Prekidi na moj način

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Prekidi na moj način

Порука од Sloba »

Слика

Možda nekome pomogne. Ne koristim nikakav bag definitivno i ne pada uvek gol ali u velikom broju slučajeva može da se stvori dobra prilika. Da napomenem još da imam nekoliko setova za izvođenje slobodnih udaraca, kornera... ali nikada ne koristim isto. Sve zavisi i od ekipe do ekipe a sobzirom da ja za svaku ekipu pravim novu taktiku onda menjam i kornere i ostale prekide minimalno.

Neću nešto preterano da pišem ovde osim onog osnovnog. Neka slike govore u većini.

KORNERI

Слика

Слика

Napad:

Nema ovde neke posebne filizofije. Jedan igrač se otkriva bliže izvođaču kako bi naterao i jednog protivničkog da obraća pažnju na njega, jedan igrače se mota oko šesnaesterca ali sa istim ciljom, ne da čeka odbitak i jedan napadač napada loptu a kreće se takođe oko šesnaesterca. Štoperi napadaju prvu i drugu stativu dok ostali rade proizvoljno šta hoće. Dva beka stoje pozadi da spreče eventualne kontre ili da budu tu ako zatrebaju. Korneri se izvode u peterac. Do sada sam imao solidnu efikasnost sa ovim načinom izvođenja kornera. Jer se lopta odbija iz peterca uglavnom na jednog od default igrača i tu uglavnom zbog razređenosti protivničke odbrane ima opciju ili da šutira (uglavnom bude iskosa) ili da doda nekom drugom igraču u petercu ili da vrati na bok ka krilnim igračima koji bi imao vremena da pošalje lep centaršut.

Odbrana:

Svaki aspekt i svaka mogućnost je sagledana. Cilj je bio da se spreči postizanje gola protivnika i napravi dobra kontra ako je to moguće. Desno krilo stoji na ivici šesnaesterca kako bi sprečilo protivničkog fudbalera da šutira odatle a jedan napadač je ostao napred kako bi primarao protivnika da ga neko čuva što u principu uvek budu dva fudbalera i time se smanjuje broj protivničkih fudbalera u šesnaestercu a postoji i mogućnost kontre iz povoljan razvoj događaja. Bekovi markiraju stative dok štoperi najvišeg i najnižeg fudbalera protivničke ekipe (setite se samo kako je Crvena zvezda primila gol od Strazbura i da je gol postigao najmanji igrač na terenu jer ga nisu markirali). Čak tri igrača se nalaze na petercu i jedan stoji na nekoliko metara od izvođača kako bi mu otežao izvođenje istog.

SLOBODNI UDARCI

Слика

Слика

Napad:

Sa leve strane centaršut ide ka igračima koji se nalaze u protivničkom šesnaestercu i ovde je najvažnije imati dobre skakače i bićete jako opasni po protivnički gol. Čak četiri igrača uključujući i štopere idu napred dok jedan igrač ometa protivnički živi zid a još jedan ometa protivničkog golmana što može biti dodatna prednost pri izvođenju ovih prekida i što je osnova a to je sabotirati protivničke igrače i otežati im odbranu. Čak tri igrača ostaju pozadi kako bi pomogli ako zatreba a jedan ostaje skroz pozadi kako bi sprečio eventualni protivnički napad. Kako će se slobodni udarci izvoditi sa desne strane ostavio sam da odluči sam izvođač. Inače menjam izvođače i ako sam stavio podešavanja za svakog igrača znam da će jedan morati da izvodi ali ono što je sigurno da tim neće patiti ni u odbrani ni u napadu. Svejedno će biti ubojit.

Odbrana:

Ovde je cilj jasan. NE PRIMITI GOL! Čak šest igrača su pozadi u kaznenom od toga dva su se vratila pozadi da odbrane gol od protivničkog napada dok četvorica čuvaju njihovu najbolju četvoricu. Trojica igrača formiraju živi zid dok jedan ostaje napred kako bi istrčao eventualnu kontru.

IZVOĐENJE AUTA

Слика

Слика

Kod kornera se nema mnogo šta pisati. Uvek sam želeo da iskoristim zbrku i da stvorim priliku bez mnogo muke a to je moguće samo ako se korneri izvedu što je brže moguće. Nikako ne preferiram dugačka ubacivanja mada sam video da neki vole da koriste to.

Inače sam prekide pravio na mojoj asimetričnoj taktici gde je umesto AMR primer MR, dok na drugoj strani imam AML a ne ML. To kod ovih prekida ništa ne smeta. MR može da ima ista zaduženja kao i AMR dok jedan od napadača se svejedno ponaša kao da je polušpic ili zadnji vezni tako da je u principu svejedno koju će te taktiku koristiti jer su ovi prekidi funkcionalni na više načina i na više taktika što mi je i bio cilj na kraju.
Последње учитавање од Sloba дана 17 Јан 2015, 13:46, учитано 1 пут укупно.
Darjan
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 06 Апр 2011, 13:07
Место: Vaginovo
Status: Није на вези

Порука од Darjan »

Slobodnjake ću morati da odradim. Dok sam igrao prvu sezonu sa Udinežeom imao sam ludačkog wing back-a (Gabriel Silva) pa sam igrao 3-2wb-2-1-2 i nekako sa tom formacijom postizali smo dosta golova ubacivanjima iz slobodnjaka. Di Natale je nameštao stalno na tacnu saigračima ali sam i primao najviše sa tom formacijom kako god da sam postavljao igrače. Sa drugim formacijama više nikad nisam video toliko česte golove usled slobodnjaka. Kakva je situacija kod tebe sa tom postavkom, ima li golova uopšte, u njihovoj ili tvojoj mreži?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja uopšte ili jako retko greškom mojih igrača primim gol iz prekida. :D Desilo se jednom da je moj igrač pogrešio i dao evro autogol i to je to. Uglavnom nisu protivnici opasni iz ovih prekida. A ja iz kornera jesam poprilično i solidno posle slobodnih udaraca. Jedino posle auta nije bila neka efikasnost do sada , ne beležim prilike itd. Ali koristim ovo i dalje.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”