Red Bull Salzburg

Madrid1911
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 07 Јун 2014, 18:24
Место: Zagreb
Status: Није на вези

Red Bull Salzburg

Порука од Madrid1911 »

Red Bull Salzburg

Ispričavam se ako nisam smio otvoriti temu ali sam tako mislio dobiti veću pažnju. Pokušavam kopirati taktiku od Red Bull Sazburga ove sezone koju vodi Adolf Hutter. Ja vjerujem da su neki ljudi čuli za RBS a možda ga i gledali ove ili prošle sezone. Njihova igra se ove sezone svodi naravno na napadački nogomet većinom sa kratkim i brzim pasevima tj od noge do noge i to brzo. Pokušavaju štoviše jako puno puta odigrati 4-5 odjednom i to kad su na 20-25 metara od gola protivnika kako bi izigrali ga i stvorili šansu za udarac ili da neko od igrača izbace u šansu da krene sam prema golmanu.
Ovo je taktika s kojom većinu vremena igraju:
Слика

Ovo je taktika koju sam napravio:
Слика

Mislim da tu imam sve: kratke paseve, počinju akcije bez preskakanja igre, oštre ubačaje, zabadanje u zadnji red obrane protivnika, pa do zgusnute formacije i presinga i tako.

Evo tako izgleda i na terenu zgusnuta formacija više igrača na okupu:
Слика

A ovako izgleda presing nad protivničkim igračem:
Слика

E sad nakon svega imam par pitanja:
-Prvo dali je taktika dobra i instrukcije naravno
- Šta da napravim sa obranom. Da je ostavim visoko ili ipak na default pošto je to uvijek onako nekad na centru nekad iza ovisi.
-Dali da Sabitzeru i Kampl-u stavim wide playmaker ili da ih prebacim na wide midfelder i stavim im sit narrow i roam for position što često i rade obojica mjenjaju mjesta tijekom utakmice.
- Napadi im dosta idu sa lijeve strane pa zato mi je lijevi na attack a desni support. To je dobro ja mislim ili nije. I stavio sam obojici stay wider. Da ne ulaze tokom utakmice previše u sredinu jer bi moglo biti previše igrača a bokovi ranjivi kad već Sabitzer i Kampl ulaze u sredinu.

Eto. Još jednom isprika ako nisam smio otvoriti temu. Ali mislim da bi to moglo pomoći svima :) Unaprijed hvala svima na pomoći.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Ovako na prvi pogled, problem mogu biti dva centralna igrača. Pošto igraš attacking, ovaj koji je na automatic će biti attack, a drugi je defend, što ih može učiniti previše razdvojenim. Obrati pažnju na to.

Osim toga, interesantan je izbor dva plejmejkera na krilu. Plejmejkeri sa krila obavezno ulaze u sredinu, što se slaže sa tim što želiš - da imaš veliki broj igrača koncentrisanih na sredini. Međutim, ko će onda da raširi igru po bokovima?

Sa slike razumem efekat koji želiš da preneseš u FM, ali mislim da takva uska igra može da bude kontraproduktivna u fazi napada. Dosta igrača će se nalaziti u istoj zoni, što smanjuje opcije u napadu, a to se posebno oseti protiv slabijih ekipa, koje bi trebalo da razvlačiš u širinu.
Madrid1911
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 07 Јун 2014, 18:24
Место: Zagreb
Status: Није на вези

Порука од Madrid1911 »

Dobro onda cu jednog staviti na defend a drugog na support tako mislim da bi trebali biti dosta blizu jedan drugome i tu nebi trebalo biti problema. Jer mislim da ako stavim na support i i drugog na attack da bi to bilo previse otvoreno.

Da želim da Kampl i Sabitzer to rade. Pa stavio sam zato Ulmer-u i Schwegler-u Stay wider i jednom attack a drugom support mislim da bi oni mogli širiti igru. Jer bi mozda sta promjenio Look for overlap da stavim?!

A sve je moguce da ali eto cilj mi je napraviti taktiku koju koriste pa ono. Tako oni igraju i vjerojatno ce biti problema sa slabijima pa cu tad pokušati nekaj mjenjati ali ipak želim napraviti tu taktiku.

Na kraju jer imas kaj predložiti u vezi pozicije igrača, team instructionsa i player instructions kaj bi po tebi promjenio?! :) volio bi čuti tvoje misljenje.

I puno hvala na ovim informacijama vjerujem da ce se i ostali pridružiti a i da ces ti jos pomoci :cheers:
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Iskreno, gledao sam smo hajlajtse nekih njihovih utakmica, uglavnom u EL i protiv Austrije. Kampl mi deluje kao go-to-guy, ali sa Support duty. Nije tipičan plej koga boli uvo za odbranu. Ono što sam uhvatio, uglavnom igra levo, tako da bih mu stavio WP-S, a levom beku attack duty. Što se tiče desne strane, ne znam šta konkretno radi ovaj Sabicer. Iskreno, ja bih naprvavio komb

P, CF-S
WP-S, CM-D, DLP-S, W-A
FB-A, CD-D (bpd?), CD-D i FB-S
GK-D

ali ne znam koliko to ima veze sa RL taktikom Salzburga.

Damn, sviđa mi se ova moja komb, moraću da skockam ovako nešto kad upalim FM. :zelenko:
Madrid1911
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 07 Јун 2014, 18:24
Место: Zagreb
Status: Није на вези

Порука од Madrid1911 »

Slažem se sa tobom da igra i obranu isto tj WP(s) bi mogao proći ali dosta puta on tijekom utakmice mjenja stranu sa Sabitzerom tako da. Ali ako stavim Wide playmaker ne mogu staviti roam for positions. Tako da nema veze to previse. :) nije lose ovo tvoje ali nije bas u skladu sa RL od Red Bull Salzburga. Tako da ali nije lose.. Mozda ako Sabitzer moze igrati krilo morao bi vidjeti. Iako su i on i Kampl dosta razigravači :) ali sve jedno hvala na informaciji.

Ako ima jos ko da pomogne bio bih zahvalan. :) :fanman:
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Madrid1911 пише:Da želim da Kampl i Sabitzer to rade. Pa stavio sam zato Ulmer-u i Schwegler-u Stay wider i jednom attack a drugom support mislim da bi oni mogli širiti igru. Jer bi mozda sta promjenio Look for overlap da stavim?!
Moraćeš prvo da vidiš kako sve funkcioniše u praksi, pa onda nam okači neke screenshotove, da vidimo šta se dešava... Ovako bez probe, čini mi se da će najveći problem biti previše igrača u sredini, mislim da to neće raditi ni izbliza lepo kao što RBS igra u stvarnom životu.

Madrid1911 пише:Na kraju jer imas kaj predložiti u vezi pozicije igrača, team instructionsa i player instructions kaj bi po tebi promjenio?! :) volio bi čuti tvoje misljenje.
Preporučio bih ti ono što generalno preporučujem svima, a to je da kreneš sa minimalno moguće instrukcija, pa da ih dodaješ usput po potrebi. Puno pozdrava!
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”