StateOfArt Korneri by Darjan

Darjan
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 06 Апр 2011, 13:07
Место: Vaginovo
Status: Није на вези

StateOfArt Korneri by Darjan

Порука од Darjan »

Postavka kornera koje sam napravio igrajući sa Udinezeom. S tim što moram dodati da sam defanzivnu modifikovao uspešno tek na polovini ove treće sezone i nakon toga nisam primio gol čak ni u nastavcima akcija nakon izvedenih korneta protivnika. Uglavnom, postali su mi najmanja pretnja. Što se napada tiče, dali smo 13 u kalču ali mnogo izvađenih šuteva sa linije ili pogođenih okvira golova. Prava su noćna mora za rivale. Prosek je gol iz kornera svaki drugi meč ali da nije njihovih bunkera pred golom i da imamo malo više sreće bila bi brojka dosta veća. Jednostavno korneri imaju ogroman uticaj na rezultate u FM15 pa se vredi potruditi oko njih.

Слика

Instrukciju za attack from deep je dobio najbolji šuter. S obzirom da je postavka da se izvodi kratko dodavanje, krucijalno je da izvođač ne bude krilni napadač jer oni po difoltu prilaze da se ponude za dodavanje a zatim asistiraju ovom što napada sa distance ili nekom drugom koji se mota oko 16. Ako krila zatvore onda sledi centaršut na prvu ili drugu stativu gde loptu napadaju štoperi. Pozadi su ostavljena oba beka, kod mene oni i izvode kornere tako da automatski ostaje samo jedan da čuva kontru ali ako bude potrebe njemu vrlo brzo pritrče i ovi koji čekaju loptu na distanci. Takve situacije su retke jer ređe idu centaršutevi pa su ređe situacije kada protivnički igrači mogu da izbiju jako loptu van 16.

Слика

Za defanzivnu postavku je bitno da prvu i nizu na liniji peterca bude jedan od bekova, odnosno podešen na Zonaly Mark Six Yard, jer on čisti niske lopte koje idu na prvu stativu. Iza njega su visoki igrači tj. štoperi i napadač. Ostali su go back oko penala i bek izvan 16 da iskoriste svoju brzinu i defanzivne sposobnosti ako je potrebno kako bi stigli prvi do odbijene lopte ili izblokirali protivnika. Na stativama nema nikoga kao što se može videti jer je sva moja poenta bila eliminisati pretnju u korenu a ne spašavati gol na liniji.

Слика
Слика
Слика


Demonstracija obe egzekucije koje sam prethodno opisao na jednom od mečeva nedavno odigranih, samo ovoga puta sa Arsenalom a ne Udinezeom jer ne mogu da nađem utakmice u sejvu sa Udinezeom gde smo postizali na oba načina golove tj. i veznjaci nogom sa 16 i štoperi glavom u petercu. A ovo se desilo maločas :D


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HVL3sQc ... e=youtu.be[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=spSFOLZ ... e=youtu.be[/youtube]


Izvođenje auta kada su blizu šesnaestercu koristi vrlo sličan ako ne i isti setup kao kod kornera. Na ovu kombinaciju mojih pulena sam ponosan. Desilo se protiv Juventusa kada smo ih isprašili sa 4 gola u 25 minuta.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1qqIlheHnIs[/youtube]


I još statistika sa Arsenalom u prvoj sezoni posle 25 utakmica.

Слика
Слика
Слика
Последње учитавање од Darjan дана 17 Јан 2015, 03:28, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Svaka čast, ali meni ovi korner eksplioti upropaštavaju igru... :(
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Moraš da počneš da piješ, definitivno.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Darjan
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 06 Апр 2011, 13:07
Место: Vaginovo
Status: Није на вези

Порука од Darjan »

Zašto ? :lol:
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Ne ti
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Darjan
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 06 Апр 2011, 13:07
Место: Vaginovo
Status: Није на вези

Порука од Darjan »

parnivaljak пише:Svaka čast, ali meni ovi korner eksplioti upropaštavaju igru... :(
Radomir Antić i Čolo Simeone dislajk jor post :lol:
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Juvenino86 пише:Ne ti
Ne razumem?!

Darjan пише:Radomir Antić i Čolo Simeone dislajk jor post :lol:
Antić i Čolo ne koriste "eksploite", jer ih u stvarnom životu nema. Inače nemam ništa protiv nameštanja kornera, samo protiv ovih kombinacija na prvu stativu posle kojih pada nenormalna količina golova.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Kad meni nešto uništava iskustvo u igri, ja popijem pivo i možda svarim nešto. Samo predlažem, ne naređujem. B-)
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

parnivaljak пише:Antić i Čolo ne koriste "eksploite", jer ih u stvarnom životu nema. Inače nemam ništa protiv nameštanja kornera, samo protiv ovih kombinacija na prvu stativu posle kojih pada nenormalna količina golova.
Грци узеше ЕП на прву стативу.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

D. пише:Грци узеше ЕП на прву стативу.
Izjava koja nije sasvim tačna, a pritom nema apsolutno nikakve veze sa onim što sam ja rekao.

Grci su na EP 2004 postigli sedam golova, od toga dva iz kornera, i to u polufinalu i finalu. Proverio sam, naravno, nije da se sećam toga iz glave. Jedan od tih kornera je bio na prvu stativu, drugi je bio klasično ubacivanje između stativa, ako sam dobro primetio sa lošeg snimka.

Bilo kako bilo, sve i da su 10 golova dali iz korne, kakve veze to ima sa tim što sam ja rekao.

U stvarnom životu nemaš "eksploit". Neki timovi treniraju kornere više, neki manje. Normalno je da će timovi koji imaju visoke igrače i dobre igrače glavom, na primer Čelsi, trenirati kornere kako bi svoju prednost u skoku iskoristili. Rekao sam da nemam ništa protiv toga u FM, a zašto bih i imao!?

Sa druge strane, imam problem sa zloupotrebom korner eksploita, a tebi je dobro poznato da ta kratka kombinacija proizvodi količinu golova koja ni izbliza ne može da se postigne u stvarnosti. Drugim rečima, koristi falinku u endžinu.

Meni je glupo da koristim to, jer smatram da je čit. Samo to kažem, ne zabranjujem ni ja Darjanu, niti Juveninu, niti bilo kome drugom da ih koriste.
Последње учитавање од parnivaljak дана 17 Јан 2015, 20:43, учитано 1 пут укупно.
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Код: Изаберите све

http://www.whoscored.com/Teams/63/Statistics/Spain-Atletico-Madrid
Атлетико даје око 50% својих голова из прекида, нe видим зашто је нереално. С друге стране, поново долазимо до тога да је нереалан начин на који се у ФМ долази до тих бројки, али саме бројке могу бити сасвим у реду.

Атлетико има две акције - против зоне и против "човека" и достиже те цифре, у ФМ се (можда) може достићи једном, али боже мој. Конкретно, причам за последњих неколико ФМ-ова, не за 11 и раније, када се могло дати готово неограничено много голова.
Последње учитавање од D. дана 17 Јан 2015, 20:56, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Naveo si primer tima koji (trenutno) ima neke od najimpresivnijih brojki svih vremena kada su prekidi u pitanju i dokazao šta?

Ja uopšte ne tvrdim da nije u redu postizati veliki broj golova iz prekida u FM. Štaviše, na nekoliko mesta sam napomenuo da je vrlo korisno napraviti korisna podešavanja za prekide.

Ja govorim o eksploataciji kornera, i očiglednog baga, gde imamo da AI iznova i iznova prima isti tip golova celu sezonu i ne radi (pošto ne može da uradi) ništa protiv toga.

Ne znam da li me sada bolje razumeš, ali složićeš se da postoji razlika između fokusa na prekide (dovođenje igrača koji su dobri izvođači, skakači, trening prekida, itd.) i između eksploatacije bagova vezanih za prekide?
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

parnivaljak пише:Naveo si primer tima koji (trenutno) ima neke od najimpresivnijih brojki svih vremena kada su prekidi u pitanju i dokazao šta?
parnivaljak пише:Sa druge strane, imam problem sa zloupotrebom korner eksploita, a tebi je dobro poznato da ta kratka kombinacija proizvodi količinu golova koja ni izbliza ne može da se postigne u stvarnosti. Drugim rečima, koristi falinku u endžinu.
Очигледно је да може да се постигне у стварности. Јасно да нећу дати пример Барселоне када су прекиди у питању.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Ne može da se postigne u stvarnosti, pošto sam ja lično kod druga video kako u FM 15 Čelsi (sa korner čitom) postiže 2-3 gola u svakom meču koji smo igrali dok smo probali tu taktiku koja ima korner čit.

I što je najbitnije, i ustvari jedino relevantno u celoj priči, ti golovi se postižu na isti način. Skraćena korna, dodavanje, siguran gol. To u stvarnosti, izvini molim te, nije moguće, jer posle petog gola bi i vrabac na grani naučio foru.
Darjan
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 06 Апр 2011, 13:07
Место: Vaginovo
Status: Није на вези

Порука од Darjan »

15 od ukupno 81 datih iz 31 utakmice ne mislim da je previše, posebno ne kada se uzme u obzir računica od recimo 5-8 takvih pokušaja u toku utakmice tj. kornera, što bi značilo bar 155 pokušaja u 31 meču a bilo ih je više. Dakle, nije baš tako kako kažeš. Počnu oni posle par mečeva da prave barikadu pred golom.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

15 golova iz kornera u 31 utakmici znači da je u skoro 50% utakmica postignut gol iz kornera.

Da li je to realno, ili ne, prosudi sam. To je više nego što je bilo koji klub iz EPL postigao iz kornera tokom 2012/13 sezone, recimo...

Слика
Darjan
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 06 Апр 2011, 13:07
Место: Vaginovo
Status: Није на вези

Порука од Darjan »

Postoje studije kornera baš u Premier ligi koje kažu da timovi postižu gol na svakih 10-12 kornera i tu su uračunati svi korneri kako god da su izvedeni. Isti slučaj je u FM-u kada se potrudiš. Kada se ostavi na difoltu ofanzivni učinak je nikakav a primaju se golovi kao na traci.

U realnosti mnogi vrhunski timovi sve češće izbegavaju direktne centaršuteve iz kornera.

Sve u svemu, vrlo je blisko realnosti procentualno. E sad jedino možemo da razmatramo kako dolazi do tolikog broja kornera na igrici ali i to je jasno.
Последње учитавање од Darjan дана 17 Јан 2015, 23:03, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Sjebali su ti se nešto SS-ovi, aj okači ponovo :cheers:
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

exploiti malo ubijaju car igre...inace dobra ti je ova taktika
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

markohn22 пише:Sjebali su ti se nešto SS-ovi, aj okači ponovo :cheers:
Ja ih vidim. Ili je problem do tebe, ili je sredio u međuvremenu...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”