Treninzi - Diskusija

Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Treninzi - Diskusija

Порука од Dule93 »

Kakve treninge držite? Kako trenirate mlade igraće? Da li ih forsirate odmalena na određenu ulogu ili volite trening koji obuhvata više atributa?

Ja trenutno svim špicevima ( mladim ) stavljam za trening Complete Forward i planiram tako da držim do 18,19 godine a onda da pređem na specifičan trening uloge.
Корисников грб
Grom
Assistant Manager
Поруке: 769
Придружен: 06 Нов 2010, 16:24
Место: Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Re: Treninzi - Diskusija

Порука од Grom »

Dule93 пише:Kakve treninge držite? Kako trenirate mlade igraće? Da li ih forsirate odmalena na određenu ulogu ili volite trening koji obuhvata više atributa?

Ja trenutno svim špicevima ( mladim ) stavljam za trening Complete Forward i planiram tako da držim do 18,19 godine a onda da pređem na specifičan trening uloge.
tako gledam i ja da radim...i mislim da je to najbolja varijanta

Razgovor na medijima pred utakmicu i uspesan Team Talk je 80% vase efikasnosti vasih igraca.Jer ako tu pogresite dzaba vam bilo koja taktika ili trening
Xepoj_-
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 27 Нов 2014, 11:54
Место: Skoplje
Status: Није на вези

Порука од Xepoj_- »

a ovo nedelju za nedelju kakve su vam trenizi i pripreme?
samo leprsavo
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 27 Нов 2014, 03:54
Место: Zajecar
Status: Није на вези

Порука од samo leprsavo »

prvi sam na tabeli a generalno svi su nesrecni sa treninzima i ako im ocene rastu,sta da chinim vise nisam pametannn :slap:
Samo leprsavo ,primi obradi dodaj ...
Корисников грб
Dobla
Youth Team Coach
Поруке: 71
Придружен: 28 Дец 2012, 12:59
Место: Crvenka
Status: Није на вези

Порука од Dobla »

Ja na primer pred sezonu mesec dana fitnes high...posle toga team cohesion high 2-3 nedelje..u sezoni atacking average..(klinci potpuno isto) individualni trenizi su mi obicno oni koji pokrivaju najvise ocena (primer svi napadaci i krila imaju komplete forwad trening) i uvek su na hard..mogu reci da je onaj krug koji oznacava trening hapines uvek zelen :)
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

samo leprsavo пише:prvi sam na tabeli a generalno svi su nesrecni sa treninzima i ako im ocene rastu,sta da chinim vise nisam pametannn
Pa procitaj zbog cega su nesrecni, ako je zbog tezine treninga smanji im ili im zapreti da nece igrati ako se potrude vise na treninzima.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Od kad su sklonili slajdere ja vecinu stvari prepustim asistentu koji ima dobar man managment. Jos uvek nisam stigao da se pozabavim malo ozbiljnije ovim delom igre no primetio sam da i kod mene neki igraci kukaju na tezinu treninga, medjutim to je toliko uslovljeno sa karakterom igraca da mi se sve vise cini da od toga zavisi kompletan ucinak.

Bas komentarisem skoro da se inace slabo ljudi bave treninzima. Verovatn ko prvi pronikne sustinu, bice vladar sveta :)
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

bune se igrači, pogotovu mladi.. više nije dovoljan jedan trener po sekciji da trening bude light, čini mi se da ima dosta povreda ako se ne podesi trening. takođe, lako je opteretiti igrača individualnim treningom, što opet može da izazove povredu. dal je 12 ili 13 imao isti problem, ne sećam se. super je što nije dovoljan jedan trener ako imaš dosta igrača, al je sranje što ti uprave uglavnom ne obezbede dovoljan broj pozicija u stručnom štabu. individualne treninge su bez dileme sjebali, tako da kad se sve sabere, treninzi su jedan od najgore pripremljenih aspekata igre u fm2015. :ass:
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
sinvu84
Newgen
Поруке: 16
Придружен: 21 Окт 2014, 11:24
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од sinvu84 »

Razvoj igraca je odredjen : ambicijom i profesionalizmom u najvecoj meri.Dobra ambicioznost sama po sebi ubrzava razvoj,dok profesionalizam omogucava da igracu ne pada training happines pri visokim intenzitetom treninga.Jako je bitno da ne budu casual ili unambitios licnosti,jer je postizanje potencijala jako otezana tada,i moze se jedino tutoringom popraviti. Pozeljno je trenirati atribute koje si birni za rolu ili role igraca,kao i povremeno menjati individuaćni fokus.Licno mislim da se brze napreduje kada treniraju rolu kao fokus nego kada je fokus na nekom atributu. Trening treba maximalno podrediti taltickim rolama,na primer prvi napadac(advanced forward ili poacher) bi trebao trenirati finishing,quickness i slicno ,dok drugi(deep lying forward,false nine) : bi trebao tehniku,passing dribling i slicno
kraguj92
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 04 Авг 2011, 17:05
Место: kragujevac
Status: Није на вези

Порука од kraguj92 »

Treba mi savet za treninge pred utakmicu, sta najcesce stavljate? Ja u poslednje vreme, posto sam dominantan u ligi za nedeljni trening najcesce stavljam atacking, a za utakmicu atacking movement. Pa nesto kontam da su u stvari to dva ista tipa treninga. Mozda je bolje da stavljam atacking set. p? Defanzivne treninge izbegavam, jer uglavnom kada njih u toku sezone stavljam, uglavnom me najvise nalupaju, i to bas iz onoga sto sam uvezbavao (tipa stavim def. set pieces i nalupaju me iz kornera/slobodnjaka).
Корисников грб
Grom
Assistant Manager
Поруке: 769
Придружен: 06 Нов 2010, 16:24
Место: Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Grom »

kraguj92 пише:Treba mi savet za treninge pred utakmicu, sta najcesce stavljate? Ja u poslednje vreme, posto sam dominantan u ligi za nedeljni trening najcesce stavljam atacking, a za utakmicu atacking movement. Pa nesto kontam da su u stvari to dva ista tipa treninga. Mozda je bolje da stavljam atacking set. p? Defanzivne treninge izbegavam, jer uglavnom kada njih u toku sezone stavljam, uglavnom me najvise nalupaju, i to bas iz onoga sto sam uvezbavao (tipa stavim def. set pieces i nalupaju me iz kornera/slobodnjaka).
Tako se i meni desava,moj sistem je da u toku priprema izmenjam sve da vezbaju a posle non stop mi stoji na atacking movement a kad osetim mali pad prebacim da to radi asistent i nemam problema

Razgovor na medijima pred utakmicu i uspesan Team Talk je 80% vase efikasnosti vasih igraca.Jer ako tu pogresite dzaba vam bilo koja taktika ili trening
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

kraguj92 пише:Treba mi savet za treninge pred utakmicu, sta najcesce stavljate? Ja u poslednje vreme, posto sam dominantan u ligi za nedeljni trening najcesce stavljam atacking, a za utakmicu atacking movement. Pa nesto kontam da su u stvari to dva ista tipa treninga. Mozda je bolje da stavljam atacking set. p? Defanzivne treninge izbegavam, jer uglavnom kada njih u toku sezone stavljam, uglavnom me najvise nalupaju, i to bas iz onoga sto sam uvezbavao (tipa stavim def. set pieces i nalupaju me iz kornera/slobodnjaka).

Pozdrav svima, nov sam na forumu, ali već dugo igram CM i FM igre, pa sam rešio da se priključim diskusiji. :)

Što se treninga pred utakmicu tiče, iz svog iskustva bih rekao da su bonusi koje možeš da dobiješ dosta mali. Ne treba se puno opterećivati time. Golove iz kornera primaš verovatno zato što defanzivna postavka tokom prekida nije baš idealna, i to nema veze sa pripremom za utakmicu.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Pre su treninzi imali neki uticaj, sad sa ovim novim sistemom igraci napreduju bez obzira kakav im trening davao. Najgore mi je kad stavim jednu nedelju Attacking i posle bude izvestaj a ono mi stoperu skocio dribling, finishing i sl. tako da drzim na balanced osim na pocetku sezone.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

To je drugo. Ja sam pričao o treningu pred utakmicu, tj. pripremi za utakmicu (to je ono u gornjem desnom uglu).

Ti govoriš o treningu ekipe, i slažem se, to je najbolje držati na balanced, jer kada držiš na attacking, defanzivcima rastu napadačke sposobnosti, od čega nema praktične koristi. Slično, kada držiš na defend, svim igračima, pa i napadačima će rasti Marking, Tackling, što je podjednako beskorisno.

Balanced je u većini slučajeva najbolja opcija (svi atributi rastu), Tactical isto nije loše (mentalni atributi rastu, što je za sve igrače korisno), Fitness je solidan izbog (fizički atributi rastu, što je za sve igrače korisno)...
Invader
Newgen
Поруке: 18
Придружен: 20 Нов 2014, 19:37
Место: Balkan
Status: Није на вези

Порука од Invader »

Ja furam fitness - high kroz celu sezonu.
kraguj92
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 04 Авг 2011, 17:05
Место: kragujevac
Status: Није на вези

Порука од kraguj92 »

@Invander ,
Pa kako ti to ide, koje su prednosti kada guras takav tip treninga? Ja generalno high ne drzim u toku sezone,samo u predsezoni i ponekad na zimu kada mi nije zgusnut raspored, jer opterecuje igrace, i onda dolazi do toga da su preumorni,a u nekim slucajevima i povrede.
Najlepse bi bilo da se vrate stari treninzi, mnogo je bilo bolje kada su igraci mogli da se grupisu zavisno od pozicije i role sta da treniraju, a i kad se zas*re sa treningom , uvek je moglo da se ispravi skidanjem vec gotovog treninga.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

kraguj92 пише:koje su prednosti kada guras takav tip treninga?
Pa jedina prednost je to što brže napreduju fizički atributi igrača, ali zato stagnira sve ostalo.

kraguj92 пише:.
Najlepse bi bilo da se vrate stari treninzi, mnogo je bilo bolje kada su igraci mogli da se grupisu zavisno od pozicije i role sta da treniraju
Može i sada - za to ti služi individualni trening. :D
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Imam jedno pitanje u vezi treninga, da li kad se stavi da treniraju za odredjenu ulogu, kao sto je poacher napadacu, onda trenira vise atributa, za razliku od individualnog gde trenira samo jedan atribut?
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Da.

Samo da pojasnimo, radi terminologije - i jedno i drugo je individualni trening. U okviru individualnog treninga, igrač može da se fokusira na određenu ulogu, kada se trenira više atributa, ili na određen atribut, kada se trenira samo taj atribut.
Duchaaa
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 16 Јан 2013, 00:43
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Duchaaa »

Ljudi Je l ne znam da li sam potpuno poblesavio ali na ovom menadzeru me ovi treneri moji prave ludim... Ja namestim da sam ja zaduzen za individualni trening igraca u prvom timu, i namestim i sa leve strane da mi na primer trenira za odredjenu rolu (IF-A) a sa desne na one parametre, stavim da mi plus jos trenira na primer Ball Conrtol.. i u tom trenutku je sve ok... potamne mi oni atributi koji su u okviru ball control, udjem ja za mesec dana da vidim i tamo mi nesto trideseto, i skoro uvek veoma "znacajno" za wingera npr. heading ???!?? Ako moze pomoc.. Hvala
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”