Pravljenje savrsene taktike za vas tim

developer
Youth Team Coach
Поруке: 58
Придружен: 16 Дец 2010, 00:25
Место: Beograd
Status: Није на вези

Pravljenje savrsene taktike za vas tim

Порука од developer »

Postovani ocajan sam u novom FM taktika mi ne lezi nikako, pa bih vas molio par tekstova sa tutorijalima kako i sta, racunajte da sam pocetnik u fm (a nisam igram ga 10god) ali trebaju mi svi osnovni tekstovi koja pozicija ST tj rola se slaze koja ne, dajte mi sto vise linkove ako ne sme ovde onda na pp :)

Hvala unapred
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Pozdrav drugar,

Evo, potrudiću se da te usmerim na par adresa.

Pogledaj Tutorijal za timske instrukcije, Ključne pozicije i atrubute za njih (nije toliko vezano za tvoje pitanje ali ipak možeš da proučiš kako podesiti po rolama igrače na taktici), tutorijal za instrukcije igračima, i na kraju, ono najvažnije možda, tutorijal za uigravanje taktike.

Ako imaš još neki problem ili ti treba bilo kakva druga pomoć, tu sam. :cheers:
developer
Youth Team Coach
Поруке: 58
Придружен: 16 Дец 2010, 00:25
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од developer »

Hvala puno :)

Savet, u ovom novo FM, kad napravim neku pristojnu taktiku, nju da forsiram dok je tim savrseno en uigra, tj sve na fluid, i onda tke da vidim kako ce da funkcionise? Posto ja kad vidim da 4,5 utakmica to nije to, sa konstantnim popravkama, dignem ruke i kreiram sledecu taktiku :fanman:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Pazi, bar ja ovako radim.. pre prvog klika na continue uradim sve pa tako i sve oko taktike. Prouči tutorijale, kreiraj taktiku i ako nešto želiš da menjaš, menjaj tokom pripremnih utakmica. Ako kreneš da menjaš tokom sezone kada se uveliko igra, igrači će se pogubiti i to nije to. Nikad se neće naučiti na nju. E sada... da bi se jedna taktika uigrala i trening od toga zavisi. U tom delu foruma se nalazi i dosta tutorijala za trening. Pogledaj i njih. Ja često taktiku uigram zahvaljujući određenom znanju već ubrzo nakon priprema.

Inače, nije dobro menjati taktiku kada krene sezona. Nikako.
Корисников грб
alokin
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 19 Дец 2010, 00:55
Место: Skopje, Makedonija
Klub koji vodite: FC Bayern Munchen
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Status: Није на вези

Порука од alokin »

Prvo, mora da poznajesh svoj tim i igrace koje posedujes...
Zavisi od toga kakve igrace imas u timu, pozicije koje moze da pokriju i kreiraces taktiku...
Zakazujes dosta prijatelske utakmice, gledash to malo sporije ( vise detajla ) zabelezis sto valja-sto ne valja, promenis to u taktiku... gledas kako radi sami ME (match engine) kako se ponasaju igrace pri odredeni promena na terenu i sl.
Kad uocis mane i nedostatke na ME, lako ces uspeti da kreiras neka taktika koja u veliki broj slucajeva ce pobeduje AI.
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Ako bas ne umes ni tako, skini nesto gotovo sa steama ili foruma i edituj polako po svom timu. Vidi kad promenis nesto malo sta se to menja i da li moze bez toga.
Darjan
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 06 Апр 2011, 13:07
Место: Vaginovo
Status: Није на вези

Порука од Darjan »

Sloba пише:Inače, nije dobro menjati taktiku kada krene sezona. Nikako.
Igrao sam godinama FM2008 sa apdejtovima jer mi komp nije podržavao novije a neke sam preskakao jer mi se nisu svideli. Posle 2008 sam igrao FM13. Pročitao sam na više mesta komentare ljudi koji podržavaju ovo što si ti rekao ali ... Kad god sam promenio taktiku i formaciju a odgovarala je mojim igračima, odmah se primetilo drastično poboljšanje na terenu čak i kada je sve potpuno drugačije. Tako sam do najkompitabilnijih taktika i formacija dolazio u sred sezone vršeći promene iz utakmice u utakmicu.
Корисников грб
bperic83
Youth Team Coach
Поруке: 57
Придружен: 04 Нов 2010, 07:15
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од bperic83 »

Ja sad nabasah na ovu temu, pa rekoh ako mogu da pomognem. Skoro sam naisao na ovaj sajt, mada je moguce da postoji dosta duze, ali ako vec nije negde ubacen neka bude ovde. Ima dosta korisnih stvari, a i poredjane su lepo, nekako bas onako kako bi i trebalo da se izvrsavaju nakon sto se izabere nova ekipa :)

Код: Изаберите све

http://www.guidetofootballmanager.com/
YOU CAN'T BUY CLASS!
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”