Jurisni fudbal 4-2-4

srbinho
Status: Није на вези

Jurisni fudbal 4-2-4

Порука од srbinho »

Evo jedne taktike za one koji ne vole da kalkulisu i igraju bez rizika.
Isprobana je na Partizanu:

Слика

Inicijativa se prepusta protivniku i uglavnom se deluje iz polukontri ili kontri.

Слика

Fudbal je totalni haos (pogotovo kad se igra kod kuce) igra se na sve ili nista.
Tokom igrate neka vam sledece stvari budu uvek aktuelne:

- mentalitet i team shape bi bilo dobro da odrzite 90 minuta na istom jedino mozda player role i po neku stvar u instrukcijama u zavisnosti od toga kako tece utakmica.

- OBAVEZNO NON STOP govorite "push forward", a kad igrate kuci onda to kombinujte naizmenicno sa "showe some pasion"
Kod prekida sam obracao paznju samo ne defanzivne prekide tako da mozete sami da odredite jer mi to nije bas jaca strana.

- oposition instruction je veoma bitan deo ali to zavisi od protivnika i od vas (inace ja samo protivnickim bocnim igracima "ometam" nogu i to je sve nikakve druge promene ne pravim da ne bih opterecivao igrace i eventualno "iskrivio" takticke zamisli)

- treninzi su mi tactical, a priprema za utakmicu mi je uvek match tactic (dan odmora pre i posle utakmice + match preparation je na max pred evro iskusenja)

Evo nekih rezultata:

Liga sampiona
Слика

Prvenstvo
Слика

Rezultati u ligi nisu bas merodavni jer sam vecinu utakmica igrao sa rezervnim sastavom (utakmice pre evropskih) plus je sve to vodio asistent jer me je mrzelo da igram to s obzirom da samo isprobavam taktiku.

Partizan-Seltik 5:2
Слика

Partizan-Dinamo Z. 5:1
Слика

Partizan-Atletiko M. 2:1
Слика

Anderleht-Partizan 1:2
Слика

Ovi rezultati mnogo toga govore, a sigurno da ce biti jos veci sou kad ulete bolji igraci u ovu filozofiju :ole: Protiv Atletika me je sto se kaze bas u*ralo (Lukac je vadio lopte iz gola) ali protiv pa recimo malo iznad prosecnih evropskih klubova (Seltik, Anderleht, Olimpijakos i slicni) mislim da radi odlicno.
Postavicu rezultate kad odigram preostale 4 utakmice u grupi.


Последње учитавање од srbinho дана 18 Дец 2014, 20:59, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Stižu li rezultati? :)
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Odigrao sam jos dve:

CSKA-Partizan 2:2
Слика
match stats
Слика

Partizan-CSKA 3:2
Слика
match stats
Слика

Kao sto moze da se vidi protivnik je uglavnom nateran da sansu trazi u udarcima sa distance i nesto redje iz prekida, a i clear cut chanses su uglavnom izjednacene iako imaju vecu inicijativu.
Bitnije od same taktike je to da se non-stop forsira push forwards, a kad se igra kuci (pogotovo ako su navijaci tog kluba strastveni) i showe some pasion u kombinaciji sa tim + da se oposition instruction postave najbolje sto se ume.

Tabela grupe
Слика

Postavicu jos preostale dve utakmice, a malo kasnije (dan-dva) i nokaut fazu....
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Ja sam probao malo sa Čelsijem, imao sam promenljive rezultate... U principu dosta postignutih golova, ali dosta i primljenih, što i jeste u skladu sa tvojim opisom taktike - jurišni fudbal, za one koji ne vole da kalkulišu.

Neki od problema koji su očigledni su nedostatak bilo kakve defanzivne stabilnosti (igrači presinguju previše agresivno), šupljina između zadnjih veznih i ofanzivnih veznih, kao i izolovanost ofanzivnih veznih od ostatka ekipe (posebno jer golman ispucava loptu na njih). Doduše, sa istim problemima sam se susretao na FM 14, kada sam testirao slične 4-6-0 postavke...

Evo i slike:
Слика
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Oposition instruction je veoma bitna stavka.....najvaznije je zatvoriti dobro protivnicke ST i AMC Ili ST i ofanzivnije MC pa ce sve lakse da ide...protivnik tada malo krene da igra rizicnije (pojavljuju se cesce igraci iz drugog plana, krila vise driblaju itd) pa kad pogrese automatski imas u napadu 4 igraca koji lako razvijaju kontru pogotovo ako su igraci kvalitetni. Ideja mi je bila da napravim taktiku i filozofiju koju je Partizan imao 1966-e :) mnogo golova, topla-hladna forma, dosta ofanzivnih igraca, puknes u gostima 4-1 pa dobijes kuci 5-0......
Последње учитавање од srbinho дана 21 Дец 2014, 19:19, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”