4-3-3 Control-Press

Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

4-3-3 Control-Press

Порука од madness »

Odlucio sam da predstavim taktiku koju teram sa svojom LLM ekipom, sa kojom sam trenutno u Championship-u. Ovo je taktika koja bi trebala dobro da radi na 15.2.0 patch-u.
Слика
Par sitnica koje su veoma bitne, kojih se ja striktno pridrzavam vezane za ovu taktiku, a i za FM 15 generalno.

1. Moral ekipe je sve, sto vise zelenih strelica veca sansa da ce igrac dati sve od sebe na terenu.
2. Consistency - skriveni atribut u fm-u, poseduje ga svaki igrac i po meni veoma je bitan za svakog igraca. Ako vam skaut report nekog igraca izgleda, ovako ili slicno onda ga obavezno dovodite iako ima malo slabije ocene od nekog najboljeg kojeg mozete da dovedete.
Слика
3. Team talk u toku meca koristim stalno, vodim se logikom, da li ima neku veliku ulogu ne mogu vam reci ali meni nekako pomaze. Kad primim gol obavezno idem na Encourage, pred kraj poluvremena i utakmice na Concentrate, a Calm down ili Relax, kada su frustrirani odnosno nervozni.

4. Timske instrukcije ne diram u toku meca osim Drop ili Push D-line u zavisnosti da li protivnik igra na duge lopte ili ne i Retain possession ako vidim da mi bezi puno lopta. Ovo se ne bi trebalo dirati jer sve sto promenite tu a ne trenirate odrazava se na igrace i njihovo poznavanje taktite. Igraceve instrukcije menjam samo kad vidim da mi je nesto potrebno na terenu, tipa bekove stavim na inverted wing back ako vidim da imaju mnogo vecu dominaciju na sredini terena.

5. Konkretno u ovoj taktici bekovi bi trebali da izvode kornere jer su tako podesene uloge igracima prilikom izvodjenja kornera. Ako menjate izvodjaca zamenjite njegovo pozicioniranje sa bekovskim.
Слика
OPPOSITION INSTRUCTIONS
Ovaj deo se jos testira i kod mene ali zamisao je jasna, satri, sabij i teraj sve u sredinu terena.
Слика
Vise skrinova ce biti uskoro:
Слика
Ako mi jos nesto padne na pamet dopunicu u ovom postu. Ovo je taktika koju bi ste trebali da ubacite i koristite bez ikakvog editovanja i da vidite rezultate. Ako bas mislite da mozete nesto da promenite krenite od igrackih intrukcija, timske instrukcije nikako dirati osim gore pomenutih. Slobodno pitajte i okacite SS-ove ako probate ovo.
DOWNLOAD

Код: Изаберите све

http://speedy.sh/sB8dR/Control-Press-435F3DED-6818-4A7D-A926-1FFB45901E6D.fmf
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Re: 4-3-3 Control-Press

Порука од parnivaljak »

Nisam trenutno u mogućnosti da isprobam taktiku, ali bih dodao par stvari vezanih za tvoje napomene.

madness пише:1. Moral ekipe je sve, sto vise zelenih strelica veca sansa da ce igrac dati sve od sebe na terenu.
Mislim da ljudi malo precenjuju uticaj morala. Moral ekipe je bitan, ali daleko od toga da je sve.

Najbitnije je postaviti dobru taktiku i napraviti kvalitetnu ekipu koja se u tu taktiku uklapa. Sa lošom taktikom, ni najviši moral ne pomaže. :)

madness пише:2. Consistency - skriveni atribut u fm-u, poseduje ga svaki igrac i po meni veoma je bitan za svakog igraca. Ako vam skaut report nekog igraca izgleda, ovako ili slicno onda ga obavezno dovodite iako ima malo slabije ocene od nekog najboljeg kojeg mozete da dovedete.
Consistency atribut određuje koliko će utakmica igrač odigrati na svom najvišem nivou. Pritom ne utiče na fizičke atribute, već samo na tehničke i mentalne. Bitno je shvatiti dve stvari u vezi konzistentnosti. Prvo, i igrač sa maksimalnim Consistency će imati lošije dane. Drugo, Consistency ne utiče preterano na sposobnost igrača. Na primer, Mesi će i u svom lošijem danu igrati kao Roben. Roben će u svom lošijem danu i dalje biti bar kao Laveci, i tako dalje. Tako da, ako nađeš dobrog igrača, čak i ako je nekonzistentan, može da se očekuje da će igrati dosta dobro.

madness пише:3. Team talk u toku meca koristim stalno, vodim se logikom, da li ima neku veliku ulogu ne mogu vam reci ali meni nekako pomaze. Kad primim gol obavezno idem na Encourage, pred kraj poluvremena i utakmice na Concentrate, a Calm down ili Relax, kada su frustrirani odnosno nervozni.
Ne znam stvarno koliki uticaj ima team talk u toku meča, ali moram da primetim da je izostavljen u FM Classic modu, što me navodi na zaključak da nije preterano bitan. Verovatno daje neki manji boost.

madness пише:Ovo se ne bi trebalo dirati jer sve sto promenite tu a ne trenirate odrazava se na igrace i njihovo poznavanje taktite.
Slično važi i za poznavanje taktike. Nepoznavanje taktike daje igračima određeni penal, ali ako je promena dobra, u velikoj meri će prevazići mogući štetni efekat.
Na kraju krajeva, česte varijacije se mogu i utrenirati kao druga i treća taktika. :)

Puno pozdrava!
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Svako je napisao svoje vidjenje igre. U prvom postu sam postavio taktiku koju sam koristio vecinu vremena sa svojom ekipom, malo sam je menjao u 15.2 pa jos nisam 100 posto siguran da radi najlepse moguce. Imam pricu sa Concord Rangers-ima i nekakav uspeh tamo. Mogu da garantujem da loadovao nisam, samo sam pazio na stvari koje sam napisao u prvom postu. Da li je to moja sujeta ili moje vidjenje ovog FM-a uglavnom rezultat stoji iza te sujete ili sta je to vec.

I sto se tice konzistencije iskljucivo mislim na ekipe iz nizih rangova takmicenja i na slabije ekipe u top ligama. Jer ako je neko prosecan treceligaski igrac i jos mu los dan onda imas balvana na terenu.
Последње учитавање од madness дана 15 Дец 2014, 04:13, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Grom
Assistant Manager
Поруке: 769
Придружен: 06 Нов 2010, 16:24
Место: Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Grom »

OPPOSITION INSTRUCTIONS je veoma dobar i zanimljiviv,mislim da daje veoma dobre rezultate samo tackling stavim na normal ipak hard moze da izazove kartone..deluje mocno

Razgovor na medijima pred utakmicu i uspesan Team Talk je 80% vase efikasnosti vasih igraca.Jer ako tu pogresite dzaba vam bilo koja taktika ili trening
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Po meni ako stavis closing down u timskim instrukcijama isto ti je kao da si ponaosob svakom igracu stavio closing down. Sa ovakvim OI, samo potvrdim koga da bolje zatvaraju.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

madness пише:Po meni ako stavis closing down u timskim instrukcijama isto ti je kao da si ponaosob svakom igracu stavio closing down. Sa ovakvim OI, samo potvrdim koga da bolje zatvaraju.
Tačno, potpuno je isto. Naravno, sa individualnom instrukcijom se prepisuje timska. :)


Evo, da dodam i ja svoje rezultate sa tvojom taktikom.

Pre svega, moram da se ogradim u vezi par stvari. Nisam baš u najboljoj situaciji sa parama trenutno, tako da još uvek nisam kupio FM 15. Zbog toga nisam u mogućnosti da taktiku testiram kod kuće, ali sam jutros bio kod ortaka, sa kojim inače igram često, pa smo probali tvoju taktiku.

Odabrao sam Čelsi, jer je to tim koji dobro poznajem, a morao sam da igram što je brže moguće, da ne dosađujem čoveku. :)
Podešavanje je samo EPL, small database, asistentu sam prepustio da radi sve - transfere, trening, team talk, intervjue...

Ovo pominjem zbog toga što se strpljivijom igrom mogu očekivati bolji rezultati, jer bi igrač onda imao sve male bonuse u vidu boljeg morala, bolje kondicije, itd. Mada, videćeš, rezultati su toliko dobri bili, da ja ne vidim šta bi tu uopšte i trebalo bolje. :D

Za početak, odigrane utakmice:
Слика
Слика
Rezultate ne bih dalje komentarisao. :)

Ne znam kako je kod tebe, ali mi smo najviše golova postigli posle prekida. Bilo da je to korner (skraćena kombinacija), faul, ili čak aut (Aspilikueta), gotovo svaki prekid je gol šansa. Dobro si ti to podesio. Pravo pitanje je kako bi taktika radila sa nekim drugim set-piece podešavanjem. Naravno, pristojan broj golova smo postigli i iz igre, ali prekidi su rešili skoro svaku utakmicu.
Слика
Слика
O tome svedoče i lokacije postignutih golova i asistencija. Najviše je plasiranih lopti, ili iz golmanskog prostora (odbici), ili sa čela šesnaesterca (asistencije). Asistencija najviše ima iz kaznenog (lopte "na tacni") ili sa bokova - to su centaršutevi posle prekida.

Što se tiče primljenih golova, najviše ih ima sa boka, što je očekivati za taktiku koja je toliko ofanzivna po bokovima, sa WB igračima...
Последње учитавање од parnivaljak дана 15 Дец 2014, 15:06, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Da slicno je tebi, poenta je placed shot zbog mnogo blokiranih suteva nakon jakih suteva. Ne dajem nesto puno iz prekida osim kornera, nemam bas nekog dobrog izvodjaca auta.
Слика

Слика

Слика
lukaner007
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 28 Окт 2014, 15:00
Место: beograd
Status: Није на вези

Re: 4-3-3 Control-Press

Порука од lukaner007 »

a koje su timske instrukcije?
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Ima dosta, imas sve u taktici, kad skines sve ce ti biti ukljuceno.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Daj SS timskih intrukcija, neću da skidam jer ne koristim tuđe taktike, samo me interesuje šta sve koristiš jer i ja ganjam otprilike isti stil igre, samo u malo drugačijoj formaciji...
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Au brate, pa valjda je tebi lakše da skineš i samo da pogledaš, nego njemu da skrinšotuje i kači... :D
lukaner007
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 28 Окт 2014, 15:00
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од lukaner007 »

Gde se skida i kako? :D
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Brate, na kraju prvog posta je madness okačio link.
To se kasnije importuje u igru, preko "manage tactics" sa taktičkog ekrana i to je to.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

lukaner007 пише:Gde se skida i kako? :D
U prvom postu imas link u code delu, na kraju posta.
lukaner007
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 28 Окт 2014, 15:00
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од lukaner007 »

necee,kakoo :)
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

A šta tačno "neće", pobogu?!
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Jel pokusavas da skines preko kompjutora ili tostera? :zelenko:

Imas u prvom postu u code delu sledece.

Код: Изаберите све

http://speedy.sh/sB8dR/Control-Press-435F3DED-6818-4A7D-A926-1FFB45901E6D.fmf
Posto nemas premijum nalog moras uzeti ovaj sporiji, ovo plavo dugme. Kad skines ubacis u tactic folder unutar documents/sports interactive, tamo gde ti je i save game imas i taj tactic. Onda u igri loadujes taktiku i to to je to.
Последње учитавање од madness дана 23 Дец 2014, 14:39, учитано 1 пут укупно.
lukaner007
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 28 Окт 2014, 15:00
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од lukaner007 »

uradio,hvalaaaa :fanman:
Корисников грб
Ajzak_FCRS
Youth Team Coach
Поруке: 190
Придружен: 30 Јан 2011, 15:07
Место: Bg
Has thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ajzak_FCRS »

Ajde ako neko moze da okaci te instrukcije za kornere i prekide. Nikako da namestim da moji budu efikasniji
mdacha80
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 25 Окт 2012, 22:40
Место: Pirot
Status: Није на вези

Порука од mdacha80 »

Odlicna taknika, sve pohvale
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”