4-4-2 u FM15

Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

4-4-2 u FM15

Порука од petarda »

Nisam jos igrao FM15 a kako je ovo moja omiljena taktika da pitam da li je neko koristi trenutno i kako ide? U FM14 po prvi put nisam igrao 4-4-2 iz prostog razloga sto nisam uspeo da usavrsim i dobijem rezultate i igru kakvu sam ja hteo. Do FM14 sam uvek uspevao da imam jednu jebacku 4-4-2. Iako vidim da je AI u FM14 imao vrlo dobre rezultate. Npr Stutgart je redovno osvajao Bundes sa 4-4-2. Atalanta u Italiji redovno izbori LS sa 4-4-2. Atletiko i D.Simeone sasvim lepo igraju sa 4-2-4.

Ako neko moze da prokomentarise, da neki savet sugestiju. Neki vasi utisci i iskustva.

Generalno, krila su od FM14 najveci " problem " i upravo je to momenat gde AI koristi. Koliko sam ja primetio vecina golova pada posle pasa u prostor gde se krilo ubacuje iza ledja i jebava beka.

Waiting for replay :)
sinvu84
Newgen
Поруке: 16
Придружен: 21 Окт 2014, 11:24
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од sinvu84 »

Ja sam takodje ljubitelj 442 standard formacije. Moji utisci sa igranja bete su da je podjednako efikasna kao sto je i bila u FM14. I dalje je dosta toga po krilima,ova taktika za razliku od 442 diamond ,dozvoljava da spoljni vezni imaju dosta ofanzivne role i na nasu srecju jos uvek formacija radi :-)
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Trenutno pokusavam nesto sa 4-4-2 sa Vosom. Odbrana je standardna, sa full back na support, MC jedan mi je ili DLP ili roaming play zavisi ko mi igra a drugi je BWM na support i mozda po meni najbitniji su MR/ML koji su obavezno Wide Midfield - Attack, osim ako igram protiv nekih mnogo jacih onda stavim na support. Jedan FC mi je na F9 ili DLF support dok je drugi Trequatista ili Poacher opet zavisi koga stavim. Od intrukcija samo Press More ako vidim da su moji suvise pasivni kad protivnik ima loptu.
Mauzeer
Youth Team Coach
Поруке: 151
Придружен: 04 Нов 2010, 16:09
Место: Stari Grad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Mauzeer »

Pre bih uvezbavao 4-4-1-1 kao ofanzivniju, a 4-1-4-1 kao defanzivniju formaciju. U Spaniji brdo timova igra 4-4-1-1 sa dva DM u sredini. Generalno sve sto sam do sada probao bez DM (sto svakako nije puno), teska promaja duva pozadi.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ja sam preslikao 4-4-1-1 sa FM14 i na oba radi veoma dobro.

GK i odbrana standardni(svi na defend), dok u vezi W/A oba a MC jedan Defend a drugi je DPL/S. AMC je SS a napadač TT. Možda i nije baš logično, ali ono što je možda bilo logičnije nije radilo a ovo radi. :xD:
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Džajo5 пише:Ja sam preslikao 4-4-1-1 sa FM14 i na oba radi veoma dobro.

GK i odbrana standardni(svi na defend), dok u vezi W/A oba a MC jedan Defend a drugi je DPL/S. AMC je SS a napadač TT. Možda i nije baš logično, ali ono što je možda bilo logičnije nije radilo a ovo radi. :xD:
Јебо те Фергусон :zelenko:
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Pa dobro. Od velikih se uči. :zelenko:
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

Kakve su Vam TI i PI? Strategija? Kako volite da igrate u ovoj formaciji ili 4-4-1 koju pominjete? Ja pokusavam da nadjem pogodak sa A.Villom trenutno ali slabo sve... vidim samo da u ovom FM sutevi sa distance prolaze kao od sale.
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

I ja sam krenuo sa 4-4-2 standard i za razliku od prijateljskih gde sam igrao V ili 4-2-3-1 mogu reci da se Runi mnogo bolje snalazi kao False nine nego kao AMC (u bilo kojoj ulozi).
Razmisljam da Matu stavim na trening nove pozicije da mu natural bude MC, a Felaini mi ne deluje bas kao najbolje resenje-sva sreca uskoro stize L.Romero.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Stara pouzdana 4-4-2 :D Za kontra-napade najbolja formacija, a prednost je po meni i to sto tokom utakmice mozes da je menjas lako u 4-1-4-1 ili 4-4-1-1....
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

Prvi sejv i uzeo Vilu. Pokusao vise formacija, ali nije islo. Probao naravno omiljenu 4-4-2 pa na kontre jer mi Vila deluje bas tim koji to moze da igra, medjutim. U prvih 20 utakmica sam imao samo 3 pobede. Na kraju sam presao na 4-5-1 ( sa 5 igraca u liniji u veznom redu ) sa sledecim rolama : odbrana svi na defend ( gk,fb,dc ) - ML/MR - krila napad + BWP/CM/BTB/DLP ! Napad TM - Benteke koji je u drugom delu sezone dao oko 15 golova. Na kraju treci strelac lige sa 19 golova.
Igrao Fluid/Attacking , Control i Flexibile/Standard protiv jacih ekipa. PI i TI sve na default.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”