Kreiranje taktike

jovan98
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 29 Сеп 2013, 11:31
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Kreiranje taktike

Порука од jovan98 »

E ovako, ne znam da li smem da kopiram linkove sa drugih sajtova koji su vezani za football manager ali ja cu to uraditi pa ako ne sme neka ga uklone admini. Nasao sam jednu dobru temu na britanskom sajtu za football manager gde su opisali kako izabrati rolu igracu u zavisnosti od toga da li igrate fluid, flexible, structured... Imao sam mnogo problema oko biranja rola i ovo mi je zaista pomoglo zato sto je dosta uprosceno i nije potrebno siroko znanje engleskog jezika :zelenko: . Evo link te teme:

Код: Изаберите све

http://www.fm-base.co.uk/forum/football-manager-2015-tactics/205292-team-shape-roles-duties-guide.html
pa ako imate neke sugestije slobodno ih dajte. Inace je napravljen za FM 15 ali ja ga sa uspehom koristim i na FM14. Pozdrav! :cheers:
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Zanimljiva tema. Samo sam proleteo kroz nju, pošto nemam vremena sada da čitam, ali već onako na prvi pogled sam naišao na neke stvari koje nisu tačne. Tako da, ne treba uzeti zdravo za gotovo sve što tamo piše...
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Konačno sam stigao da pročitam temu, pa da iznesem svoje viđenje.

Pod brojem jedan, Flexible filozofija je skroz pogrešno opisana.

Drugo, i najbitnije - ne vidim zbog čega bi neko dovodio u vezu izbor dužnosti igrača sa filozofijom igre!?

Na primer, ja mogu da igram Structured igru i da želim da imam Sweeper Keepera koji izleće, kupi lopte i pokreće brze kontranapade. Zbog čega bih ga onda stavljao na Goalkeeper Defend!? Slično, u Highly Structured filozofiji ne želim spoljne bekove koji su Defend, jer onda nemam nikakvo kretanje između linija.

Ovo su samo dva primera od brojnih koje bih mogao da smislim, a koji pokazuju da nema osnova da se dužnost, tj. Duty igrača povezuje sa filozofijom igre. Štaviše, to bi bilo kontraproduktivno, jer sledeći savete pokretača teme sa FM-Base, mogao bih samo da napravim taktiku u kojoj su linije izolovane i nepovezane.

Sa neke strane cenim njegovu ideju i teoriju ovog tipa, ali samo kada ta teorija drži vodu i kada se bazira na fudbalskim principima. To što on govori je jednostavno pogrešno i zbog toga bih tu temu zaobišao. :)
jovan98
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 29 Сеп 2013, 11:31
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од jovan98 »

Nisam rekao da se moras striktno pridrzavati ovog mislim mozes ti menjati npr role za golmana ili centralnog beka. I meni se cinilo da taktika nece imati balansa ali sam se zaista zacudio da veoma dobro izgleda pa ako neko hoce nek isproba, bar je besplatno :zelenko: . Pozdrav! :fanman:
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Znam, naravno, ništa iz mog komentara nije bilo upućeno tebi. Tebi hvala za link u svakom slučaju. :)
jovan98
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 29 Сеп 2013, 11:31
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од jovan98 »

Sve sto si rekao vezano za tu temu sam i ja pomislio kad sam citao, dosta je u kontradikciji sa ostalim tutorijalima na netu koje sam citao, ali meni je pomoglo mozda ce jos nekom zato sam i postavio :zelenko: . Drago mi je sto si dao svoj komentar :cheers:
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

:cheers:

Inače, korisnik Vladar, za koga sam i inače primetio da daje dobre savete, je okačio vrlo interesantan link na SFM AM temi. Nalazi se pri dnu ove strane:

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/sfm-assistant-manager-fm-15-vt12045,80.htm
jovan98
Newgen
Поруке: 28
Придружен: 29 Сеп 2013, 11:31
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од jovan98 »

Hvala, procitao sam sve te tutorijale od llame i wwfana (valjda se tako zovu) :zelenko: . Ali nijedan njihov tutorijal mi nije pomogao kao sto je ovaj mislim njihovi tutorijali su bas logicni i slazu se sa fudbalskim filozofijama ali nisam uspevao da ostvarim nikakve velike rezultate (cak nekad i nesto sto se ocekiva od tima koji vodim) mogu ti iskreno reci :smajli1: . Ali svakako hvala ti na izdvojenom vremenu :cheers:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”