Treninzi - Diskusija

Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Jel možeš da pojasniš šta znači "sa leve strane", a šta "sa desne strane"? Može i skrinšot.

Nisam siguran kako možeš da selektuješ da igrač radi na određenoj ulozi i na određenom atributu istovremeno? To je kontradiktorno. Igrač mora ili da trenira neku ulogu, pri čemu trenira sve atribute obuhvaćene tom ulogom, ili da trenira određeni atribut, pri čemu su ostali atributi zanemareni.
Duchaaa
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 16 Јан 2013, 00:43
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Duchaaa »

Stavio bih odmah ss, al iz ne znam kog razloga ne radi... kad udjem u igraca u develop. pa u trening, pdmah ti je sa desne strane ekrana njegove ocene.. i tu imam padajuci meni gde odaberem da li ce trenirati celu jednu poziciju tipa AP, ili IF ili ce samo odredjene segmente defending, ataking i td... i tu kad namestim lupam defending, dodjem posle 15 dana i stoji nesto trideseto... a ja sam zaduzen za individualne treninge igraca...
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Ako sam dobro razumeo tvoj opis, a čini mi se da jesam, padajući meni o kome govoriš je "highligh:" meni.

Taj meni ne služi za selektovanje treninga, već ti on pokazuje na koje atribute utiču koji tipovi treninga, a odatle možeš i da pratiš razvoj igrača, ako pređeš na "graph" stavku.

Individualni trening možeš da selektuješ iz istog ekrana (development -> training). U okviru "individual training" odeljka, koji se nalazi sa leve strane, ispod "feedback", a iznad "fitness", imaš padajući meni ispod "focus" natpisa.

Jasno, time biraš tip individualnog treninga koji će igrač da ima. Pored biraš intenzitet, a ispod možeš da biraš i trening nove pozicije ili PPM.

Individualne treninge je takođe moguće podesiti i sa "training" ekrana.

Nadam se da je sada jasnije?
Корисников грб
paske
World Class Manager
Поруке: 4230
Придружен: 21 Феб 2011, 23:13
Место: S.Mitrovica/Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од paske »

Ne mogu da prokljuvim pa moram da pitam. Jel normalno da bude ovako "izmesan" coach workload ? Sta je normalno? Jel se vise povredjuju igraci ako je Very Heavy ?

Слика
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Lošije ti treneri rade na treninzima, zato što imaš previše igrača u odnosu na broj trenera koji si zadužio za odredjenu oblast. Stavi još nekoga da radi na tim oblastima koje su very heavy, pa će videti kako opada workload.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
paske
World Class Manager
Поруке: 4230
Придружен: 21 Феб 2011, 23:13
Место: S.Mitrovica/Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од paske »

Znaci average je normalno? Evo sta mi je npr pomocnik odradio.

Слика
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Da, to je normalno. Evo ti coach kalkulator, pa vidi kome šta odgovara. I možeš uvek sebe da staviš da vodiš treninge za sve oblasti.

Код: Изаберите све

http://www.fmscreener.com/online-calculator
Последње учитавање од zele дана 15 Мај 2015, 18:12, учитано 2 пута укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
paske
World Class Manager
Поруке: 4230
Придружен: 21 Феб 2011, 23:13
Место: S.Mitrovica/Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од paske »

Vazi. Hvala ti.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Paske, kolektivni workload utiče na trening skor. Što je workload manji, to je trening skor bolji i igrači više napreduju. Doduše, kolektivni workload je samo jedan u niz faktora koji utiču na trening skor, a dodao bih i da nije među najbitnijima. Ako vodiš dobar tim, nema razloga da ne angažuješ dovoljno trenera i spustiš workload svake kategorije na minimum. Ali ako vodiš nekog niželigaša, koji ne može da priušti dovoljno trenera, dovoljno je da dva-tri trenera rasporediš za sve kategorije. Kolektivni workload će biti visok, ali to neće uticati na povrede igrača.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Vratiti slajdere u taktiku i treninge uz ove gluposti sad i svi su srećni.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
ognjenzr
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 05 Јан 2011, 23:02
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од ognjenzr »

Imam jedan predlog,ako ima neko da me isprati,pa da isproba i javi rezultate.
U poslednje vreme eksperimentisem dosta sa rotacijama treninga,tojest rotiram trening igraca sa jedne role na drugu svaka 3 meseca.Koristim sistem podsetnika koji je JAKO koristan.Cim primetim napredak na jednoj roli posle mesec-dva,ja je ODMAH menjam,i pratim napredak.
Naime desava mi se da masovno skacu ocene u serijama. Ovo sve naravno kod mladih igraca,znaci od 17-22... sa 16 ih ne stavljam na trening rola uopste... ako nekoga interesuje neka pokusa,pa da vidim da li me samo kenja ili tripujem... :rugalica:
Последње учитавање од ognjenzr дана 06 Јул 2015, 13:57, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Šta to znači da ti se skraćuju ocene u serijama?
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

nije rekao da skracuju nego da skacu,nije dobro napisao
Корисников грб
ognjenzr
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 05 Јан 2011, 23:02
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од ognjenzr »

Pogresio sam,nisam sve isproveravao... ako neko pokusa jednu sezonu,neka javi...
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Time što menjaš trening na mesec dana ne dobijaš brži napredak. Kao što sam ranije govorio, trening ni ne utiče na "količinu" napretka; on samo oblikuje igrača.
Корисников грб
ognjenzr
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 05 Јан 2011, 23:02
Место: Zrenjanin
Status: Није на вези

Порука од ognjenzr »

Ne slazem se sa time u potpunosti,naravno da ne utice na kolicinu ukupnog treninga,ali ne reaguje igrac na svaku vrstu treninga isto,neka rola mu se vise svidja a neka manje.Takodje,jaci atributi sporije se nadogradjuju.Time sto menjam role svaka 3 meseca,dobijem bolje zaokruzenog igraca,koji brzo napreduje u kategorijama u kojima je slab.Makar je to neki moj zakljucak nakon 5-6 sezona.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”