SFM Assistant manager (FM 15)

D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Крауч на супорт дефинитивно, али ми и даље то изгледа мало. ЦМ-а, ИФ са супротне стране и вингер ми се чине мало лепше.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Jebo sliku svoju, nema šta nisam pokušao, skoro svaki korner njihov je opasnost, ili mi zabibere glavom ili na odbitak.
Последње учитавање од Gagi дана 01 Јан 1970, 01:00, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Како да ставим да центаршутеви иду само на једног играча? Не бих да стављам таргетмена јер онда немам игру, већ моји само лупају лопту безвезе, али бих некако да искористим то што ми је у шпицу стока од 2 метра. То ми треба, а не неки раумтамдер или шта већ.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Ja igram 4-4-1-1 sa MR/ML i funkcionise dobro. Krila su mi na WM ali ukljucene PI : Run often with ball, Roam from position, Close much more i jos par nekih. Dobro funkcionise. Centralni vezni BWM-D i DLP-S ali i njima imam ukljuceno dosta PI.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Namesti onima koji treba da centriraju aim u PI. Primera radi, ako igraš 4-4-2, a glavonja je FCR, stavi levom beku cross aim far post, a desnom near. Tako i sa krilima.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Gagi пише:Kontam da bi CM-A tu radio posao, da bude koristi i od njega :) Napadač mora na support, DLF ili TM, neko sa hold up ball. Mislim da bi i W tu radili posao, pogotovo ako đuska sa TM. Ja lično furam 2 IF-A i DLF-S.
Kako natjeraš IF-ove da igraju obranu? Ili spremno riskiraš poroznost na krilima s nadom da ćeš ih kontrirati krenuvši od IF-ova?
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Probao sa tight markingom, reče zele da radi, ali slaba neka vajda.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Stavite amrl igračima close down more i tight marking u PI, meni se čini da pomaže.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Invader
Newgen
Поруке: 18
Придружен: 20 Нов 2014, 19:37
Место: Balkan
Status: Није на вези

Порука од Invader »

Koliko se isplati uključiti hold up ball na AMC i move into channels na napadača?
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Invader пише:Koliko se isplati uključiti hold up ball na AMC i move into channels na napadača?
Zavisi ti od svega, taktike, jacine tima, jacine protivnika... Ukljuci samo amc-u hold ball i vidi statistiku na kraju meca. Ako je imao prosecnu ocenu 6 i gubio svaku loptu onda ti ne vredi puno hold ball. Mozes da menjas pozicije i igrace oko njega i da taj hold ball proradi.
Invader
Newgen
Поруке: 18
Придружен: 20 Нов 2014, 19:37
Место: Balkan
Status: Није на вези

Порука од Invader »

Ima dva wingera oko i dva napadača ispred njega. Tu opciju sam jedan jedini put koristio na Kevina de Bruynea i ovaj je 2 puta zaredom izgubio loptu na sredinu i primio dva gola. Od tad nikad više.
Šta znači to točno?

A ovo move into channels bojim se da ne ima negativnog učinka zbog ofsajda.
Последње учитавање од Invader дана 02 Дец 2014, 01:22, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Znaci da zardzava loptu i ceka da se neko otvori kako bi mu dodao. Znaci da taj amc mora imati i dobar vision i balance i snagu i svasta nesto. A move into chanels je skroz kul opcija, znaci da taj napadac vreba izmedju recimo dc i dr i ulece izmedju njih bez lopte i tu ceka brzu loptu.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ako protivnik ima jednog ili dva dmc-a ova PI ima da te upropasti, a tvoj amc će ili biti očajan ili će ga mesari polomiti.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
stefi2508
Newgen
Поруке: 8
Придружен: 02 Јун 2011, 23:33
Место: Serbia
Status: Није на вези

Порука од stefi2508 »

Treba mi savet u vezi taktike i napadaca prvenstveno. Vodim Njukasl, prva sezona, doveo sam Mitrovica u napadu, jos nekoliko igraca sam doveo, mrzi me sad da nabrajam. Posle 25 kola sam treci na tabeli, Junajted I Celsi su ispred mene i za sad ide dobro. Problem je sto napadac slabo golove postize. Desavalo se cesto da i na utakmici ima samo 1 sut na gol, za razliku od amc koji sutira 10ak puta, bez obzira na shot less often, bez obzira da li bio na advanced playmaker attack ili suport rolu. I uopste ne igra kao plejmeker, nego kao neko drvo, samo da sutne, kad igrac napadac ima prostora za loptu, ovaj duduk ili stoji sa sve loptom i dodje protivnicki igrac i uzme je ili doda nekom u picku materinu. I 90% golova koje napadac daje su posle centarsuteva bekova. Kako da namestim da mi amc igra kao klasicna desetka i salje lopte napadacu i krilima koji igraju kao inside forwards?
Слика
Слика
Последње учитавање од stefi2508 дана 04 Дец 2014, 01:11, учитано 1 пут укупно.
Stefan
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Probaj da stavis AMC-u enganche, to ti je nekad bio Pablo Aimar, prejak tehnicki a slab fizicki i ima killer balls. Vidi sta ima tvoj trenutni AMC od omiljenih poteza, probaj mu istrenirati shoot less often ako zelis. Po nekom iskustvu i saznanjima najvecu tezinu ima omiljeni potez igraca. Npr igras direct passing timski, igracu si stavio shorter passing a on ima killer balls, uglavnom ce ovo poslednje da radi. Da nema taj potez isao bi shorter bez obzira sto si stavio direct timski. Naravno kako je FM napravljen ne treba ici puno na logiku. Jednostavno praviti taktiku dok se ne ubode nesto kvalitetno i sto radi. Pratim raznorazne forume i blogove vezane za FM i ima dosta generickih taktika koje su skoro nepobedive. Jedna te ista taktika radi u 50 razlicitih klubova i liga.

PS: Jedna stvar na koju sam danas naleteo i koju cu ubuduce forsirati. Paziti da ne dovodim igrace za koje skaut kaze da nemaju Consistency. Primer, igrac ima 180 CA recimo Hazard, 10 % ide na Consistency. Dakle ako ima ovaj atribut manji od 10 znaci da ce tek nekoliko utakmica od cele sezone da odigra na trenutnom CA i jos jedno 10 % odlazi na trenutni moral igraca. Ako mu je los moral i ima mali Cons. Hazard vise nije top nego neki prosecni premijerligaski igrac.
Последње учитавање од madness дана 04 Дец 2014, 02:04, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

stefi2508 пише:Problem je sto napadac slabo golove postize. Desavalo se cesto da i na utakmici ima samo 1 sut na gol, za razliku od amc koji sutira 10ak puta, bez obzira na shot less often, bez obzira da li bio na advanced playmaker attack ili suport rolu. I uopste ne igra kao plejmeker, nego kao neko drvo, samo da sutne, kad igrac napadac ima prostora za loptu, ovaj duduk ili stoji sa sve loptom i dodje protivnicki igrac i uzme je ili doda nekom u picku materinu.
Iz ovoga što si napisao, može se zaključiti da nešto nisi lepo podesio. AMC ne bi smeo da šutira ako mu je rečeno da ne šutira, a razlog što to radi je sigurno taj što nema dobru pas opciju, te nema šta drugo da uradi sa loptom.

Sa slike se može zaključiti da ti u suštini igraš sa tri napadača, od kojih dvojica ulaze sa krila. Ne znam kakva su ti individualna podešavanja, ali može da se desi da se sva trojica nalaze u uskoj zoni, okruženi protivničkim igračima, pa da AMC ne može da pronađe ni jednog od njih. Možda ne bi bilo loše da jednog od njih staviš na Winger role, kako bi malo raširio napad. Osim toga, možeš i AMC da postaviš da ti bude običan AM, jer plejmejkeri generalno imaju običaj da šutiraju iz daljine. To rade zbog toga što se zbog svoje uloge trude da ostanu van kaznenog, u zoni iz koje mogu da proigravaju saigrače.

Što se tiče Mitrovića, može se desiti da je on, kao usamljen na ST poziciji, sa Advanced Forward (attack) ulogom previše izolovan od AMCa. Mogao bi da razmisliš o nekoj drugoj ulozi za njega, i support dužnosti, sa kojom bi bio bolje povezan sa sredinom terena. To bi verovatno pomoglo i sa problemom ofanzivnog veznog.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ovo je standardno korisna stvar koju svako treba da procita, iako se ne menja puno u sadržaju poslednjih godina. Ima par redova o novim rolama, naći će se neko kome treba.
Последње учитавање од Vladar дана 30 Дец 2014, 11:18, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1155
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 57 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Treba mi savet u vezi odbrane, posto primam mnogo golova. Evo taktike i timskih instrukcija, instrukcije za igrace pojedinacno ne koristim:

Слика

Слика

Ovu taktiku sam koristio i kad sam vodio Kremoneze i sad kad vodim Kru i uvek primim preko 60 golova u prvenstvu. Probao sam sa dovodjenjem boljih golmana i defanzivaca, ali se nista ne menja. Mislio sam da je problem u zadnjem veznom, kad mu stavim zaduzenje defend, onda imam problem i sa napadom, a sa support sam zavrsio sezonu kao najefikasnija ekipa u Ligi 1, gol razlika mi je bila +35, 97 datih i 62 primljena. Dakle, zanima me sta da uradim da poboljsam odbranu, a ne pogorsam napad?
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Instrukcije su malo nejasne. Opredeli se kakvu odbranu hoćeš da igraš, pošto sa duboko postavljenom defanzivnom linijom mark tighter i offside trap gube smisao. Taktika ti je generalno napadački opredeljena, igraš široko, sa visokim tempom, imaš i overlap uključen,... Ja bih radio do kraja na unapređenju napadačke igre pošto se sa odbranom ne vredi puno zamajavati u ovakvoj postavci a da se ne naruši balans. Vidim da si prvi, ako imaš jak tim, teraj do kraja sa avanturističkim fudbalo, attack zaduženje bekovima, da overlaping dobije potpunu primenu; gasi retain posession i shorter passing, ionako igraš preširoko i forsiraš igru po krilima, to bolje šljaka uz direktniji pas.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Tomas пише:Treba mi savet u vezi odbrane, posto primam mnogo golova.
...
Pa normalno je da primaš mnogo golova, kada igraš izuzetno ofanzivno.

Složio bih se sa savetima koje je Vladar dao, posebno u vezi defanzivne linije i markiranja/ofsajd zamke. Ta postavka nema nikakvog smisla. Plus, igraš napadačku taktiku, što znači da loptu želiš da osvojiš rano i što bliže protivničkom golu. Zašto bi onda povlačio liniju odbrane dublje i ostavljao protivniku prostor da gradi igru ili da trči u kontru!?

Pored toga, umesto Poacher-a bi mogao i da staviš neku drugu ulogu, npr. DLF (s) ili CF (s), kako napadač ne bi bio izolovan. FM 15 ne radi kao stari FM-ovi, kada je usamljeni Poacher mogao mnogo lako da primi loptu u prostor i postigne 50 i više golova po sezoni...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”