Pomoc oko moje taktike

mdacha80
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 25 Окт 2012, 22:40
Место: Pirot
Status: Није на вези

Pomoc oko moje taktike

Порука од mdacha80 »

Postovanje kolege igraci. Napravio sam taktiku ali imam problem na gostovanjima, primam golove cini mi se lagano,pa bi vas zamolio da malo pogledate i posavetujete gde gresim i dal je u pitanju team instruction ili nesto drugo.HVALA

Слика

Слика
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Nije ti palo na pamet da ne koristiš za početak opciju "Use offside trap"?

Ali to nije sve. Ima mnogo početničkih grešaka i po meni opcija koje su izmešane a nelogične su. Šta želiš da postigneš sa visoko podignutom odbranom (push higher up) a u isto vreme brzim tempom igre koji je pomešan sa disciplinovanom igrom? Mislim, može sve ovo da ide ako si Barselona ili neki drugi TOP klub. Ne i sa Šahtjorom..

Obično sam viđao da ljudi stavljaju disciplinovano da igraju ali onda pomešaju sa slabijim tempom.

I da, previše je ovo instrukcija.. 2-3-4 max treba da se koriste u prvih par sezona. ;)
Последње учитавање од Sloba дана 13 Мар 2015, 15:37, учитано 1 пут укупно.
mdacha80
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 25 Окт 2012, 22:40
Место: Pirot
Status: Није на вези

Порука од mdacha80 »

Posavetuj me sta da promenim????
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Koja si sezona? Ako si u prvoj postoji mogućnost i da nisu dovoljno uigrani..

Za početak skini opcije be more disciplined i use offside trap. To bih ja uradio. Ako grešim ali i nešto više (pošto ja uglavnom pravim sam taktike ali nisam neki stručnjak, nego idem logički) mogu te posavetovati Vladar ili parnivaljak, ili Fiti... ko brže vidi od njih ovu temu. :)

Za početak bih ja te dve opcije skinuo čisto da vidim kako će ići.. ;)
mdacha80
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 25 Окт 2012, 22:40
Место: Pirot
Status: Није на вези

Порука од mdacha80 »

Ok hvala, cekam i njih
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Nisi okačio najbitnije - strategiju i filozofiju, pa da ne pričamo napamet... :)
mdacha80
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 25 Окт 2012, 22:40
Место: Pirot
Status: Није на вези

Порука од mdacha80 »

Taktika je Atacking i Fluid, ako si na to mislio
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Za pocetak igras previse ofanzivno i role igraca su ti takve da previse duva u odbrani ceo napad (krila, plejmejker i napadac ti ne igraju odbranu), ako ti je Attacking i Fluid onda treba da iskljucis be more disciplined jer po defaultu Fluid dozvoljava igracima veci stepen slobode u odlucivanju i kretanju(kontradiktorna podesavanja) ili da promenis na Flexible, a da ostavis be more disciplined.

Ja bih licno promenio na Control i Fluid i ugasio bih be more disciplined, high tempo, use offside trap, a dodao bih retain possesion

Sto se tice rola igraca:
Golmanu bih promenio na Goalkeeper,
Desnog stopera bih vratio na CB, ne treba ti stoper da razradjuje napade i razigrava, pogotovo kad imas zadnjeg veznog u ekipi,
Bekove ne bih nikako stavljao na IWB vec na Full Back, sa ovom tvojom rolom bekovi u napadu se ponasaju kao CM igraci sto znaci da u slucaju gubitka lopte ima da pucaju kontre samo tako po krilima, vrv je i to jedan od razloga lakog primanja golova. Dakle stavio bih ih na FB obojicu s'tim sto bih jednog stavio na Support, a jednog na Attack(attack bi isao onaj igrac koji ima bolji dribling i crossing), takodje krilo na onoj strani na kojoj strani ti je Attack FB treba da ide na Support
Sto se tice krila meni se rola Raumdeuter ne svidja nikako jer igraci zanemaruju svoje defanzivne zadatke, u zavisnosti od tipa igraca i noge kojom igra stavio bih ili Winger ili Inside Forward, jednog na Attack jednog na Support
Sto se tice AM i ST pozicije ja bih licno probao Rooney-a na Shadow Striker, a Benzemu na Deep Lying Forward- support, kad vec volis da igras kroz sredinu to bi moglo da bude dobro resenje.

Ovo je moj neki predlog, naravno mnogo toga zavisi od raspolozivih igraca, protivnika i njegovog stila igre, situacije na terenu i rezultata. Imas mali milion kombinacija ali je najbolje da pokusavas dok ne ukacis sta ti radi i kako ti odgovara. :cheers:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Mnogo timskih instrukcija si uklucio, a mislim da toliko neke ne idu jedna sa drugom da je to strasno. Kako mislis kratki pasovi i brz tempo da se ostvare, na koji nacin ? Run at defence i work ball i narrow play...ne ide.

Za početak:

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/fm15-team-instructions-vt11963.htm
nemoj da si lenj, prelistaj pa vidi sta i kako. :cheers:
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Složio bih se sa Mandom, pročitaj par članaka. Jednostavno ima previše stvari koje nisu u redu sa taktikom, bar ovako na "papiru", ivogud je skoro sve objasnio...
mdacha80
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 25 Окт 2012, 22:40
Место: Pirot
Status: Није на вези

Порука од mdacha80 »

Sta je najbolje staviti za defanzivu?

Слика
mdacha80
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 25 Окт 2012, 22:40
Место: Pirot
Status: Није на вези

Порука од mdacha80 »

Hoce li jos neko malo pomoci kod defanzive i sta staviti za player inst. ?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

mdacha80 пише:Sta je najbolje staviti za defanzivu?
Pogrešno gledaš na odbranu, ne postoji najbolji i najgore, jer nema klasičnih plugin formacija, pa sad ti moraš da izabereš neku kombinaciju koja veži uvek i za sve.

Zavisi šta hoćeš da igraš. Ako želiš neki presing visoku odbranu onda close down much more, offside trap, get stuck in, tighter marking, ali sa tim ide i neki fluid ili very fluid.

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/fm15-team-instructions-vt11963.htm
Ovde ti je objašnjeno šta koja opcija znači, pa vidi šta želiš da igraš i po tome izaberi neke instrukcije.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Dobro kaže zele - nema recepta za odbranu koji važi za sve taktike.

mdacha80, meni se čini da bi ti na brzinu hteo da pokupiš neki trik, i da odjednom sve "proradi". Izvinjavam se ako sam pogrešio u toj konstataciji, ali u svakom slučaju ne ide to tako. Mora ipak malo da se sedne i čita, pa o svemu tome da se razmisli, pa da se to proba, pa onda još malo da se čita...

Ono što hoću da kažem, ne samo tebi, nego uopšte, je da je proces učenja pravljena dobre taktike prilično dugačak proces. Većina nas aktivnih sa sajta igra FM godinama (skoro pa decenijama :) ), pa nam je lako da pokupimo novi trik i uklopimo ga u već postojeća znanja. No, manje iskusnim igračima će trebati neko vreme da pohvataju kako šta radi. Ukoliko nemaju vremena i strpljenja za to, nije loša ideja pogledati FM-Base, ili slične sajtove sa velikim izborom taktika za download. Korišćenje gotovih taktika ubija zadovoljstvo igre u nekoj meri, ali za početak može da posluži...
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Orthodox пише:Kako mislis kratki pasovi i brz tempo da se ostvare, na koji nacin ?
Ja sam tako osvojio ligu i LŠ sa Arsenalom već u prvoj sezoni.
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Pa dobro, Arsenal ima odlične tehničare, to je glavno u toj filozifiji. 1st touch, tehnika, pas igra, ali i par mentalnih. Arsenal to ima.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”