjima kao što su Push Higher Up, Use Tighter Marking, Use Offside Trap, Prevent Short GK Distribution, kao ni sa Work Ball Into Box, a ni od poseda nema ništa sa direktnom igrom visokog tempa.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

E da, to sam primetio da retko kad vracaju loptu igracu iza sebe, pre ce da jurnu napred i da je izgube, nego da vrate loptu.
Cilj mi je da imam neku taktiku sa kratkim pasovima i da imam posed lopte, pa cu probati sad neke instrukcije da napravim. Da li da igram wide preko krila, koja bi onda bila na support da povezu malo redove? Da li je sa ovom taktikom 4231 bolje igrati sa krilima na wing ili na inside forward, to mi je jedna od nedoumica? Logicnije mi je na wing jer bi onda bila guzva u sesnaestercu, ispravi me ako gresim.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Ako hoćeš da imaš posed, nemoj da igraš direktno i brzo jer tako najlakše gubiš loptu. Uključi retain possession, uspori tempo, možda i overlap ako želiš podršku bekova. Na MC drži jednog tipa koji ne vileni previše, koji ne dribla i ne ide napred, tipa DLP-D uz BWM-S ili B2B, ili DLP-S, ADP-S i RPM-S pored holding CM-D-a....Isprobavaj to, vidi kako ide, postoji analiza svakog meča, vidi gde ti igrači stoje, šta rade, pogledaj posed, itd... jer ovo što ti planiraš da igraš nema apsolutno nikakve veze sa ovim slikama.
Последње учитавање од Gagi дана 09 Мај 2015, 12:05, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Zato i kazem da mi taktike ne idu :)

Sad sam nesto cackao po vasim instrukcijama, i ide bolje, ali mi se javio jedan novi problem, na par utakmica sam mnogo bolji bio, ali sam izgubio, jednostavno i sanse i posed i stopostotne sanse su tu, neverovatno je sta promasuju i ne mogu cak ni X da izvucem. Pretpostavljam da to nema neke veze sa taktikom, nego losa sreca mozda?
Последње учитавање од vignjoslav дана 09 Мај 2015, 15:28, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Gagi je sve lepo rekao, pa nemam šta da dodam. Osim možda da je za visok posed lopte najpotrebniji pravilan oblik tima. Sve je u trouglovima, ako me razumeš. Posmatraj utakmicu na comprehensive ili full, pa ćeš videti u kojim situacijama igrači nemaju dobru pas opciju. Prema tome koriguj uloge bekovima, krilima... Ovo što je Gagi rekao za centar svakako stoji i tu nema puno da se razmišlja. :)

Što se promašenih šansi tiče, može da se desi da je serija nesrećnih situacija u pitanju, a može i da se desi da igra označava kao CCC neke situacije koje nisu tako izgledne. Ako nije do nesreće, sigurno da je do taktike. Pokazaće se posle nekoliko mečeva. Može da bude i nešto trivijalno, tipa da napadač ili krilo konstantno prima loptu na pogrešnu nogu i slično...
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Ajde jos malo pomoci ljudi. Sto se tice igre dosta je to bolje, sansi imam, imam i 100% sansi, ali rezultati izostaju. Dok igram utakmicu, vezni red mi je uglavnom najlosiji deo ekipe, ne vidim od njih nista bukvalno, niti pas u prostor niti neko proigravanje a pogotovo sut iz daljine, mislim da mi nikad ne sutaju i ako su u izglednim pozicijama. Muljanje lopte je i dalje tu, toga se necu resiti nikako. I dalje primam puno golova, ali u glavnom i dajem. Evo neke drugacije postavke, pa me opet posavetujte, ako neko ima vremena.

Слика

Слика

Слика

Preti mi ispadanje, ali mislim da mi jako malo fali da zaigram mnogo bolje. Cilj taktike je neki posed lopte uz kratke pasove, igra preko krila koja su na IF i njihovo ubacivanje i sut ili eventualni pas prema napadacu ili ofanzivnom veznom. Napadac je po karakteristikama TM, ali mi se bas i ne pokazuje nesto na toj poziciji. Srednjacima cesto menjam ulogu pokusavajuci da nadjem neki razuman spoj da to funkcionise.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

uđi u neki meč, izvuci sledeće ss ove za tvoj tim
1. average position za ceo tim i za oba if amc i af posebno
2. aerial chalenges za af i amc
3. muvment za ifove i amc
4. Paseve za amc i if

Dalje, daj da vidimo individualne instrukcije za mcove if ove i amc, slikaj sve i kači.
Nemaš posed zbog eksplojt the flanks i prevent gk distribušn. Targetmen ne radi sa amc om, to i ptice na grani znaju, tm radi sa krilnim igračima, ako ti tm ima slab off d bol ne može da igra af-a.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Average Position
Tim
Слика
CM-D
Слика
DLP-S
Слика
IF-S
Слика
AP-A
Слика
IF-S
Слика
AF-A
Слика
Aerial Challenge
AP-A
Слика
AF-A
Слика
Movement
IF-S
Слика
IF-S
Слика
AP-A
Слика
Passes
IF-S
Слика
AP-A
Слика
IF-S
Слика


Individualne instrukcije

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика
Последње учитавање од vignjoslav дана 21 Мај 2015, 13:27, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

vignjoslav пише:Ajde jos malo pomoci ljudi.
...
Ovako na brzinu da ti kažem, pošto nemam sada vremena da prođem kroz ceo drugi post, Control ti ubrzava tempo u odnosu na Standard, a ti ga usporavaš radi pas igre. Control daje direktniju pas igru (u napadu), a ti je koriguješ na short. Control agresivnije zatvara, a ti kažeš igračima da Close Down Less... Razumeš već kuda ovo ide.

Ja pravim igru kratkih pasova od Counter. Ne kažem da ne može drugačije, samo ukazujem na to gde bi problem mogao da bude.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Control fluid, zajebi to, ide ili standard flex ili moj favorit, atack i very fluid.Gk distribution, totalno nebitan i NIKAD SE NE DIRA.

Timske instrukcije:
Retain posesion
pas it short
pas in spejs
Wiped croses
look for overlap
play wider
drop diper
klouz doun more
stay on feet
mark tighter
lover tempo
Skidaj taj tekling, znaju oni kako se bije.
Imas tri neupotrebljiva igraca u ofanzivi koji guse af-a. To ne sme da se desi, af mora da trosi, kao i svaki usamljeni napadac na prvu, bas na te wiped croseve.
Mijaici ti je los, prebaci ga na wingera, suport, sako na if atak. Obojca more direct pasing, roam from position, close down more, tight marking. Sako, stay wider, shoot often, mijaici get further forvard. Cros aim centre i whiped croses, ne i nikako ne. Nista cross aim. Kao prvo, amcovi su pickici maleni, ako nemas amc koji je zivotinja, nema zasto da se jebavas da ga gadjas, kao i napadac, koji su ti uzas blagi a ti ih gadjas na centar, gde iylecu cbovi i skidaju sve na keca.
APdodaj run wide.
Boks to box zameni sa BWM-D ili DLP D ili RPS shorter pas, mark tight, CMD ostaje, njemu apsolutno nista ali ovaj mora da ti bude apsolutno najbolji fudbaler u klubu. AF tight marking, close down much more, pas it shorter, fewer riski passes, run wide roam from position.
Bekove mora podesis. Oni su bog i batina, desni bek ce da ti bude bogotac sa asistencijama, ako ga potrefis, a i if ce da ubije.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
vignjoslav
Assistant Manager
Поруке: 515
Придружен: 06 Дец 2010, 20:21
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од vignjoslav »

Ovo stvarno funkcionise, do duse ima tu propusta koji su mi vezani najvise za neiskoriscene sanse i za malo losiju igru u odbrani, ali cu ja to pokusati da ispravim. Evo i jednog primera za neiskoriscene sanse

Слика

Napadac mi je na kraju imao ocenu 6.1 i zamenjen je a drugi napadac 6.6 i on je jednu sansu promasio. Jedina zamerka mi je sto se ovo cesto desava. Svaka cast na postavkama
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”